Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2004., 22:26   #1
Romantičan vikend ; Valentinovo i sl.

Zamolio bih sve cijenjene forumasice i forumase za prijedloge za jedan romantican vikend.Posto smo zaljubljenici u prirodu,setnje,planine zanimaju me destinacije u Gorskom kotaru,Plitvice ili neki planinarski dom sa lijepom prirodom i stazama.Zanima me kako bi oni koji su jako dobro upoznati sa ovim lokacijama (ili nekom drugom); kako bi organizirali dvodnevni izlet(sub-ned): spavanje,izleti,restorani....
Za sve dobre prijedloge (losih ne moze biti)
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 08:20   #2
Ako idete na Plitvice, spavanje u privatnom smještaju bi trebalo biti oko 70kn na noć. Bar je prijatelj to iskopao kada je nedavno bio.

A na tvom mjestu bi Plitvice odabrao - definitivno.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:02   #3
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ako idete na Plitvice, spavanje u privatnom smještaju bi trebalo biti oko 70kn na noć. Bar je prijatelj to iskopao kada je nedavno bio.

A na tvom mjestu bi Plitvice odabrao - definitivno.
Zna li netko za neki aranžman za vikend(na Plitvicama ili drugdje) u koji je UKLJUČEN prijevoz? Ja i dečko naime nemamo auto, a htjeli bi negdje otići za vikend
Mizushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 09:16   #4
Quote:
Mizushi kaže: Pogledaj post
Zna li netko za neki aranžman za vikend(na Plitvicama ili drugdje) u koji je UKLJUČEN prijevoz? Ja i dečko naime nemamo auto, a htjeli bi negdje otići za vikend
Do Plitvica imaš bus iz Zagreba svakih pola sata.
A ako si u nekom drugom dijelu zemlje,isto ne bi trebao biti problem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:37   #5
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Do Plitvica imaš bus iz Zagreba svakih pola sata.
A ako si u nekom drugom dijelu zemlje,isto ne bi trebao biti problem.
Ma daj? Nisam pojma imala XD. Thx... raspitat ću se još malo
Mizushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:20   #6
Quote:
Mizushi kaže: Pogledaj post
Zna li netko za neki aranžman za vikend(na Plitvicama ili drugdje) u koji je UKLJUČEN prijevoz? Ja i dečko naime nemamo auto, a htjeli bi negdje otići za vikend
Pogledaj ovdje imaš popis vikend wellness putovanja svih agencija. Aranžmani su poredani po cijeni.

Draga i ja smo krajem siječnja bili u Opatiji (ona akcija 1+1 gratis). Hotel je bio krcat! Toliko o recesiji... Definitivno idemo opet, ali ovaj put negdje drugdje i obavezno s uključenim masažama i kupkama u cijenu... Oni najjeftiniji aranžmani imaju ulaz samo u bazen ili jacuzzi ili spa zonu... već za 100 kuna više mogu se naći ponude s masažama za oboje i ostalim "sitnicama" za ugodniji dan
maos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:41   #7
Quote:
maos kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovdje imaš popis vikend wellness putovanja svih agencija. Aranžmani su poredani po cijeni.

Draga i ja smo krajem siječnja bili u Opatiji (ona akcija 1+1 gratis). Hotel je bio krcat! Toliko o recesiji... Definitivno idemo opet, ali ovaj put negdje drugdje i obavezno s uključenim masažama i kupkama u cijenu... Oni najjeftiniji aranžmani imaju ulaz samo u bazen ili jacuzzi ili spa zonu... već za 100 kuna više mogu se naći ponude s masažama za oboje i ostalim "sitnicama" za ugodniji dan
PUNO hvala. Fakat nam treba jedan malo "opušteniji vikend". Već smo i ja i on na rubu živaca
Mizushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 17:18   #8
Wink

možda ovako nešto..može šetnja naokolo,a može i doručak u sobi
www.bellamontevlasic.com
HrvojeD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 22:24   #9
Ja ti mogu predložiti planinarski izlet u Gorskom Kotaru - sad koliko je to romantično - ne znam

Uglavnom, najbolji planinarski dom u GK (a i šire u Hrvatskoj) jest onaj u Tuku na Bjelolasici. Tamo se može rezervirati dvokrevetna soba - dom jeslatko uređen i čist. No, nemojte očekivati kupaonicu u sobi. U domu se može i jesti.

Iz doma u Tuku može se raditi nekoliko krasnih planinarskih izleta. Kad sam ja bila tamo, jedan dan smo se popeli na vrh Bjelolasice Kulu - to je cjelodnevni izlet, a može se ići pješice skroz od doma u Tuku.

Drugi dan smo (autom) išli do podnožja Samarskih stijena, popeli se do Ratkovog skloništa i na vrh Samarskih stijena. To je poludnevni izlet, pa smo se na povratku u Zagreb popeli još i na Javorovu Kosu kod Ravne Gore.

Još jedan prekrasan izlet je na Bijele Stijene - isto autom do podnožja pa kroz tzv 'Klanac kostura' do doma na Bijelim stijenama i drugom stazom natrag na cestu. To je, recimo, nešto malo zahtjevniji izlet jer se prolazi kroz stjenoviti dio - ali ako sam ja to mogla proći, svatko može.

Eto, to je baš planinarenje a inače u GK ima predivnih mjesta za izlete, o smještaju nažalost ne znam puno jer mi uglavnom spavamo po planinarskim domovima, ali vidim da ima sve više i više malih slatkih pansiona - danas sam npr. na TV vidjela hotel Mance u Brodu na Kupi, to je već pravi luksuz a priroda izgleda prekrasno.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 12:08   #10
Hvala Verica.Nekoc sam procitao tvoj post o izletu u Gorski kotar i Bjelolasicu.Nadao sam se da ces se javiti na ovu temu.

Meni se isto cini ok ova ideja.Jucer sam na webu pretrazivao stranice o Plitvicama i Bjelolasici.Problem je sto nikad nisam bio pa stvarno ne znam di uzeti smjestaj koji pruza najvise mogucnosti za izlete (autom i pjeske) a i sam smjestaj (panorama,ljubaznost osoblja...).Ja sam gledao hotelsko naselje Bjelolasica u Vrelu i hotel Jastreb u Begovom Razdolju.Sto se tice Bjelolasice smjestena je u kotlini pa me manje privlaci od hotela Jastreb zbog panorame.No nemam iskustva pa bi mi dobro dosla tvoja uputa glede ovih hotela?Sto se tice planinarskog doma (ova dva koja sam bio u Istri nisu bas neki) pa stvarno ne znam sto ocekivati?
Ma samo da ima puuno zelenila,laganih staza za setnje i lijepih vidikovaca.
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 19:42   #11
Quote:
aaston kaže:
Ako idete na Plitvice, spavanje u privatnom smještaju bi trebalo biti oko 70kn na noć. Bar je prijatelj to iskopao kada je nedavno bio.

A na tvom mjestu bi Plitvice odabrao - definitivno.
70 kuna nocenje??????????!!!!!¨¨
pa to je turbo jeftino!!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 19:52   #12
Čuj, ovaj dom u Tuku je kao hotel prema drugim planinarskim domovima u Hrvatskoj ali to je ipak - planinarski dom. Znači, možete dobiti sobu u kojoj ćete biti sami ako na vrijeme rezervirate, ali u domu postoje samo dvije kupaonice sa tuševima i toplom vodom. Može se jesti, ali to je hrana tipa grah, špagete sa umakom i slično. Znači, to nije neki komfor. Spavanje košta 80 Kn, a sa planinarskom iskaznicom imaš 50% popusta.

Što se hotela Jastreb i Olimpijskog centra tiče, ne znam, nisam tamo nikada spavala. Begovo Razdolje u kojemu se nalazi hotel Jastreb je krasno mjesto, hotel je na lijepom mjestu, a čula sam da tamo postoji i neki jako zgodan privatni pansion, ali nažalost nemam nikakav broj telefona - no mislim da možeš nazvati hotel Jastreb i raspitati se.

I iz Begovog Razdolja i iz Tuka lako se autom dolazi do podnožja Bijelih i Samarskih stijena, iz Tuka se na vrh Kulu može i skroz pješačiti - mjesta za hodanje i za vožnju biciklom ima koliko hoćeš.

A inače, u Gorskom Kotaru ima i puno drugih mjesta za izlete, nije Bjelolasica jedina - možete spavati i u Ravnoj Gori, Delnicama itd. pa raditi izlete - izvor Kupe, Risnjak, Drgomalj kraj Delnica - sve su to super izleti.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 11:00   #13
Imas nesto konkretno?

Nekako mi se ne uklapa u romantican izlet potraga za smjestajem i pregovaranje o cijeni.

Thx
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 13:33   #14
Gorski kotar je stvarno ok izbor,a moze se i isplanirati zaista lijepih izleta i laganih setnji (http://www.gorskikotar.hr/prirodne-ljepote.htm).Plitvice su isto ok ali mozda premalo sadrzaja za cijeli vikend.Bilo bi mi drago ako moze neko predloziti jos neki jednodnevni izlet u blizoj okolici Plitvica.Istra ti je prekrasna i kao sto je rekao freelancer mozes se zaista tu izgustirati i sloziti sjajnih izleta(Motovun,Groznjan,Cicarija,Bale) ali ja cu to sad izostaviti.Ovaj put prvenstveno izlet u kontinentalnu Hr: puno zelenila i lijepih vidikovaca.Hm iskreno nadam se da ce biti jos dobrih prijedloga na ovu temu.

Quote:
Noemi kaže:

Nekako mi se ne uklapa u romantican izlet potraga za smjestajem i pregovaranje o cijeni.
Haha, pa ovaj manje "romantican dio" tj financije cu ja isplanirati. Mislim da je tako bolje posto ste vi zene jako "skrbna bica" pa ja rasipan muskic cinim ravnotezu.
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 16:49   #15
Romantican vikend

Imate li ideju za romantican vikend?
Frendica bi vodila decka negdje,za proslu godisnjicu on je nju vodio u Veronu,ove godine je na njoj red.

Razmisljale smo o o dubrovniku,onih jeftinijih karata za avion-tako da se poklopi petak dole i nedjelja natrag- ima tek za sredinu desetog mjeseca.

Savjet molim
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 12:38   #16
Kao sto su prije neki naveli, preporučam vam Istru, i to njenu unutrasnjost!! Čista romantika!! Ja i decko bili smo prosle godine u Istri i zaljubili smo se u njezine gradiće na brezuljcima (Motovun, Buzet, Hum, Groznjan...), a tek priroda, pjesačenje, voznja bajkom, hrana, ljubazni ljudi... Za to vam je posebno pogodna jesen, kad nema guzve, kad je sve jeftinije, a vrijeme stvoreno za istraživanje svakog njezinog kutka!! :klap:
katrin 2907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 14:34   #17
Quote:
katrin 2907 kaže: Pogledaj post
Kao sto su prije neki naveli, preporučam vam Istru, i to njenu unutrasnjost!! Čista romantika!! Ja i decko bili smo prosle godine u Istri i zaljubili smo se u njezine gradiće na brezuljcima (Motovun, Buzet, Hum, Groznjan...), a tek priroda, pjesačenje, voznja bajkom, hrana, ljubazni ljudi... Za to vam je posebno pogodna jesen, kad nema guzve, kad je sve jeftinije, a vrijeme stvoreno za istraživanje svakog njezinog kutka!! :klap:
+ super bi bilo da malo detaljnije obradiš svoj boravak. Općenito se uvijek da govoriti ali lijepo je kad možeš preporučiti neko mjesto iz vlastita iskustva.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 01:20   #18
Romantičan vikend s djevojkom!

Evo, javljam se u nadi da će neka dobra duša pomoći. Cura uskoro ima rođendan, a inače je hiperaktivna i voli putovati. U biti, najvažnije od svega je da provedemo ugodan i miran vikenda i maknemo se od rodbine, posla..

Trajanje: petak popodne, subota, nedjelja popodne
Mjesto: bilo gdje na vremenskoj udaljenosti do 2h od Zagreba - autom
Lova: do 800kn za smještaj.. + - 100kn

Razmišljao sam o toplicama, međutim i nisu tako jeftine, tj. skupe su. Razmišljao sam i o nekom seoskom turizmu, tipa apartman, u blizini je farma s konjima, pa jahanje popodne, unutra sve onako starinski fino uređeno - ako netko zna nek mi preporuči pliz!

U obzir dolaze i neki apartmani negdje u Lici, Gorskom Kotaru, Istri, whatever.
Najbitniji nam je mir, da ima negdje nešto za pojest, vidit po mogućnosti, prošetat..

MOLIM POMOĆ!! Hvala, svaki odgovor je dobrodošao!
Jopili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:44   #19
a Mađarska?
Npr. sjeverna obala Balatona.
Npr. spavate u Keszthelyju (180 km od ZG, skoro cijela dionica je autoput, samo zadnjih 20 km nije autoput). To je gradic na obali Balatona, ima prekrasan dvorac. Par km od Keszthelyja je Heviz-najvece termalno jezero na svijetu di se mozete i okupati (voda jezera je cijele godine jako topla, prava termalna)
Mozete obici u blizini i Tihany (na obali, tamo je prekrasan benedektinski samostan,i cijelo mjesto je u etno stilu), pa gradic Tapolcu (u centru Tapolce imate jezerce, ful romanticno) + ima spilja di je unutar toga jezerce di se moze ploviti camcima), pa obidjete dvorac Szigliget i tvrdjavu Sumeg, te gradic Veszprem sa lijepom starom jezgrom i tvrdjavom.
Sve vam je to uzajamno blizu i mozete dosta toga obici.
Smjestaj na Balatonu u ovo doba godine mozete naci za 10 eura po osobi (apartman) ili vise. Vrlo je povoljno. Hrana je jeftinija nego kod nas itd.

Ovo ti je idealna kombinacija odmora negdje u miru i tisini a da imas sto fino pojesti (ne pitaj me za restorane, ali mađarska kuhinja), i da imate sto vidjeti od povijesnih znamenitosti, krajolika plus malo kupanje u Hevizu.
Ako hoces, imam linkove o tim mjestima pa ti mogu poslati mail ili pm sa linkovima da vidis sto ima u tim mjestima i kak to izgleda (imam jedan takav mail kad sam slala nekomu pa samo forvardiram).
Sto se tice seoskog turizma u Hrv., to je skupo
Predolzila bih i Osijek s okolicom ili Ilok, ali do njega ima 2,5h brze voznje..
Istra je isto odlican izbor, ali seoski turizam je skup. Bolja je opcija smjestaj negdje na moru u Istri pa onda landranje okolo po Istri.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 12.10.2010. at 14:30.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 08:31   #20
Valentinovo 2009

Trazim povoljni aranzman od 2 dana za valentinovo.
Moze HR, SLO, Mađarska, Slovačka, Češka - svejedno.
Bitno je da je u cijeni vecera 14.02.

Sto preporucate?
66ind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.