Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 15:04   #1181
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Može savjet, ako netko od vas poznaje Milano. Rezervirali smo super hotel po odličnoj cijeni, jedino me kopka što mi izgleda dosta van grada. Područje i stanica metroa se zovu Sesto San Giovanni. U recenzijama piše da je 20 min od centra ali na karti izgleda ful daleko.



I zanima me Serravalle outlet. Kako doći tamo i isplati li se ići?
ako ti je hotel blizu stanice metroa, nemaj brige jer za razliku od Rima Milano je jako dobro povezn mrezom metro linija, plus tramvaji i busevi.

Do outleta imas bus shuttle koji voze sat i pol do tamo i popodne te vrate u grad, oko 20 euro je cijena ... imas detalje na sluzbenim stranicama McArthur-Glena
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:43   #1182
Pozdrav. Zanima me kako putovati
Znači imam u planu "istražiti" Italiju (koliko je moguće) kroz par dana.
Dilema je koristiti putničke agencije ili ići na neki solo način, za kojeg ne znam.
Upoznat sam s time da agencije nisu najbolje, ali nije mi jasno kako da drugačije odem, a da ne koristim automobil?
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:01   #1183
Po It najbolje vlakom. Ovisi od kud krećeš, gdje želiš stići npr. iz Zd možeš brodom za Anconu, iz Ri busom do Trsta pa vlakom za sjever ili avionom na Siciliju ....
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:30   #1184
Krećem iz Rijeke. Volio bih posjetiti dio obale Italije, Venecija, Ravenna,Rimini, San Marino i Ancona.
Znači bilo bi dobro Rijeka - Trst busom a zatim busom ili vlakom po ovim gradovima, a nazad iz Ancone za Zadar brodom?

Gdje mogu vidjeti povoljan smještaj u Italiji?
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:35   #1185
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ako ti je hotel blizu stanice metroa, nemaj brige jer za razliku od Rima Milano je jako dobro povezn mrezom metro linija, plus tramvaji i busevi.

Do outleta imas bus shuttle koji voze sat i pol do tamo i popodne te vrate u grad, oko 20 euro je cijena ... imas detalje na sluzbenim stranicama McArthur-Glena
Hvala. Appena aspetto!

Quote:
CakanoAlen kaže: Pogledaj post

Gdje mogu vidjeti povoljan smještaj u Italiji?
Booking.com
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 00:31   #1186
Cakano alen, iz RI busom do Trsta, dalje vlakom po Italiji. Za smjestaj gledaj airbnb.com ili last minute akcije na booking.com, tako sam ubola dobre cijene po italiji, neskupo a stvarno ok smjestaj.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:28   #1187
Quote:
Min-Art kaže: Pogledaj post
Istina, svi navedeni gradovi su lijepi i vrijedni posjete, ali kad bih zbog nedostatka vremena morao izabrati jedan od njih onda bi to bila Vicenza. Palladijevih ruku djela imaš skoro na svakom ćošku. Inače, za svaki grad izdvojim čitav dan pa čak i u onim slučajevima gdje nije ni potreban da bi se grad ''pretresao'' od vrha do dna. Više od toga je presing, jurnjava i utrka s vremenom.
Koliko je to u vremenu? Mislim možda odvojiti 4-5 sati. jel to dovoljno za brzinski razgled grada?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:37   #1188
Ako mislis na Vicenzu, da, mozes je brzinski obici.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:40   #1189
Idem do Firenze pa si nešto mislim skoknuti i do nje.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:15   #1190
Eh, ti sve nesto brzinski. Vicenzu ostavi za drugi put, jer ionako imas sto raditi u Firenzi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:48   #1191
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Booking.com
Zadnih dana gledam smještaj po Siciliji. booking.com je i po 4,5€ skuplji od hostelworld.com. Za isti hostel ili bed and breakfast dakako. Na hw je noćenje, npr. 22€, a na booking.com je 27€.

Nčin na koji ja bukiram je da otvorim ta dva postala, uspoređujem reviewe i cijene, ali i uguglam izravno hostel/b&b jer često na taj način dobiješ još jeftinije jer izbjegneš provziju koju daju agenciji.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:09   #1192
Ne gledam hostele ni b&b, zanimaju me isključivo hoteli tak da ne znam...

Ako je netko radio turu jezera -Como, Maggiore, Garda, možete mi preporučiti najljepša mjesta za vidjeti? Rezervirali smo 2 noći u Stresi. Mislimo prvi dan ići na boromejske otoke a drugi dan možda do Coma. Iako, do Coma ima više od 2h vlakom pa ne znam da li se isplati ili bolje napraviti neki drugi izlet. Ne mora nužno biti na jezerima, može i okolica Milana ili onaj Nacionalni park ili nešto slično
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:50   #1193
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne gledam hostele ni b&b, zanimaju me isključivo hoteli tak da ne znam...

Ako je netko radio turu jezera -Como, Maggiore, Garda, možete mi preporučiti najljepša mjesta za vidjeti? Rezervirali smo 2 noći u Stresi. Mislimo prvi dan ići na boromejske otoke a drugi dan možda do Coma. Iako, do Coma ima više od 2h vlakom pa ne znam da li se isplati ili bolje napraviti neki drugi izlet. Ne mora nužno biti na jezerima, može i okolica Milana ili onaj Nacionalni park ili nešto slično
Hostelworld samo nosi to ime. Imaju sve vrste smještaja. Hosteli, hoteli, kampovi, b&b, brodovi, ali su ponešto jeftiniji od booking.com koji je ime na koje se svi prvo hvataju jer su razvikani.

Čista empirijska usporedba dvije stanice, za isti smještaj, mi veli da su ovi nekoliko eura jeftiniji.

No, di će netko bukirat je njegov odabir. Osobno ću uvijek prvjerit nekoliko portala/agencija za isti smještaj, uguglat sam smještaj, a na kraju odabrat onaj koji mi je najjeftiniji. Čemu plaćat više za isto?

A sve to mi uzme 10 minuta surfanja.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:40   #1194
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne gledam hostele ni b&b, zanimaju me isključivo hoteli tak da ne znam...

Ako je netko radio turu jezera -Como, Maggiore, Garda, možete mi preporučiti najljepša mjesta za vidjeti? Rezervirali smo 2 noći u Stresi. Mislimo prvi dan ići na boromejske otoke a drugi dan možda do Coma. Iako, do Coma ima više od 2h vlakom pa ne znam da li se isplati ili bolje napraviti neki drugi izlet. Ne mora nužno biti na jezerima, može i okolica Milana ili onaj Nacionalni park ili nešto slično
Mi smo pretprošli tjedan bili na jezeru Garda, nismo ga cijelog obišli, ali od onog što smo vidjeli, svakako bih ti preporučila Sirmione.

Peschiera del Garda je također zgodno mjestašce.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 20:09   #1195
Od lago di garda(obisla ga cijelog, tjedan dana bili tamo) svakako Sirmione, Limone, Riva, Malcesine (tamo je i zicara za Monte Baldo, preporucujem odlazak gore zbog predivnog panoramskog pogleda na jezero) itd. Ma meni je svako mjesto na lago di gardi lijepo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 20:54   #1196
Krivo sam se izrazila. Garda nam je malo predaleko...mislila sam na preporuku za Maggiore ili Como. Čega još ima zanimljivog tamo osim boromejskih otoka?
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 20:27   #1197
Moze preporuka za hostel u milanu,nekoga tko je bio?
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 14:11   #1198
Smjestaj našao ,sad me samo zanima dali u Milanu butici i trgovine rade ponedjeljkom normalno il je kao u Trstu?:-)
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 00:11   #1199
Smjestaj nam propade,ima li ijedna stranica osim airbnb i booking.coma za tražit privatni smjestaj?ove zone u milanu i red ,green i yelow line,do kuda je ok da nije predaleko smještaj?tnx na odgovorima.
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:44   #1200
NN, pripremio novi pohod na Gardu.
Dolazimo vlakom u Desenzano, ali mislimo izaći u Peschiera.
Odsjedamo u Brenzone.
Plan je ovaj put obići Malcesine, Rivu, Limone.
Jedan dan vodim dijete (čitaj dragu) u Gardaland.
Kako je najbliže iz Brenzone do Limone busom?
Imamo 3 puna dana na raspolaganju.
Slobodno ubaci neku vilu ili nešto tako fora.

P.S. osim ako nekim čudom stignemo na let VCE-Cagliari.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.