Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 19:40   #161
A tek kad ga vidiš za godinu dana. Jebeš stare seljačke podove, koliko će ovo biti izraubano.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 19:44   #162
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
To što je sfušana cijela zgrada ne znaći da nemate pravo na reklamaciju. Dam se kladiti da tu ima puno pizdarija. Prvo vjerojatno je korištena fora sa nitrolakom da drvo popije (jeftin) i na kraju samo jedan sloj pravoga laka na sve to. A i pitanje je kakva je podloga bila, iako ja mislim da se iskoritao od lošeg laka, pa je svako pranje u biti bilo natapanje drveta vlagom jer nema laka koji bi ga štitio. Provjeri stanje kod susjeda, pa reklamirajte svi skupa. Mislim da investitor ipak nebi riskirao skupnu tužbu. Stari lopovluk kod tih novogradnji.
Ma kakvo pranje čovječe? Pa nisam ga zalila hamperom vode. Brišem ga sa lagano vlažnom krpom sa Prontom ili onim Daxom. Na parketu se jasno pozna struktura drveta, na njoj uopće ne vidim nikakav lak, jedva da se nešto sjaji. Ja nikako ne mogu dobiti ujednačeni sjaj, sve je nekako zaflekano.
Inače mislim da uopće neće biti problema za moju reklamaciju, samo ja ne znam koliko treba čekati da parket odradi svoje, a da se ponovo pobrusi i prelakira? Mjesec, godinu, dvije? To je ono što mene interesra. Jer ja imam vremena.
Puno hvala na odgovoru Kerbi.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:00   #163
KORITENJE/VITOPENJE LETVICA može biti iz više razloga: VLAŽNA PODLOGA ili vlažna podloga+neadekvatan premaz koji nije dugo izdržao pa se vlaga probila u parket. Ako u roku od 2 mjeseca od useljenja to koritenje nije poprimilo velike razmjere onda je za vjerovati da se parket neće podići (što bi se do sada trebalo dogoditi), VODENO LJEPILO parket polako poprima vlažnost i jeftina ljepila koja su puna vode znaju uzrokovati to.
Većina ozbiljnih majstora nakon postave parketa na vodeno ljepilo ne brusi parket po 7-15 dana a u novogradnjama se to često ne poštuje. Osim toga i temperatura u novogradnji zna biti otegotna okolnost, jer se ne grije pa jesenske temperature budu niske i taj proces od 7-15 dana,ako se i poštuje je nedovoljan rok.
VLAŽNOST/SUHOĆA PARKETA pojedini proizvođači isporuče parket koji je sušen na 5-6% vlage, nakon nekog vremena taj parket kad uobičajeno poprimi vlagu iz zraka, čak i ako je estrih/podloga normalno suh on se širi.
Kad nema više kuda prvo se rubovi izdignu a ako je jako suh nastavi se dalje što rezultira podizanjem/odljepljivanjem letvica od estriha.
Vidio sam više slučajeva ovog problema a jedan od najgorih je bio gdje sam sa sudskim vještakom išao mjeriti vlažnost u sportsku dvoranu.
Sve ok...a parket se digao. Ćovjek koji je radio čupa kosu od muke jer stvarno je dobro napravio i ja koji sam napravio parket u preko 30 sportskih dvorana s pravom sam mu rekao da je posao odrađen majstorsi uključujući detalja... ALI....bilo je ostalo još nešto parketa koji je bio zapakiran....mjerili vlažnost...5-6% ...to je bio razlog...jer kad ide vlažnost od 5-6% na 12-15% on se širi do neke granice koliko ga mogu držati ljepilo i/ili klamerice i onda se jednostavno odiže. U konkretnom slučaju se doslovno "uštemao" u zidove, čak su zidovi pukli. Naravno,čovjke je sa strane ostavio dovoljan otvor ali džabe....
POVEĆNA VLAGA U ZRAKU.... isključit ću opciju da ste ga čistili sa mokrom krpom (valjda ste to znali)... Kod novogradnji radi kratnih rokova se ne poštuju mnoge faze...u stanu ostane dosta vlage u raznima meterijalima i kad krene grijanje vlaga se počme oslobađati,parket ju poprima i širi se što rezultira koritenjem.

Što se tiče vodenog laka on NIKAD ne može imati sjaj kao PU lakovi.
Nema teorije. Mi smo radili neku galeriju. Išao Bona lak (jedan od najboljih i najskupljih lakova). RAdi tog da bi postigao što bolji opći dojam lakirali smo ga 4X i kad je bilo gotovo u odnosu na prostorije gdje je bio PU lak izgledao je kao da je star 10 godina. Polakirali još jednom...i opet nedovoljno...vrlo malo bolje... Investitori mi to nabijali na nos da nema sjaja...bla bla...i onda sam popizdio , sve to pobrusio... stavio temelj i 2 sloja PU laka i sjajilo se super.

Ako su lajsne lakiranje vodenim lakom (a vjerovatno jesu) na njih neće ići PU lak...ili ih treba brusiti toliko da je jeftinije kupiti nove lasjne.
PU lak u većini slučajeva "pregrize" vodeni i to nije to.

Što se tiče rokova izvođenja po svakoj sobi:
1 dan brušenje+kitanje+brušenje+postavak lajsni i 1 lak
2 dan međubrušenje+2.lak
3 dan međubrušenje+3 lak
+ 2 dana čekanja da se kvalitetno osuši kako bi se mogao unositi namještaj
Ukupno 5 dana po sobi

Što se tiče vremenskih prilika: ako u stanu ima grijanje onda se to može raditi i po zimi.[/QUOTE]




Koritenje nije poprimilo velike razmjere, ali je vidljivo(sada 2 mj. od useljenja). Čistim ga usisivačem, u ova 2 mjeseca sam ga samo 4 puta obrisala vlažnom (a ne mokrom) krpom, i za 5-10 min. je bio potpuno suh.
Ja volim visoki sjaj, ovo se jedva nešto malo sjaji, tko god je došao, kaže mat parket, a ja naručila visoki sjaj. Što će mi vodeni lak, kad se ne sjaji?
Lajsne nisu uopće lakirane, one su čisto drvo.
Nevjerojato je da ima parketa koji su na jednom kraj potpuno ravni a na drugom iskoritani. To sam provjerila i okom i opipom.
Baš me briga, neka je i 5 dana, ja samo želim da se bljeska lak.
Što mislite koliko bih trebala čekati da parketi prestanu raditi, pa da se krene u akciju? Ja imam vremena, rok za reklamaciju je 2 godine. I još nešto, to je hrastov parket I klase, koliko se pita on može brusiti? 2-3?Hvala vam puno na objašnjenju, sada znam više.

Zadnje uređivanje Beppinna : 17.02.2013. at 20:17.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:19   #164
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A tek kad ga vidiš za godinu dana. Jebeš stare seljačke podove, koliko će ovo biti izraubano.
Ajde Kerbi, kad te čujem dobijem želju da sve izuvam odmah na ulazu, hahah
šalim se, kod mene se nitko ne izuva.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:01   #165
Govorim ti iz iskustva. Godinama sam radio kod svog staroga na postavljanju parketa. I najbolje zarade su bile na popravljanju fušeraja koji sam gore opisao.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:32   #166
Ja sam u sobu prošle godine stavljao paljeni jasen novi parket (ako je tamno čokolada, a hrast mlijeko, ovo je bijela kava ) i nisam htio uopće sjaj jer mi se to ne sviđa. Postavljao sam ga sam i svaka pločica je na svom mjestu još i danas, a majstor je brusio i lakirao. Htio sam mat, ali radio je s vodenim polumatom i ja sam zadovoljan. "temeljna" + 4 ruke laka u 2 dana i 4. dan useljenje lagano.

Tako da o ukusima i to kome se vodeni lak ne sviđa ne treba - a za greške reklamirati bez usporedbe s drugima.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:08   #167
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Ja sam u sobu prošle godine stavljao paljeni jasen novi parket (ako je tamno čokolada, a hrast mlijeko, ovo je bijela kava ) i nisam htio uopće sjaj jer mi se to ne sviđa. Postavljao sam ga sam i svaka pločica je na svom mjestu još i danas, a majstor je brusio i lakirao. Htio sam mat, ali radio je s vodenim polumatom i ja sam zadovoljan. "temeljna" + 4 ruke laka u 2 dana i 4. dan useljenje lagano.

Tako da o ukusima i to kome se vodeni lak ne sviđa ne treba - a za greške reklamirati bez usporedbe s drugima.

Ma ja Vam nisam nikakav stručnjak za parkete. Zato sam i molila za savjet iskusne ljude. Meni Vam ništa ne znači vodeni lak, ja sam imala parkete koji su bili lakirani i gotovo. Ali sad kod useljenja u novi stan, on je moja briga. Zato me interesira što više pojedinosti i zahvalna sam svima koji su potrošili svoje vrijeme i ljubazno mi odgovorili. Ja samo vidim da je parket u stanovima iste firme, ali koji su stari nekoliko godine bolje izgledaju od ovog mog. Osim jednog izuzetka, taj je izkoritan i izgleda kao oranica.
Još jednom hvala na vašem ljubaznom odgovoru.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:25   #168
Teško je sada reći bez da se vidi stanje jel to što pričate,unatoč silnim opisima vrijedi manje od 5 minuta gledanja uživo.
Ali okvirno....ono što se dogodi u narednih mjesec dana neće se puno promijeniti niti za 6 mjeseci.
S obzirom da (nije da se hvalim) imam dosta iskustva u adaptacijama u ovih 15 godina sam prošao svaša i vidi a čak smo radili i nadzor dat ću neke prijateljske savjete:
Da bi se osigurali i probali proći jeftinije prvo što trebate je onom tko Vam je dao jamstvo (a ono je na parket 2 godine od dana primopredaje) pismeno uputiti primjedbe i imati dokaz da ste to uputili.
On bi se prema Zakonu o obveznim odnosima i Zakonu o građenju te tzv grrađevinskim uzancama trebao očitovati o tome te pristupiti otklanjanju nedostatak u jamstvenom roku.
Ako se ogluši o to i ne napravi popravke, onda vi to možete sami napraviti te od njega sudski zahtjevati nadoknadu štete.
Ako idete to popravljati o svom trošku, morate prije pozvati ovlaštenog sudskog vještaka kako bi isti napravio uzimanje prethodnih dokaza i napravio ajmo to tako reći "elaborat zatečenog stanja" bez kojeg na sudu nemate dobre izglede.
Kasnije kad to netk oi napravi,morate imati račune za to.
Ako se baš želite naganjati s prodavateljem i imate puno živaca,možete platiti vještaka i sudske troškove te čekati ishod suđenja onda ajte tako.
Naravno i kad dobijete presudu,to ne znači da ćete se naplatiti od prodavatelja ako on nema imovine i/ili bude u blokadi.

Ovo što sam naveo je jedini pravi put a jel vrijedno natezanja po sudu,sami odlučite.

Što se tiče tih vodenih lakova,i prije sam pisao neke konkretne stvari o tome: nije to niti sluga PU laku niti po općem dojmu niti po trajanju.
Što se tiče lajsni, ne vjerujem da nisu lakirane. Lajsne se lakiraju 2x PU lakom i to bude ok,ali kod vodenog je to premalo. Možda su polakirali samo jednom pa se čini sirovo drvo.
Parket se može brusiti još 3x prije nego dođe do falca...
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?

Zadnje uređivanje oktogon : 17.02.2013. at 22:35.
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:54   #169
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Teško je sada reći bez da se vidi stanje jel to što pričate,unatoč silnim opisima vrijedi manje od 5 minuta gledanja uživo.
Ali okvirno....ono što se dogodi u narednih mjesec dana neće se puno promijeniti niti za 6 mjeseci.
S obzirom da (nije da se hvalim) imam dosta iskustva u adaptacijama u ovih 15 godina sam prošao svaša i vidi a čak smo radili i nadzor dat ću neke prijateljske savjete:
Da bi se osigurali i probali proći jeftinije prvo što trebate je onom tko Vam je dao jamstvo (a ono je na parket 2 godine od dana primopredaje) pismeno uputiti primjedbe i imati dokaz da ste to uputili.
On bi se prema Zakonu o obveznim odnosima i Zakonu o građenju te tzv grrađevinskim uzancama trebao očitovati o tome te pristupiti otklanjanju nedostatak u jamstvenom roku.
Ako se ogluši o to i ne napravi popravke, onda vi to možete sami napraviti te od njega sudski zahtjevati nadoknadu štete.
Ako idete to popravljati o svom trošku, morate prije pozvati ovlaštenog sudskog vještaka kako bi isti napravio uzimanje prethodnih dokaza i napravio ajmo to tako reći "elaborat zatečenog stanja" bez kojeg na sudu nemate dobre izglede.
Kasnije kad to netk oi napravi,morate imati račune za to.
Ako se baš želite naganjati s prodavateljem i imate puno živaca,možete platiti vještaka i sudske troškove te čekati ishod suđenja onda ajte tako.
Naravno i kad dobijete presudu,to ne znači da ćete se naplatiti od prodavatelja ako on nema imovine i/ili bude u blokadi.

Ovo što sam naveo je jedini pravi put a jel vrijedno natezanja po sudu,sami odlučite.

Što se tiče tih vodenih lakova,i prije sam pisao neke konkretne stvari o tome: nije to niti sluga PU laku niti po općem dojmu niti po trajanju.
Što se tiče lajsni, ne vjerujem da nisu lakirane. Lajsne se lakiraju 2x PU lakom i to bude ok,ali kod vodenog je to premalo. Možda su polakirali samo jednom pa se čini sirovo drvo.
Parket se može brusiti još 3x prije nego dođe do falca...


Puno hvala na detaljnom odgovoru.
Ma nema ni govora o tome sa mi se neće priznati reklamacija, radi se o pouzdanoj firmi, ljudi s kojima kontaktiram su vrlo ljubazni, na svaki moj zahtjev odmah reagiraju, ukratko ispunjavaju mi sve želje...eto.
Poznajem ljude koji su od njih kupovali stanove, i mogu reći, da u njihovim očima imaju odličan rejting, te da ih bije glas da nikad nikoga nisu prevarili, prema tome, ja se niti malo ne brinem. Ovo što ste napisali za sudovanja, je korisno znati, i možda nekome zatreba, ali meni neće sigurno. To ne dolazi u obzir u niti jednoj varijanti.
Ja nisam imala nikakvog pojma o parketima, a da bih ljudima objasnila što hoću, morala sam se malo educirati, Vi , kao i gornja dva diskutanta, ste mi pomogli i nesebično objasnili neke moje nedoumice.
Više nemam nikakvih pitanja, sve mi je jasno, lijepi pozdrav.

Zadnje uređivanje Beppinna : 18.02.2013. at 10:19.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 22:54   #170
Bok svima,

U svojoj sobi imam dosta stari parket koji na mjestima škripi,pa bih htio to riješiti nekako bez preslagivanja parketa i slično.Stari mi je rekao da ima za kupit neka tekučina koja se prolije po parketu i koja poveže taj dio koji škripi i da nakon toga se ništa više ne čuje,pa me zanima gdje se može kupiti ta tekučina ili nešto slično tome?...

Pozdrav svima )
Crometeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 10:43   #171
Za takvu tekućinu nisam čuo.Možeš riješitti problem škripanja injektiranjem ljepila na mjestima gdje škripi.
Uzmeš u aporeci najveću špricu za injekcije, napuniš je ljepilom za parket, na mjestima gdje škripi izbušiš
rupice 5mm i ušpricaš ljepilo.Opteretiš nečim,komadom namještaja i sl i to je to.
Barba09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:56   #172
Pitanje, kupio sam stan u starogradnji i u stanu je parket riblja kost koji ne izgleda loše, nije izgreban, ali dostar radi, škripi.
Moje pitanje je štoo se više isplati, preslagivanje i lakiranje ili stavljanje novog recimo lamel parketa?
Hvala.
LampaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:24   #173
Pitanje dali se može presložiti, tj koja je tehnika korištena, a o tome ti ovisi i isplativost postavljanja novog Lamel parketa.
Znaš li što je ispod parketa?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.