Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 18:52   #81
Ja koristim hidratantnu samo jer ima previse mjesta za mazanje.Ajde modovi ne ljutite se OT je ponekad zdrav.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:53   #82
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Ja koristim hidratantnu samo jer ima previse mjesta za mazanje.Ajde modovi ne ljutite se OT je ponekad zdrav.
a di si stavljas fillere, ak se smije znat?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:54   #83
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
a di si stavljas fillere, ak se smije znat?
Naravno nije tajna.Na sva strateski vazna mjesta da se dame ne bi tuzile.Dakle radim to zbog vas!
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:59   #84
ma pisdarije.

imam 35, pijem, pušim, drogiram se i lice mi je zadnji put bilo u kontaktu s kremom kad me mama mazala dok sam bila dojenče, ali kad kupujem karte na busnom kolodvoru, tete me redovno traže iksicu

a imam frendicu koja troši čitavo bogatstvo na kremice za obraze, za te-zone, za podočnjake, za nadočnjake, za dan, za noć, za zimu, za ljeto, za vjetar, za sunce, s faktorima, bez faktora, s kavijarom, sa slonovskom spermom, sa zlatnim listićima, s puževim balama...

i, pogađate, ten joj je... onak...
pourquoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:06   #85
Quote:
pourquoi kaže: Pogledaj post
ma pisdarije.

imam 35, pijem, pušim, drogiram se i lice mi je zadnji put bilo u kontaktu s kremom kad me mama mazala dok sam bila dojenče, ali kad kupujem karte na busnom kolodvoru, tete me redovno traže iksicu

a imam frendicu koja troši čitavo bogatstvo na kremice za obraze, za te-zone, za podočnjake, za nadočnjake, za dan, za noć, za zimu, za ljeto, za vjetar, za sunce, s faktorima, bez faktora, s kavijarom, sa slonovskom spermom, sa zlatnim listićima, s puževim balama...

i, pogađate, ten joj je... onak...
Ima jedna stara koja kaže da se ten uništi kad ga previše navikavaš na te neke umjetne stvari. Istina da to roditelji najčešće govore djeci zato da ovi ne traže preskupe stvari ali možda to sve skupa i nije potpuno netočno.
Najskuplja krema koju sam ikad kupila koštala je 700kn, i to na preporuku dermatologinje zbog alergije na sunce.
Je, pomogla je, ali mi je još više pomoglo obično maslinovo ulje
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:20   #86
ne vjerujem baš u čuda kozmetike,najbitnije mi je dobro sredstvo za čišćenje koje ne isušuje i ne nadražuje kožu,pošto koristim šminku,i hidratantna krema...sve ostalo mislim da bi koža trebala dobiti iznutra tj.prehranom...nema te kreme koja može toliko napraviti za kožu koliko može zdrava prehrana...neka tri mjeseca bila sam na nekoj,ajmo reći, dijeti gdje sam pila samo vodu i čajeve i to 2-3l na dan,jela puno voća i povrća,ništa konzervirano,ništa iz vrećice i sl,meso samo svježe i kuhano u slanoj vodi,puno mahunarki,tijesto samo integralno i to rijetko i sl...koža mi je bila...čak su i podočnjaci nestali,najvjerojatnije zbog smanjenog unosa loših ugljikohidrata...ma kakve kreme
najskuplji preparat za lice koji sam kupila je serum Estee Lauder Advanced Night Repair za nekih 140 eura i ne vidim sad baš neka svjetska čuda..barem ne za sad...
6000kn za kremu nedam jer ta krema vjerojatno realno vrijedi 60kn,da se pokaže da takva krema stvarno čini nešto jako dobro za kožu,pomlađuje i sl,odrekla bi se nečeg i kupila bi,jer se bojim med.zahvata
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:27   #87
neki kažu da je koža najveći organ tijela i apsorbira ne znam sad koliki postotak tvari

dakle, na kožu se ne bi smjelo stavljati ništa što ne bi stavio u usta..a kreme su u principu otrovne, jel?

odnosno, da pojedeš cijelu bočicu kreme, otrovao bi se, a svejedno je namažeš po koži (koja to sve skupa upije)..dakle, koža bi se trebala mazati kombinacijama biljnih i eteričnih ulja (jestivih)

a to nije tak skupo
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:40   #88
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
...
Zna da ne djeluju; diplomirala je fiziku i kemiju...sranje...

ali je opsjednuta izgledom i nema tu više racionalnosti.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
...
Kad je Nivea reklamirala kremu koja ti mijenja DNK u koži (što svatko s imalo biološkog obrazovanja čita kao: izaziva tumore)...



To je sve što imam za reći na ovu temu. I da koristim jojobino ulje za lice, ako koga zanima, 50 kn/50ml.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:11   #89
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...bila sam jedno vrijeme zaluđena kremicama, al ni tada mi nikad nije palo na pamet pljunit više od 100 kn za primjerak...ma ni toliko...

...evo već pune dvije godine ne koristim kremu nikakvu, uopće, ni za lice ni za tijelo i koža mi je bolja nego ikad

...tako da ne, ne vjerujem nikakvim kremicama, po meni je to potpuno nepotrebno, ukoliko nemaš ozbiljnih problema sa kožom, a tada ti ionako trebaju kremice koje ti prepiše doktor valjda

...inače, poznajem tetu koja vrlo vjerojatno već ima tu kremicu u svojoj kupaoni...moram priznat da žena za svoje godine izgleda ko avion, al ona je oduvijek bila jako lijepa, divne kože i mladolika, tako da nikad nećemo znat jel joj to od preskupih kremica ili ne
Tako je.
POsljedice pusenja cigareta, lose aktivnosti jajnika za vrijeme reproduktivnog zvota zene, lose prehrane i nedovoljne higijene i njege koze, ne moze sanirati nikakva krema na svijetu.
Jedna obicna dobra hidratantna kremica kao npr. Garnier Intensive Care koja kosta u Konzuu 30 kn a sadrzaj je 200 ml, pokazala se bolja od svih hidratantnih krema koje kostaju po 100 kn za 50 ml. Proizodi se u Izraelu a u njoj su vocna mikro ulja i minerali (za izrazito suhu kozu).

Nisam van teme, samo skrecem paznu na to da se dogadja da jedna obicna kremica ima nekad bolji ucinak nego 10x skuplja.
Imam i ja nocnu regenerativnukremicu dugo vremena odabiranu (necu reklamirati) ali ona uopce nije skupa i dostupna je svakoj zeni.
Daleko vise polazem na dobru prehranu, kretanje i izbjegavanje otrova svih vrsta, kao sto su nr. alkohol, pice, hormoni, itd. itd.
Do op. mioma imala sam dobru hormonsku potporu. Sada uzimam fithormone i opet je dobro.
Svak moze za malo novca puno uciniti z sebe.
Kreme od 6000 kn ostavicemo zenama koje nikad nisu imale kvalitetnu kozu i muskulaturu.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:13   #90
http://forums.thefashionspot.com/f45...cle-33910.html
http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...cream-con.html ovo mi je narocito zanimljiv tekst (test)
http://www.newsweek.com/2008/01/02/a...re-brands.html
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:22   #91
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Mislim, da postoji neka takva krema koja zaista pomlađuje, da bi recimo Madonna danas u pedesetoj izgledala kao onda 'Like a virgin' nekad, a ne kao izbotoksirana fufa koja se bori protiv prirode. Ima ljudi na svijetu koji mogu baš sve platiti, pa im to nije vratilo mladenački izgled.
Tako da, mislim da svaka krema iznad 500 kn je zaista porez na budale, i da krema može samo malo malkice ublažiti bore samo zato jer se redovito hrani i hidratizira koža. I mislim da zdrav način života može puuuno više napraviti za kožu od jedne kreme.
Vidjela sam skoro jednu Madoninu sliku sa "samo" obicnom dnevnom sminkom. Ona izgleda jako staro i nasminkana i gore nego prosjecna osoba njenih godina koja je tek ustala izkreveta.
Tek toliko o kozmetici i svemu sto je ucinila za svoju ljepotu.
Moja pokojna baka je ljepse izgledala onaj dan kada je umrla od mozdaog udara a nikada se nije sminkala i imala je puno godina.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:32   #92
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ma meni nije jasno čemu fuss oko tog što netko drugi troši pare na kremu
jel bi bilo više u redu da su te iste Hrvatice kupile hladnjak/cipele/povećale sise?
ili je problem što to rade Hrvatice, a ne Amerikanke?
zar bi svi trebali imati 3000 plaće koju ćemo dobivati sa zakašnjenjem?
Mislim da je vise teziste dato na to da te zene ne mogu kupiti prohujalu mladost ili sacuvati lice od zivotnog stila koji ga poruznjuje.
Vidjela sam zene npr. S.Eclestone, koja izgleda gore nego vrsnjakinja koja tesko radi i nema novca ni z kozmeticki tretman.
Vidjela sam manekenke od 29 godina koje vec sada izgledaju kao da im je 40.
Nekako ispada da obican svijet, tj. zene koje nisu u svijetu glume, mode ili nisu poznate da su automatski ruzne i nemaju kremice 6000 kn da bi bile lijepe, to je prica iz koje bi se zakljucilo da se ljepota moze kupiti. Ne moze.

Pogledajte samo skrpljene i napunjene usne i zategnutestvari koje se ponovo moraju zatezati. Katastrofa.
Namm lijepim hrvaticama je dovoljna kremica koju mozemo kupiti za svoje novce. Sve ostalo prevec mi imamo. I ljepotu i svjezinu i pamet i ne sluzimo samo kao meso na estradi da bi nam sminka bila "poslovno ulaganje".
Moja je baka umrla ljepsa od 20-30 godina mladje zene a koristila je samo obicnu kremicu koja se mogla kupiti u svakoj maloj trgovini i nijese sminkala.
JA se sminkam, jer mi se svidja.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:38   #93
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post

Ne znam zašto, al' udavila sam se od smijeha.
Otetura dalje...
Ah, i meni je smijesno, upravo sam takvu zamislila u drogeriji.
A mozda se napila neke zestice, e?
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:53   #94
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
ajme, ja nekad znam takva izac do grada (npr.ak sam izmedju setnje psa i odlaska u teretanu), da bi mi neupuceni promatrac valjda udijelio 2-3 kune.
jednostavno me nije briga kakav dojam cu ostaviti ako usput idem nekaj obavit po gradu, pa udjem u koji ducan.

iako, a o tome sam pisala na forumu davno, u jednom ducanu u ilici gdje sam si gledala neku vestu, prodavacica mi je, ne bas suptilno, sugerirala da oni imaju visoke cijene i rekla nek joj ne razvlacim robu (uzela sam vestu u ruke) i uputila me da probam preko puta u sisleyu (tada je na tom mjestu u ilici bio sisley, a ducan u kojem sam dozivjela ovu ugodu se zvao (mislim bar) monari ili tak nekaj.

a ja sam jednostavno nakon setnje s pesom po parku ostala u starim tajicama i tenisicama i bez make-upa i drznula se takva dosetati do centra.
Mene su na osnovu tenisica procijenile da imam vise novca, a nisu shvatile da ja volim izdrzljive tenisice a volim i da su lijepe.
Odmah su me odvele "tamo gdje su vece cijene".
I normalno, kakva sa nekad netakticna odmah iim kazem da ne mislim kosti ostaviti u radnji, pogledam i kupim bas jeftinije a za sto znam da mi je potrebno.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:00   #95
Zgodno.

Inače, Ben Goldacre u svojoj knjizi Bad Science (prevedena i kod nas, ali je englesko izdanje daleko jeftinije i nije prošlo kroz šape vjerojatno lošeg prevoditelja) opisuje kako napraviti kvalitetnu kremu u kućnoj radinosti, kvalitete jednake ili veće od najskupljih krema. I detaljno obrazlaže zašto svi koji kupuju skupe kremice plaćaju čisti placebo (a placebo, pokazano je, djeluje bolje ako ga skuplje platiš).
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:03   #96
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

zar bi svi trebali imati 3000 plaće koju ćemo dobivati sa zakašnjenjem?
ne, daleko od toga. nek kupuju prema plateznoj moci. ali uzmi primjer vlatke pokos sa vjecni prefiksom "njegovana".
uz sav trud koji ulaze u sebe, na njoj se vidi svaka godina
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:52   #97
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Vidjela sam zene npr. S.Eclestone, koja izgleda gore nego vrsnjakinja koja tesko radi i nema novca ni z kozmeticki tretman.
V.
ne znam što si ti vidjela, ali slavica ide istoj fizoterapeutkinji kao i ja, vidjeh je par puta i žena izleda jebeno dobro
pravi komad žene, bedevija što bi rekli
sad koliko plaća za kreme ne znam, al masažu leđa plati 110 kn ko i ja
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:04   #98
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ne znam što si ti vidjela, ali slavica ide istoj fizoterapeutkinji kao i ja, vidjeh je par puta i žena izleda jebeno dobro
pravi komad žene, bedevija što bi rekli
sad koliko plaća za kreme ne znam, al masažu leđa plati 110 kn ko i ja
isto kao i Vlatka Pokos,netko ju je spomenuo,da joj se kao vide godine...pustimo ljepotu,njegovana je i mladolika
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:06   #99
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
isto kao i Vlatka Pokos,netko ju je spomenuo,da joj se kao vide godine...pustimo ljepotu,njegovana je i mladolika
ma u tome i jest fora....vlatka nije mladolika...izgleda ko dobro drzeca 40-godisnjakinja. a toliko godina i ima!!!
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:10   #100
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zgodno.

Inače, Ben Goldacre u svojoj knjizi Bad Science (prevedena i kod nas, ali je englesko izdanje daleko jeftinije i nije prošlo kroz šape vjerojatno lošeg prevoditelja) opisuje kako napraviti kvalitetnu kremu u kućnoj radinosti, kvalitete jednake ili veće od najskupljih krema. I detaljno obrazlaže zašto svi koji kupuju skupe kremice plaćaju čisti placebo (a placebo, pokazano je, djeluje bolje ako ga skuplje platiš).
Prije par godina na TV je bila emisija o zivotu H.Rubinstajn, pa je izmedju ostalog, navela zbog cega su povecali cijenu jedneizuzetno dobre kreme na americkom trzistu - razlog je bio sto su zene zbog male cijene kreme pomislile da nije dovoljno dobra.
Mehanizam razmisljanja zena je pogodjen: ponekad zene smatraju da same vise vrijede ako kupuju skuplje stvari - mislim zene snobovi.
A meni je, npr. uvijek zao dati veliku lovu za kremu - mislim, ja razumijem da zene u godinama trebaju da imaju kreme za zahtjevniju kozu, ali dok se ne dodje u te godine ipak nije potrebno koristiti takve kreme - nema potrebe.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.