Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 21:48   #5381
Zdravo! Meni je problem s candidom počeo u drugom mjesecu ove godine.
Sve je krenulo s tim da me dolje sve počelo peći, a pogotovo kasnije navečer. U to sam vrijeme stalno bila za laptopom, dakle sjedila, pa možda je do toga. Inače imam i hemeroide pa je moguće da je candida, koja obitava u analnom području, u tako "toplom" sjedećem okruženju prešla na vaginu.
Nakon tog početnog nelagodnog osjećaja preosjetljivosti donjeg područja, peckanja i žarenja počeo je i svrbež. Ali ono što mi je cijelo vrijeme bilo prisutno je nekakav specifičan, neugodan miris, ali ne po ribi. Upravo zbog tog mirisa sam mislila da je u pitanju gardnerella, jer nitko baš ne spominje miris s kandidom.
U brisu mi je ginekologica nekih mjesec dana kasnije izolirala candidu, a prije rezultata mi je dala terapiju, vaginalete canesten 3 dana i lactogyn 3 tjedna. Ipak, nakon terapije, osjećala sam opet da nije sto posto prošlo. Onda sam guglajući naletjela na anti-candida dijetu i držala je se nekih 2 tjedna i tada je bilo ok. Onda je došlo ljeto valjda i sve se smirilo.. A sad opet. Ponovno pretjerana osjetljivost, nelagodan osjećaj da ne mogu u miru sjediti, stalan neugodan miris (!). Na svoju sam ruku opet uzela canesten za 3 dana i lactogyn, krećem s anti-candida dijetom... Imate li savjeta? Citrofit ili nekakav dodatak prehrani da odmah napadnem svim oružjem?
Hvala!
željana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:28   #5382
pronašla sam ovdje post...doduse stari...o lijeku diflucan...jel ima neko iskusta il zna dal se može nabavit bez recepta?
dada dadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:44   #5383
Ja sam si danas naručila od Lilith prirodne kozmetike anti kandida kremu. Preporučila mi ju je prijateljica koja je po 5, 6 puta godišnje imala borbu s kandidom i nakon jedne uporabe ove kreme se preporodila. Napravljena je na bazi češnjaka, peršina i pčelinjeg voska, a koristi se i za vanjsku i unutarnju uporabu. S obzirom na cijenu od 40 kn za 50ml, isplati se probati. Samo jedna tura vaginaleta i kreme Canesten košta 90 kn! Probam pa javim rezultate.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:40   #5384
Krema je super samo sto grozno smrdi, hihi
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 07:29   #5385
williamka - moguce da je to od pilula, trebas si pod hitno dignuti imunitet

evo ja otkako ne pijem pilule nemam candidu, a dobila sam ju s pilulama. nista osim prestanka uzimanja pilula mi dugorocno nije pomoglo s candidom (a bila sam i na onoj anti-candida dijeti)

Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Ja sam si danas naručila od Lilith prirodne kozmetike anti kandida kremu. Preporučila mi ju je prijateljica koja je po 5, 6 puta godišnje imala borbu s kandidom i nakon jedne uporabe ove kreme se preporodila. Napravljena je na bazi češnjaka, peršina i pčelinjeg voska, a koristi se i za vanjsku i unutarnju uporabu. S obzirom na cijenu od 40 kn za 50ml, isplati se probati. Samo jedna tura vaginaleta i kreme Canesten košta 90 kn! Probam pa javim rezultate.
i krema Teuta od Biofarma je odlicna
muski ju isto mogu koristiti
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:37   #5386
Čula sam za miris, a nema veze, glavno da pomogne, oprat ću se.
Poslala mi je ta žena uputstvo...znači perem se gelom za intimnu njegu? Ja sam to izbacila davnih dana kad su me počele zezati gljivice, sad ima averziju prema tim sapunima i gelovima.

Za Teutu nisam čula, ali nadam se da će ova pomoći pa da neću morati dalje isprobavati.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:39   #5387
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Čula sam za miris, a nema veze, glavno da pomogne, oprat ću se.
Poslala mi je ta žena uputstvo...znači perem se gelom za intimnu njegu? Ja sam to izbacila davnih dana kad su me počele zezati gljivice, sad ima averziju prema tim sapunima i gelovima.

Za Teutu nisam čula, ali nadam se da će ova pomoći pa da neću morati dalje isprobavati.
Biobazin gel za intimu je super, al takve stvari mi nisu za svaki dan, mozda 1x tjedno
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:51   #5388
Quote:
dada dadica kaže: Pogledaj post
pronašla sam ovdje post...doduse stari...o lijeku diflucan...jel ima neko iskusta il zna dal se može nabavit bez recepta?
Mislim da se ne može nabaviti bez recepta (u biti ne bi se trebao jer je hepatotoksičan pa nije baš za zajebanciju i za piti na svoju ruku).

Odi kod ginekologa, prepisat će ti ga ako imaš indikacije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:14   #5389
još jedna sa problemom candide.
prvi puta sam ju dobila ove godine u ožujku. nisam imala neke specijalne simptome, točnije, nisam ni previše obraćala pažnju. pojavio mi se lagani svrbež, ali to sam smatrala da je od brijanja, jer tada je baš bila 'sezona' depilacije.
iscjedak je bio pojačan, ali kako uvijek imam pojačan, nisam se zabrinjavala, i bio je bez mirisa.
kad bi, u tom periodu nakon pauze od 2-3 tjedna (studiram u drugom gradu) imala spolni odnos sa dečkom, nastao vrag.
uvijek zaštičeni, nikad nikakve alergije ni nuspojave na kondome, ništa, počeo bolni seks. trajao je par sekunda jer nisam mogla izdržati, osjećaj je preužasan: bolno, suho, naotečeno, oštro. da bi mi se nakon toga i na kondomu vidjela krv.
tada je nastalo sranje, peckanje pri mokreju, svrbež koji nisam mogla izdržati.
upalu rješila u 3 dana, seks postao savršen, svrbež prepona ostao. borila se oko 2-3 mjeseca sa time, mazala kremama, sva moguća sranja.
na depilaciju nisam ni pomišljala. bila sam ko dikobraz.
uspjela sam i svrbež rješiti sa domaćim čistim lavandinom uljem (ne ono ulje kad ljudi namaču lavandu u maslinovo ulje pa stavljaju na sunce, nego baš pravo lavandino ulje) koje je bilo pomiješano sa bademovim, bučinim i lanenim (u određenim omjerima)
svrbež stao i nikad se više nije pojavio.

no, evo nakon nekog vremena, problem sa gljivicama.
taman prije 10-14 dana bila kod ginekologa (imam problema sa neredovitim menstruacijama). napravio papa test, ultrazvuk i ve je okej. nema gljivica, infekcija ni ničeg.
otišla u zagreb, imala ispit, neprospavane noći, zaboravila uzeti gel za intimno pranje, već koristila NEKI i evo sranja
lagani svrbež, crvenilo, bolan seks, žučkasti iscjedak sa mirisom

jadna sam, ne znam kaj napraviti. prošli puta sam izliječila canesten 3 kremom, ali nije bilo žutog iscjedka ni mirisa.
probat ću opet sa time, iako se nekako bojim da neće pomoći.

p.s. moja mama zna to često imati i kad sam joj rekla, samo mi je rekla da budem ja znala kaj je ta gljivica. njoj se pojavljuje svakih par mjeseci i isto muku muči.
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:54   #5390
Uf meni bome nije bilo pomoći od prirodnih krema ovaj put jer nisam unutra liječila, kao nisam osjetila ništa, samo vani...previše je daleko otišlo, sve se rastrgalo oko ulaza u rodnicu i otišla sam kod ginićke. Dala mi kremicu Plymicol i Gyno daktarin.
Sljedeći put čim osjetim stavljam češnjak i mažem antikandidom od Lilith.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 21:34   #5391
Je li neko spominjao kokosovo ulje da je ok za primjenu.
mardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:17   #5392
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne može nabaviti bez recepta (u biti ne bi se trebao jer je hepatotoksičan pa nije baš za zajebanciju i za piti na svoju ruku).

Odi kod ginekologa, prepisat će ti ga ako imaš indikacije.
Ne ide bez recepta
makojeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:20   #5393
Quote:
željana88 kaže: Pogledaj post
Zdravo! Meni je problem s candidom počeo u drugom mjesecu ove godine.
Sve je krenulo s tim da me dolje sve počelo peći, a pogotovo kasnije navečer. U to sam vrijeme stalno bila za laptopom, dakle sjedila, pa možda je do toga. Inače imam i hemeroide pa je moguće da je candida, koja obitava u analnom području, u tako "toplom" sjedećem okruženju prešla na vaginu.
Nakon tog početnog nelagodnog osjećaja preosjetljivosti donjeg područja, peckanja i žarenja počeo je i svrbež. Ali ono što mi je cijelo vrijeme bilo prisutno je nekakav specifičan, neugodan miris, ali ne po ribi. Upravo zbog tog mirisa sam mislila da je u pitanju gardnerella, jer nitko baš ne spominje miris s kandidom.
U brisu mi je ginekologica nekih mjesec dana kasnije izolirala candidu, a prije rezultata mi je dala terapiju, vaginalete canesten 3 dana i lactogyn 3 tjedna. Ipak, nakon terapije, osjećala sam opet da nije sto posto prošlo. Onda sam guglajući naletjela na anti-candida dijetu i držala je se nekih 2 tjedna i tada je bilo ok. Onda je došlo ljeto valjda i sve se smirilo.. A sad opet. Ponovno pretjerana osjetljivost, nelagodan osjećaj da ne mogu u miru sjediti, stalan neugodan miris (!). Na svoju sam ruku opet uzela canesten za 3 dana i lactogyn, krećem s anti-candida dijetom... Imate li savjeta? Citrofit ili nekakav dodatak prehrani da odmah napadnem svim oružjem?
Hvala!
BIO KULT Candea probiotik s ekstraktom češnjaka i sjemenki grejpa....cijena oko 135kn za 1 mjesec...ako uhvatiš popust 114kn
Quote:
makojeovo kaže: Pogledaj post
Ljekarna Vaše zdravlje Nova cesta svaki petak od 16h na sve popust 15%
makojeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:46   #5394
drage moje.. jel moguce da sam ja nakon 2 mj. sto je proslo otkako sam popila 2 kure antibiotika bez prestanka znaci 17 dana sam pila antibiotike dobila candidu? tada kad sam pila antibiotike bila sam na godisnjem a kad sam se vratila na posao nije bilo stresa ni nicega do 5.9. a onda poceo stres i sve to.. i jos sam se cijelo vrijeme prala ovim gelovima za tusiranje normalnim i intimno podrucje s time..i ugl.sve i svasta se desavalo.. jel moguca tako zakasnjela reakcija i sad kad me odjednom sve bas copilo u 9 mj.?? hvala vam puno lijepe moje!!!

i jel moguce da se i od higijenskih ulozaka dobije i od brijanja i svega?? jel mene je nekad nakon menge znala svrbit 2,3 dana al ono iscjedak je bio normalan i to sve..
__________________
....Oh honey, you didn’t even know me when you knew me....

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.09.2014. at 16:55. Reason: spajanje postova
littleliar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 00:59   #5395
Preporučam isto Bio Kult Candea, jedino što mi je iskorijenilo dugotrajnu candidu.
Dobila sam antibiotike za upalu mjehura i znala sam da ću usporedno spušiti i candidu tako da mi je doktorica odmah dala i neke probiotike koje pijem uz antibiotike ali na mjesec dana, zasad mi se čini da nisu niti sjena Bio Kultu, plus vaginalete ali njih ću koristiti kad završim s antibioticima.
Imam ulje čajevca iz DM-a, prije sam ga znala malo nakapati na dnevni uložak no to mi nije nimalo pomagalo, čitala sam da neke cure nakapaju na tampon, jel nije to preagresivno ili je ok?
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 11:20   #5396
Bila kod doktorice jedno 6 puta....i na brisevima i prepise mi plimicol il da kupim canesten ali nikad nije spomenula da postoje te tablete...ocito moram molit da mi da to...mozda uspije jer su upale jako ceste...svakih 2 mj skoro...
dada dadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:18   #5397
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
Preporučam isto Bio Kult Candea, jedino što mi je iskorijenilo dugotrajnu candidu.
Dobila sam antibiotike za upalu mjehura i znala sam da ću usporedno spušiti i candidu tako da mi je doktorica odmah dala i neke probiotike koje pijem uz antibiotike ali na mjesec dana, zasad mi se čini da nisu niti sjena Bio Kultu, plus vaginalete ali njih ću koristiti kad završim s antibioticima.
Imam ulje čajevca iz DM-a, prije sam ga znala malo nakapati na dnevni uložak no to mi nije nimalo pomagalo, čitala sam da neke cure nakapaju na tampon, jel nije to preagresivno ili je ok?
Ja sam ga kapala na tampon ali u kombinaciji s kantarionom, ne cisto. Pomogne uvijek, nije preagresivno.
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 15:16   #5398
Hvala Lois
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:08   #5399
Jeste probale kapat lavandino ulje na gaćice/dnevni uložak?
Poprilično hladi dolje pa se bojim da ne bude prejako ako bi se kapalo na tampon.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:42   #5400
Điđe hladi i ovo od čajevca pa me zato bilo strah ali sve je ok, već par dana ga stavljam i pomaže
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.