Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2009., 01:49   #201
Quote:
Sisčanin kaže: Pogledaj post
Čisto jedno laičko pitanje - svi govore da je u Crossers Mitcubishiev motor. Sad bi nam bilo lijepo da neko ko ima Micubishia kaže svoje podatke o potrošnji pa da usporedimo. Težina vozila sigurno nije ista ako motor već je. Ima li negdeje crash test za vidit za Crossera?
C-Crosser je u stvari Mitsubishi Outlander, proizvodi se u Japanu, samo je optika i ime Citorenovo, radi se o dealu da Pug/Citroen Japancima daju dizel motore a oni njima SUV-ove koje poizvedu u svojim pogonima.

Potrazite po stranim forumima, sve vrijednosti za Outlander 2.4 vrijede i za C-Crosser 2.4
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 07:54   #202
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Možeš li nam reći zašto ti se ne sviđa SUV i zašto bi se vratio na karavana?
Usporediti limuzine srednje klase i SUV je teško, ali ovo je evo po mojoj nekoj savjesti... ako bi se usporedili slični motori i slične veličine auta...

Krajnja brzina, startnost... neudobnost... šum vjetra, osjetljivost na bočni vjetar... visina za do THULE kutije (moram imati lojtrice na skijanju), velike gume - cijena jer moraju biti za SUV-ove 4x4, veća potrošnja, ima hrpa sitnica... iako sam općenito zadovoljan s CRV-om jer npr. on smiješno troši naspram ovog Citroena (mitsubishija), ali to nije to...

Zanimljivo je i da su svi SUV-ovi slabije NCAP ocijenjeni od mnogih limuzina...

Prednosti: visina kod parkiranja po rizolima, poneki izlazak s asfalta u prirodu, vožnja po makadamu i travi, veeeliki prtljažnik...

Po cijeni su npr. dosta slični karavani - Passati, Lagune, Insignia, Accord, Avensis i dr. sa svim SUV automobilima...

Kad sam kupovao nisam mislio da će mi faliti limuzina... ono mogu si kupiti pa nek bude nešto drugačije...

Danas znam da slijedeće će biti karavan zbog prtljažnika, a 4x4 zbog neke sigurnosti da baš neću svugdje ostati, a da mora biti jači i teži od CRV-a zbog vuče prikolice... i 90% da će biti ponovo iz Japana...
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 08:07   #203
Moze li neke informacije od onih koji su ugradili plin u C-Crossera (tipa koji sistem, gdje je ugradjen, koliko kosta i kakva su iskustva iz prve ruke). Moze i na PP.
Hvala
__________________
 Think Different 
Tomica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 09:09   #204
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bio u Citroenu na Jankomiru. Ima još jedan crni, 2.4i, ručni, 152.000kn.
Pitao za plin i čovjek mi rekao da se gubi garancija ugranjom.
hehehe, očito tu nešto ne štima, naime, mene plin ne zanima, ali je činjenica da je i meni prodavač u jankomiru rekao da se ugradnjom plina NE gubi jamstvo , ali samo ako se ugradi u njihovom servisu, a službeni stav citroena, barem onaj za koji ja znam i koji je publiciran je da se jamstvo gubi...
tako da svi vi koji ste zainteresirani za plin bi bilo najbolje da tražite PISMENI odgovor Citroena Hrvatska, jer vam je jedino to prava garnacija, šta vam inače vrijedi ako vam jedan distributer nešto garantira a drugi distrubuter tj servis to neće prihvatiti, ili vam se nešto desi dok ste vani, pa odete u na pr. servis u Grazu , a tip vam kaže keine jamstvo...

netko je nešto pisao u displayu tj o putnom računalu...je, nešto i mene zeza,tj pali se lampica za duuuuugi stisak tipke menija , a kad ju duuuuuuugu stisneš onda te upućuje tj pali se trokuk koji znači "vozi auto na servis", ali se ne zna zbog čega,nešto sporedno očito, ali ipak treba provjeriti.... danas ga vozim na servis zbog toga, pa ću vam javiti šta je to...

Zadnje uređivanje samoobrana : 23.06.2009. at 09:32.
samoobrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:59   #205
eto društvo i ja uplatio crossera, dizel, nadam se da će bit ok
1more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 10:39   #206
Quote:
Tomica74 kaže: Pogledaj post
Moze li neke informacije od onih koji su ugradili plin u C-Crossera (tipa koji sistem, gdje je ugradjen, koliko kosta i kakva su iskustva iz prve ruke). Moze i na PP.
Hvala
Slušaj - vrati se na par stranica ranije u ovom forumu. Imaš masu rasprava oko ugradnje plina u Crossera
Sisčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 10:45   #207
Quote:
samoobrana kaže: Pogledaj post
hehehe, očito tu nešto ne štima, naime, mene plin ne zanima, ali je činjenica da je i meni prodavač u jankomiru rekao da se ugradnjom plina NE gubi jamstvo , ali samo ako se ugradi u njihovom servisu, a službeni stav citroena, barem onaj za koji ja znam i koji je publiciran je da se jamstvo gubi...
tako da svi vi koji ste zainteresirani za plin bi bilo najbolje da tražite PISMENI odgovor Citroena Hrvatska, jer vam je jedino to prava garnacija, šta vam inače vrijedi ako vam jedan distributer nešto garantira a drugi distrubuter tj servis to neće prihvatiti, ili vam se nešto desi dok ste vani, pa odete u na pr. servis u Grazu , a tip vam kaže keine jamstvo...

netko je nešto pisao u displayu tj o putnom računalu...je, nešto i mene zeza,tj pali se lampica za duuuuugi stisak tipke menija , a kad ju duuuuuuugu stisneš onda te upućuje tj pali se trokuk koji znači "vozi auto na servis", ali se ne zna zbog čega,nešto sporedno očito, ali ipak treba provjeriti.... danas ga vozim na servis zbog toga, pa ću vam javiti šta je to...
Što se tiče garancije - isto je več ranije prokomentirano.
Službeno se gubi garancija, no svaki diler ti interno obeća da će popraviti "sve" kvarove u garantnom roku a sad da li hoće ili neće to češ saznat kad se pizdarija dogodi. No niti jedan ti to neće napisat na papiru jer nesmiju zbog stava Citroena da se garancija gubi ( gube licencu ). Na koj način oni eventualni kvar gurnu Coitroenu to je njihova stvar. Ako je kvar nastao kao posljedica instalacije plina to rješavaju sa firmom koja je plin stavila i bojim se da na toj relaciji mogu nastupit problemi.
Za sada moja potrošnja se vrti između 11 i 12 litara u mješanom režimu vožnje. To i nije puno za vozilo te težine i gabarita, sa 170 KS. Uostalom - da troši 10 rekli bi da je to ok, a 12 je puno. Radi se o 15 kn na 100 km. Pa to me ne uzrujava puno.
Sisčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 15:31   #208
Quote:
Sisčanin kaže: Pogledaj post
Slušaj - vrati se na par stranica ranije u ovom forumu. Imaš masu rasprava oko ugradnje plina u Crossera
Konkretne stvari koje sam pitao se ne spominju.
Uglavnom, u Automehanici su mi rekli da se plinska instalacija ugradjuje u Plniskom centru Zagreb na staroj Samoborskoj i da kosta cca 12000kn.
Ne budi lijen, nazvao sam u PCZ i pitao za ugradnju. Prema informacijama dobivenim od njih ugradjuje se Tartarini direkcija sa podmazivanjem dosjeda ventila (flushlube). Cijena za sve skupa iznosi 8900kn za kes. Servis svakih 10000km (filter) sa cijenom cca 300-350kn. Veci servis na 40000 km za cca 800-900kn. Potrosnja plina 10-15% veca. Flushlube 1l/10000km (1l=cca 100kn).
Ovakve informacije sam trazio.
Ako netko ima drukcija konkretna iskustva neka ih iznese (moze i bez imena ugradjivaca plina ako smatra da je to reklama).
Pozdrav
__________________
 Think Different 
Tomica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 15:53   #209
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post

Danas znam da slijedeće će biti karavan zbog prtljažnika, a 4x4 zbog neke sigurnosti da baš neću svugdje ostati, a da mora biti jači i teži od CRV-a zbog vuče prikolice... i 90% da će biti ponovo iz Japana...
Meni se cini da si opisao Subaru Forester i da je bas to tvoj sljedeci auto.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 17:22   #210
Quote:
1more kaže: Pogledaj post
eto društvo i ja uplatio crossera, dizel, nadam se da će bit ok
Koji dealer & koja cijena?
S obzirom da si vjerojatno napravio domacu zadacu prije kupovine, mozes navesti i koji salon od ovih spominjanih na Forumu jos drzi dizel varijantu:
“Evo recimo u Čakovcu su najjeftiniji po 151.000 ali je salon koma.
U Varaždinu je OK ekipa, ali oni najjeftinije prodaju po 160.900. Kako je u Koprivnci? Čuo sam da ih u Zagrebu još ima i to po 151.000...
Probaj u auto PEBA i mislim da ima još koji u auto CIM veliko polje. Probaj i Mototehna u Sisku.
Ako ste u zg, u citroen savsku se javite.
U Savskoj se možda i nađe još koji, kod jedne male Dude.”

CU soon...
DoctorZick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 19:43   #211
Confort paket, 16" felge, 172 000 kn cijena, salon mogu dati na private po potrebi.
Da, napravio sam "domaću zadaću", trebalo mi dosta dugo da se odlučim za dizelsku varijantu (iako sam dizela jedva našao) pošto tih 20k kuna na kraju (sa ktom) ispadne blizu 30k kn, što se po mojoj računici isplati nakon 90-110 000 km, računao sam da bi mi benzinac prosječno trošio oko 3 litre benzina više nego ovaj dizela. Na plin neću ići.
1more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:25   #212
Dealer

TNX na brzini, cijenim firmu!
Ponuda za poruku prihvacena; unaprijed zahvalan...
DoctorZick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 23:12   #213
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Meni se cini da si opisao Subaru Forester i da je bas to tvoj sljedeci auto.
Bio si jaaako, jaaakooo blizu, ali pucam na Legacy karavan ili eventualno Outback... 2.5 ili 3.0... sviđaju mi se oni konji 240+iber...

Evo zašto, današnja slika negdje s odmorišta pokraj Balatona u Mađarskoj... CRV smješno djeluje uz kućicu...


Zadnje uređivanje cvor : 28.06.2009. at 23:24.
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 01:29   #214
Vozio sam Lagacy 2.0 2005 godiste, strasno ljuta masina ali sa preprevelikom potrosnjom, a koliko tek trosi taj 2.5 ili3.0????

Hvala Bogu da je Subaru napravio dizela, mislim da bi ti to bio puno bolji izbor, zbog okretnog momenta, manje snage i vjerojatno nizih troskova na registraciji, a pogotovo potrosnji, nego benzinac.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:12   #215
Quote:
Tomica74 kaže: Pogledaj post
Konkretne stvari koje sam pitao se ne spominju.
Uglavnom, u Automehanici su mi rekli da se plinska instalacija ugradjuje u Plniskom centru Zagreb na staroj Samoborskoj i da kosta cca 12000kn.
Ne budi lijen, nazvao sam u PCZ i pitao za ugradnju. Prema informacijama dobivenim od njih ugradjuje se Tartarini direkcija sa podmazivanjem dosjeda ventila (flushlube). Cijena za sve skupa iznosi 8900kn za kes. Servis svakih 10000km (filter) sa cijenom cca 300-350kn. Veci servis na 40000 km za cca 800-900kn. Potrosnja plina 10-15% veca. Flushlube 1l/10000km (1l=cca 100kn).
Ovakve informacije sam trazio.
Ako netko ima drukcija konkretna iskustva neka ih iznese (moze i bez imena ugradjivaca plina ako smatra da je to reklama).
Pozdrav
REKOH VAM DA SE OSTAVITE PLINA, NAJNOVIJA VIJEST:

Distributeri ukapljenog naftnog plina (UNP) od srijede će povećati maloprodajne cijene autoplina, a nova cijena autoplina na Ininim će postajama, kako se neslužbeno doznaje, biti 4,04 kune po litri što je oko 9,5 posto više od dosadašnjih 3,69 kuna po litri.

Cijene autoplina kao i drugih vrsta ukapljenog naftnog plina, odnosno UNP-a u bocama, promijenjene su temeljem novog pravilnika o utvrđivanju cijena ukapljenog naftnog plina koji se primjenjuje od kraja travnja ove godine i koji omogućuje promjenu cijene početkom svakog mjeseca!!!



Kako se neslužbeno doznaje, najveći distributer plina u Hrvatskoj, tvrtka Proplin koja je u sastavu Ine, od sutra će povećati i cijene UNP-a u bocama, za oko 8,5 do oko 10 posto.

Tako bi nova maloprodajna cijena boce UNP-a od 7,5 kilograma od sutra bila 60,50 kuna po komadu umjesto dosadašnjih 55 kuna, boce od 10 kilograma 80,66 kuna (do sada 73 kune), a boce od 35 kilograma 282,33 kune (do sada 260 kuna po komadu).

Cijene karata u unutarnjem željezničkom putničkom prijevozu od , 1. srpnja, poskupljuju za oko sedam posto. Nove cijene mjesečnih karata za učenike i redovite studente početi primjenjivati od 1. listopada.

Taj se porast cijena neće odnositi na dodatne cijene za brze, ekspresne i niskopodne vlakove, na cijene za uporabu postelja u vagonima za spavanje, na cijene prevoznina praćenih vozila i motocikla. Povećanje se također ne odnosi na cijene posebnih prevoznina, na cijene naknada za posebne usluge i za naplatu šteta, kao ni na cijene prodajnih tiskanica HŽ-Putničkog prijevoza, navodi se u priopćenju HŽ-a.

U HŽ-u napominju da cijene povisuju u suglasnosti s Ministarstvom gospodarstva, rada i poduzetništva, te da je HŽ-Putnički prijevoz zadnji put cijene povisio 1. siječnja 2007. za pet posto.
samoobrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:14   #216
Quote:
1more kaže: Pogledaj post
Confort paket, 16" felge, 172 000 kn cijena, salon mogu dati na private po potrebi.
Da, napravio sam "domaću zadaću", trebalo mi dosta dugo da se odlučim za dizelsku varijantu (iako sam dizela jedva našao) pošto tih 20k kuna na kraju (sa ktom) ispadne blizu 30k kn, što se po mojoj računici isplati nakon 90-110 000 km, računao sam da bi mi benzinac prosječno trošio oko 3 litre benzina više nego ovaj dizela. Na plin neću ići.
JESTE LUDI, IMATE CONFORT ZA 18 COLNIM PUNOOOOOO LJEPŠIM FELGAMA ZA 153.900!
samoobrana is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.07.2009., 13:25   #217
Quote:
samoobrana kaže: Pogledaj post
JESTE LUDI, IMATE CONFORT ZA 18 COLNIM PUNOOOOOO LJEPŠIM FELGAMA ZA 153.900!
Istina samo se radi o benzincu a ne o dizelu. Po mojim informacijama nema dizela ispod cca 170.000
Sisčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:41   #218
Ukoliko je netko uzimao Citroena u Varaždinu u Metero-autu molio bih ga da mi se sa iskustvima javi na PM. Thnx.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 11:27   #219
Quote:
Sisčanin kaže: Pogledaj post
Istina samo se radi o benzincu a ne o dizelu. Po mojim informacijama nema dizela ispod cca 170.000
točno, nema, što je i logično

usput, potrošnja benzinac

od zg do st-pri brzini od 130 km/h sa klimom=11l/100 km

pri brzini od 120 km/h bez klime=9.4 l/100 km


gradska vožnja :

1. u špici(znači, prva -druga, kreni stani, 12-13 l)

2.van špice, dakle stajanja samo na semaforima i nešto malo u koloni-10,5 l


vožnja brzom cestom= cca 8.5 l
samoobrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:45   #220
Quote:
vunnax kaže: Pogledaj post
Još me malo zbunjuje putno računalo: prosječna potrošnja se resetira svaki put kada automobil ugasim na više od par sati, pa zatim ni na koju foru ne mogu doći do izborinika za mijenjanje postavki (Setting Menu)... Ovo je vjerojatno neka greška ili slično, pa ću morati prupitati na prvom servisu. Ako netko slučajno ima slična iskustva i rješenje, neka podijeli...
Pozdrav.
U uputstvima sam procitao da se moze u settings menu izmjeniti to da se nakon duze stanke (4 sata) automatski resetira potrosnja, prvi meni se prebaci s A na M (na manualno), no i dalje nakon svakog ponovnog pokretanja auta automatski se prebacuje u A mod, pa opet treba to narihtati u settings menu kako se ne bi resetiralo ponovno. Setting menu bi trebao moci dobiti kad je auto upaljen, ali stoji.
Meni je ovo svejedno vrlo nespretno rijeseno i bas me zanima dal si zvao servis i sto su ti rekli.
whiteboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.