Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 22:26   #81
Quote:
LinoLinaSk kaže: Pogledaj post
Niko nije fatlies zabranio tamo da pise onako bezveze, osim ako nije to vezano striktno uz lchf. Necemo ni mi pisati tamo o tome, necemo odavati tajnu dobrog zdravlja i jos boljeg izgleda! :P
cure vama nitko na coolinariki ne brani pisati o cemu hocete pa i o lchf. ali ja ne smijem dijeliti savjete o lchf preko foruma jer oni smatraju da time krsim pravila koristenja sajta, niti smijem reklamirati "svoje proizvode i usluge" posto su me se uhvatili na ono jucerasnje spominjanje knjige, kako cu ja imati "komercijalnu dobit" od toga (nemogu od smijeha, ako i napisem knjigu, netko je rekao da je zarada samo 8% od cijene prodaje knjige). ali nije to problem, nego prvo collinariki i podravci smeta moja prica protiv industrijski zatrovane hrane a drugo, vjerujem da ih je i monsoonka nahuskala ne mene.

ali dobra ideja da nastavite pisati tamo, zbog drugih zena koje lutaju po forumima trazeci pomoc, da im pomognemo da dobiju pravu informaciju o zdravoj prehrani i zdravom mrsavljenju.

Zadnje uređivanje fatlies : 14.09.2010. at 22:39.
fatlies is offline  
Old 14.09.2010., 22:34   #82
Evo i mene drage moje
thermojetics is offline  
Old 14.09.2010., 22:34   #83
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
auuuu pa ovo je čitava sekta dama koje ne jedu čosku nego deru mesinu, rispekt!

kako me je legica21 pitala preko PP meni ne smeta ništa dok ne napadatate nikog, nemojte pretjerano pljucat protiv vegete i tako to. nastojte poštivat pravila, nemojte kačit prevelika slije i slično.

Ako smatrate da neko krši pravila foruma, imate lijevo trokutić pa stisnite i prijavite post, pa kad stignem pogledat ću, molim vas budite dobre da ne dijelim kartone jer to nije u duhu ovog podforuma.

Još jednom dobrodošli na forun

DOLI UGLJIKOHIDRATI!


Juhuuuu ZAKON!!
Hvala
clatka is offline  
Old 14.09.2010., 22:35   #84
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post

Ovaj način prehrane nije neki pomodarski hir već znanstveno utemeljen i ruši

mit o tzv. prehrambenim smjernicama koje su dovele do epidemije debljine u

cijelom civiliziranom svijetu.
khm.. bulshit.

ovaj način prehrane je pomodarski hit. provlači se kroz sve moguće nove low-carb dijete, od atkinsa do milijun varijacija ketoznih dijeta, jednako kao što prije bile u modi low-fat dijete koje su dovele do poplave dijetnih proizvoda.

druga stvar - nije znanstveno dokazano da su ugljikohidrati glavni krivac za epidemiju debljine, tj. uopće nisu krivac. krivac je uvijek i svakako prekomjeran broj kalorija.

upravo je rezultat pomodnih hireva dijetiranja iz prošlog stoljeća to što imamo masu low-fat high-carb prehrambenih proizvoda na policama. samo se vrtimo u krug.
Aphex is offline  
Old 14.09.2010., 22:36   #85
Quote:
LinoLinaSk kaže: Pogledaj post
Sad skuzila da sam tjedan dana BEZ ISTA slatkog!!! Wow!! Ja sam od onih kojima jedno pakovanje medenih srca nije dosta. I nastave sa cijelom cokoladom. Onda sa cokoladiranom narandjinom korom. Pa cici bebe.. I da ne nabrajam dalje. Sve sam to mogla pojest. I jos bi trazila. Do danas nista secerasto!!
vidis, koji fantastican osjecaj kad ne moras stalno misliti samo na to sto ces slatkog maznuti

sto se tice probave, pijes li kokosovo ulje? ako ga pijes smanji malo kolicinu dok se ne regulira stanje tamo na donjem izlazu
fatlies is offline  
Old 14.09.2010., 22:36   #86
grogo je zakon hahahaha
thermojetics is offline  
Old 14.09.2010., 22:37   #87
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
cure vama nitko na coolinariki ne brani pisati o cemu hocete pa i o lchf. ali ja ne smijem dijeliti savjete o lchf preko foruma jer oni smatraju da time krsim pravila koristenja sajta, niti smijem reklamirati "svoje proizvode i usluge" posto su me se uhvatili na ono jucerasnje spominjanje knjige, kako cu ja imati "komercijalnu dobit" od toga, ha! nemogu od smijeha, ako i napisem knjigu, netko je rekao da je zarada samo 8% od cijene prodaje knjige, smijesno. ali nije to problem, nego prvo collinariki i podravci smeta moja prica protiv industrijski zatrovane hrane a drugo, vjerujem da ih je i mosoonka nahuskala ne mene.

ali dobra ideja da nastavite pisati tamo, zbog drugih zena koje lutaju po forumima trazeci pomoc, da im pomognemo da dobiju pravu informaciju o zdravoj prehrani i zdravom mrsavljenju.

Drage moje IDEJA!!
Ajmo s vremena na vrijeme (copy -paste) na coo. neke stvarcice s Anitinog bloga postati?
Nemogu nam bas svima zabraniti postanje!!
clatka is offline  
Old 14.09.2010., 22:38   #88
naravno mislim uz tipkanje
zakon smajlici
clatka is offline  
Old 14.09.2010., 22:42   #89
Quote:
clatka kaže: Pogledaj post
Eh da se pohvalim evo izgubila 2kg, a niti neznam koliko sam cm... jer nisam se mjerila i da 9 dana sam na LCHFu!!
Pozdrav gibam vas citati!!
to je većinom voda. pojednostavljeno - ugljikohidrati u tijelu na sebe vežu vodu, pa se prelaskom na lchf i slične low-carb dijete gube uh iz tijela, a s njima i voda. znači - to nije masno tkivo što si izgubila.

btw. ne kažem da je dijeta loše, dapače - može bit sasvim ok, ali nije čudotvorna niti svakome odgovara, a može imati i neke nuspojave (npr. vrtoglavica, loš zadah, nemogućnost koncentriranja). u tom slučaju je bolje malo povećati uh i smanjiti masnoće.
Aphex is offline  
Old 14.09.2010., 22:46   #90
Morate otvoriti link koji je EkChuah stavila.
Ja sam za kopipestanje. Što češće i probrano
babicana4 is offline  
Old 14.09.2010., 22:47   #91
Aphex... zanima me kako bi komentirao ovu situaciju...

osoba u tjedan dana izgubi 0,5kg...ali 6cm u struku.. s tim da je već neko vrijeme na ovom načinu prehrane... dakle, višak vode je davno otišao
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 14.09.2010., 22:48   #92
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
khm.. bulshit.

ovaj način prehrane je pomodarski hit. provlači se kroz sve moguće nove low-carb dijete, od atkinsa do milijun varijacija ketoznih dijeta, jednako kao što prije bile u modi low-fat dijete koje su dovele do poplave dijetnih proizvoda.

druga stvar - nije znanstveno dokazano da su ugljikohidrati glavni krivac za epidemiju debljine, tj. uopće nisu krivac. krivac je uvijek i svakako prekomjeran broj kalorija.

upravo je rezultat pomodnih hireva dijetiranja iz prošlog stoljeća to što imamo masu low-fat high-carb prehrambenih proizvoda na policama. samo se vrtimo u krug.
bok Aphex

hvala ti na informacijama. cuj mi ti ne volimo jesti ugljikohidrate, ali postujemo sve one koji to vole i cine. mi ti ovako izvjestavamo jedna drugu sto smo jele i tako... jel to okej? nece nam valjda sad tu dolaziti neki da nas peglaju i tumace nam sto je zdravo a sto ne, sto je znanstveno dokazano a sto ne?
fatlies is offline  
Old 14.09.2010., 22:50   #93
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
osoba u tjedan dana izgubi 0,5kg...ali 6cm u struku.. s tim da je već neko vrijeme na ovom načinu prehrane... dakle, višak vode je davno otišao
legice pa tebi ce spasti gace!
fatlies is offline  
Old 14.09.2010., 22:50   #94
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
to je većinom voda. pojednostavljeno - ugljikohidrati u tijelu na sebe vežu vodu, pa se prelaskom na lchf i slične low-carb dijete gube uh iz tijela, a s njima i voda. znači - to nije masno tkivo što si izgubila.

btw. ne kažem da je dijeta loše, dapače - može bit sasvim ok, ali nije čudotvorna niti svakome odgovara, a može imati i neke nuspojave (npr. vrtoglavica, loš zadah, nemogućnost koncentriranja). u tom slučaju je bolje malo povećati uh i smanjiti masnoće.
Juhuuu moram reci da nije voda jer sam prije LCHF bila na "gladovanju" i izgubila 10kg , i sada sam presla na LCHF jer vise nisam mogla durati glad i izmorenost, sada sam napokon zivnula i opet sve mogu raditi i normalno funkcionirati i uz to jos sam izgubila kilazu juhuuu
clatka is offline  
Old 14.09.2010., 22:52   #95
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
to je većinom voda. pojednostavljeno - ugljikohidrati u tijelu na sebe vežu vodu, pa se prelaskom na lchf i slične low-carb dijete gube uh iz tijela, a s njima i voda. znači - to nije masno tkivo što si izgubila.

btw. ne kažem da je dijeta loše, dapače - može bit sasvim ok, ali nije čudotvorna niti svakome odgovara, a može imati i neke nuspojave (npr. vrtoglavica, loš zadah, nemogućnost koncentriranja). u tom slučaju je bolje malo povećati uh i smanjiti masnoće.
Ja osjećam da si dobronamjerna ili dobronamjeran. Moja iskustva su suprotna od onog što tvrdiš. Za 4 mjeseca sam smršavila 8,5 kg. To nije samo voda. Nosim odjeću koju dugo nisam mogla obući. Izvrsno se osjećam. Ni jedan put nisam imala vrtoglavicu niti pad koncentracije. Dapače, obratno. E, dah - ne znam, nitko ne bježi od mene, valjda ne smrdi.

Zaista nisi u pravu.
babicana4 is offline  
Old 14.09.2010., 22:53   #96
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
legice pa tebi ce spasti gace!
rekla sam dečku da će me morati voziti po gradu, po trgovinama da si kupim nove stvari odmah mu je pao mrak na oči

kaže da će mi sljedeći put kad bude dolazio donijeti kutiju keksa...par vrećica čipsa
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 14.09.2010., 22:54   #97
I da i moja vodica je ooodavna otisla jer uz vagu napokon stanem u hlace koje nisam mogla jos od poroda zakopcati a trbuha vise neeeema
toooo te ja pitam Anita!!!
A mislila sam da cu zauvijek imati spek i slauf oko trbuha kao i sve rodilje!!
Jos samo pinkicu mi fali !!!
clatka is offline  
Old 14.09.2010., 22:57   #98
Aphex,vidim da si dobronameran (ili dobronamerna?) ali vezano za prvi post malo neobavesten/a...naime ovde se princip bazira na tome da je otkriveno kako je mit o holesterolu najveca prevara ovog veka i kako postoji jako mnogo studija o tome da je bas secer krivac za sve bolesti modernog doba dok ne postoji ni jedna jedina studija o tome da su masti "losi momci"..i odma da se razumemo-ovde niko ne preteruje sa unosom masti,nije povisen broj kalorija u ishrani nego samo drugacije procentualno rasporedjeno za razliku od visokoproteinskih dijeta gde se unosi nezdrava kolicina proteina koji mogu da opterete bubrege


ako te zanima da se malo dalje informises prelistaj blog i obavezno pogledaj film "fat head" ja sam ga skinula kao torrent,to je dokumentarac ali vrlo zanimljivo odradjen,posle gledanja su mnoge stvari mnogo jasnije ziveli!!!
tvrdoglavica is offline  
Old 14.09.2010., 22:59   #99
Joj cure kak smo ponosne na sebe !!

e da i muz mi je rekao kako sam mu se stanjila , i kako mi se koza sjajii da sam sva svakim danom sve ljepsa i ljepsaaaa
ma sve samo pozitivno!!!

clatka is offline  
Old 14.09.2010., 23:02   #100
fetlies, moze biti ova slicica tu?
thermojetics is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.