Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 22:29   #10001
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Vini meni je isto zlatno pravilo da sve što je industrijski prerađeno nije zdravo i točka.Ja soju nisam nikada ni primirisala,jer ne volim kičeraj a ponajmanje u jelu.
potpuno se slazem Rudi..uostalom ako je soja tako fina otkud potreba da se pretvara da je pljeskavica ili cvarak? Kako to nikad ne mos naleteti na cvarke koji se pretvaraju da su soja...ili kajmak da se pretvara da je tofu!!?? Kako da ne...oce da se desi... malo sutra.!!... Jel ste videli nekad: tofu od kajmaka? ili soja od cvaraka?..
vinicka is offline  
Old 28.02.2011., 22:30   #10002
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
okili dokili...da ti saljemo na pp ili kako?
kako god vama odgovara, moze na pp a moze i ovako "na javno"
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 22:35   #10003
[QUOTE=fatlies;32056782]kako god vama odgovara, moze na pp a moze i ovako "na javno" [/QUOTEvazi..sutra cu...sad mi se spava ..
vinicka is offline  
Old 28.02.2011., 22:37   #10004
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
potpuno se slazem Rudi..uostalom ako je soja tako fina otkud potreba da se pretvara da je pljeskavica ili cvarak? Kako to nikad ne mos naleteti na cvarke koji se pretvaraju da su soja...ili kajmak da se pretvara da je tofu!!?? Kako da ne...oce da se desi... malo sutra.!!... Jel ste videli nekad: tofu od kajmaka? ili soja od cvaraka?..
jao i meni su te zamjenske namirnice horor zivi kao soja kobasice, soja pljeskavice i neznam sta sve ne.. da je izanalizirati sta ima u njima... svega samo hrane ne, fuj.

cekaj, jel se vi to zezate ili stvarno postoji soja cvarak
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 22:40   #10005
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post

cekaj, jel se vi to zezate ili stvarno postoji soja cvarak :
sta je ovo...niko mi ne veruje...idem ovih dana u prodavnicu i fino cu uslikati: da ima zaista : pored virsli, kobasica, i ne znam cega jos, zaista ima pise fino CVARCI od soje, vakum pakovanje...zaista cu fotografisati, nema druge..
vinicka is offline  
Old 28.02.2011., 22:41   #10006
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
vazi..sutra cu...sad mi se spava ..
ma nema zurbe, kad stignes ajde sada pravac u krpe vidis li koliko je sati, imas ti zeno posla sutra sa raznim sindromima, trebas se naspavati i prikupiti energije
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 22:41   #10007
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
jao i meni su te zamjenske namirnice horor zivi kao soja kobasice, soja pljeskavice i neznam sta sve ne.. da je izanalizirati sta ima u njima... svega samo hrane ne, fuj.
Meni također, ali više od toga me užasava masa ljudi koja to konzumira i kune se u kvalitetu navedenih namirnica...ja jednostavno ne mogu vjerovati da netko to jede....
Jer to je sve samo ne fino.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Old 28.02.2011., 22:44   #10008
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
sta je ovo...niko mi ne veruje...idem ovih dana u prodavnicu i fino cu uslikati: da ima zaista : pored virsli, kobasica, i ne znam cega jos, zaista ima pise fino CVARCI od soje, vakum pakovanje...zaista cu fotografisati, nema druge..
neznam bi li se smijala ili plakala
odoh ja u krpe, lakanockica
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 22:47   #10009
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Meni također, ali više od toga me užasava masa ljudi koja to konzumira i kune se u kvalitetu navedenih namirnica...ja jednostavno ne mogu vjerovati da netko to jede....
Jer to je sve samo ne fino.
da kao: jao samo da nije meso, samo da nema masti, oooj, holesterol, bla, bla....Meni je holestreol pao od kako sam na lchf (istina nikad nije ni bio povisen, ali su sada vrednosti nize nego sto su bile), a jetra se, po transaminazama, koje isto nisu bile povisene, ali su sad oko sredine referentnih vrednosti, odn. spustile se u odnosu na ranije, "odmascuje" odkako sam na lchf..
vinicka is offline  
Old 28.02.2011., 22:51   #10010
Da li je netko probao te imitate? Ja sam ranije povremeno kupila imitaciju mlijeka od soje ili nekakve ljuskice od soje i jedanputa nekakve spužvice od soje koje se jedu (), ali to je sve završavalo u smeću. Nisam imala srca to davati susjedinom cucku. Sigurno ni on to ne bi jeo
babicana4 is offline  
Old 28.02.2011., 22:59   #10011
a joj kako sam se zezla zaboravila staviti kruh peci i sad moram cekat jos 45 minuta da se ispece cijeli dan je kvasao kruh (od kiselog tijesta za moje decke, ja ga ne jedem)
kad cu na spavanje
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 23:04   #10012
Quote:
lazy-daisy kaže: Pogledaj post

ja veronikin sir kupujem u dućkasu i fakat mi je najbolji od svih
Hajde, lazy-daisy, napiši mi u kojem dućanu kupuješ sir
babicana4 is offline  
Old 28.02.2011., 23:05   #10013
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Da li je netko probao te imitate? Ja sam ranije povremeno kupila imitaciju mlijeka od soje ili nekakve ljuskice od soje i jedanputa nekakve spužvice od soje koje se jedu (), ali to je sve završavalo u smeću. Nisam imala srca to davati susjedinom cucku. Sigurno ni on to ne bi jeo
ja to nisam nikad jela. ranije dok sam jela mahunarke, skuhala sam ih i jela, takve kakve jesu, slanutak, grah, lecu... i sad znam danima jesti bez mesa i bez zamjena za meso. ima druge prave hrane koja se moze jesti umjesto mesa
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 23:11   #10014
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Hajde, lazy-daisy, napiši mi u kojem dućanu kupuješ sir
hoces mi opet poslati onaj link di se vide vremenske zone zbunjena sam jer ne znam kad je kome jutro a kad vecer
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 23:13   #10015
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
hoces mi opet poslati onaj link di se vide vremenske zone zbunjena sam jer ne znam kad je kome jutro a kad vecer
Hoću - interaktivnu kartu, samo da djevojkama iz Zgb kažem (dojavila mi mama) da je avokado sutra na akciji u Dioni

Ima, ima dizanja u sred noći i tipkanja...
babicana4 is offline  
Old 28.02.2011., 23:17   #10016
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Da li je netko probao te imitate? Ja sam ranije povremeno kupila imitaciju mlijeka od soje ili nekakve ljuskice od soje i jedanputa nekakve spužvice od soje koje se jedu (), ali to je sve završavalo u smeću. Nisam imala srca to davati susjedinom cucku. Sigurno ni on to ne bi jeo
ja obožavam ljuskice od soje.. prefino mi je to napravim ih kao faširano meso
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 28.02.2011., 23:26   #10017
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Da li je netko probao te imitate? Ja sam ranije povremeno kupila imitaciju mlijeka od soje ili nekakve ljuskice od soje i jedanputa nekakve spužvice od soje koje se jedu (), ali to je sve završavalo u smeću. Nisam imala srca to davati susjedinom cucku. Sigurno ni on to ne bi jeo
Ja jesam, mama kupila kao neke sojine odreske sa povrćem...neznam sad točno, uglavnom veličine su kovanice od 5 kn, namočiš i to se povećava, buja i buja i imaš odrezak... ko čarobnim štapićem.
To ne da nije fino, meni je to nejestivo.
Probala sam i one njihove zamjene za za salame i sir.... meni apsolutno ništa nije ukusno, neznam, ja se divim onima koji to mogu jesti i uživaju u tom obliku prehrane.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Old 28.02.2011., 23:36   #10018
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
To ne da nije fino, meni je to nejestivo.
Probala sam i one njihove zamjene za za salame i sir.... meni apsolutno ništa nije ukusno, neznam, ja se divim onima koji to mogu jesti i uživaju u tom obliku prehrane.
ja im se ne divim, meni ih je zao sto to jedu
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 28.02.2011., 23:55   #10019
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Možeš li, molim te, napisati u kojem dućkasu ima veronikonog sira za kupiti, jer mi se koji puta ne da ići do placa
ja sam noćna ptica pa dok dođem,vi svi odošte spavat.veronikinog sira ima u većim konzumima(znam ziher za onaj na vukovarskoj) i uvijek je poluprazno mjesto na polici jer začas ode. pol kg je 15,50kn. u okruglom je pakiranju s plavom slikom gore (na kojoj je,naravno,sir i kruh)...

kaj se tiče soje-probala,jedno vrijeme češće u mjesecu znala ubacit(kvazi vegetarijanstvo pa tak,kemijanje...),ali mi nije fino ništa osim sojinih ljuskica koje se prave da su faširano. to mi je fino..ne ludilo,delikatesa,ali fino...i čoko "mlijeko" od soje. pitkije mi je,baš klizne niz grlo...ali već koju god ju ne koristim jer sam puno čitala o njoj tak da više kod mene-jok
__________________
We Are the Ones We've Been Waiting For...

Zadnje uređivanje lazy-daisy : 01.03.2011. at 00:25.
lazy-daisy is offline  
Old 01.03.2011., 06:15   #10020
Jutro, ja sam svečano došla do 3 tjedna uz minimum brljanja
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.