Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 10:47   #41
O kakvom navlačenju piše vi pričate, ja i dalje ne kužim
Kao povući prepucij malo gore da se glavić bolje očisti ili šta
Jel ga onda vraćate nazad?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:54   #42
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
O kakvom navlačenju piše vi pričate, ja i dalje ne kužim
Kao povući prepucij malo gore da se glavić bolje očisti ili šta
Jel ga onda vraćate nazad?
iz knjige dr. jovančevića (trenutne preporuke): "potezati prepucij samo do mjere dok se to može bez primjene bilo kakve sile. ...... uobičajeno kompletna retrakcija postaje moguća do 5. godine."


nekada su preporuke bile da se poteže više, znalo je završiti bolno, bar tako pričala patronažna
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:58   #43
Nije lako biti ni muško .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 03:57   #44
Baš tražim po internetu ovu temu, jer me isto zanimalo treba li ga namjestiti prema gore.

Logika je da se povremeno dogodi erekcija (u toj dobi npr kad mu se piški) i ako stoji put dolje, onda možda nema prostora podignuti se ako mu je pelena zategnuta, što po mom mišljenju nije ugodno.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 17:34   #45
Nama je pedijatar rekao prvo da se kožica kod čišćenja povlači koliko ide i nježno. Međutim kak mali ima prob. s bubregom morali smo mazati nekom kremicom da kožica omekša i da se što prije prevuče kako bi se lijepo moglo očistiti kod prematanja. Zbog veće mogućnosti infekcija dečkićima s problemom zadržavanja ili vraćanja mokraće malo pomognu, kod zdravih ništa silom već koliko ide samo i nježno.

Za postavljanje luleka ja pitala i rekao da pitam muža hahah! Onda je nadodao da lulek prirodno stoji prema dolje pa valjda ni u peleni nije drukčije.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 20:36   #46
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
Baš tražim po internetu ovu temu, jer me isto zanimalo treba li ga namjestiti prema gore.

Logika je da se povremeno dogodi erekcija (u toj dobi npr kad mu se piški) i ako stoji put dolje, onda možda nema prostora podignuti se ako mu je pelena zategnuta, što po mom mišljenju nije ugodno.
Pa kaj muškarci pišaju prema gore?
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 10:57   #47
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
Logika je da se povremeno dogodi erekcija (u toj dobi npr kad mu se piški) i ako stoji put dolje, onda možda nema prostora podignuti se ako mu je pelena zategnuta, što po mom mišljenju nije ugodno.
pa koliko zategneš pelenu?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:50   #48
Moja svekrva radi na urologiji, ona mi rekla da se stavlja za gore. Ali ne prije nego pupak zaraste.
Mozda zvuci cudno, ali moj muz svog isto tako stavi, znam da sam se cudila. Valjda se tako naviknuo od malena

Nama za neka 2 mj dolazi mali decko, vec me unaprijed malo frka oko tog povlacenja i ciscenja...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 08:09   #49
Nama su u rodilistu rekli da neka bude prema dolje.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:39   #50
meni je patronažna rekla prema dolje da ga stavljam, a kad pupak otpadne, prema gore.
međutim, kako sam bila kod nje na vaganju i nakon što je lapizirala pupkić, ostavila je pimpek prema gore. u tom kratkom razdoblju dok sam došla iz ambulante doma, nakon pola sata, mom jadničku mokar pupak i prsa!? moram priznati da mi ta opcija da ga stavljam prema gore nikako ne stoji
Voriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 00:35   #51
ja uskoro dobivam dečka iz bolnice i o ovoj temi nisam uopće razmišljao. znam da primjerice prejako stisnute pelene nisu dobre za testise, smeta, to je kao da ženi neko stavi onaj korzet i tak ga zategne da ne može disati i da ju bole grudi, tako je i sa testisima. trebaju imati malo lufta u pelenama. to je moje mišljenje. a položaj penisa u peleni, mislim da je bolje prema dole dok se koriste pelene, čisto zato da djetetu ne bude mokar trbuh. a kaj se tiče prevlačenja kožice, to se treba raditi. ako s eto ne radi moguće su infekcije i zadržavanje prljavštine i onda bude problema koji su se mogli izbjeći. to je moje mišljenje.

p.s. nasmijao sam se na ovo kako se netko začudio jer muž stavlja svog prema gore.. to ovisi i o donjem rublju, osobnim preferencijama.. nekome bole paše da ide u stranu,( mada onda postoji mogućnost da ode malo u krivo, da stoji u krivo) nekome paše prema gore. zato to sa pelenama nema nikakve veze, dijete će ionako nakon neke dobi samo naći položaj koji mu najbolje paše za pimpać. jedino eto da trbuh nije mokar kada se popiša dok se nose pelene, to je jedini razlog koji ja vidim da pimpač bude dole..

Zadnje uređivanje NoOneImportant : 12.12.2013. at 00:45.
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 08:25   #52
Nikad nisam čula da bi pimpač u peleni trebao biti prema gore, a iskreno, to mi zvuči nekak neprirodno. ja svom malcu svaki put kad mijenjam pelene malo povučem kožicu, koliko ide, obrišem, namažem guzu i malo okolo kremom i to je to. kad se kupamo, malo bolje operemo pišu, i za sad je sve ok (ima 1,5 g.). Kožica mu se tek malo pomakla, ali s obzirom da ništa ne radimo na silu, vjerujem da će s vremenom to ići sve lakše.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 08:39   #53
Mislim da tek iza 4-5 mjeseci se da provuc skroz. Ako se dobro sjecam
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 08:46   #54
o babe, babe, da vas muško prosvijetli
mišonju dignite prema gore, čisto iz razloga što će vam pelena kasnije procuriti nego ako je prema dolje. isto tako kod erekcija je bolje da je prema gore, iako on sam nađe put i izmigolji se kod erekcije a i nije da su nam mrcine dok smo mali
kožicu navlačite koliko ide, jer ako to ne radite onda bi se mogla "zapeči" pa kad odete kod pedijatra i on ga nategne, bit će veselo
najbolje vam je navlačiti nakon kupanja jer je meko i vlažno, ali isto tako je i najteže, jer je mlohava čuna
eto, tako radi jedan tata svom klincu i skoro 2 god vučemo haha
PS ne treba baš svaki dan, može i 3 x tjedno
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 08:52   #55
Moj muz mu ga je par puta stavio gore i zacas je pelena promocila i bodi...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 08:59   #56
rista ja nisam baba, u biti sam rekao isto kaj i ti, jedino kaj mi je bilo logično da bude prema dole da trbuh ne bude mokar kada se popiški, pogotovo ako još pupak nije otpao . a to kaj pelena procuri to nisma znao lol,... ja svog još uvijek čekam da dođe iz bolnic,e pa nisma imaop ojma za procurivanje pelen. ali kožica se mora prevlačit, to sam i ja rekao.

btw. ja i kasnije planiram maloga učit da ga stavlja više prema gore, umjesto full na stranu, da se ne iskrivi i onda jednog dana bude stajao na koso.. imam samorhanu frendicu koja malome kupuje totlano krive gače, koje su još k tome i stisnute, a pimpač mora u njima ić full na stranu i mali čudno hoda i stalno se dira i ona stlano na njega da nek se ne dira blabla, reko ženska glavo ne stoji mu dobro u gačama, mjenjaj mu gače, zato se dira jer ga stalno oče namjestiti, a nikako mu ne paše. uglavnom to su one gače di se pimpač stisne (nema lufta), a mora ič na koso u njima , malome koji ima skoro 6 godina sada, kaže ona kak mu pimpać stoji već sad na stranu, radi krivog donjeg rublja o čemu ona pojma nije imala. iako ovo nije tema o tome , ali i na to se treba pripaziti, onda kada se riješe pelene.
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:14   #57
evo mogu ja podijeliti svoje iskustvo, dečkić sad ima 3.5 g.

dakle čula sam i "stavljaj gore" i "stavljaj dolje" savjete, iz čega sam zaključila da je sasvim svejedno. ne sjećam se da sam uopće nešto stavljala u ikojem pravcu, mislim da bih samo stavila pelenu i bok (prošlo je već dosta od kad smo skinuli pelenu)

ugl u samoj peleni ima dovoljno mjesta za erekciju, neovisno o položaju penisa stvarno ne mogu zamisliti koliko bi onda trebala biti zategnuta da je to nemoguće, jedino ako vam se dečki rađaju s kurcem od 20 cm


dalje, što se tiče povlačenja kožice.. određeni statistički postotak (recimo, 2-3 %) djece može imati problema sa slijepljenom kožicom, pa je kod nas preporuka povlačiti svima.
međutim, da imate djecu u nekoj drugoj zemlji, ne biste ništa dirali.
tako da je i to odluka roditelja.

ja sam mom par puta povukla, jednom se malo raskrvarilo, i onda zarastalo natrag. dakle, ko rana koja zacjeljuje.
i onda mi to više nije bilo ok raditi.
kako imam muškog pedijatra, on je rekao ne diraj.
ženski uglavnom kažu povlači ili ide pod nož.
moj je rekao da nikakav nož ne dolazi u pitanje

ugl nisam ništa povačila, kožica se sama odlijepila u potpunosti negdje između 1 i 2 godine, taman pred skidanje iz pelene (a inače mi je pedijatar rekao da slijepljena kožica služi kao zaštita od prljavštine u peleni)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:41   #58
hej, o kakvim erekcijama vi pričate? kod beba? nisam znala...
pa ono, kak to izgleda? ne mogu si zamisliti
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:43   #59
pa imaju erekcije ko fetusi, gdje neće kad se rode


a kako izgleda, pa ko erekcija malog penisa


joj koja tema
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:45   #60
lol sa pelena došli do erekcije hahha...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.