Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 18:20   #221
Quote:
mateab1994 kaže: Pogledaj post
ali da je to pravilo koje čvrsto stoji i da se psu stvarno koža i dlaka uništava, salona za pse uopće ne bi bilo kao ni šampona i preparata jer bi psa mogli prat normalnim sapunom

sad su ljudi koji tak često kupaju pse ludi i psi su im "kao" uništeni..
Pitajte uzgajivače koji su konstantno na izložbama kolko ih često kupaju i uređuju pa ćete vidjet
Šamponi za pse postoje jer im je pH kože drukčiji nego ljudima. Koža i dlaka se ne uništava ako je kupanje umjereno, odnosno najčešće kupati psa jednom u mjesec, dva. Zašto? Zato što se kupanjem psa gubi prirodna masnoća njihove kože koja ih štiti od hladnoće i vlage, te zdravoj dlaci daje prirodan sjaj. Koža gubi elasticitet i slabi joj prirodna obrambena funkcija. Može rezultirati i pojačanim lučenjem lojnih žlijezda što dovodi do neugodnog mirisa.

Ograničiti kupanje na 2-3 puta godišnje jest previše rigorozno, ali kupati psa češće od jednog puta mjesečno (naravno, mislim kontinuirano, dakle izuzimam situacije kad se pas uvalja u nešto gadno pa nemaš izbora) jest štetno za njihovo zdravlje koliko god da šamponi bili prilagođeni psima.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 10:48   #222
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Šamponi za pse postoje jer im je pH kože drukčiji nego ljudima. Koža i dlaka se ne uništava ako je kupanje umjereno, odnosno najčešće kupati psa jednom u mjesec, dva. Zašto? Zato što se kupanjem psa gubi prirodna masnoća njihove kože koja ih štiti od hladnoće i vlage, te zdravoj dlaci daje prirodan sjaj. Koža gubi elasticitet i slabi joj prirodna obrambena funkcija. Može rezultirati i pojačanim lučenjem lojnih žlijezda što dovodi do neugodnog mirisa.

Ograničiti kupanje na 2-3 puta godišnje jest previše rigorozno, ali kupati psa češće od jednog puta mjesečno (naravno, mislim kontinuirano, dakle izuzimam situacije kad se pas uvalja u nešto gadno pa nemaš izbora) jest štetno za njihovo zdravlje koliko god da šamponi bili prilagođeni psima.

Znam ja sam pod često mislila na 1x mjesečno ili u 2 mjeseca. Isto tako znam da ima ljudi koji kupaju pse i više puta..no to je njihov izbor, ali ako ga 1x mjesečno ili u dva okupaju, neće se dogodit niš loše pogotovo ako šampon razrijede s vodom. No sve po potrebi. Mene je mučila ona kiša proteklih 2 mjeseca jer mi pas izađe van smoči se, uvalja u travu i blato i doslovno smrdi ko da se valjo u ribarnici xd i eto bila sam prisiljena okupat ga barem samo s vodom i sprječavat ga da to opet napravi..ali pas je pas ako mu se valja, uvaljat će se čim okrenem glavu..ali bitno da ne voli kupanje haha
mateab1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:42   #223
Molim preporuku za neki sampon za suho pranje psa?

Kupala sam corsa prije cca 2 tjedna ali kako je u pravilu vise vani nego u kuci smoci se jer trckara svuda i naravno pokupi i miris. A kako je sada vani ovakvo sugavo vrijeme i tu i tamo neko nevrijeme definitivno cu ga pustit u kucu da bude sa nama pa ga moram okupat.... nije problerm meni okupat psa vodom ali pesonja i fen si bas nisu frendovi (ne voli fen i usisavac dok na kozilicu, motor, motorku, flaksericu itd ne regira) pa ga e zelim forsirat sa zvukovima koje ne podnosi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:11   #224
Nemam dobra iskustva sa suhim šamponima. No, kako se radi o posve drugačijem tipu dlake, probaj. Znam da sam bila kupila kao neki najbolji, ali je već davno zavšio u smeću, pa ne znam o kojem se radilo.

Što se fena tiče, polako privikavaj pasonju. I mojoj Luni je djelovao zastrašujuće, ali i usisavač, a sada dobro reagira na jedno i drugo. Kupila sam upravo zbog nje profi fen i stavljam ga na najnižu brzinu i srednju toplinu te feniram s udaljenosti od 30 cm, jer je pseća koža puno osjetljivija na ovo feniranje. No, najprije je dobro osušim u dvije flanelske plahte, pa još malo i frotiram, tako da nastojim fen koristiti u što manjoj mjeri.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:31   #225
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nemam dobra iskustva sa suhim šamponima. No, kako se radi o posve drugačijem tipu dlake, probaj. Znam da sam bila kupila kao neki najbolji, ali je već davno zavšio u smeću, pa ne znam o kojem se radilo.

Što se fena tiče, polako privikavaj pasonju. I mojoj Luni je djelovao zastrašujuće, ali i usisavač, a sada dobro reagira na jedno i drugo. Kupila sam upravo zbog nje profi fen i stavljam ga na najnižu brzinu i srednju toplinu te feniram s udaljenosti od 30 cm, jer je pseća koža puno osjetljivija na ovo feniranje. No, najprije je dobro osušim u dvije flanelske plahte, pa još malo i frotiram, tako da nastojim fen koristiti u što manjoj mjeri.
Budem probala sa nekih suhim samponom pa cu vidjet.

Profi fen imam i susim isto kako si i sama napisala tj prvo ga dobro isfrotiram sa 2 jumbo rucnika za plazu, fen stavim na minimalnu brzinu i na minimalnu temperaturu ali opet osusit mrcinu od cca 45 kg bas i nije lako. Zadnji puta sam na bracni krevet (ionako se posteljina trebala mjenjat) nabacala brdo rucnika i nakon susenja ga pustila da se valja i uziva i to mu se naravno svidjelo pa se uvukao ispod populana i spavao ko malo dijete dok sam ja bila u nabavi u ducanu

Sto se tice suhih sampona sjecam se da nisam sa njima imala neka super iskustva ali to se tada radilo o samojedu i o vemenu od prije najmanje 15 godina pa se nekako tjesdaim da su sada samponi bolji a i psi su sasvim drugaciji
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:31   #226
A kaj ga imaš sušiti? Operi ga, dobro ga istrljajte, zamotaj u dekicu i suh bude za čas. Imaju jako zahvalnu dlaku i kožu; podosta masnu; voda/vlaga samo sklizne dolje. Da se njih pošteno namoči, ono kak vele do kože da si mokar, treba ga zbilja namočiti.

Evo, u usporedbi sa dlakom dogoa ; cc se suši ultra brzo. Dogo ima tanašnu dlakicu i oni su odmah mokri "do kože" i puno teže se suše.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:20   #227
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
A kaj ga imaš sušiti? Operi ga, dobro ga istrljajte, zamotaj u dekicu i suh bude za čas. Imaju jako zahvalnu dlaku i kožu; podosta masnu; voda/vlaga samo sklizne dolje. Da se njih pošteno namoči, ono kak vele do kože da si mokar, treba ga zbilja namočiti.

Evo, u usporedbi sa dlakom dogoa ; cc se suši ultra brzo. Dogo ima tanašnu dlakicu i oni su odmah mokri "do kože" i puno teže se suše.
ovo je istina, to sam skuzila kad sam ga susila da kapljice vode samo lete ..... frka me je da se ne prehladi jer i ako ce biti cjeli dan u kuci ipak mora van da obavi nuzdu a posto nam je to sad 3. dijete na njega pazim kao i na ovo prvo dvoje osim sto ga ne morsm upozoravst da pospemi potkosulju u hlace.
Kad sjedne ispred mene i poleda me onim okicama dok istovremeno okrece glavu na stranu pa akko da ga ne pustim u kucu - sve znas
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:37   #228
ma neće, okupaj ga navečer i do jutra je suh, samo neka bude u toplom
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:06   #229
Ma ti šamponi za suho pranje su čisto bezveze. Isto kao i oni za ljude. Ali ako samo želiš ukloniti/ublažiti mirise, onda okej. Ja sam koristila Trixie, onaj u puderu, na psu koji je došao s ulice i smrdio da se ugušiš (smrdio nakon pravog pranja u vodi i šamponu). Napudrala bi ga od glave do pete, utrljala dobro i očešljala ga. Ne mogu reći da bi potpuno uklonio mirise (ali nije bilo ni za očekivati budući da je pas imao očajnu upalu uha, pa je popriličan dio smrada potjecao iz ušiju), ali pomogao mi je dosta u toj situaciji. Nije ni skup nešto, dvadesetak kuna, tako da ako ti se i ne svidi, nisi potrošila neku gadnu svotu novca

Na svom psu ga nisam nikad koristila jer je dugodlaka i svijetla, pa kad se dobro zablati i sl. ne gine joj kada.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:20   #230
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovo je istina, to sam skuzila kad sam ga susila da kapljice vode samo lete ..... frka me je da se ne prehladi jer i ako ce biti cjeli dan u kuci ipak mora van da obavi nuzdu a posto nam je to sad 3. dijete na njega pazim kao i na ovo prvo dvoje osim sto ga ne morsm upozoravst da pospemi potkosulju u hlace.
Kad sjedne ispred mene i poleda me onim okicama dok istovremeno okrece glavu na stranu pa akko da ga ne pustim u kucu - sve znas

Ma nemoj zbilja prečeravati. Kaj bi se prehladio ako izađe van na pišanje nakon kupanca???

Pa naši se smoće po zimi i takvi ostanu vani.

Uostalom, poslušaj me - okupaj ga , istrljaj ručnikom i buš vidla; suh je za cca 1 sat ak bu u kući.

Al ionak bu zmazan za dva dana. Plus, uzmi u obzir da muškići ionako jače smrduckaju ( muškići sa jajcima jel ).
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:58   #231
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Ma ti šamponi za suho pranje su čisto bezveze. Isto kao i oni za ljude. Ali ako samo želiš ukloniti/ublažiti mirise, onda okej. Ja sam koristila Trixie, onaj u puderu, na psu koji je došao s ulice i smrdio da se ugušiš (smrdio nakon pravog pranja u vodi i šamponu). Napudrala bi ga od glave do pete, utrljala dobro i očešljala ga. Ne mogu reći da bi potpuno uklonio mirise (ali nije bilo ni za očekivati budući da je pas imao očajnu upalu uha, pa je popriličan dio smrada potjecao iz ušiju), ali pomogao mi je dosta u toj situaciji. Nije ni skup nešto, dvadesetak kuna, tako da ako ti se i ne svidi, nisi potrošila neku gadnu svotu novca

Na svom psu ga nisam nikad koristila jer je dugodlaka i svijetla, pa kad se dobro zablati i sl. ne gine joj kada.
Taj smo mi kupili, koristili dva puta i oba puta je Yuki povraćao jer se poslije lizao. Na kraju smo odustali, nakon šume skuham nešto fino i onda taj miris pokupi, tako da nemamo problema sa "uličnim" miomirisima.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:01   #232
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Taj smo mi kupili, koristili dva puta i oba puta je Yuki povraćao jer se poslije lizao. Na kraju smo odustali, nakon šume skuham nešto fino i onda taj miris pokupi, tako da nemamo problema sa "uličnim" miomirisima.
Koma! Ovaj se nije lizao.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:02   #233
Prijavljujem rezultat: dakle kupljen je u Pet centru Furminator suhi sampon u spreju i samo mogu reci ..... pas se naspreja i isfrotira rucnikom, miris nestaje:klap: i pesonja mirisi ko beba

Pa kome ce trebat suhi sampon svakako preporuke za Furminatorov
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:14   #234
Hvala ti što si javila! Ako zatreba, da znamo.

Nego, do sada sam bila uvjerena da je furminator samo ovaj 'češalj' . Sad sam pogledala na gugul, pa vidim da postoji i 'FURminator', marka kozmetičke linije za ljubimce.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:42   #235
Jep, ja sam nedavno kupila njihov šampon i sprej za raščešljavanje, odlični su!
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:58   #236
Ako pas ima osjetljivu kozu zna se desiti da se od sampona za suho pranje razcohaju... Nije svima jednostavno doma okupati psa.. Zna biti poplava u stanu, ali ipak sampone za suho pranje ne bi preporucila.
Postoji dosta sampona koji su zaista kvalitetni i u koncentaratu su, traju 100 god a nisu skodljivi za kozu, moja iskustva su jako dobra, iako jako cesto kupam pse. Nisam nikada imala lose reakcije. Dapace moja dama se hoce malo pocohati kad je prljava, ili prodje malo duzi period od uobicajenog izmedju kupanja...
Linn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 22:13   #237
Ima tko iskustva s ALL SYSTEMS šamponima? Treba mi za rotića čisto da makne prljavštinu
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 02:40   #238
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva s ALL SYSTEMS šamponima? Treba mi za rotića čisto da makne prljavštinu
Ja imam ovaj:
http://www.1allsystems.com/doc-eng/crisp_coat.html
S njim sam pticarku prala prije izlozbe i dlaka joj je bila genijalna! Mekana, sjajna...! Ugl, super sampon, ali sam ga i dosta potrosila da ju dobro operem.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:59   #239
Potreban savjet !!!

Evo prije 6 mjeseci sam udomio psa koji je lutao... stvarno je pametan i nemam nikakvih vecih problema sa njime i presretan sam da je postao dio mog zivota.

Moje pitanje je dal mi neko moze dat neki savjet kako da ga osisam i okupam... vodio sam ga "frizeru" ali je poludio i mislim da nema smisla istraumatiziranog psa opet prisiljavat na nesto takvo.

Da ga mozda prije toga odvedem na neku duzu setnju i tako ga izmorim ili da mu kupim neke tablete za smirenje, stvarno nemam pojima...

evo molio bih savjet posto mi je ovo prvi pas i stvarno ga nebih htio dodatno istraumatizirati jer je cca 6-12 mjeseci bio lutalica,cak su ga uboli nozem u oko koje je nazalost izgubio i neznam sta se jos s njime nije radilo

Hvala svima koji imaju bilo kakvu ideju...
jinx666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:04   #240
mojima je isto trauma frizer I šišam ih sama.
Ovog što moram šišati sa škarama - dobro ga je izmoriti prije,preko zime ga šišam na podu I dam mu neku žvakalicu.Sva se spigam,ne bude kao od frizera,ali nije ni lose.S vremenom se ispraksaš.Moj čak I zaspe,pa ga okrećem kako mi treba.
Sad kad je toplo,šišam ga vani na stolu,ispod mu stavim papirnate ručnike ili novine I veselo bude.Prvo mu ošišam noge I oko glave,dok je relativno miran.
Kujicu šišam sa mašinicom,kupila sam dobru mašinicu,stavim je na stol I gotova je za 20 minuta.Ona se jadna ukipi I zato smo brzo gotove,neću je ni voditi kod frizera. I nikada ih ne šišam I kupam isti dan.
Jednostavno moraš imati volje I strpljenja,malo ga šišaš , malo maziš,da poveže te škare sa nečim ugodnim,kasnije ide brže I lakše.
Sretno.
winica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.