Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 20:34   #1
Otok Murter

Ove godine planiram ici sa djevojkom i jos jednim parom na more! Destinacija nam je Jezera pa ako mi netko moze dati neki koristan savjet=> sto vidjeti sto ne, gdje izlaziti, vecerati koja plaza i tako... zahvaljujem!
__________________
Sell, sell, sell...
Mutavac™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 20:45   #2
ako mozes nabavi si njeki kaić i snjim istrazivaj, imas gro malih otoka u blizini i ljepih uvala na murteru , jezera i bas nemaju neke plaze al su ti zato blizu kosirina , slanica , lučica, jazine... koje su dobre plaze.Slanica ti je najposječenija i najpopularnije(velika je, sitni pjesak u vodi) Sta se tice nocnog zivota i nije neki. Imas taj birc ćakulu koji radi malo dulje i to je to. imas i kao ''night club'' zenit malo izvan mjesta al nevalja. Najbolje ti je otic do vodica ako mislite bančit ili do murtera ako mislis krace bit
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 20:51   #3
Quote:
Bundy kaže: Pogledaj post
ako mozes nabavi si njeki kaić i snjim istrazivaj, imas gro malih otoka u blizini i ljepih uvala na murteru , jezera i bas nemaju neke plaze al su ti zato blizu kosirina , slanica , lučica, jazine... koje su dobre plaze.Slanica ti je najposječenija i najpopularnije(velika je, sitni pjesak u vodi) Sta se tice nocnog zivota i nije neki. Imas taj birc ćakulu koji radi malo dulje i to je to. imas i kao ''night club'' zenit malo izvan mjesta al nevalja. Najbolje ti je otic do vodica ako mislite bančit ili do murtera ako mislis krace bit
do Tisnog ti je blizu iz Jezer....
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 20:59   #4
da, preporucam pjeske. Po noci je bolje uz more. Preko plaze andrija. A prek dana kozjom stazicom( malo ju je teze nac pa Pitaj nekog mjetsanina da ti ju pokaze) ali se isplati. Na pola puta se popni na malo brdo. Skuzit ces koje. Sa vrha tog malog brdasca se vidi sve od velebita do kornata. Milina
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 23:19   #5
Jezera su zakon Tamo ljetujem vec 7 godina. To nije mjesto u kojem postoji ludi provod jer nije toliko razvikano, pa sad ako se hoces provoditi po klubovima potreban ti je auto. Pirovac i Vodice su na 10ak km i sto ce ti vise.
Meni se svidja u mjestu to sto se mjestani jako trude oko njega i cijelo vrijeme u jeku sezone ima neko dogadjanje po ljeti. Seoska olimpijada ili trka tovara su stvari koje treba vidjeti. Inace kao svako selo na morenu i Jezera imaju svoju festu pa je najbolje biti na moru 15.8.
A mene najvise odusevljava kod Jezere su setnje po okolnim drumskim putevima. Treba se prosetati do "murterske piramide", Vidikovca, gospe od Karavaja, ribarske luke.
Plaza u samim Jezerima je malo posebna Prvo sto je krcata pa se tesko nadje mjesto, drugo more je tamo bas posebno hladno i trece ima puno brodova (u mjestu je marina), pa se covjek ne moze upustiti u duze dionice plivanja. Ali zato su Lovisca (plaza od Tisna) pravi buckuris i pisaka. Ja sam se ove godine kupao 1.5. tamo s labudovima.
to bi bilo za sad sve od mene
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 23:23   #6
Quote:
Bundy kaže: Pogledaj post
da, preporucam pjeske. Po noci je bolje uz more. Preko plaze andrija. A prek dana kozjom stazicom( malo ju je teze nac pa Pitaj nekog mjetsanina da ti ju pokaze) ali se isplati. Na pola puta se popni na malo brdo. Skuzit ces koje. Sa vrha tog malog brdasca se vidi sve od velebita do kornata. Milina
Osobito je to jako dobra staza kad nema mjeseca, a ti si onako popijes. Da vidis kako je lijepo kad se odjednom probudis iz sna i nadjes se na vrh brda, a znas da staza ide uz more. Inace ove godine su radili plazu na tom dijelu Jezera, pa me bas zanima kako je ispala.
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 17:45   #7
Red face

ja isto planiram u jezera jer mi tetka tamo pa me zanima kako doci do tamo iz zagreba ima li neka linija koja ide skroz do murtera pa lokalni busovi dalje razvoze ili taksi? planiram oko 2.8 pa do 12,13,14.8! mozda i ostanem na onoj festi sto je netko prije spomenuo koja je 15.8!
__________________
booblue >.<
crumble is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 17:49   #8
Cool

e da i gledala sam nesto na netu kvalitetu vode za kupanje, i na svim plazama je 1.klase osim na slanicama tamo je jedino 2.klase. A ja obozavam pjescane plaze pa jel ima neka osim slanice da je jos pjescana? i jos samo sitnica neka fina malo zabacena plaza se moze naci?
__________________
booblue >.<
crumble is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 18:40   #9
bus za otok Murter ima svaki dan iz Zagreba i krece oko pola 12 navece i u Jezerima ste oko 5 valjda.
ovo nije provjereno, ali sam nacuo da ima bus iz Tisna direktno za Zagreb koji ide cijelo vrijeme autoputom, pa se brzo dodje.
Sto se tice pjescanih plaza, Kosirina je pjescana samo sto sama plaza nema neki prilaz pa se ne moze izlezavat na pjesku.
A osamljenih plaza ima koliko hoces, ali treba malo uprijet u noge i za pola sata ste na jednoj od takvih iz Jezera. Puteve ciste tako da vecinom se ne provlaci kroz sikaru
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:03   #10
tnx! citala sam neke postove isto o korculi zvuci mi fantasticno tako da cu definitivno otici!
__________________
booblue >.<
crumble is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:55   #11
u jezerima nemas nista za vidjeti...800 stanovnika, crkva koja zvoni cijeli dan ako je netko umro, 2 birca.. i jedna dobra plaza "jasenovac" do koje moras hodat po krsu i kamenju - a gleda na kornate. to ti je to.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 12:42   #12
Quote:
crumble kaže: Pogledaj post
A ja obozavam pjescane plaze pa jel ima neka osim slanice da je jos pjescana?
Kosirina?

Kalfaluk, što trka magaraca nije u Tribunju ili imaju i Murterini svoju?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 19:19   #13
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Kosirina?

Kalfaluk, što trka magaraca nije u Tribunju ili imaju i Murterini svoju?
pa ima i u Jezerima trka tovara samo sto je u Jezerima to puno manje. Uz jednog seoskog tovara uvezu jos jednog iz Tribunja pa se trkaju.
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:34   #14
zna li netko koliko ima kilometara iz Splita do Tisna i koliko dugo se vozi?
__________________
Te je noci forsirala konjak
Bmw Touring is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 23:46   #15
Quote:
Bmw Touring kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko ima kilometara iz Splita do Tisna i koliko dugo se vozi?
http://www.viamichelin.com/viamichel...MaHomePage.htm

Klikni na to i otkrij.....
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 03:40   #16
tamo ljetujem već desetak godina i iako sam prošao dosta mjesta na jadranu murter a pogotovo jezera su mi najdraža tako da definitivno preporučam
- mjesto je malo i autentično, mještani su jako simpatični i imaju super super naglasak, ok je za obitelji s djecom ali i ako ideš s nekom većom ekipom - pogotovo ako imate auto - mjesta za kupati su super - pritom ne mislim na prave plaže - koju su kao i svuda bezveze - nego više na one "divlje" sa stjenama - more je jako čisto - može se izaći i u jezerima iako to stvarno nije ništa posebno - ali je opet sasvim u redu - u tisnom koje je 15 minuta pješice - puno je više ljudi i sasvim je solidno za izaći - isto tako i u murter i u betinu = ali baš za one željne ludih izlazaka naveće - možda je najbolje kombinirati kupanje i smještaj u jezerima pa naveće izaći u vodice u kojima je super za izaći, a jako su blizu
u svakom slučaju preporučam
i da jezera imaju prekrasnu crkvu i nekoliko manjih kapelica rasutih svuda po mjestu - sa jedne se pruža osobito lijepi pogled
kornati su blizu, puno uvalica i otočića....netaknuta priroda... ma predivno...
 
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:52   #17
mmmmmmmmm sad definitivno idem, sve mi to zvuci sto ste opisali kao raj na zemlji
__________________
Sell, sell, sell...
Mutavac™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 21:17   #18
Quote:
mutavac01 kaže: Pogledaj post
Ove godine planiram ici sa djevojkom i jos jednim parom na more! Destinacija nam je Jezera pa ako mi netko moze dati neki koristan savjet=> sto vidjeti sto ne, gdje izlaziti, vecerati koja plaza i tako... zahvaljujem!
pa jezera su ti jedno lijepo malo mjesto,više onako mirno,što se tiće plaža svakako idite na plažu pod jasenovac-mirno,čisto more,prekrasna priroda,imate i kafić s nekakvom hranom tamo,slično je i u kromašnoj luci,sve je to malo dalje,pa ako imate auto,to je super
ako želite u gužvu,idite do slanice u murteru,ili u autokamp lovišća
mjesnu plažu u marini na preporučujem,prevelika buka,puno djece
što se tiće hrane,otvorila se nova pizzeria,sasvim ok,zove se tony,također dobri restorani su kandela,leut
što se tiće izlazaka,tamo nemaš baš neku ludu zabavu,više onako početak izlaska,za to su glavni kafići čakula i red carpet,kasnije preporučujem vodice
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni,i još čudnije,kako često nam baš to malo nedostaje.
blondie27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 07:42   #19
Hostin rastovac (Tisno)

molim vas pohvale ili pokude za hostin rastovac u Tisnom na Murteru. Imam ponudu, trebala bi izvšiti plaćanje akontacije ali sam još uvijek pomalo skeptična. na njihovim web stranicama sve super izgleda pa neznam šta da radim :nezna
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 17:52   #20
Otok Murter

Na otoku Murteru nalaze se četiri otočna mjesta:Murter,Betina,Jezera i Tisno.
Najveće naselje je Murter i meni najdraže, iako sa vrlo skromnim hotelskim i privatnim smještajem. U Murteru se nalazi samo jedan hotel Colentum. Ljepote Murtera su u predivnom pješčanim plažama (Slanica), mnogobrojne skrivene plaže( idealne za nudiste) i naravno blizina Kornata.Murter ima još jedan veliki problem, a to je loš noćni život, za što je kriva isključivo vladajuća općinska vlast.Kakva su vaša iskustva?
gramur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.