Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 10:08   #21
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
oprostite gospođo, ali vi niste normalni!!!

imate 2 krvoločna psa i nabavljate 3.?
Ja mislim da se netko s nama zajebava jer nitko nije TOLIKO glup.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:31   #22
Poprilicno sam sigurna da staffi zeli silom privuci paznjuu i dominrati. Osjeca se "zapostavljenim". Sutiranje nogom od strane tvoga supruga stvarno je jadno, a bogami potpomaze tom psu da se jos sugavije osjeca i bori za polozaj u svome coporu. Nikad nemoj maziti jednog psa a zapostavljati drugog. Kad mazis jednog, mazi i drugog. Kad hranis jednog, hrani i drugog. Ljubomora i zelja za dominacijom gadna su stvar. Cudno je, jer obicno su dva psa u istoj obitelji skoro uvijek uzasno vezani jedan uz drugoga, a ovo je samo dokaz da medu njima postoje razlike u ophodenju i nacinu odgoja.
Mislim da bi trebali otici nekom strucnjaku koji bi mogao s njima proraditi i obavezno reci suprugu da prestane sutirati zucu jer samo pogorsava situaciju. PSI MORAJU BITI RAVNOPRAVNI medu vama, tj. u obitelji (coporu). VI ste alfa, VI ste gazde, tj. TI. A sto se tice njihovog medusobnog klanja, ovako: koliko god ce ovo odvratno zvucati - pusti ih. Pusti ih neka sami razrijese izmedu sebe i "dogovore se" tko je gazda. Pa makar i po cijenu par savova.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:41   #23
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post

Mislim da ti je muž idiot, da ste oboje ne-baš-pametni kad uz djecu imate dva MUŠKA psa (halo?) i to rota i mješanca rota i stafa (halo again) i da će ti muž uskoro najebat.
Cek cek... koje veze sad tu imaju ebene pasmine!?!? Mislim vise mi stvarno ide na jetru stalno spominjanje eh da... dva rota, dva stafa... pa koji je vama kiki ljudi dragi!?! Ovo ovdje opsano, a ni opcenito uopce nema veze sa pasminom pasa, vec sa nacinom odgoja i ophodnjom prema psima. Pa kolke ljude znam da su imali dva muzjaka, dve zenke i sve pet. Moji na selu godinama imaju sarplanince, u glavnom muske. Problem je u socijalizaciji-. Iskljucivo u tome i u odnosu prema tim psima. U nicem drugom. Pogotovo ne u pasmini.

However, slazem se da bi ti muz mogao najebat, samo se bojim da bi nakon toga i pas najebo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:44   #24
znate koji je scenarij u skoroj budicnosti..
to sto ce se flustrirani i ljubomorni psi zaletjeti na ne koji su najslabiji - djecu.. a tada Bog im pomogo!!!

to sto Vi, teta-elza niste u mogucnosti drzati dva psa pod kontrolom.. nastradati ce djeca.
Nemaju se sto vasa dva psa takmicit tko ce doc prvi do vas. Žuco ima 15 mjeseci.. taman postaje odrasli muzjak.. biti ce svega...
a vi brijete... da oni ne vole brnjice!!!!
Vi stvarno niste normalni!!!

Koji treci pas??? pa vi ne znate ni s ova dva.. kaj mislite da cete doma imati idilu tri sekice- labradorice iz iz istog legla???

dajte prvo sebe, svog muza i djecu postavite kao autoritete nad psima...

oni su psi.. obicni psi... nisu vam djeca. Oni razmisljaju ko psi..i stavljaju vas po hijerarhijskom mjestu di vas ide.. visak odbacuju.. napadima i tucnjavom!!!
Vi ocigladno nemate alfu doma... !!! a to psi kuze i hoce dominirati!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:58   #25
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
disklesicar, oni kad su odvojeni slusaju. nije to moj problem. i kad su sami zatvoreni nije problem. problemi nastanu kad vide mene.
to je sve itekako vaš problem jer vi evidentno ne znate neke krucijalne stvari o odgoju pasa, a da ne govorim kako će problemi postati još veći.
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:04   #26
manji ispravak - staff zeli dominirati, ne rott.
i to je iskljucivo vidljivo po tome kako napada rotta kad dolazi na mazenje, sto radi i moja dominantna Lora (u puno puno blazem obliku).

njega treba odvesti u skolicu i kastrirati. za muzjaka ta operacija nije komplicirana i traje petnaestak minuta, puno je laksa nego kod zenki.

to ce sprijeciti navalu hromona. i nikako ne dozvoljavaj psima da se sami tuku i to rijese jer ce jedan pas biti ugnjetavan i potlacen od drugog, a kako je netko vec napisao, oni ispod tebe moraju biti jednaki. ti moras biti alfa i zastititi slabijeg psa.

i ne nabavljaj ni za zivu glavu tossu. ona ce ti u kombinaciji s ova dva doma organizirati pokolj.

i ne daj muzu da ti udara nogom psa, jer ce mu je pas kad tad otkinuti. onda ce doci do toga da cete psa ubiti, jer cete reci da je on kriv, a nije. krivi cete biti vi sto ga niste odgojili i tvoj muz sto je prema njemu postupao s nasiljem. inace je sutanje pasa nogom odvratno i primitivno i takvi ljudi nebi smjeli imati zivotinje.

nadam se da znas da imas istospolno dominantne pasmine u kuci i da je sakupljanje muzjaka tih pasmina jednako stvaranju atomske bombe koja ce kad tad eksplodirati.
Školuj, ukroti i hendlaj dva psa koja imas.
treceg nabavi samo kada ova dva budu aspolutno poslusni.
Vjeruj mi, imam tri velika psa i jednog malog. Bez obzira na to sto su miroljubivi, ako ih ne znas obuzdati i biti alfa, to je KAOS.
Nauči kontrolirati svoj čopor. Mazi psa kojeg ti zelis maziti, a ne onog koji ti se progura. On mora cekati na svoj red. Svima daji jednako ljubavi i paznje, ali onako kako to ti zelis. Taj kaos doma ti je i nastao jer ne znas raditi s dominantnim psima i ne znas zakone copora i hijerarhije. No, nije to propast, malo se educiraj i pozabavi svojim psima i dobit ćeš prekrasne, poslušne i pametne čuvare.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:58   #27
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Cek cek... koje veze sad tu imaju ebene pasmine!?!? Mislim vise mi stvarno ide na jetru stalno spominjanje eh da... dva rota, dva stafa... pa koji je vama kiki ljudi dragi!?!
Koji je tebi "kiki"? Zar ti stvarno vjeruješ da bi ova žena imala iste probleme da se radi o, ne znam, zlatnoj retriverici i maltezeru?
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:43   #28
naravno da ima i utjecaj pasnima psa.. rot ili staf su ipak drugaciji nego ret... ali i nedolicno ponasanje prema retu ce od psa napraviti cudoviste.. ukoliko pas ima imalo domimacije u sebi
nasa susjeda ima reta.. koji je konstantno na lancu i agresivan je prema drugim psima... sve napada.. dominira zenom sve u 16.
prestrasno!!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:36   #29
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Koji je tebi "kiki"? Zar ti stvarno vjeruješ da bi ova žena imala iste probleme da se radi o, ne znam, zlatnoj retriverici i maltezeru?
a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:38   #30
a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.
Evo ti primjer.
Neki dan nasla sam štene na parkiralistu. Zenku. Donjela je doma. Tko je rezao i tko je bio bahat i ljubomoran i neprijateljski raspolozen?
a) moja odrasla kuja rotvajlera
b) moj mjesanac pekinezera, muski

Odgovor je - B
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:39   #31
ja bih samo htjela znat gdje dotična gospođa živi sa svojim psićima, da se ne bih slučajno naivno prošetala negdje u blizini. kad 3 psa počnu svoj cirkus dominacije

apsolutno škola ili barem knjiga o odgoju pasa, poglavlja o hijerarhiji čopora i metodama uspostavljanja iste. pa primjenjivat na svima jednako. najviše na mužu
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:00   #32
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.
Evo ti primjer.
Neki dan nasla sam štene na parkiralistu. Zenku. Donjela je doma. Tko je rezao i tko je bio bahat i ljubomoran i neprijateljski raspolozen?
a) moja odrasla kuja rotvajlera
b) moj mjesanac pekinezera, muski

Odgovor je - B
Ok. Ajmo onda ovako.
Evo i tebi jedan kviz:

1) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ozbiljno ozlijedio ili zaklao drugog psa?
2) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ubio dijete?

Jel' sad kužiš o čemu pričam?
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:24   #33
lovila sam po cesti napuštene pse svih pasmina i nikad me nije ugrizao ni rotvajler, ni njemački ovčar, ni stafford. valjda sam imala sreće da sam naletila na blentave dobričine koji su mi samo htjeli uvaliti pusu.
no zato me za nogu ugrizao i živčano držao jedan gadni mali pekinezer, (govno malo), koji je ganjao njemačku ovčarku koja se tjerala i koja mi je gurnula glavu pod ruku da ju pomazim.

također mislim da je ovdje bitna veličina i snaga tih pasa, a ne pasmina.
koliko sam shvatila, s rottom nema problema, već s ovom mazom od staffa kojem rott smeta kad se želi javiti gazdarici. i oni se međusobno kolju, a nisu opasnost ljudima.

osim toga, Fleur, moji doma imaju i maltezera. I vjeruj mi da bi te prije on ugrizao za nos, nego što bi te ijedan od mojih mješanaca "oštrih" pasmina pogledao imalo drugačije, osim s obožavanjem (jer su velike maze i strahovito dobri psi).
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:45   #34
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Ok. Ajmo onda ovako.
Evo i tebi jedan kviz:

1) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ozbiljno ozlijedio ili zaklao drugog psa?
2) Koliko puta si čula da je neki pekinezer/maltezer ubio dijete?

Jel' sad kužiš o čemu pričam?
Ne. Ne kuzim. Jer ovdje nije bilo rijeci o nikakvoj djeci, vec razlozima zasto se ova dva psa međusobno tuku. i ne podose, na sto si ti pocela spominjati pse odredenih pasmina, a s cime se ja apsolutno ne slazem, tj. tvrdim da se tucnjave koje su opisane u ovom topicu mogu i desavaju izmedu pasa bilo koje pasmine. Samo to.
A na kviz ti mogu odgovoriti iako uopce nije relevantan
a) nikad. ali su izvrsni provokatori.
b) ubio - nikad, cula sam za spica kojiji je u istom rangu po kilazi. . alim sam cula za nebrojene ugrize istih.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:48   #35
@Jelica

Ja tebi vjerujem sve što si rekla. Ali i dalje stoji da je šteta koju može napraviti jedan maltezer ili pekinezer znatno manja od štete koju može napraviti jedan rott ili staff.

Jebiga, ali to je činjenica.

Ova žena (koja jedva hendla ta dva psa koja ima, a već nabavlja i trećeg) sama kaže da ju psi, dok ih razdvaja, ozlijede. A nije isto razdvajati maltića i pekinezera i razdvajati rotta i staffa. I nije isto biti ozlijeđen od staffa i pekija.

Zašto se ja uopće raspravljam na ovoj temi?

I'll stick to cats, a vi kak oćete.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:52   #36
to je istina, ali razlog nije pasmina, već veličina i snaga.

psi ju ozlijede jer u međusovnoj tučnjavi škljocaju zubima pa nju sasvim slučajno dohvate (nije to napad na vlasnika).
jedino rješenje u ovom slučaju je kastracija i školica.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:00   #37
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
to je istina, ali razlog nije pasmina, već veličina i snaga.

psi ju ozlijede jer u međusovnoj tučnjavi škljocaju zubima pa nju sasvim slučajno dohvate (nije to napad na vlasnika).
jedino rješenje u ovom slučaju je kastracija i školica.
u jednom trenutku.. mogu se okrenuti i na vlasnika..
kaj ne kuzite da to nije obicno skljicanje.. to je pitanje biti prvi, biti alfa dvorista i svega sto ga okruzuje...

da. definitivno treba za pocetak kastracija oba psa. a onda skolica i za vlasnika i za psa
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:22   #38
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Baš si guba . Reci mi koliko bi koštalo rješavanje tvog problema
moj je problem, kako shvatiti ljude koji doma, uz djecu, barataju ovakvim KOMBINACIJAMA krvoloka. da bi doma imao ovakve cucke, moraš bit u gadnim psihološkim problemima.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:26   #39
Quote:
to je pitanje biti prvi, biti alfa dvorista i svega sto ga okruzuje
to je istina i dogadja se zato jer se vlasnica nije dovoljno snažno i jasno nametnula svoj autoritet. vjerujem da su oni dobri psi, no poprilično zbunjeni hijerarhijom i odnosom u čoporu (zbog toga jer im se vlasnik ne postavlja kao alfa).

Lora i Kamea su se jedno vrijeme nakon što je Lora došla, krvnički klale, oko hrane, oko loptica, oko mene (jedna je križanka rota, a druga NJO, a svi znate da je horor puno veći kad se ženke kolju, nego mužjaci) i trebalo je puno truda i rada, ljubavi i batina (na žalost, ja sam tu da dominatnog psa postavim na njegovo mjesto i zaštitim ovog drugog) da bi doveli stvari u red.

@tj1, ti očito ne znaš ništa o psima i predlažem ti da nađeš temu u kojoj bi mogao konstruktivnije sudjelovati
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:07   #40
uz ovakve prijetelje gospođi s problemom ne trebaju neprijatelji. prije ili kasnije će nekog gadno ti cucki usrat, pa će opet bit filozofa koji će joj reć kak se trebala ponašat i koji stav zauzet. genetika mora svoje odradit. kad bi mačke, u smislu kućnih ljubimaca imale 40ak ili 50ak kila, vjerojatno bi pojele svoje vlasnike. psi nisu ništa drugo, nego psi, a u ovakvim kombinacijama, gospođice doktorice psihologije pasa, ni vi ne možete pomoć nikakvim pametnim savjetom. mi imamo doma njlt (isključivo kao kućnog peTa), koji je također genetski jako zajebana "osoba"...
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.