Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2007., 16:35   #201
meni izrasla sva 4, samo zadnji me malo glava bluckala
Be@utyofsilen©e is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 16:57   #202
Quote:
Be@utyofsilen©e kaže:
meni izrasla sva 4, samo zadnji me malo glava bluckala
Ajde ih povaditi, nećeš valjda cili život preživati?!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 07:19   #203
bolovi od rastućeg umnjaka

boli me stravično. cijela desna strana lica, grlo, glava. jedva pričam. nikad me zub u životu nije bolio, a ovo je prestrašno. imam osjećaj da sam sva naotečena.
kaj da si kupim i kak da si to olakšam?
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 07:27   #204
odi pitaj doktora
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 07:40   #205
di da sad nađem doktora?
nisam ni u zagrebu, nego sam na putu.
mislila sam ak postoji nekaj kaj znate da provjereno pomaže...
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:12   #206
Vodka
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:20   #207
voltaren. ak će ti ga htjet dat bez recepta. kojekakve neofeni i slične lagane stvarčice neće pomoć. i mirovat. ja sam 3 dana ležao, glavu pokrio jastukom i ćubio. naravno, sutra odmah zubaru jer ti vjerojatno umnjak raste, pritišće sedmicu, sedmica šesticu i sad ovisno koliko je jak se osjeti. mene je boljelo do četvorke. i da, kao i ti imao sam osjećaj da mi rastura čeljust, lice i cijelu polutku glave.
e onda kad odeš zubaru, on će ti to malo pročačkat, napravit mu mjesta da ne tišće toliko ostale zube. sve pod lokalnom. e kad lokalna popusti nastaje dar mar: onda ti stvarno trebaju voltareni i nikakve priče o trovanju organizma tu više ne drže vodu. tako 2 dana.

ja sam preživio dvaput.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 15:13   #208
Kaela drž se, umnjaci stvarno mogu biti

Ja se skutrim i utoplim kad krenu gnjavit. Jedvah čekam da konačno probiju pa da ih vadim..
A jadna ti, kako te uhvatilo baš na putu.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 15:25   #209
Quote:
KAELA kaže: Pogledaj post
boli me stravično. cijela desna strana lica, grlo, glava. jedva pričam. nikad me zub u životu nije bolio, a ovo je prestrašno. imam osjećaj da sam sva naotečena.
kaj da si kupim i kak da si to olakšam?
Ibuprofan. Ima analgetsko i antireumatsko (protuupalno) djelovanje. Probaj nabaviti onaj od 400 mg, takozvani konjski
Ja sam imala isti problem, ali sam ga riješila tak da sam kupila sterilnu iglu i razrezala površinu na zubnom mesu da zub lakše izađe. Bolno je, al sam izdržala tih par sekundi. Sutra mi se sve primirilo. Svakako probaj nabaviti i neki antiseptik za ispiranje usne šupljine tipa Hexoral ili Betadine otopinu za usta.
Probaj prvo s Ibuprofanom i hladnim oblogom pa malo odspavaj
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:29   #210
Ketonal forte je Bogom dat za takve problemčiće!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:55   #211
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
kupila sterilnu iglu i razrezala površinu na zubnom mesu da zub lakše izađe. Bolno je, al sam izdržala tih par sekundi. Sutra mi se sve primirilo. Svakako probaj nabaviti i neki antiseptik za ispiranje usne šupljine tipa Hexoral ili Betadine otopinu za usta.
Probaj prvo s Ibuprofanom i hladnim oblogom pa malo odspavaj
ja bih ipak ovdje nadodao upozorenje dabaš ne radite ovo doma ak ne morate. ipak je bolje otići zubaru da on to cvakne kak je meni
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 01:10   #212
danas sam se probudila ko nova. preporođena i niš me ne boli. ti umnjaci su stvarno čudni.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 08:48   #213
vadjenje umnjaka na stomatoloskom faxu

Da li netko ima iskustva s vadjanjem umnjaka na stomatoloskum fakultetu u Gundulicevoj? Da li tamo to rade studenti (hm...malo me strah toga ) ? Svaka informacija je dobro dosla! Hvala!
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:17   #214
mene boli već treći dan
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:51   #215
Studenti??? Bježmo ljudi!!!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:09   #216
ako ti je hitno i ne mozes uletiti nigdje drugdje nije lose rjesenje,
znam par ljudi koji su bili tamo i svima je ok proslo,
uvijek je tamo i netko ko nadzire
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:17   #217
ja sam bio tamo...
uglavnom, student ti dlijetom izbija zub, a sastrane stoji profesor i govori "Ne tako! Ne tako!"
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:32   #218
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ja sam bio tamo...
uglavnom, student ti dlijetom izbija zub, a sastrane stoji profesor i govori "Ne tako! Ne tako!"
naravno da je tako, ali ti si ziv, a zuba nema, po meni je to dobar rezultat
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:33   #219
Nije bas ohrabrujuce (posebno Tarothovo iskustvo), ali barem da znam sto mi se sprema. U medjuvremenu sam malo procesljala po starim postovima i naisla na losa razmisljanja i o Perkovcevoj. Ja sam tamo vadila prvi puta i prezivjela sam, ali sada imam uputnicu za Gundulicevu jer se tamo, navodno, prije dodje na red...
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:51   #220
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva s vadjanjem umnjaka na stomatoloskum fakultetu u Gundulicevoj? Da li tamo to rade studenti (hm...malo me strah toga ) ? Svaka informacija je dobro dosla! Hvala!
Evo, da se pohvalim, ja sam vadila umnjak na faxu u Gundulicevoj
I prezivjela sam! Dapace, bilo mi je super super i imam samo najbolje i najpozitivnije rijeci za njih. Odmah da naglasim da sam ja uzaaaasna kukavica kaj se tice zubara, ja se smrznem vec na ulaznim vratima u ordinaciju. I trebalo mi je dosta dugo dok nisam skupila hrabrosti (citaj: upalio mi se umnjak po stoti put, dosla u Gundulicevu jer su bili godisnji i nije bilo moje zubarke da me tjesi, a kad tamo - tip u Gundulicevoj me odmah narucio za tad i tad, tak da vise nije bilo cile-mile).
Uglavnom, bili su extra ljubazni i pazljivi (sto je meni kao kukavici bilo prvo i najvaznije), studenti ti samo stoje sa strane i pametno klimaju glavom, ali sve ti radi "pravi" doktor, tj. dr. oralne kirurgije.
Kaj je najbolje, nista mi nije naoteklo, nista me nije bolilo (popila sam samo jedan Voltaren i to samo taj prvi dan, zlu-ne-trebalo.). Nakon tjedan dana vadis konce, i sve pet. Zaraslo mi je sve super brzo i bez ikakvih krivulja.
Eto, i kad bih opet trebala, opet bi isla k njima, ali ovaj put bez straha
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.