Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2009., 19:34   #1
Rast noktiju i kose kod mrtvaca

Nešto me već danima muči, a nitko od mojih mi nije znao dati odgovor. Je li istina da mrtvacima još neko vrijeme raste kosa i nokti. Ako je to točno, neka mi netko objasni zašto...
Ivana6 is offline  
Old 19.03.2009., 19:54   #2
nije istina.
mit je nastao zato što se koža suši i povlači se kako od noktiju, tako i 'od kose', pa izgleda kao da rastu.
Aphex is offline  
Old 20.03.2009., 19:56   #3
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
nije istina.
mit je nastao zato što se koža suši i povlači se kako od noktiju, tako i 'od kose', pa izgleda kao da rastu.
Upravo tako, Aphex.
Bravo !!!
TEMA ZATVORENA!!!
franc ozbolt is offline  
Old 20.03.2009., 19:59   #4
Ako se autorica slaže, temu ćemo zatvoriti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.03.2009., 20:00   #5
Hm, mene je to isto zanimalo, hvala, hvala
Šlus is offline  
Old 20.03.2009., 22:01   #6
A kad bi ostavili temu za ovakva pitanja, sjećaju se svi mitova o zmijama koje loču mlijeko i Herpinih skvičućih daždija? Ima sigurno još takvih gluposti kojima su narodne mase zadojene, primjera ne bi trebalo nedostajati ... Ono, mythbusters thread
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 20.03.2009., 22:03   #7
Ja znam samo za onaj s crnom mačkom Jel' ima još što zanimljivo?
JPK is offline  
Old 20.03.2009., 22:17   #8
Pao mi je na pamet jedan perfektan primjer. Nedavno, pričam sa ženom koja inače sebe smatra ultimativnim znalcem, iako drži olovku kao trogodišnje dijete masnu bojicu. Kaže ona meni, zapravo, ne kaže već kategorički tvrdi da sijedim ljudima nakon kemoterapije počne rasti boja kose koju su imali u mladosti. Glupost hard core. Često (ne znam je li to pravilo, ali primijetih razgovarajući s ljudima) kosa izrasta gušća i snažnija, pogotovo se počne kovrčati... ali da opet izraste tamna...
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 20.03.2009., 22:29   #9
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
A kad bi ostavili temu za ovakva pitanja, sjećaju se svi mitova o zmijama koje loču mlijeko i Herpinih skvičućih daždija? Ima sigurno još takvih gluposti kojima su narodne mase zadojene, primjera ne bi trebalo nedostajati ... Ono, mythbusters thread
super ideja
[militantni ateist]recimo znam neke ljude koji vjeruju da ih gleda nevidljivi čovjek koji je zapravo i svoj sin and he kill's a little kitten every time they masturbate [/militantni ateist]

mit o korištenju 10% posto mozga je mega popularan, to bi isto moglo ići. ima ih koliko hoćeš. previše zapravo. tribalo bi napravit kolektivni fajt sa mitovima.

u prvom postu bi mogli staviti pravila kritičkog razmišljanja. ono kao 'ako se ne uklapa u postojeće teorije, you need real fucking hard evidence' ili 'ako nešta nije dokazano da postoji, nema smisla objašnjavati zašto se pojavljuje' i takve svari.
Aphex is offline  
Old 20.03.2009., 22:32   #10
Eto, Aphex, baci još koji mit
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 20.03.2009., 22:54   #11
neki dan mi je cimer došao sa spikom da sve stvari vibriraju :vibr::vibr: a da najbolje vibriraju piramide u gizehu i da firma Gillette koristi piramidalne tvorevine da naoštri svoje žilete, bez ikakvog utroška energije! čista vibracija! (da, tužno, znam )
pa onda P&G sotonisti, pa je neki njegovog ćaće pajdo egzorcist koji polaže ruke na glave i baca u trans..
Aphex is offline  
Old 20.03.2009., 22:58   #12
Ako doatkneš daždenjaka dok u šumi bereš kestene on će tako zavrištati da ćeš na licu mjesta oglušiti. To sam stoput čula dok sam bila mala i išla po kestene... Pa zaboravila, pa se sjetila neki dan kad sam vidjela u nekom dokumentarcu da su daždenjaci nijemi! Pa zaboravila, pa se sad opet sjetila
SamoMaloSebe is offline  
Old 20.03.2009., 23:01   #13
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
pa je neki njegovog ćaće pajdo egzorcist koji polaže ruke na glave i baca u trans..
Pa i ja bacim covjeka u trans kad mu polozim ruku na glavu. A jos mi kazu da mi ruke i nisu nesto.
Monsignor.m is offline  
Old 20.03.2009., 23:16   #14
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Pa i ja bacim covjeka u trans kad mu polozim ruku na glavu. A jos mi kazu da mi ruke i nisu nesto.
To je dobar posao, vidi kako je Braco sa Srebrnjaka profitirao na tome i stekao svjetsku slavu.
JPK is offline  
Old 20.03.2009., 23:21   #15
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To je dobar posao, vidi kako je Braco sa Srebrnjaka profitirao na tome i stekao svjetsku slavu.
ili željko mavrović
Aphex is offline  
Old 20.03.2009., 23:23   #16
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ili željko mavrović
Ni blizu, Braco je zaradio puno više love i ima puno više fanova - dakle, njegov pristup je bolji
JPK is offline  
Old 20.03.2009., 23:24   #17
Ja sam mislio na Buda Spencera prije. Dobro, on po ramenu, al' opet baca u trans. I to bolje no itko.
Monsignor.m is offline  
Old 20.03.2009., 23:35   #18
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ni blizu, Braco je zaradio puno više love i ima puno više fanova - dakle, njegov pristup je bolji
je.. braco danas vjerojano ne baca sjemenke nojevima..
Aphex is offline  
Old 20.03.2009., 23:43   #19
ustvari, željkec se možda ugledao na njega. sada proizvodi makrobiotičke proizvode. prodaje ljudima hranu sa puno či energije :vuuuu:
Aphex is offline  
Old 21.03.2009., 00:07   #20
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ustvari, željkec se možda ugledao na njega. sada proizvodi makrobiotičke proizvode. prodaje ljudima hranu sa puno či energije :vuuuu:
Mavrović je super primjer kako loša žena može sjebati čovjeka. Kasnije je i priznao da ga je vegetarijanstvo i makrobiotika koštala karijere. Ali sad se opametio, koliko čujem, počeo je uzgajati 'organske' svinje i sl.

Osim toga, u obranu mu mogu reći da mu ono pecivo sa šafranom nije loše
JPK is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.