Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 14:52   #61
Da, to sto kaze aaston stoji....ne isplati ti se jedan dan ici u Veneciju i onda se vracati u Istru da bi slijedeci dan isao u Gardaland...ako to planirate, onda pretpostavljam da imas love, pa bih ti ja preporucio da onda ne jases stalno po autu: smjestite se u Porecu, odi s autom u Gardaland i vrati se nazad u Istru ako bas morate, a drugi dan odite katamaranom iz poreca za Veneciju na cijelodnevni izlet preko neke agencije gdje jos dobijete i vodica... to je negdje oko 400 Kn taj izlet po osobi (nisam siguran), i takodjer nisam siguran jel taj katamaran/brod vozi za Uskrs....netko iz Poreca ce to bolje znati.
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 17:41   #62
Da, nažalost su i moje informacije takve. Ide se na intenzivni umjetnički izlet od tri dana pa ćemo uglavnom biti u điru oko centra. Nešto se može ponijeti od kuće, ali ne sve, a budžet je oskudan. Da li uopće u Veneciji postoje klasični dućani pa da barem mogu računati na sok/vodu il nekakav improvizirani sendvič? Koliko sam čula takvih trgovina nema, svi govore isto što i vi, a ja se još optimistično nadam. Svi prijedlozi su dobrodošli:-)
Fanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 18:46   #63
Ne sjećam se da sam vidio obične trgovine. Vjerojatno ih ima ali ne previše. Nisam ih ni tražio jer nisam noćio tamo. Izglednije je da ćeš ih naći na preiferiji nešto dalje od turističkih centara.
Razlog manjka običnih trgovina je taj da cijena nekretnina raste a time i najma. Mnogi ne izdrže visinu najamnina pa odustanu od višegodišnje trgovine. Vlasnici prodaju prostore jer dobiju hrpu love.

Mislim da je nešto jeftiniji smještaj na Lidu pa bi prema toj logici tamo mogle biti neke gostione nešto manje skuplje od centra.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 19:26   #64
ima li ko kakav prijedlog kako ubit 10ak sati u veneciji (ne bi baš sama u gondolu), ali solo sa kuferom ili ako ima neko ko tamo živi, da mi sredinom 5og miseca radi društvo ja plaćam kavu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 22:51   #65
e meni je ljudi san da odem do Venecije na vikend, ali mislim da sam ipak malo daleko za tako nesto (mislim naravno ne bih isao avionom).
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:43   #66
jug Italije?

Planiram ovo ljeto do Italije, po mogućnosti što južnije. Čula sam da postoji neki vlak koji vozi iz Zg do dolje. Zanima me da li netko zna za to i može li mi otprilike reći kojim putem ide taj vlak i cijenu. Hvala
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 13:25   #67
Ja sam putovala vlakom iz Trsta jednom prilikom. Idu vrlo često po cijeloj Italiji, karte su dosta povoljne, vlakovi su skroz ok. Pogledaj si na www.trenitalia.com. Tada sam isto tražila vlak iz Zagreba, ali sjećam se da mi je ovo bila prihvatljivija opcija. Do Trsta trebaš max. 2,5 sata, željeznički kolodvor ti je u centru i nemaš problema.

Inače, zavidim ti Napulj - Sorrento - Capri meni su bili jedan od sigurno najljepših izleta ikada!

Gdje točno ideš?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 15:36   #68
Interrailing po Italiji?

Spremamo se udvoje na Interrailing turu po Italiji od 15 dana (i mozda ali samo mozda ubacimo "skok" brodom do Grčke da bi vidjeli Atenu). Posjetili bi Veneciju, Milano, Bolognu, Firenzu, Romu, Napoli, mozda Bari, mozda Siciliju, nismo jos definirali rutu u potpunosti...

Ima li tko kakvih preporuka? Iskustva. Hvala.
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 01:11   #69
cuvaj se krađa u talijanskim vlakovima. od svih interrail zona italija je po tom pitanju najopasnija.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 08:18   #70
Imaš iz ancone trajekt do grčke cirka 40 eura(paluba)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 09:10   #71
kaj ne bi trebao biti besplatan trajekt s interrail kartom na odredjenim linijama izmedju ita-grc ?
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 20:36   #72
povećajte broj dana putovanja ili smanjite broj gradova, ovako ćte kroz sve proletjet i nećete zapravo ništa vidjeti.
Kacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 13:38   #73
sardinija

ok
tko je bio? di sve ić? šta sve vidit?
može iz prve ruke, al isto uvažavam i one - čuja sam, rekli su mi i tako to
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:39   #74
nisam bio al sam cuo dosta lijepog o sardiniji. cagliari je prelijep, od ljetovalista je najpoznatiji porto rotondo (sjeverozapad sardinije), ali to ti je elitno ljetovaliste, znaci bez dobre kese i poznanstava nema smjestaja. svako ljeto tamo ti dolaze najpoznatiji nogometasi i ostala " elita" italije. berlusconi ima kucicu. u svakom slucaju frendovi talijani koje poznajem nahvaljuju mnogo kako je lijepa, ali smjestaj je dosta skup (baz stoga sto je postala vip) osim ako neces u malo zabitnije mjesto. ljudi su jako srdacni i nemaju veze s ostalim talijanima!
acmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:53   #75
smještaj imam, iden doli kod kaljarija
ja sam to istražila koliko sam mogla, vidila sam prekrasne plaže i uvale
čini mi se da je gornji dio (oko olbie) puno popularniji i da ima možda više sadržaja
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 10:11   #76
bok drustvo
planiramo napraviti turu kroz italiju jedno 10 dana

datum polaska 2, 3 ili 4 9...

9. -10. 9. (ili 10. - 11. 9.) moramo biti u milanu tj. monzi

povratak bi bio oko 12. 9. - 13. 9.

mi bi voljeli vidjeti veneciju, pisu, i zavuch se u podrum s chiantijem, jedno od lago di.... je takodjer pozeljno...

juznije od pise i dalje od milana ne bi isli

savjeti?

thx
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 11:07   #77
malo sam svrljala po karti

plan je 3. 9 ujutro doch u veneciju, 4 krenut rano tako da smo prijepodne u bologni i tako redom...

3. 9. venecija
4. bologna
5. - 6. firenza
7. pisa
8. parma
9. – 10. milano
11. lago di garda
12. verona
13. padova
14. zagreb


prolazi?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 09:38   #78
nemas kaj 2 dana radit u milanu. nis za vidjet...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 09:49   #79
nemoj tako, u milanu se ima dosta toga za vidit. dobro, nije kao rim, al ipak ima dosta spomenika i lijepih parkova. a ima i mnooogo svakodnevnih kulturnih i inih dogadjanja. jedini veeeeliki problem je promet i guzva na ulici.
acmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 09:57   #80
Quote:
stoneisland kaže:
nemas kaj 2 dana radit u milanu. nis za vidjet...
jebem te ludog

2 dana milano zato sto je jedan dan Monza

citaj s razumijevanjem
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.