Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 18:49   #1
Question Problem sa agregatom

Poštovani, prije svega veliki pozdrav.
Problem je vrlo jednosatavan, bio sam danas u brdu i prilikom paljenja agregata ( za struju ) tj. povlačeći tu prokletu špagu, špaga puče i uvuče se unutar tog sustava za ručno paljenje...
....znaci spaga je puknula... mogu ju izvuci van i povezati ali onaj potezni mehanizam kao da treba postelati kao da se odvrtio...

Sutra planiram opet gore i trazim pomoc, da li je to moguce popraviti bez da se vuce 2km do sela, pa u auto pa na popravak?


...puno hvala...
dust_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:17   #2
Može tko zna , dovoljno je odvojiti mehanizam paljenja (vjerojatno 3-4 vijka)pa kod majstora da namjesti novu špagu .
Možeš i sam staviti novu špagu ..samo pripazi na prednapon opruge ,tj. napon napravi dovoljan da se špada vrati natrag .ne više .
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:27   #3
Takvi potezni mehanizmi sa spiralnom oprugom su vrlo česti kod raznih motornih alata, i nije ih teško popraviti. Baumax na pr. nudi različite vrste špaga, samo treba odabrati neku koja je dovoljno čvrsta i sličnog promjera.

Mehanizam se skine, i namota se druga špaga, slične dužine kao i stara, ali bitno je da je motanje na špulu izvedeno u jednakom (pravilnom) smjeru. Za vrijeme motanja špulu treba zakrenuti tako da spiralna opruga već u startu bude malo napeta, i da ona sama (kad je sve gotovo) uvlači špagu do kraja unutra (do ručke).

Teško za objasnit, lako za izvesti..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 06:53   #4
Ljudi puno vam hvala... mislio sam mozda treba ugadjati na špuli neki potezni momenat ili su mozda jos nekkavi zubci unutra pa i njih treba dirati... no kako ste napisali mislim da ne treba nista vise nego namotati konopac u pravilnom smjeru i postelati špulu da ima povratni mehanizam tj nategnuti ju malo da kad špagu povcem van ona odvrti unatrag...


...javim vam kako je prošlo...
dust_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 07:31   #5
Kad se poteže konopac i vrti špula, spiralna opruga se sama nateže, zato ona na kraju i vrati špagu u početni položaj. Ali u tom početnom položaju opruga ne smije biti sasvim opuštena, nego ona treba uvući špagu do kraja. Zato kod početka namatanja trebaš zarotirati špulu barem pola kruga, da ju malo našpanaš.

I obrati pažnju na to kako ćeš fiksirati početak špage na špuli. Ako se radi o čvoru, često se zna dogoditi da čvor prođe kroz svoju rupu, i špaga ti ostane u ruci...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.