Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 22:56   #1001
Thumbs up

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
nedaj se Sivko. Imao sam jednog zeca, i tako sam ga zvao imenom, bio mi je jako umiljat
Tako je, sivko nedaj se, krepat ma ne molat, samo kuraja, ja te volim i molim se za tebe..
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:59   #1002
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ti si sirijus, u tom slucaju morat ces se obratiti tamo na PZK i traziti permaban - Nica to daje
zaboravih se osvrnut na ovo, nemoj zamjerit, ne razumin o čem pričaš, kakav sam ja to sirijus... i čega?... valjda iskrenosti?!
i da se obratim... kome?... će pomoć u čemu?
gle, ak furaš na ono što slutim da furaš, onda ti skroz drugi dijafazon, sori
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 23:00   #1003
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
nedaj se Sivko. Imao sam jednog zeca, i tako sam ga zvao imenom, bio mi je jako umiljat
Meni se mačak zvao Sivko.
Inače, hvala na upadu.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 23:02   #1004
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Meni se mačak zvao Sivko.
Inače, hvala na upadu.
Sve OK, al zec je ipak bio pojeden, usprkos ljubavi, hbg

pozdrav
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 00:43   #1005
Dobar večer, narode.

Šta ima novoga?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 00:50   #1006
I tebi dobra vecer. Nema novog, ali ima starog, a to je da s ljudi ne razumiju.


Anonimni, koja Al Qaida bre, gdje, sta, oma prijavi antiteroristickom skovdu
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 01:24   #1007
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
I tebi dobra vecer. Nema novog, ali ima starog, a to je da s ljudi ne razumiju.
to nikad nije ništa novog, kako kažeš i sama, i istina, vječne pomutnje između ljudi furt na staro
no gle sad, odabrala sam te, draga si, i ne ljuti se zbog dodatnog tereta jer u stvari i nije teret kakvim se čini na prvo oko, nije nit blizu
bit ćeš oko sokolovo, baš ti, bistrog oka i širokih krila da svaka tica pozavidi

a poslije što bude bude... nit na tebi nit na meni... nego na višim visinama
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 01:30   #1008
Nitko neće piše na mojoj temi.


A baš su me zanimala iskustva.


Tužna sam.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 01:40   #1009
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nitko neće piše na mojoj temi.


A baš su me zanimala iskustva.
Jedna o postavki je da vjernici više manje svoju intimu drže za sebe. Možda je bolje da si to pitanje postavila na Ženskom / Muškom kutu ili ŽUDu.

Ovdje moš' samo čut da je to grijeh al' nitko nije savršen sem Boga a i on se utjelovio. :ide na ispovjed:
Quote:
Tužna sam.
Nu, jel' sad bolje

OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 01:55   #1010
Di si, Olivere, stari prijatelju!
Nisam se nadala da ćeš me ti tješiti, iskreno.

Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Jedna o postavki je da vjernici više manje svoju intimu drže za sebe. Možda je bolje da si to pitanje postavila na Ženskom / Muškom kutu ili ŽUDu.
Pa zanimala su me iskustva prvenstveno s vjerskog aspekta. Kud bolje pitati nego na mjestu gdje obitavaju vjernici.

Quote:
Ovdje moš' samo čut da je to grijeh al' nitko nije savršen sem Boga a i on se utjelovio. :ide na ispovjed:
Ne vjerujem da bih to čula, sumnjam. Zato sam prvenstveno i pitala.

A ni ti nisi pisao!

Quote:
Nu, jel' sad bolje
Hvala ti, ali ne volim te suhe kekse.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 01:59   #1011
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
I tebi dobra vecer. Nema novog, ali ima starog, a to je da s ljudi ne razumiju.
A to kao da je nešto novo?

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nitko neće piše na mojoj temi.


A baš su me zanimala iskustva.


Tužna sam.
A šta očekuješ da (se) piše? Vernici su ismevani i za mnogo manje stvari, ne očekuješ valjda da neko piše o intimi i slično? Ovaj pdf je jedinstven na forumu - ne postoji ni jedan pdf na kome se ismevaju teme kojima se dotični pdf bavi. Ili, bar ovaj prednjači u tome. Tema ti jeste interesantna, ali stvarno nisam sigiuran da će ti neko pisati o svojim iskustvima. Ovde se ne pričaju iskustva.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:11   #1012
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
A šta očekuješ da (se) piše? Vernici su ismevani i za mnogo manje stvari, ne očekuješ valjda da neko piše o intimi i slično?
Pa naglasila sam u uvodu da takvo nešto nije cilj teme i neće se tolerirati.

Uostalom, bar su ovdje pravila na nivou, sumnjam da bi modovi dopustili vrijeđanje, ismijavanje i trolanje.

Quote:
Tema ti jeste interesantna, ali stvarno nisam sigiuran da će ti neko pisati o svojim iskustvima.
Jel da da je?
I meni se učinila zanimljivom.
Ali eto, polio me hladan tuš.

Quote:
Ovde se ne pričaju iskustva.
Vidim.
Ali čemu konstantna teoretiziranja bez kraja i konca?
Zar mali odmak ne bi dobro došao?

Čini mi se da su vjernici neprijateljski nastrojeni spram mene. Ne žele surađivati. Jel to zato jer sam ateist?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:13   #1013
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Di si, Olivere, stari prijatelju!
Nisam se nadala da ćeš me ti tješiti, iskreno.
Pa ono, volim ja tješit tužne djevojke.

Quote:
Pa zanimala su me iskustva prvenstveno s vjerskog aspekta. Kud bolje pitati nego na mjestu gdje obitavaju vjernici.
Tebe zanimaju konkretna iskustva i sad se pojavljuju tri problema. Prvi sam rekao a to je da više manje svaka osoba je sramežljiva glede seksa a vjernik još više.

Drugi problem je što znaju kako će završit a to je da će im se netko rugati bilo da su odgovori pozitivni ili negativni.

Treći je povezan s drugim a to je ... ovo je Religija.

Možemo se kladit da ako staviš tu temu negdje drugdje ili "proradi" ovdje, u roku 5 postova će netko krenut spominjat oniks, pedofile, ugovor s Vatikanom i bicikliste koji se voze pločniku. Neda se to ljudima stalno slušati.

Quote:
Ne vjerujem da bih to čula, sumnjam. Zato sam prvenstveno i pitala.
Koji dio ne vjeruješ. Da su svi grešni čak i neki koji su se obvezali da neće bit.
Quote:
A ni ti nisi pisao!
Pa nije baš da sam skužio temu, ja više volim ove di se popuje i moralizira bez da se mene direktno tiče.

Iako ne moraju odgovori biti baš eksplicitno napisani kad se govori o religijskim pitanjima uvijek treba pisati tako da se poslije moš predomislit
Quote:
Hvala ti, ali ne volim te suhe kekse.
Ks ks, ... pa mogla si jedan reda radi. Evo ti onda drugi ...

OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:23   #1014
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Pa ono, volim ja tješit tužne djevojke.
Zatečena sam!
Tko bi to ikad rekao na tebi!

Quote:
Prvi sam rekao a to je da više manje svaka osoba je sramežljiva glede seksa a vjernik još više.
Otkud ti to da je svaka osoba sramežljiva glede seksa? To je predrasuda.
Drugo, nisam pitala ništa eksplicitno da se opisuje ili objašnjava, samo općenita iskustva iz prošlih veza.

Vjernici koje znam, nisu sramežljivi, pričamo normalno o tim pitanjima.

Quote:
Drugi problem je što znaju kako će završit a to je da će im se netko rugati bilo da su odgovori pozitivni ili negativni.
Tko će im se rugati? Postavila sam temu tako da nem teoretiziranja - ono što kreće u te vode, smatra se off-om i trolanjem. To će se sankcionirati. Već je bilo par takvih upisa pa su odmah pobrisani.

Mislim da se to ne bi dogodilo.
Quote:
Treći je povezan s drugim a to je ... ovo je Religija.
Gdje je onda suradnja i sl.?
Nisam očekivala ovakav neprijateljski doček, iskreno.
Quote:
Možemo se kladit da ako staviš tu temu negdje drugdje ili "proradi" ovdje, u roku 5 postova će netko krenut spominjat oniks, pedofile, ugovor s Vatikanom i bicikliste koji se voze pločniku. Neda se to ljudima stalno slušati.
Ne bi da se meni to da slušati!
Ali pogledaj gore što sam napisala.

Quote:
Koji dio ne vjeruješ. Da su svi grešni čak i neki koji su se obvezali da neće bit.
Možda svi ne gledaju grijeh na isti način... radi se o osobnoj percepciji. Zato sam i pitala.
Quote:

Iako ne moraju odgovori biti baš eksplicitno napisani kad se govori o religijskim pitanjima uvijek treba pisati tako da se poslije moš predomislit
Mah, ne zanimaju me te neke možebitne eventualnosti.
Crno na bijelom i točka!

Quote:
Ks ks, ... pa mogla si jedan reda radi. Evo ti onda drugi ...
Ovi su puno bolji!
Thnx!
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:25   #1015
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Pa naglasila sam u uvodu da takvo nešto nije cilj teme i neće se tolerirati.

Uostalom, bar su ovdje pravila na nivou, sumnjam da bi modovi dopustili vrijeđanje, ismijavanje i trolanje.
Na nivou? Ovaj pdf odavno liči na pljuvaonicu tema i stvari kojima se dotični pdf bavi, a sve pod krinkom slobode govora i kritike.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Jel da da je?
I meni se učinila zanimljivom.
Ali eto, polio me hladan tuš. : (
Nikad ne gubi nadu. No, držim da neko ne želi da priča vlastita iskustva jer ovde ne postoje vernici koji slobodno pričaju o svojim verovanjima, praxi i iskustvima a da im se verovanja, praxe i iskustva ne ismevaju - više ili manje. Ne uvek, ali često da. Mislim ono, vernici su budale koji čuju glasove u glavi, veruju u bajke iz "palestinske pripizdine," i tako. Da sad ne nabrajam, nemam neku inspiraciju.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Vidim.
Ali čemu konstantna teoretiziranja bez kraja i konca?
Zar mali odmak ne bi dobro došao?
Zato što te za teoriju manje mogu vređati. OK, prema jude-hrišćanskoj teoriji, a verovatno je tako i u islamu, seksualni odnosi nisu predviđeni van braka (uglavnom), a sad, što se tiče onih koji su u vezi - preporuka je da se čeka brak. To ti je u teoriji. Kako u praksi zvuči, stvarno to ne bih mogao da kažem, nisam ja Isusobog da sve znam.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Čini mi se da su vjernici neprijateljski nastrojeni spram mene. Ne žele surađivati. Jel to zato jer sam ateist?
Pa, ko zna da si ti ateist? Ja nisam pojma imao, niti sam o tome razmišljao sve dok sada sama nisi rekla.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:28   #1016
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Gdje je onda suradnja i sl.?
Nisam očekivala ovakav neprijateljski doček, iskreno.
Nisi? Pa, pomiri se sa sudbinom, na ovom pdf-u je gore nego na Bliskom istoku. Ovde "proleće" nikad ne prestaje.

Ok, šalim se malo. Mislim da preteruješ - niko te nije neprijateljski dočekao, to nije tačno. Već, niko te nije prijateljski dočekao, ili još gore, niko te nije nikako dočekao.

No, zato je tu Piknik, ovde si dobrodošla od strane sviju, ovo je naš kutak gde se ne vređamo, i slično. Možeš sve pitati što želiš, za tebe smo tu 24/7.

I naravno, odgovaramo na sva škakljiva pitanja, ovoga mi krsta.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:49   #1017
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Zatečena sam!
Tko bi to ikad rekao na tebi!
Pa ono u slobodno vrijeme

Quote:
Vjernici koje znam, nisu sramežljivi, pričamo normalno o tim pitanjima.
Imena, broj, tko su, što su, ... :zove inkviziciju:
Quote:
Tko će im se rugati? Postavila sam temu tako da nem teoretiziranja - ono što kreće u te vode, smatra se off-om i trolanjem. To će se sankcionirati. Već je bilo par takvih upisa pa su odmah pobrisani.

Mislim da se to ne bi dogodilo.
Ti baš i ne čitaš ovuda.

Quote:
Gdje je onda suradnja i sl.?
Nisam očekivala ovakav neprijateljski doček, iskreno.
Nije neprijateljski doček nego situacija koja vlada ovdje. Ti pretpostavljam ne čitaš ovuda si pretpostavila da su ovdje katolici, muslimani, pravoslavci, Jehovini svjedoci, poneki budist, ... i oni se "svađaju" o religijskim pitanjima među ostalim i tvojim i troše vrijeme zabavljajući se.

Stvari ti nisu takve, ovdje (ovo je Piknik pa valjda mogu ovako pričati) su ti ostale samo ruševine Religije kao poslije kakvog armagedona, mogu nabrojati makar 10 do 20 nickova koji su bili zanimljivi a ne pišu više a uzrok tome su ateisti.

Ne takvi kao ti koje iskreno zanima odgovor i popričali bi o svačemu nečemu, nego oni koji svaku ama baš svaku temu unište već nabrojanim jedonstavno vrijeđanjem i onda ti se ljudima više neda.

Tako da naj zamjerit, napiši tu negdje 20 postova bez da spomeneš: pedofile, oniks, kako je papa vampir, treba ukinuti Crkvu, da su vjernici osobe oboljele od deluzija i slično + pazi nas administrator i stvari će postat bolje.

Sad saznala danas ili za mjesec dva seksaju li se vjernici ili ne isto ti je

Quote:
Mah, ne zanimaju me te neke možebitne eventualnosti.
Crno na bijelom i točka!
Nemere :

Quote:
Ovi su puno bolji!
Thnx!
:briše znoj sa čela:
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:49   #1018
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nisi? Pa, pomiri se sa sudbinom, na ovom pdf-u je gore nego na Bliskom istoku. Ovde "proleće" nikad ne prestaje.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 03:08   #1019
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Na nivou? Ovaj pdf odavno liči na pljuvaonicu tema i stvari kojima se dotični pdf bavi, a sve pod krinkom slobode govora i kritike.
Nemam takvo mišljenje, sorry.

Quote:
No, držim da neko ne želi da priča vlastita iskustva jer ovde ne postoje vernici koji slobodno pričaju o svojim verovanjima, praxi i iskustvima a da im se verovanja, praxe i iskustva ne ismevaju
Ma OK, ali ogradila sam se od teoretiziranja. Lijepo se moglo krenuti s primjerima i to je to.

Quote:
Kako u praksi zvuči, stvarno to ne bih mogao da kažem, nisam ja Isusobog da sve znam.
Znam i ja što kaže teorija, ali to me u ovom slučaju nije zanimalo.

Quote:
Pa, ko zna da si ti ateist? Ja nisam pojma imao, niti sam o tome razmišljao sve dok sada sama nisi rekla.
Pa ono, pisala sam nešto i ovdje, i na drugim PDF-ovima u par škakljivih tema (kako misliš da sam Olivera upoznala ), pa sam rekla.

Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Stvari ti nisu takve, ovdje (ovo je Piknik pa valjda mogu ovako pričati) su ti ostale samo ruševine Religije kao poslije kakvog armagedona, mogu nabrojati makar 10 do 20 nickova koji su bili zanimljivi a ne pišu više a uzrok tome su ateisti.
Ne znam kakva je bila situacija prije pa ne bih komentirala napamet.
Ali npr. kad sam ja par puta pisala, vjernici su bili izuzetno nasrtljivi za moj pojam. Jedan je išao čak tako daleko da je analizirao mene kao sugovornika, pa moj potpis i sl. Totalno bespotrebno. Pa je onda došao za mnom na drugi PDF i pričao kako bi htio da mu udijelim milost da može od mene 'učiti'

Ali dobro, što sada. Vjerujem da ima i OK ljudi. Zato sam mislila da će bar neki biti spremni podijeliti svoja iskustva.

Quote:
Tako da naj zamjerit, napiši tu negdje 20 postova bez da spomeneš: pedofile, oniks, kako je papa vampir, treba ukinuti Crkvu, da su vjernici osobe oboljele od deluzija i slično + pazi nas administrator i stvari će postat bolje.
Iskreno, ne da mi se teoretizirati o vjeri. To me umara.
Quote:
Sad saznala danas ili za mjesec dva seksaju li se vjernici ili ne isto ti je
Ma to je, nije da mi se žuri, mogu pričekati.


OK, hvala vam na riječima podrške, a sad odoh u krpe!
Laku noć
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 03:19   #1020
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je bila situacija prije pa ne bih komentirala napamet.
Ali npr. kad sam ja par puta pisala, vjernici su bili izuzetno nasrtljivi za moj pojam. Jedan je išao čak tako daleko da je analizirao mene kao sugovornika, pa moj potpis i sl. Totalno bespotrebno. Pa je onda došao za mnom na drugi PDF i pričao kako bi htio da mu udijelim milost da može od mene 'učiti'
Pa dobro ima i toga, kažem kao poslije armagedona je ovdje.
Quote:
Ali dobro, što sada. Vjerujem da ima i OK ljudi. Zato sam mislila da će bar neki biti spremni podijeliti svoja iskustva.
Soory, nema - bilo je
Quote:
Iskreno, ne da mi se teoretizirati o vjeri. To me umara.
Pa dobro moš' ovako prije spavanja
Quote:
OK, hvala vam na riječima podrške, a sad odoh u krpe!
Laku noć
Laku noć,
... navrati ... imam još kolačića
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.