Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 17:07   #921
Quote:
death2fire kaže: Pogledaj post
necu kupiti psa iz ovoga SVINJCA


nego...?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:10   #922
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ma daj papi molim te...niti ih je u redu pariti niti ih je u redu prodavati niti je u redu kupnjama podržavati takav uzgoj..i točka.
POgledaj u čemu leže..i tebi je to u redu jer su mali i slatki..SVI SU PSIĆI mali i slatki..ne postoji štene koje nije slatko...ali to nije razlog da se podržava ovo..
Već sam rekla..davno, još mogu razumjeti ljude koju u čistome i toplome uzgoje leglo iz gušta i eventualno ispoklanjaju ili eto, čak i prodaju za vrlo sitne novce za pokriće cjepiva i hrane psiće..ali ma daj ..pliz...
I zamisli, osobno se čak i ne smatram nekim velikim zaštitarem kao što znam da neki ljudi ovdje jesu.
pa dobro, sta onda, ostavit te stence tamo?
ok je sto je mama tvoje "staffice" mjesanka i svjesno se parila s divnim tatom.... to je ok, jer nisi platila.... pa ti bi prva satrala nekog u slicnoj poziciji.... ali kaj, spasila si stene... ovi ljudi su isto spasili stene . das pare i spasis stene , gledaj to tako.
nisam ni ja zastitar, ali s tim tvojim stavom, nit ce se ikoji pas kastrirat, nit ce ikoje stene iz nelegalnog uzgoja ( ko tvoje) .... bolje proc.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:17   #923
uopće se ne radi o tome koje će štene bolje proći već o principu..
ne plačaj psa iz ilegalnog uzgoja..i točka

ovaje završila u mene,mogla je u nekog desetog..nije bitno, ni taj deseti je nen bi platio..
sigurno se njena loza dalje razmnažati neće...
kao ni štenaca prethodno udmljenih

riječ je i principu..jer ovim tvojim upitom (što će biti is njima)otvara se zeleno svijetlo za kupnju svih štenaca ponuđenih na prodaju..i tako se krug i dalje okreće...jer kad netko navikne na lovu onda ju želi i dalje..i dalje i dalje..

p.s. nikako niej u redu što se mama moje štencie parila sa tatom, ali se parila i ja na to osobno svakako nisam utjecala..ali davanjem novca vjerojantno bih utjecala..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:32   #924
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
uopće se ne radi o tome koje će štene bolje proći već o principu..
ove stence ljudi zele platit. i neka im.
krug se okrece iovako ionako.... parenje mjesanaca nije zabranjeno ni u EU i moci ce se parit i kad udjemo u tzv. civilizirani svijet.
iskreno, ja sam bila protiv tih parenja ( na prodaju ili bez nje , isto je, i tvoja bi bila prodana da se naso kupac kako kazes)...
al brate mili s tim napadima na svakoj temi... s tim agresivnim stavom, da , sad gledam odvojeno kinologiju i imanje psa kao kucnog ljubimca. totalno obrnuti efekt polucen je kod mene, koja je bila skroz protiv parenja "bez papira" ....
jer nikako ne smatram da je onaj tko kupi stene od ovih ljudi kriminalac....
argument da se vrsta pogorsava, sigurno ne podebljavas udomljavanjem steneta koje je svjesno dobiveno izmedju mjesanke i tate staffa. i tebi se moe rec, puni su azili... netko zeli svog mjesanca platit, netko ne... i kvit. netko zeli da mu pas lici na samojeda, pa neka mu... a bogati....
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:43   #925
ne ..ne radi se o argumentu da se vrsta pogoršava...to je samo jedan od argumenata koji može i ne mora uopće biti bitan...ima mješanaca divnijih od originala..

radi se o podržavanju štanceraja u svinjcima poput ovog na slici..o uzgajivačima koji slikaju štence sa suzama i tragovima koje su mogli riješiti da su htjeli..ali to košta..
nigdje ja baš nisam od onih koji napadaju sve s reda..postoji po meni razlika od štancera do "štancera" i od motiva do motiva, ja ih ne trpam sve u isti vreću i nikad nisam...

da se ne ponavljam, pročitaj što sam gore rekla o nekim leglima..

i btw...što će biti sa ovim štencima, prodat će se..prije ili kasnije..ali svijest o tome da to niej dobro plaćati treba razvijati.
da nisam udomila ovu malu,ja bih prije ili kasnije kupila stafa..iz uzgajivačnice sa papirima ..ili bih naletila na nešto slično i udomila..svatko preferira određenu vrstu ali nije nužno i da ju plati..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:16   #926
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
i btw...što će biti sa ovim štencima, prodat će se..prije ili kasnije..ali svijest o tome da to niej dobro plaćati treba razvijati.
da nisam udomila ovu malu,ja bih prije ili kasnije kupila stafa..iz uzgajivačnice sa papirima ..ili bih naletila na nešto slično i udomila..svatko preferira određenu vrstu ali nije nužno i da ju plati..
i nek e prodaju dok god su ljudi spremni za njih izdvojiti novce.
a da treba radit na edukaciji, treba... samo po meni je isto, uzet parsto kuna ili dat besplatno stene koje si svjesno pario bez papira. ako je tih 1000 kuna glavni bauk nase ekonomije i najveci tvoj moralni problem sto se tice pasa bez papira hureeeey.... blago nama
covjek je htio stene sto lici na samojeda ko sto si ti htjela stene sto lici na staffa... i jupi za oboje sto ste nasli ono sto ste trazili.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:19   #927
ako je to tebi isto onda ti nemam više ama baš što za reći
na ovu temu...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:23   #928
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ako je to tebi isto onda ti nemam više ama baš što za reći
na ovu temu...
da, meni je isto.
pa nek tema ostane samoyedima, placenim i neplacenim, mjesancima i cistokrvnim.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:34   #929
Papi, kaj tebi nije dobro? Dosad si zvučala skroz razumno, a sad pukla na ovoj temi?
Pimpinela go go go, di god možeš uskoči i maltretiraj štancere i njihove klijente, ide to tebi.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:41   #930
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Pimpinela go go go, di god možeš uskoči i maltretiraj štancere i njihove klijente, ide to tebi.
"Svakoj budali njeno veselje"
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 19:09   #931
svaka budala moze pokuput stenca i rec da ima amstaffa... a nema :P
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 20:52   #932
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
za tebe nije samojed...samojedi nisu psi za kaveze i grijeh ga je uopce forsirati na kavez..samojed zivi sa ljudima i mora spavati sa ljudima i ako ti to ne odgovara, nisi trebala uzimati samojeda...dok je jos mlad, pokloni ga nekome kome nece smetati da zivi i spava u kuci...
Moj BOze zeno!! To nije kavez, a i da je vrlo je vjerojatno da je veci od tvog stana, a ako mislis da bi ja trebao poklonit tog psa da moja Yuki bila sretnija, dodji pa ju pogledaj, jer ja sretnijeg samojeda od nje nisam vidjeo, be obzira na starost i smjestaj!! Nisam se prijavo na ovaj forum kako bi me ti vrijedjala i nazivala nesposobnim, jer Yuki ima sve sto joj treba za zdrav i sretan zivot, nego jersam mislio da na ovom forum ima ljudi koji su normalni i spremni pomoc nekome tko ima problema, koji nisu tako grandiozni kao sto mislis. Dok ti ovo pisem Yuki se naucila na box, u kojem je btw. Od pola 2 do pola 6 ujutro i koji je potpuno natkriven i nije izlozen ni zimi ni vjetru, dol je u medjuvremenu na dvoristvu ili u kuci, no to bi ti trebala znati da si procitala sve moje postove!!
elendil07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 22:39   #933
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
svaka budala moze pokuput stenca i rec da ima amstaffa... a nema :P

ja nemam amstafa...imam psa u tipu amstafa i to mi je sasvim dosta

e da..i morat ću slije stavljat na neku temu o mješancima..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 02:57   #934
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Nema uši gore,. odmah po okotu !!
Imaju usi gore odma po okotu a ako nemaju budi sigurna da nije samojed pravi, uvijek su u pitanju krizani i to sa mađarskim ovcarom najcesce...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 03:03   #935
Quote:
elendil07 kaže: Pogledaj post
Moj BOze zeno!! To nije kavez, a i da je vrlo je vjerojatno da je veci od tvog stana, a ako mislis da bi ja trebao poklonit tog psa da moja Yuki bila sretnija, dodji pa ju pogledaj, jer ja sretnijeg samojeda od nje nisam vidjeo, be obzira na starost i smjestaj!! Nisam se prijavo na ovaj forum kako bi me ti vrijedjala i nazivala nesposobnim, jer Yuki ima sve sto joj treba za zdrav i sretan zivot, nego jersam mislio da na ovom forum ima ljudi koji su normalni i spremni pomoc nekome tko ima problema, koji nisu tako grandiozni kao sto mislis. Dok ti ovo pisem Yuki se naucila na box, u kojem je btw. Od pola 2 do pola 6 ujutro i koji je potpuno natkriven i nije izlozen ni zimi ni vjetru, dol je u medjuvremenu na dvoristvu ili u kuci, no to bi ti trebala znati da si procitala sve moje postove!!
nisam ti reao da si nesposoban samo kazem da za tebe i slicne koji ih drzite u kavezu nije samojed...trebao si uzet nekog avlijanera...ne radi se uopce o velicini boxa ili moga stambenog prostora, to nije pas za box i nisi trebao uzimat takvoga psa...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:41   #936
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
Imaju usi gore odma po okotu a ako nemaju budi sigurna da nije samojed pravi, uvijek su u pitanju krizani i to sa mađarskim ovcarom najcesce...
nemju

pogledaj slike štenaca na webu od nekih uzg

http://www.eurobreeder.com/breeds/sa...ia_sabaka.html
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 23:19   #937
Pozdrav ljudi, triban par savjeta oko mog samojeda...
Malo ispod oba uha su mu se stvorili čvorovi, pa nisan siguran jel to možda zbog ogrlice...još se malo buni dok ga idem češljat tako da ga ne očetkam uvik detaljno pa mi je eto to promaklo, a sad je malo problem raspetljat...uzima sam i neki sprej za raščešljavanje, al to je bilo bacanje para, nikake koristi od njega...
Ogrlica je plosnata kožna, a četka je slična ovoj http://www.svezakucneljubimce.com/fi...ixie-23161.jpg
Imate li šta bolje za preporučit?
Prije sam ga četka dok je bija manji sa ovom gumenom stranom, a sada s ovom drugom...ima 8 mj.inače
I još jedan detalj, još nije počea dizat nogu dok piša, čita sam po komentarima i većina je do ove dobi to već počela raditi...volija bi da i moj počme više označavat teritorij u šetnji, jer mi je malo dosadilo prat za njim oko kuće...
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 23:46   #938
Moj pas, niej samojed,je počeo nogu dizati nakon navršenih 9 mjeseci i skoro je pao na nos u prvom pokušaju..
Na češljanje si ga morao naučiti rano..to štoo se buni dokaz je da niste dovoljno na tome radili, pa sada nastoj to ispraviti..
Ogrlicu i tako nema potrebe da stalno nosi..stavljaj je kad ide u šetnju ako mu škodi dlaci..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 23:53   #939
moj je ista pasmina kao i Pimpin pa je počeo dizati nogu sa nepuna 4, mislim da je to najranije što sam ikad čula
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 00:06   #940


btw...to što ti je okućnica zapišana je tvoga greška a ne pseća..ako zapišava sada zapišavat će i kad krene nogu dizati
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.