Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2016., 20:57   #1341
koje su preporuke za hidratantnu kremu na koju dobro sjeda makeup i da nije komedogena; ono, da je baš na nekoj listi/tablici koja garantira ovaj uvjet?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 21:19   #1342
@vicious, za sada naj od drogerijskih afrodita hydra thermal ili balea nocna s ekstraktom lotusa (u tubici).

S tim da mi je baleina super po hladnocama
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 05:51   #1343
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
koje su preporuke za hidratantnu kremu na koju dobro sjeda makeup i da nije komedogena; ono, da je baš na nekoj listi/tablici koja garantira ovaj uvjet?
1. maska, koju nanosim kao kremu i sanira mi dehidriranost


2. hidratacija i odličan sastav, Biobaza KIDS hipoalergena krema


3. Caudalie Vinosource Riche Creme
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 07:23   #1344
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
1. maska, koju nanosim kao kremu i sanira mi dehidriranost


ti si luda
tekstura je skoro ko karamel - neka ljepljiva masa za kolače
svaka čast ako na nju stavljaš makeup
sinoć sam ju stavila (koristim periodički, možda jednom tjedno) i ujutro trčim do ogledala da vidim ima li nereda
nisam sigurna ali mi je ona jedan od par sumnjivaca iz kolekcije koji zatvaraju pore tj. čini mi se prezasićena sa moju normalnu kožu sa masnijim/porastijim nosom

tnx za ostale prijedloge
proučit ću
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:27   #1345
leonidas27 - ne znam da li su ove kreme na nekim listama, ali meni su se pokazale jako dobre...

- MALIN + GOETZ Vitamin E Face Moisturizer - ova je možda najbolja za ispod pudera krema koju sam probala. Nije dovoljno hidratantna pa mi treba jači serum ispod nje, ali tako ostavi fin finiš na licu da ću je sigurno kupiti. Sad sam imala samo tester ali od 30ml pa sam je dobro testirala.

- Eucerin aquaporin za normalnu do mješovitu kožu (onu za suhu kožu nisam probala iako bi rado neki tester ali nikako da naletim na njega).

Ispod obadvije trebam jači serum, ali bolej to nego masna krema. Iako imam suhu/dehidriranu kožu u zadnje vrijeme nikako ne volim za dan masne kreme jer mi puder brzo sklizne, nego one koje se dobro upijaju i da su lagane. Nerede nisu izazivale niti jedna iako sam sklona tome.

Potrošila sam u zadnje vrijeme i Vichy idealia kremu za mješovitu kožu (15ml) nije loša, ali ove druge dvije su mi bolje.

Sad trošim Omorovicza illuminating moisturiser koji je dosta skuplji od ovih gore krema, košta 120 eura, ali moram priznati da i nije nešto. Ne izaziva probleme, i iako neke Omorovicza proizvode jako volim ovo nije nešto što bih preporučila.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:45   #1346
hvala na preporukama
sad se sjetih da kad sam za sestru tražila da se po netu spominjala paula's choice pa sam joj i kupila onaj gel moisturizer. ne znam kad ćemo se vidjeti pa da isprobam
od krema trenutno imam roc sa spf 50 koju ne koristim, LRP rich bez SPF - ništa posebno, i shiseido benefiance wrinkle resist 24 spf15 - ta mi je najbolja (lice na dodir je super) ali mi se čini mrvicu masna; isto kao @rosa volim da se upije a ova leži na faci pa imam dojam da puder na to nadogradim i da su šanse za njegovim preslikavanjem veće.
jel može netko reći da li su ovi sastojci komedogeni:


btw. nemam upaljeno lice - max. se jedna akna mjesečno pojavi ali me nervira kad se pogledam u retrovizor pa skužim par komedončića tako da mi treba nešto što će više čistiti nosne pore a ne popunjavati ih
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:08   #1347
Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
@vicious, za sada naj od drogerijskih afrodita hydra thermal ili balea nocna s ekstraktom lotusa (u tubici).

S tim da mi je baleina super po hladnocama
o hydra thermal razmišljam već duže vrijeme, mislim da ću je konačno i uzeti, hvala


jel probala koja ovu garnier što je na popustu u dmu? izlazi iz asortimana ako se ne varam

vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 06:17   #1348
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post

ti si luda
tekstura je skoro ko karamel - neka ljepljiva masa za kolače
svaka čast ako na nju stavljaš makeup
sinoć sam ju stavila (koristim periodički, možda jednom tjedno) i ujutro trčim do ogledala da vidim ima li nereda
nisam sigurna ali mi je ona jedan od par sumnjivaca iz kolekcije koji zatvaraju pore tj. čini mi se prezasićena sa moju normalnu kožu sa masnijim/porastijim nosom

tnx za ostale prijedloge
proučit ću
ljepljiva?? neee
upije se brzo (naravno zavisi od količine)
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 12:04   #1349
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Nuxe night detox serum koza je predivna od njega. Ok nije krema nego serum, ali ja sam ga koristila umjesto kreme samog.

samo sto je skup
Super je, da!
Ali nije vrijedan te novce. Ako bude opet na akciji negdje ga kupujem, inače ne.
PetiteFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:47   #1350
BALEA MED Q10.

mislila sam da mi izaziva pristice, jer su se poceli pojavljivat skupa s njom, ali na kraju je od catriceovog est-a.

hvala na preporuci nekoga s foruma. ovo je stvarno najbolja krema ikad. prije toga sam koristila balea med obicnu, ali izgleda da mi alkohol u njoj ne pase. opcenito, nista s alkoholom mi izgleda ne pase. sve me isusi, ali neprimjetno, da ni ne skuzim. i onda dodjem doma a koza mi izgleda ko u stare bakice, bezivotna i nagrispana. ovo je nesto fantasticno za mini lovu.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:12   #1351
Trenutno koristim kombinaciju LRP Hydraphase Intense Legere za dan i Afroditinu kamilicu (hranjivu) za noć. Pokazalo mi se odličnom kombinacijom za moju mješovitu kožu koja preko zime usahne od hladnoće i grijanja.. Mislim da mi koža nije u životu bila mekanija i nahranjenija u ovo doba godine, bez izazivanja gadosti jer sam i tome sklona.. Prije LRP-a sam imala Eucerinovu Aquaporine ali mi se nekako čudno i previše mastio nos od nje, tako da nisam ponovno kupila


LunaMoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:39   #1352
Quote:
LunaMoth kaže: Pogledaj post
Trenutno koristim kombinaciju LRP Hydraphase Intense Legere za dan i Afroditinu kamilicu (hranjivu) za noć. Pokazalo mi se odličnom kombinacijom za moju mješovitu kožu koja preko zime usahne od hladnoće i grijanja.. Mislim da mi koža nije u životu bila mekanija i nahranjenija u ovo doba godine, bez izazivanja gadosti jer sam i tome sklona.. Prije LRP-a sam imala Eucerinovu Aquaporine ali mi se nekako čudno i previše mastio nos od nje, tako da nisam ponovno kupila


Da li bi ovo onda bila dobra preporuka za kremu u doba kad zahladi. Trebam preporuku za kremu koja bi dobro štitila od hladnoće jer dosta vremena provedem u hodanju po šumi. Kože mi se brzo zacrveni.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 22:50   #1353
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da li bi ovo onda bila dobra preporuka za kremu u doba kad zahladi. Trebam preporuku za kremu koja bi dobro štitila od hladnoće jer dosta vremena provedem u hodanju po šumi. Kože mi se brzo zacrveni.
Meni osobno ta kamilica zbilja odgovara! jako je gusta i teško se razmazuje pa je moram utisnuti u lice, no ipak se upije i ne ostavlja mi odvratan mastan sloj..
LunaMoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 23:48   #1354
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
o hydra thermal razmišljam već duže vrijeme, mislim da ću je konačno i uzeti, hvala


jel probala koja ovu garnier što je na popustu u dmu? izlazi iz asortimana ako se ne varam

bacila sam pogled na sastav neki dan i jako je čudan. previše je u sastavu silikona i ulja za mješovitu i masnu kožu, kao i alkohola za suhu kožu, a opet nedovoljno nekih konkretnih njegujućih sastojaka osim jojobe i glicerina. jako je teško odrediti kojem tipu kože bi krema mogla odgovarati kad ima i komedogeni i isušujući potencijal. ako uzmemo u obzir da je ovo kao neka verzija 2u1 dnevne i noćne kreme, sve skupa ima još manje smisla jer sadrži sastojke koji zaglađuju kožu u smislu da rade film kao neki primer te pigmente koji vjerojatno daju neki iluminirajući efekt, a ostaci te iste kreme se ujutro ispiru umivanjem te nema ni tog privodnog efekta svježe kože ukoliko se koristi samo kako noćna. uglavnom kaos
__________________
pinterest

Zadnje uređivanje miss burleska : 28.11.2016. at 00:00.
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 08:27   #1355
I ja trazim preporuku. Ja sam 30+, a koza mjesovita. Oko nosa se cak i ljusti, na obrazima i celu zna zatezati, a nos i brada se maste i imaju mitesere. Tek ponekad mi izbaci poneka bubuljica, iako se ponekad dogodi da pojedine kreme to pojacavaju. Iako, nisam sigurna je li mi na kraju koza suha ili dehidrirana (niti kako to znati). Bora srecom nemam nesto pretjerano (bilo bi dobro da tako cim dulje i ostane).
Sto se krema tice treba mi neka sa zastitom sad za zimsko doba, ali ipak da se u razumnom periodu upije. Da mi smiri povremeni osjecaj zategnutosti a da se ne vidi kako nos sjaji (ili bar ne iz svemira). Da ne skuzim kako mi ostavlja film na kozi (onda su mi nesvjesno prsti na licu kontra uobicajene navike da ne diram lice). I naravno, da koza izgleda zdravo i nahranjeno.
Sto se cijene tice, bitan mi je omjer cijene i kvalitete. Tocnije idealan bi bio drogerijski rang koji to sve radi, a ako neka skuplja zaista nudi i vise, razmotrit cu je.
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 11:38   #1356
Nisam dosad previše pisala na kozmetici, ali lurkam i čitam vaša iskustva i savjete.

Sad prvi put imam potrebu ishvaliti neku kremu jer totalno sam oduševljena njome. Riječ je o Jeffrey James Botanicals The Creme (http://www.jeffreyjamesbotanicals.com/product/the-creme).



Kupila sam je na iHerbu, bila je na nekom suludom popustu za samo $9.99 (inače je $33.60) pa sam uzela i oduševila se.

Imam osjetljivu, suhu i dehidriranu kožu i ova krema mi totalno odgovara.
Ispod nje stavljam serum (Bocassy Serum ili Jeffrey James Botanicals The Serum), sama mi ipak nije dovoljna jer mi je koža izrazito suha i dehidrirana, do te mjere da zimi uz većinu krema moram staviti i par kapi ulja.

Vrlo je gusta, ima blag, jedva zamjetan miris koji vuče na kakao maslac. Dovoljna je jako mala količina jer se topi u dodiru s kožom i vrlo se lako razmazuje.

Sve to ne bi bilo ništa posebno, jer i većina krema koje sam dosad koristila odgovarale su mom tipu kože, ali kod ove me kreme oduševio vidljiv učinak nakon samo nekoliko tjedana uporabe.

Ono, lice mi blista! Do te mjere da me frendica pitala jesam li bila na kakvom tretmanu kod kozmetičara.
I inače imam dobar, ujednačen ten, ali sad mi je koža toliko glatka kao da svaki dan radim peeling, a ima onaj neki glow + baš je plump na dodir.

OK, nikad prije nisam koristila kreme s kiselinama pa se sad možda čudim ko pura drekecu, ali eto.

Sad sam kupila i The Serum iz iste linije (isto na popustu). S njim sam nešto manje oduševljena. U sastavu je skoro 50% hijaluronske, upije se u trenu i moram odmah gore staviti kremu ili me koža jako zateže + uz kremu moram dodati i po kap ulja na svaki obraz.
Više mi odgovaraju serumi poput Bocassyja, koji nisu samo hidratantni. Poslije Bocassyja mogu i par sati bez kreme.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 07:17   #1357
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post
U sastavu je skoro 50% hijaluronske, upije se u trenu i moram odmah gore staviti kremu ili me koža jako zateže + uz kremu moram dodati i po kap ulja na svaki obraz.
Pazi, serumi s hijaluronskom vuku vlagu na sebe. Ako je nema u zraku, uzet ce ju iz koze, mozda te zato zateze. Obavezno nakon seruma pospricaj lice termalnom, tonikom, hidrolatom ili obicnom vodom.
Ili nanesi serum na vlazno lice.

Inace te hijaluron moze duhorocno isusiti.

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 10:15   #1358
E, to i radim (sve to). Nanesem ga na vlažno lice, pa čim se upije pošpricam termalnom vodom, a čim se lice osuši stavim kremu.*

Imala sam loše iskustvo s onim Hydraplenish serumom s 88% hijaluronske s iHerba. Napravio mi je upravo to: isušio me ko Saharu, tako da sam... khm... naučila na vlastitoj presuhoj koži.



*lurkam ja već dugo i čitam korisne savjete
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:31   #1359
Ja imam mješovitu do normalnu kožu i koristim najbolju dosad kombinaciju što mi se pokazala. Zimi balea serum i onda Olay ružičasta za suho do normalnu kožu, ljeti samo kremicu i to je to. Sklona sam čepljenju pora a ova mi je odlična koliko god da je stavim nikakvih problema, jedini je problem što je rijetko nađem, očito je povlače, zasad je ima samo u Bipi.
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 22:57   #1360
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post
E, to i radim (sve to). Nanesem ga na vlažno lice, pa čim se upije pošpricam termalnom vodom, a čim se lice osuši stavim kremu.*

Imala sam loše iskustvo s onim Hydraplenish serumom s 88% hijaluronske s iHerba. Napravio mi je upravo to: isušio me ko Saharu, tako da sam... khm... naučila na vlastitoj presuhoj koži.



*lurkam ja već dugo i čitam korisne savjete
Imala sam i ja taj serum, zali boze novaca. Nije me isusio ali kao da nije radio nista. Sa svakim drugim hijaluronskim sam plump, mada nijedan nema toliki postotak.

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.