Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2021., 19:42   #1
Question Auto do 6000 eura

Pozdrav svima,

Trazim auto do 6000 eura, gledao sam mazdu 3 ali dosta ljudi spominje probleme sa dpf-om a benzinaca i nema bas puno. Vecinom cu voziti po magistrali Trogir-Split i po gradu tako da bi bilo pozeljno da nije prevelika potrosnja.
Hvala svima na pomoci!
Ivannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 19:46   #2
Quote:
Ivannn kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Trazim auto do 6000 eura, gledao sam mazdu 3 ali dosta ljudi spominje probleme sa dpf-om a benzinaca i nema bas puno. Vecinom cu voziti po magistrali Trogir-Split i po gradu tako da bi bilo pozeljno da nije prevelika potrosnja.
Hvala svima na pomoci!
avensis
3putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 21:55   #3
Prije koju godinu sam isto tako kupovao za tu cifru i uzeo Astru J. Al benzin, dosta sam se zjebava s dpfom. Cca 6 do 6.5 L troši
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 07:01   #4
Hyundai i30 ako ti se svidja.. benzinac godisnji servis 400 kn nepoderiv motor

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
djhuby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 10:05   #5
Quote:
Ivannn kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,



Trazim auto do 6000 eura, gledao sam mazdu 3 ali dosta ljudi spominje probleme sa dpf-om a benzinaca i nema bas puno. Vecinom cu voziti po magistrali Trogir-Split i po gradu tako da bi bilo pozeljno da nije prevelika potrosnja.

Hvala svima na pomoci!
Koja je godišnja kilometraža u pitanju?

Ima trojki benzinaca, a većina ih je van budžeta. Pretpostavljam da je u pitanju novija generacija od '08. / 09. 1.6 benzinac je ok, održavanje povoljno. Meni u starijoj generaciji troši kombinirano oko 7.5l. Jedino ne znam ako je bolja limarija u odnosu na prvu generaciju.

Od ostalih, i30, Astra, Focus itd...

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
BanRey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 21:13   #6
Quote:
BanRey kaže: Pogledaj post
Koja je godišnja kilometraža u pitanju?

Ima trojki benzinaca, a većina ih je van budžeta. Pretpostavljam da je u pitanju novija generacija od '08. / 09. 1.6 benzinac je ok, održavanje povoljno. Meni u starijoj generaciji troši kombinirano oko 7.5l. Jedino ne znam ako je bolja limarija u odnosu na prvu generaciju.

Od ostalih, i30, Astra, Focus itd...

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Godisnje cca 20k km, iskreno radije bi diesela uzea jer ih ima do 6000e 2010/11 god. sa ispod 200k km, ali ne znam koliko se to onda isplati ni koliko su pouzdane te mazde nakon toliko godina i km.
Na kraju mi se cini da je isplativije nekog benzinca uzet pa malo vise trosit na gorivo, nego diesela pa se kockat oce otic turbina, zamajac ili dpf ako auto nije odrzavano kako treba.

Kakve su inace te mazde 3 iznad 200tis km?
Ivannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 21:41   #7
Za te novce imaš za kupit auta s blizu 100tkm, a ne blizu 200. I Mazdi i drugih. Mazde3 koje gledaš imaju odlične PSA dizele, i ako Mazda nije nešto temeljno sfušala, njihova izvedba DPF je najbolja i najpouzdanija u klasi. Problemi s turbinom iz prve generacije su riješeni.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 22:27   #8
Mene bi na Mazdi više brinuli problemi s hrđom i lakom nego PSA dizeli.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.