Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 23:35   #1581
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Praljku se sudi za agresiju???
Kad je presuda za to. I ne kužim čemu uopće opterećivanje s time kada će ih osloboditi. Dali odmah ili će ih u žalbenom postupku isti vrag.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.03.2013., 23:37   #1582
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Praljku se sudi za agresiju???
Da... Udruženi zločinački plan i grupa. Pričali su da nije htio u kućni pritvor u Zagrebu koji mu je ponuđen i da je dobrovoljno ostao u Haagu. Kako se zvala ta emisija u 9 sati...? Moram na teletext da vidim...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:38   #1583
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Kad je presuda za to. I ne kužim čemu uopće opterećivanje s time kada će ih osloboditi. Dali odmah ili će ih u žalbenom postupku isti vrag.
Spominjali su krajem miseca.
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Da... Udruženi zločinački plan i grupa. Pričali su da nije htio u lućni pritvor u Zagrebu koji mu je ponuđen i da je dobrovoljno ostao u Haagu. Kako se zvala ta emisija u 9 sati...? Moram na teletext da vidim...
Ajde provjeri još jednom. Je li agresija ili nešto drugo, jer razlika je to.

ps.
Ma bio je malo u Haagu, malo kod kuće. Ljudi su pisali po forumu da su ga viđali po Zagrebu u društvu nekoliko tjelohranitelja.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 21.03.2013., 23:41   #1584
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Spominjali su krajem miseca.


Ajde provjeri još jednom. Je li agresija ili nešto drugo, jer razlika je to.
Agresija je obrađivana u toj emsiji HRT-a... I bilo je i zaključaka od nekoliko sugovornika, bila je neka ženska advokatica od Praljka, neka ženska isto je bila koja je tvrdila da je lako moguće da Hrvatska bude označena kao agresor i zvanično u toj presudi i još neki prije, ali nisam zapamtio koji su to sugovornici bili... Uglavnom bilo je riječi o političkoj implikaciji te presude...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:41   #1585
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Tita mi sumnjao sam da ćeš napisati ovo za aktiviranje. Aktivacija ne znači da je to nešto postojalo ranije... A dao si mi primjer foruma na kojem je glavni moderator neki sa nickom Bošnjo i koji piše o Bošnjacima kao hiljadugodišnjoj naciji prvih Bosanaca... To što ti pišeš je LAŽ, spamanje, obični fejk,i iza tog foruma ne stoji ništa, nikakve težine te njihove baljezgarije nemaju i nije ni čudo što ste sa takvim ponašanjem blokirali i Mostar, a Boga mi i cijelu BiH... Bošnjake jedino sa alijom mogu da povežem, i ko hoće da bude to neka i bude, to mu se ne može zabraniti, ali tvrditi da je to nacija koja je spominjana u historijskim zapisima iz srednjeg vijeka i da je tadašnje stanovništvo Bosne bilo po naciji bošnjačko je LAŽ i prevara... Presmiješno, jer da je toga bilo franjevci bi to još na početku kad su došli u Bosnu napisali... A toga nema ni u ovoj knjizi. Knjiga je kao što vidiš izdata 1978, i nisu spominjani Bošnjaci...
Meni stvarno ne ide u glavu dali tebi uopće ide u glavu ono što pročitaš. Dali sam ti rekao da FORUM nema veze s time. Ja sam te uputio na strnaicu jer su tamo SKENIRANE KNJIGE. Imaš zapis od BANA TVRTKA. Ne moderaotra ili admina stranice već BANA.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.03.2013., 23:43   #1586
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Spominjali su krajem miseca.


Ajde provjeri još jednom. Je li agresija ili nešto drugo, jer razlika je to.

ps.
Ma bio je malo u Haagu, malo kod kuće. Ljudi su pisali po forumu da su ga viđali po Zagrebu u društvu nekoliko tjelohranitelja.
Pa je bio je. Pio je kavu na trgu. To su gluposti da će ih osuditi. Pa vidi se po zadnjim presudama prema čemu ide sud. Ako osude i Karadžića bit će dobro. Vjerojatno ni on nije kriv za ništa.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.03.2013., 23:44   #1587
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Agresija je obrađivana u toj emsiji HRT-a... I bilo je i zaključaka od nekoliko sugovornika, bila je neka ženska advokatica od Praljka, neka ženska isto je bila koja je tvrdila da je lako moguće da Hrvatska bude označena kao agresor i zvanično u toj presudi i još neki prije, ali nisam zapamtio koji su to sugovornici bili... Uglavnom bilo je riječi o političkoj implikaciji te presude...
Dobro to, istina je da se različito tumači koje bi učinke ta presuda mogla imati, ali njima se ne sudi za agresiju pa mi je bilo čudno kad si rekao.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 21.03.2013., 23:45   #1588
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Meni stvarno ne ide u glavu dali tebi uopće ide u glavu ono što pročitaš. Dali sam ti rekao da FORUM nema veze s time. Ja sam te uputio na strnaicu jer su tamo SKENIRANE KNJIGE. Imaš zapis od BANA TVRTKA. Ne moderaotra ili admina stranice već BANA.
Ne trkeljaj, knjige pisane od imamovića i ostalih bošnjačkih romantičara od 90-ih na ovamo... U knjigama koje su pisane ranije i koje su znanstveno obrađene i lektorisane nema Bošnjaka u sredovjekovnoj Bosni... NEMA... Evo ti primjer jedne koju držim pred sobom... I znaš li koje je najčešće ime kod Bosanaca u to doba bilo...? Vuk...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:49   #1589
Sandalj je zapravo onaj koji uzdize Kosace medu vrhove bosanskog plemstva. On se dva puta zenio, prvi put s Katarinom kceri Vuka Vukcica-Hrvatinica i drugi put s Jelenom kceri kneza Lazara.2 Iz oba braka Sandalj nije imao djece. Od njegovog mladega brata Vukca Hranica i zene mu Katarine, nepoznatog roda i plemena, potjece Stjepan Vuk-cic, kasnije glasoviti Herceg Stjepan. On se tri puta zenio, najprije u svojoj dvadesetqj godini s Jelenom Balsic, a po njezinoj smrti 1453. s Barbarom i poslije nje s Cecilijom, o-badvije po svoj prilici niiega odnosno nejasnoga podrijetla.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:50   #1590
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ne trkeljaj, knjige pisane od imamovića i ostalih bošnjačkih romantičara od 90-ih na ovamo... U knjigama koje su pisane ranije i koje su znanstveno obrađene i lektorisane nema Bošnjaka u sredovjekovnoj Bosni... NEMA... Evo ti primjer jedne koju držim pred sobom... I znaš li koje je najčešće ime kod Bosanaca u to doba bilo...? Vuk...
Koji si ti LAŽOV. Govoriš da je knjiga pisana u 90-tima a čovjek umro 1985 godine. A i jebeno je ovo da je i Ban Tvrtko vjerojatno iz 1995.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.03.2013., 23:51   #1591
Iz prvog braka Hercega Stjepana rada se najprije kci Katari-na, a zatim sinovi Vladislav i Vlatko. Iz drugog braka, onoga s Barbarom, potjece kci Mara, udala kasnije za Ivana Crnoje-vic'a, i sin Stjepan, kasnije Ahmed Hercegovic, veliki vezir u Carigradu.
S majcine strane Katarina, kasnije bosanska kraljica po¬tjece od Balsica, gospodara Zete po raspadu nemanjicke dr zave. B a I s i c i potjecu od skromnog vlastelina iz Zete. danasnje Crne Gore, koji sluzi cara Stefana Dusana i vlasnik je tek jednog seoca. Njegovi sinovi Stracimir, Duro (Jura) i Balsa domognu se iznebuha vlasti u Zeti iza smrti mocnoga kneza Zarka. Papine povelje zovu ill ,,zupanima Zete". Sva tri brala Balsica god. 1368. salju pismo papi Urbanu V. po svackom faiskupu Petru (Svac, biskupija kod Ulcinja) da ze-le pristupiti u jedinstvo Katolicke crkve.3 Papa im daje upu-te te oni pred biskupima Svaca i Drivasta i mnogim svjedocima usmeno i pismeno to ucine 29. sijecnja 1369.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:51   #1592
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Koji si ti LAŽOV. Govoriš da je knjiga pisana u 90-tima a čovjek umro 1985 godine. A i jebeno je ovo da je i Ban Tvrtko vjerojatno iz 1995.
Lažov si ti, sve je lako falsificirati preko interneta... Evo ti šta piše 1978...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:52   #1593
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Dobro to, istina je da se različito tumači koje bi učinke ta presuda mogla imati, ali njima se ne sudi za agresiju pa mi je bilo čudno kad si rekao.
Kakve učinke. Dajte molim vas. kakve je učinke imala tona presuda protiv Srba iz BIH i Hrvatske. Nikakve. A ja sada opet kažem da će ih osloboditi. Ako je Perišić oslobođen onda će i njih. Dali će ih kao na početku osuditi pa kasnije osloboditi ili obratno otom potom. Ali vidi se trend koji sud uvodi.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.03.2013., 23:52   #1594
Razlog tomu nije naveden. Vjerojatno je taj sto je i znatan dio nji-hove drzavine s Barom, Svacem i mozda Skadrom pripadao toj Crkvi. Uostalom, stara Duklja ili Zeta bila je katolicka zemlja,5 a rod velmoza Balsica ostaje i dalje vjeran Katolic-koj crkvi. Stracimirov sin Duro zeni se s Jelenom, kceri kne¬za Lazara. Ona rada Duradu sina Balsu III., djeda nase Ka¬tarine. Po Durdevoj smrti ona se udaje za velikog vojvodu bosanskog Sandalja Hranica i tako je ona ne samo Katarini-na prababa po ocu nego i njezina prastrina po preudaji.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:53   #1595
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Kakve učinke. Dajte molim vas. kakve je učinke imala tona presuda protiv Srba iz BIH i Hrvatske. Nikakve. A ja sada opet kažem da će ih osloboditi. Ako je Perišić oslobođen onda će i njih. Dali će ih kao na početku osuditi pa kasnije osloboditi ili obratno otom potom. Ali vidi se trend koji sud uvodi.
Šovinizam...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 21.03.2013., 23:53   #1596
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Lažov si ti, sve je lako falsificirati preko interneta... Evo ti šta piše 1978...
Šta je lako falsificirati i smrt čovjeka. Nije ni umro 1985 Ajde molim te zanemari moje postove.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.03.2013., 23:54   #1597
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Šovinizam...
Kakav šovinizam? To što govorim istinu. Daj bože da ne bude tako ali je očigledno kada se neke s 30 godina robije osloboditi šta se želi reći.
kikiriki2010 is offline  
Old 22.03.2013., 00:44   #1598
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Citao sam zanimljivu knjigu americkog povjesnicara i (ako se dobro sjecam) bivseg potpukovnika americke vojske - Charlesa Shradera:

http://www.amazon.com/Muslim-Croat-C.../dp/1585442615


Knjiga se bavi hrvatsko-bosanskim sukobom i razbija popularni mit o tome kako su Hrvati krenuli napadati Bosance radi teritorijalnog grabeza. U stvarnost, cini se da su stvari suprotne.

Ako je tocno sve ono sto je Shrader napisao, a ponudio je dosta dokaza i objasnjenja, ispada da su muslimani neocekivano napali Hrvate i htjeli iskoristiti onodobnu situaciju.




Iskreno, ne znam tko je gori na ovim prostorima. S jedne strane su Srbi, s druge muslimani (ko muslimani), a trece Hrvati koji su nakon rata pokazali da nisu sposobni imati svoju drzavu jer je citava drzava puna sitnih i krupnih kriminalaca. Citav taj prostor Balkana treba kolonizirati neka napredna drzava.
Citao sam i ja knjigu. Kao i neki Hrvati na forumu dok Bosnjaci imaju tesku odbojnost prema njoj a moram reci da sam i ja nakon prvog citanja bio skeptican. Ali o tome malo kasnije.
Ono sto mene zanima iz te knjige je otprilike konstatacija kako ljudi mijesaju obranu i napad.
Situacija prva. Raporedivanje snaga za napad. Uzmimo ovdje za primjer postavljanje topova oko Sarajeva. Da su ih Bosnjaci poslali u nebesa a da niti jedan top nije djelovao akcija je obrambena.
Druga. Dobijete sigurne podatke o ofenzivi koju priprema izvesti druga strana. Na primjer u Srebrenici doznaju da sljedi tog datuma napad i onda snage iz Srebrenice dan ili nekoliko dana ranije prvi krecu u proboje.
Treca. Neprijatelj je krenuo prema vama preko nekog brda. Vi pokrecete isti dan svoje snage i osvajate neke vazne kote.
Sve tri akcije, iako ste prvi poceli pucanje su naravno obrambene.

A zasto sam bio skeptican. Pa zato sto se autor oslanja barem pretezno na svjedocanstva
HVO-a. Primjetit cete u knjizi navedene razgovore sa vojnim obavjestajcem HVO- Ivicom Zekom. Iako ako se pazljivo cita on je naveo razlog. Razlog je sto obavjestajna sluzba HVO
nije samo pisala sta se desava. Vec vrlo precizno sta ce se desiti. Odnosno pocetkom sijecnja
buli6 is offline  
Old 22.03.2013., 00:51   #1599
Nesto mi se sje pa da nastavim. Uglavnom nekoliko tjedana prije glavnih sukoba Ivica Zeko je u svojim izvjestajima kao precizno pisao kako ce se odvijati ofenziva ABIH
buli6 is offline  
Old 22.03.2013., 00:53   #1600
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Citao sam zanimljivu knjigu americkog povjesnicara i (ako se dobro sjecam) bivseg potpukovnika americke vojske - Charlesa Shradera:

http://www.amazon.com/Muslim-Croat-C.../dp/1585442615


Knjiga se bavi hrvatsko-bosanskim sukobom i razbija popularni mit o tome kako su Hrvati krenuli napadati Bosance radi teritorijalnog grabeza. U stvarnost, cini se da su stvari suprotne.

Ako je tocno sve ono sto je Shrader napisao, a ponudio je dosta dokaza i objasnjenja, ispada da su muslimani neocekivano napali Hrvate i htjeli iskoristiti onodobnu situaciju.




Iskreno, ne znam tko je gori na ovim prostorima. S jedne strane su Srbi, s druge muslimani (ko muslimani), a trece Hrvati koji su nakon rata pokazali da nisu sposobni imati svoju drzavu jer je citava drzava puna sitnih i krupnih kriminalaca. Citav taj prostor Balkana treba kolonizirati neka napredna drzava.
Citao sam i ja knjigu. Kao i neki Hrvati na forumu dok Bosnjaci imaju tesku odbojnost prema njoj a moram reci da sam i ja nakon prvog citanja bio skeptican. Ali o tome malo kasnije.
Ono sto mene zanima iz te knjige je otprilike konstatacija kako ljudi mijesaju obranu i napad.
Situacija prva. Raporedivanje snaga za napad. Uzmimo ovdje za primjer postavljanje topova oko Sarajeva. Da su ih Bosnjaci poslali u nebesa a da niti jedan top nije djelovao akcija je obrambena.
Druga. Dobijete sigurne podatke o ofenzivi koju priprema izvesti druga strana. Na primjer u Srebrenici doznaju da sljedi tog datuma napad i onda snage iz Srebrenice dan ili nekoliko dana ranije prvi krecu u proboje.
Treca. Neprijatelj je krenuo prema vama preko nekog brda. Vi pokrecete isti dan svoje snage i osvajate neke vazne kote.
Sve tri akcije, iako ste prvi poceli pucanje su naravno obrambene.

A zasto sam bio skeptican. Pa zato sto se autor oslanja barem pretezno na svjedocanstva
HVO-a. Primjetit cete u knjizi navedene razgovore sa vojnim obavjestajcem HVO- Ivicom Zekom. Iako ako se pazljivo cita on je naveo razlog. Razlog je sto obavjestajna sluzba HVO
nije samo pisala sta se desava. Vec vrlo precizno sta ce se desiti. Odnosno pocetkom sijecnja
buli6 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.