Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 13:15   #1
Unhappy Kako vratiti "izgubljene" emocije nakon vrlo stresnog razdoblja?

Pola godine stresa u vezi dalo je svoje, puno teskih trenutaka, puno neizvjesnosti, iscekivanja, losih vanjskih faktora na koje se nije moglo utjecati...... sad kada je konacno sve vise manje u redu, nakon toliko borbe i truda potpuno zatvaranje u sebe i gubitak osjecaja....

kako to promijeniti?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:55   #2
Teško.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:16   #3
Quote:
outoftheblue kaže:
Teško.
ehh......
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:21   #4
Teško ... da, ali ne i nemoguće. Vrijeme radi za nas, a ako još dođe netko suosjećajan, brižan i pouzdan....ide to i brže. Samo otvori oči.
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:23   #5
Quote:
houseneder kaže:
Teško ... da, ali ne i nemoguće. Vrijeme radi za nas, a ako još dođe netko suosjećajan, brižan i pouzdan....ide to i brže. Samo otvori oči.
ma joj ma neeeee, krivo shvaceno.... isti decko je u pitanju, ista veza
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:06   #6
Quote:
little_devil kaže:
ma joj ma neeeee, krivo shvaceno.... isti decko je u pitanju, ista veza
Sorry.
U čemu je onda problem?
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:29   #7
Quote:
houseneder kaže:
Sorry.
U čemu je onda problem?
pa imali smo problema i borila sam se da bude ok ali stalno sam se morala otvarati i zatvarati kako ne bi ostala povrijedena i sad kad je sve ponovo ok od tolikog soka i stresa izgubila sam osjecaje potpuno....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:34   #8
Quote:
little_devil kaže:
pa imali smo problema i borila sam se da bude ok ali stalno sam se morala otvarati i zatvarati kako ne bi ostala povrijedena i sad kad je sve ponovo ok od tolikog soka i stresa izgubila sam osjecaje potpuno....
To još zove i ZBUNJENOST. Proći će.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:31   #9
slazem se da treba pokusat i da treba radit na sebi mi smo cak zajedno i kod bracnog savjetnika isli i sve bi bilo super mjesec dva a zatim bi se sve meni vratilo postarom a on nebi pokazivao ni na jedan nacin da mi pomogne(on kaze da jest) izgleda da je izabrao pogresan nacin...i sto kazes nakon toliko stresa,tuge,suza ja sam pokupila moje malo zlato i ostavila ga....sad sam zadovoljnija nego ikad...
pahuljica289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:35   #10
Quote:
pahuljica289 kaže:
slazem se da treba pokusat i da treba radit na sebi mi smo cak zajedno i kod bracnog savjetnika isli i sve bi bilo super mjesec dva a zatim bi se sve meni vratilo postarom a on nebi pokazivao ni na jedan nacin da mi pomogne(on kaze da jest) izgleda da je izabrao pogresan nacin...i sto kazes nakon toliko stresa,tuge,suza ja sam pokupila moje malo zlato i ostavila ga....sad sam zadovoljnija nego ikad...

hvala na svemu
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 16:16   #11
eto da se i ja ubacim...totalno te kuzim, i ja trenutno prolazim kroz tu emocionalnu prazninu iz nekih drugih razloga, al u biti feeling je isti..drzi se i kaj da ti velim osim da nisi sama, ima nas jos takvih
Mjesana pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:29   #12
ja ti samo mogu pozeliti da dostignes taj nivo osjecaja koji te usrecuje

i ti moras znati zelis li to stvarno prema toj osobi.
u redu je i stres, i odbrambena reakcija... ali mozda je i ta tvoja trenutna praznina znak da ne trebas vise gajiti osjecaje prema toj osobi. nekad nije lose poslusati malo i potsvijest iliti te obrambene mehanizme. mozda i ta osoba koja ti je priredila toliko stresa ima u zivotu pred vama jos milijun mogucnosti da ti isti priredi. ili si ti sigurna da je on tu "skolu" sad prosao i da u buducnosti ne bi trebalo biti preokretanja prioriteta u vezi?
i ako jesi, daj sebi vrijeme da se "oporavis" i ponovno steknes to povjerenje i sigurnost da se tim osjecajima prepustis
znam da ti ide na zivce, ali iznuditi ne mozes nista. pokusaj to smatrati jednostavno kao punjenje baterija, kad se napune bices spremna ili za njega ili za nesto drugo

jos mi nije jasno jel to vazi samo za tvoje osjecaje prema njemu ili i prema ostalima/ostalome u tvom zivotu
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:21   #13
Quote:
nikakva kaže:
ja ti samo mogu pozeliti da dostignes taj nivo osjecaja koji te usrecuje

i ti moras znati zelis li to stvarno prema toj osobi.
u redu je i stres, i odbrambena reakcija... ali mozda je i ta tvoja trenutna praznina znak da ne trebas vise gajiti osjecaje prema toj osobi. nekad nije lose poslusati malo i potsvijest iliti te obrambene mehanizme. mozda i ta osoba koja ti je priredila toliko stresa ima u zivotu pred vama jos milijun mogucnosti da ti isti priredi. ili si ti sigurna da je on tu "skolu" sad prosao i da u buducnosti ne bi trebalo biti preokretanja prioriteta u vezi?
i ako jesi, daj sebi vrijeme da se "oporavis" i ponovno steknes to povjerenje i sigurnost da se tim osjecajima prepustis
znam da ti ide na zivce, ali iznuditi ne mozes nista. pokusaj to smatrati jednostavno kao punjenje baterija, kad se napune bices spremna ili za njega ili za nesto drugo

jos mi nije jasno jel to vazi samo za tvoje osjecaje prema njemu ili i prema ostalima/ostalome u tvom zivotu
to vrijedi za sve, ne samo za njega... on je prosao pakao, zato sam i ostala uz njega, a sada sto je najgore, na sav taj trud i paznju i njeznost koju mi zeli dati ja osjecam samo bijes... ono tipa - sto si on umislja da samo tako moze mijenjati osjecaje zar bi ja sad trebala samo tako dati isto to zavzvrat.... ja sam ostala uz njega jer sam zeljela da bude sretan i u glavi sam digla ruke od nase veze, nisam mislila na sebe, davala sam mu sve jer sam zeljela da pored svega zna da je nekome stalo iako me masu puta udaljivao od sebe... i sad kad se trud isplatio ja jednostavno ne mogu.......
on je vrijedan toga, stvarno je al tako frustriraju ti osjecaji koje ne mogu kontrolirati, zelim da sve bude dobro al nisam spremna, previse straha, brige, svega.....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:35   #14
Posveti se malo samoj sebi. Radi stvari koje volis.Pocni pisati dnevnik i tamo ces najbolje vidjeti sta ti se desilo i gdje si se istrosila, pa ces sledeci put zastati kad prepoznas istu situaciju.Onda ces imati izbor i znaces sta mozes izdrzati, a sta ne.
Za sve se treba u zivotu izboriti i nekad smo prisiljeni ici sami protiv sebe.Treba znati prepoznati vlastite granice.

Ps.Ne zaboravi da svaku stranicu u dnevniku zavrsis sa nadama i zeljama.Budi optimista.
Sretno.
zlatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:09   #15
Meditacija -Tuvok kao uzor možda postanete i lijepi kao on.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:57   #16
bok,mi može tko rec kako da vratim osječaje. ja sam prošao jedno razdoblje i nakon njega ne mogu osječati. ne mogu voljeti nikoga i nista... ja znam da bi trebao osječati nešto prema osobama ali ja nista ne osjecam,ama bas nista...evo naprimjer: prije sam volio svog psa svim srcem i sve bih dao za njega,a nakon tog razdoblja znam da ga volim,ali to ne osječam.gledam ga i razmišljam kako ga volim ali to ne osječam. tako ni za neke osobe,ma za niejdnu osobu ništa ne osječam,znam da ih volim ali to ne osječam. mi može netko molim vas pomoći,ili barem dati neki savjet??
Cool-Hool is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 11:57   #17
Ne znam što da ti kažem - ja baš tako nekako (ne) osjećam. Dobro si ovo napisao za psa, pa koga ćeš voljeti nego svoga psa, ali ja isto. Nažalost, ja osjećam stalnu tjeskobu, strah, no ove neke normalne pozitivne osjećaje ne. Za poluditi.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.