Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 09:25   #81
Quote:
shrekica kaže: Pogledaj post
obična je. a ništa, onda niti neću kupovati do sl. mjeseca . da se ne osramotim.
kad više nigdje neprimaju čekove. morat ću što prije zatvoriti visu pa pokušati dainers dobiti. mada niti neznam šta treba da nju dobiješ.
samo ne diners! molim te, bilo koju karticu, samo diners ne!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 15:25   #82
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
samo ne diners! molim te, bilo koju karticu, samo diners ne!
Why not? Ja ju imam, i ok je (bar za sad ).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 16:55   #83
Quote:
shrekica kaže: Pogledaj post
morat ću što prije zatvoriti visu pa pokušati dainers dobiti. mada niti neznam šta treba da nju dobiješ.
Nećeš se ni sa Diners-om usrećiti.kompliciranije ju je za dobiti, ne uzimaju ju svugdje a i limit će ti biti mali. Jedina varijanta ti je obadvije.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:22   #84
Zakaj bi ju bilo komplicirano dobit? Ak sam ju ja ko student dobio, onda će dobit i ona. A i limit mi nije baš mali (5000kn); naravno, limit su mi (kao) trebali odredit starci. Znači, mogo je bit i veći.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:25   #85
Unhappy kreditna kartica za mlađe od 18 godina

IMA li tko svoju kreditnu karticu a da je mlađi od 18 godina al ne diners nego american, visa ili master card ?
pomozite
M.J is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.12.2007., 09:23   #86
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Zakaj bi ju bilo komplicirano dobit? Ak sam ju ja ko student dobio, onda će dobit i ona. A i limit mi nije baš mali (5000kn); naravno, limit su mi (kao) trebali odredit starci. Znači, mogo je bit i veći.
Fizički si ju dobio ti kao student ali na osnovu primanja tvojih roditelja i da oni nisu ispunjavali uvjete za dobivanje ne bi ju dobio. Kao što sam u jednom postu već napisao Visu/Mastercard možeš dobiti i bez dokaza o zaposlenju ili roditelja.
btw. moja mama je istovremeno zatražila i dobila Diners i Amex. Na Diners-u ima limit u visini plaće a od Amex-a je dobila revolving karticu sa 3x većim limitom Prvom prilikom će vratiti Diners.
Po mojem mišljenju Diners je totalno promašena kartica: komplicirana je za dobiti, ako ju i dobiješ imaš neki mali limit i na dosta mjesta ju ne uzimaju.
Ja koristim Amex i Visu- forsiram Amex zbog nagradnih bodova i imam zadovoljavajući limit a uskočim sa Visom tamo gdje Amex ne uzimaju.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 13:36   #87
Quote:
M.J kaže: Pogledaj post
IMA li tko svoju kreditnu karticu a da je mlađi od 18 godina al ne diners nego american, visa ili master card ?
pomozite
imam ja diners od 16 godine...... nisam ju koristila pre često osim kad bi kupovala nešto na rate.... eto

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.12.2007. at 10:50. Reason: dodavanje quota
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:08   #88
Kaj, znači da ja, ko student, mogu dobit Visu ili Mastercard? Kak je to moguće kad te za Visu traže ovjeru od bilježnika o suglasnosti za zapljenu primanja (u slučaju ne plaćanja)?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:44   #89
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kaj, znači da ja, ko student, mogu dobit Visu ili Mastercard? Kak je to moguće kad te za Visu traže ovjeru od bilježnika o suglasnosti za zapljenu primanja (u slučaju ne plaćanja)?
Da- https://www.forum.hr/showthread.php?t=282532
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:36   #90
Ma to s polaganjem love na devizni znam. Samo, od kud meni ko studentu neka veća lova da ju stavim na račun (i još k tome ne koristim), tak da je to teško ostvarivo. Drugo je ak radiš prek Stud. servisa ili sl.
Mislim, ionak mi ne treba ni Visa ni Mastercard, imam Diners, a i kad upišem drugu godinu planiram uzet onaj stud. paket u PBZ-u da dobijem American.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 09:00   #91
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Why not? Ja ju imam, i ok je (bar za sad ).
i ja ju imam, isto studentsku....ne sviđa mi se jer je najnepovoljnija kreditna kartica, imaju najviše kamate i ne prihvaćaju je u svim dućanima, za razliku od mastercarda...

@neno, jel ja kao student, s otvorenim studentskim paketom 1za sve u zabi i žiro računom na koji imam redovite mjesečne priljeve, mogu dobiti master? ne dodatnu preko roditelja, nego baš moju?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 09:01   #92
Quote:
M.J kaže: Pogledaj post
IMA li tko svoju kreditnu karticu a da je mlađi od 18 godina al ne diners nego american, visa ili master card ?
pomozite
možeš dobiti dodatnu ili junior preko roditelja, ako oni imaju neku...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.12.2007. at 10:51. Reason: dodavanje quota
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:38   #93
Ljudi pamet u glavu, čovjeku s normalnim prosječnim (da ne kažem jadnim primanjima) a takvi smo ovjde (pretpostavljam) u većini uvrh glave je jedna kreditna kartica i dosta! Po mogućnosti kreditna a ne revolving, jer kako je netko gore lijepo napisao revolving je siguran put za zepetljavanje u vlastitu lakomislenost bez mogućnosti da se u dogledno vrijeme otpetljate! A i inače, probajete malo staviti na papir koliko jedna kreditna kartica godišnje košta, upisnine, članarine, kamate, naknade kod podizanja gotovine itd itd... pa ćte doći do zanimljivih iznosa. Ja sam prije bila karticomanijak imala sam sve i svašta ali sam na temelju dugogoišnjeg iskustva ostala na Master cardu kreditnom Zabe i to mi je sasvim dovoljno.Sve te ostale varijante su porez na budale, što banek i kartičari znaju i dobro nas deru.Evo sad čitam nekakva Visa revolving od Irisa u suradnji sa RBA, pa skupljaš nekakve bodove u Irisu, pa Avenue Mall od Zabe pa.... tko bi sve to nabrojao! Muzu nas gdje stignu a mi ko pčele na med, udri pa udri! Dok jednom ne lupiš glavom o zid!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:45   #94
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Ljudi pamet u glavu, čovjeku s normalnim prosječnim (da ne kažem jadnim primanjima) a takvi smo ovjde (pretpostavljam) u većini uvrh glave je jedna kreditna kartica i dosta! Po mogućnosti kreditna a ne revolving, jer kako je netko gore lijepo napisao revolving je siguran put za zepetljavanje u vlastitu lakomislenost bez mogućnosti da se u dogledno vrijeme otpetljate! A i inače, probajete malo staviti na papir koliko jedna kreditna kartica godišnje košta, upisnine, članarine, kamate, naknade kod podizanja gotovine itd itd... pa ćte doći do zanimljivih iznosa. Ja sam prije bila karticomanijak imala sam sve i svašta ali sam na temelju dugogoišnjeg iskustva ostala na Master cardu kreditnom Zabe i to mi je sasvim dovoljno.Sve te ostale varijante su porez na budale, što banek i kartičari znaju i dobro nas deru.Evo sad čitam nekakva Visa revolving od Irisa u suradnji sa RBA, pa skupljaš nekakve bodove u Irisu, pa Avenue Mall od Zabe pa.... tko bi sve to nabrojao! Muzu nas gdje stignu a mi ko pčele na med, udri pa udri! Dok jednom ne lupiš glavom o zid!
Potpisujem!
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:58   #95
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
@neno, jel ja kao student, s otvorenim studentskim paketom 1za sve u zabi i žiro računom na koji imam redovite mjesečne priljeve, mogu dobiti master? ne dodatnu preko roditelja, nego baš moju?
Nisam nikad radio sa Zabom pa stvarno ne znam ali općenito vrijedi da ako imaš redovita mjesečna primanja koja možeš dokazati ne bi trebalo biti problema!
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:09   #96
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Ljudi pamet u glavu, čovjeku s normalnim prosječnim (da ne kažem jadnim primanjima) a takvi smo ovjde (pretpostavljam) u većini uvrh glave je jedna kreditna kartica i dosta! Po mogućnosti kreditna a ne revolving, jer kako je netko gore lijepo napisao revolving je siguran put za zepetljavanje u vlastitu lakomislenost bez mogućnosti da se u dogledno vrijeme otpetljate! A i inače, probajete malo staviti na papir koliko jedna kreditna kartica godišnje košta, upisnine, članarine, kamate, naknade kod podizanja gotovine itd itd... pa ćte doći do zanimljivih iznosa. Ja sam prije bila karticomanijak imala sam sve i svašta ali sam na temelju dugogoišnjeg iskustva ostala na Master cardu kreditnom Zabe i to mi je sasvim dovoljno.Sve te ostale varijante su porez na budale, što banek i kartičari znaju i dobro nas deru.Evo sad čitam nekakva Visa revolving od Irisa u suradnji sa RBA, pa skupljaš nekakve bodove u Irisu, pa Avenue Mall od Zabe pa.... tko bi sve to nabrojao! Muzu nas gdje stignu a mi ko pčele na med, udri pa udri! Dok jednom ne lupiš glavom o zid!
To je stvar samokontrole i načina vođenja osobnih financija. Činjenica je da neke stvari ne možeš kupiti bez kreditne kartice tako da bez veze raspravljati dali ju čovjek treba ili ne. Pošto ne uzimaju svugdje sve kartice jedna je nažalost premalo.
Što se tiče troškova, upisnina je samo jednom u životu ponekad je i besplatna, kamate i dizanje gotovine su stvar izbora dakle jedini trošak ostaje članarina. Kada pogledam da mogu kupovati i na 12 rata bez kamata, dakle cijelo to vrijeme "vrtim" njihov novac onda članarina i nije neki trošak. Da taj novac samo stavim na neku običnu štednju sa kamatama gotovo mogu platiti članarinu.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:49   #97
Neno samokontrolu u trošenju nema jako puno ljudi. Upravo zato i imaju pet-šest kartica i onda pretaču iz šupljeg u prazno, vrte se u krugu dok se na kraju ne zapetljaju propisno. Na kraju tog zapetljavanja slijedi bolno otežnjenje. Ljudi sa plaćom od npr. 4,5,6 tisuća kuna mjesečno vrte po karticama troduplo ili četveroduplo veće iznose, plus obično i čekovi i dozvoljeni minusi.Prije jedno šest-sedam godina slučajno sam prolazila kroz Dobovu u Sloveniji. Tamnošnja mala bankica bila je krcata ljudima iz Zagreba koji su u slovenskoj seledni dolazili dizati devizni dio na Master cardu da bi ga u Zgb u banci položili na kunski račun i pokrili troškove, a idući mjesec ista procedura. I tako unedogled osim ako ne dobiješ na lotu.P su to nasreću ukinuli, ali neznam kako su se ti ljudi iskopali iz tog duga. Ovi prepuni trgovački centri rezultat su upravo toga. Analizom bi se vrlo brzo prikazao porazan rezultat odnosa gotovina.kartice. S tim da Hrvati ne plačaju karticama kao zapadnjaci da ne nose cash sa sobom, većina ljudi casha nema, a to je ogromna razlika. Uz osnovne uzimaju se i dodatne kartice za muža, djecu, bake, djedove.... Koliko znam Master se prima svugdje u svijetu a ako se baš negdje i ne bi primala a bože moj pa nije smak svijeta.Ljudi se zapetljavaju u revolving kartice i to djeluje super dok se ne krenu gomilati kamate, a onda je kasno! O tome ja govorim a ne o onima koji znaju kontrolirati sebe i koji pravilno vode financije. Takvih je kod nas neusporedivo manje jer su nam primanja u komi i ljudi se neprekidno za nešto zadužuju.Naravno da se danas mora imati kartica i ona je potrebna ali u granicama razuma. A razum je tu nažalost često najmanje prisutan.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:11   #98
hmmm... ajd, pokusat cu objasnit vezano uz kartice...


da bi netko dobio kreditnu (revolving) ili charge karticu (kartica s odgodom placanja do 30 dana) mora banci ponuditi nekakvo osiguranje (to moze biti depozit i/ili mjesecni prihod oliti plaća). niti jedna banka nece izdat jednu od tih kartica studentu koji nema primanja jer si ne moze osigurati povrat kreditiranih sredstava.

visina limita potrosnje po jednoj ili obje kartice ovisi o masu stvari (sve su navedene u pristupnici koja se popunjava kad zelite karticu) i svaki odgovor na pitanje iz pristupnice se posebno boduje, a ukupan zbroj bodova odredjuje visinu limita potrošnje (naravno, to ne znači da se može muljati jer Banka ima pravo provjere svakog od navedenih podataka).

ukratko... ako ste studenti bez primanja i ukoliko vam roditelji nisu spremni biti osnovni korisnici kartice (drugim rijecima, snositi troskove koje ste napravili), niti jedna banka vam nece odobriti kreditnu karticu..
strelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 07:37   #99
kikibela- apsolutno potpisujem što si rekla!

Što se tiče neuzimanja kartica na nekom prodajnom mjestu ako se radi o klasičnoj trgovini nema problema preko puta je druga trgovina ali npr. neke aviokompanije prodaju samo preko weba a ne uzimaju sve kartice i ako nemaš onu pravu... Takva politika mi nikako nije jasna, da firma koja okreće milijune ne može imati ugovor sa svim kartičarima a ionako naknadu za plačanje karticom plačamo mi
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 08:03   #100
Quote:
strelica kaže: Pogledaj post
(to moze biti depozit i/ili mjesecni prihod oliti plaća). niti jedna banka nece izdat jednu od tih kartica studentu koji nema primanja jer si ne moze osigurati povrat kreditiranih sredstava.
ukratko... ako ste studenti bez primanja i ukoliko vam roditelji nisu spremni biti osnovni korisnici kartice (drugim rijecima, snositi troskove koje ste napravili), niti jedna banka vam nece odobriti kreditnu karticu..
Mora biti redoviti mjesečni prihod ali ne nužno i plača, može biti penzija, porodiljska naknada

Kokoska je student ali je rekao da ima redovita mjesečna primanja... (kakva i kolika ne znam )

Općenito, Visu i Mastercard izdaju same banke koje su puno liberalnije i nema nekog posebnog bodovanja osim tog osnovog uvjeta- redoviti mjesečni prihod.
To ide gotovo po defaultu, mene su samo pitali hočeš Visu ili Mastercard bez da sam išta pitao ili uopće spominjao nekakvu karticu. Kada sam začuđeno pitao a uvjeti, pristupnica... samo su odmahnuli glavom i rekli potpiši ovdje i dođi za par dana po karticu

Amex i Diners to je sasvim druga pjesma tamo je puno strože i radi se bodovanje ali također ako nije ispunjen osnovni uvjet- redoviti mjesečni prihod sve drugo ne pomaže. Možete biti vlasnik nekoliko kuća pa i pola grada ali sve je uzalud ako ne možete dokazati 3000 kn redovitog mjesečnog prihoda. Unazad par godina bili su još stroži, sada su malo popustili ali još uvijek...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.