Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 22:41   #61
mjer

kad je bila bebica i negdje do godinu nismo imali problema s mjerenjem temperature u guzi. sad se opire i to mjerenje joj je noćna mora. razumijem, kome je to ugodno..hvala bogu da nemam razloga za često mjerenje.

prešli smo na mjerenje ispod pazuga i samo dodam 0.5'C. da uzmem onaj toplomjer za uho po meni nema nekog smisla, ni on nije toliko pouzdan kao rektalno mjerenje.
kako mjerite temperaturu?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:46   #62
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kako mjerite temperaturu?
teško
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:47   #63
Imam najobicniji šatro digitalni iz dm-a za 30 kn..Jedan za bebaca, drugi za nas...Na nama sam ga testirala i pokazivao je dobro, po mojoj procjeni...Bebolino dosad nikad nije imao temperaturu, ali mjerila sam ju jednom jer sam sumnjala da ju ima, medjutim od tempice ni t Tad sam mjerila u guzi...
zaskia is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:49   #64
kad će biti princeza dovoljno razumna i strpljiva da joj mogu mjeriti turicu pod rukom kao sebi?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:50   #65
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
teško
opiši vaše muke
analno, pod pazuhom, u ustima, u uhu.. reakcije..trikove
moja je imala povišenu 38.3 pred spavanje što je ok obzirom da rastu zubići i da joj malo nos curi, no već se grozim ako bi sutra kurila kako će joj baka mjeriti temperaturu..ja delam.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:59   #66
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kako mjerite temperaturu?
pod pazuhom od njegovih 18 mj..prije nije bilo potrebe (mjerili samo prije cjepljenja u guzi) al sa 18 mj se većbunio da ga boli, smeta...

ako je spavao nisam ga budila, dok ima temp spavao je u potkošulji da mu mogu bez problema izmjerit i dok spava

prvi put sam rekla moramo mjeriti temperaturu, mamaćestaviti toplomjer, malo moraš biti miran...stavila toplomjer, pridržala rukicu 3 min i to je to....prilično je susretljiv kod tih medicinskih invazija
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 23:03   #67
kakav je to infracrveni???

to neka radijacija
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:09   #68
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kad je bila bebica i negdje do godinu nismo imali problema s mjerenjem temperature u guzi. sad se opire i to mjerenje joj je noćna mora. razumijem, kome je to ugodno..hvala bogu da nemam razloga za često mjerenje.

prešli smo na mjerenje ispod pazuga i samo dodam 0.5'C. da uzmem onaj toplomjer za uho po meni nema nekog smisla, ni on nije toliko pouzdan kao rektalno mjerenje.
kako mjerite temperaturu?

Zasto dodas?

Inace, mi mjerimo u uhu ali sad kad se bila cijepila zadnji put sam joj mjerila ispod pazuha jer je zaspala.
I skuzila sam da mi je to najmanji problem, cak i kad je budna, pa sam isprobala. Primim ju i plesemo po kuci 3 min, njoj smijesno a ja izmjerim temp.
A mjerenje u guzi mi nije jasno, ozbiljno, jedva joj pelenu promijenim da se ne potucemo, nema sanse da bude mirna.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:17   #69
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

Zasto dodas?

Inace, mi mjerimo u uhu ali sad kad se bila cijepila zadnji put sam joj mjerila ispod pazuha jer je zaspala.
I skuzila sam da mi je to najmanji problem, cak i kad je budna, pa sam isprobala. Primim ju i plesemo po kuci 3 min, njoj smijesno a ja izmjerim temp.
A mjerenje u guzi mi nije jasno, ozbiljno, jedva joj pelenu promijenim da se ne potucemo, nema sanse da bude mirna.
razlika izmađu rektalnog mjerenja i mjerenja ispod pazuha je ca. 0.5'C
rektalna temperatura je stvarna temperatura, dakle sve ostalo i nije toliko pozdano. zato se dodaje tih 0.5
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:27   #70
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
razlika izmađu rektalnog mjerenja i mjerenja ispod pazuha je ca. 0.5'C
rektalna temperatura je stvarna temperatura, dakle sve ostalo i nije toliko pozdano. zato se dodaje tih 0.5
E sad si me zbunila skroz. Sta se ne oduzima 0.5 od rektalne temperature?
Mislim, nije li ona ispod pazuha orjentir?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:39   #71
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
E sad si me zbunila skroz. Sta se ne oduzima 0.5 od rektalne temperature?
Mislim, nije li ona ispod pazuha orjentir?
ne, baš obrnuto
ako se kaže da je normalna temperatura ljudskog tijela do 37.4, iznad 37.4 povišena, iznad 39.0 visoka, radi se o rektalnoj, unutarnjoj temperaturi tijela.
to što mjeriš po pazuhom (a i ja sam počela) je nepouzdano. temperatura van tijela je drugačija no u tijelu. osim toga položaj termometra se može odraziti na oscilacije. dakle ako ispod pazuha izmjeriš 37,5, to ti je rektalno 38.0..ili tu negdje
baš sam nedavno mjerila sebi temperaturu
rektalno: 37,4
oralno: 36,8
ispod pazuha: 36, 5
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:27   #72
ja nisam nikad ništa dodavala, oduzimala..dok smo mjerili pod guzom to je to..ako mjerim pod pazuhom što dobijem to je to

par puta sam mjerila u guzi pa pod pazuhom i razlika je bila skroz mala 0,1-0,2 tak da poslje nisam više ni razmišljala o tih 0,5
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:14   #73
http://hospitalija.hr/index.php?page...emart&Itemid=2

jel netko ima ovaj toplomjer? kakva su iskustva
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:54   #74
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
razlika izmađu rektalnog mjerenja i mjerenja ispod pazuha je ca. 0.5'C
rektalna temperatura je stvarna temperatura, dakle sve ostalo i nije toliko pozdano. zato se dodaje tih 0.5

ne.

rektalno je pola stupnja više nego što stvarno je. 37.5 u guzi je normalna temperatura, nimalo povišena, dok je ispod ruke 37.5 povišena temperatura.
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 14:22   #75
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post

ne.

rektalno je pola stupnja više nego što stvarno je. 37.5 u guzi je normalna temperatura, nimalo povišena, dok je ispod ruke 37.5 povišena temperatura.
upravo o tome i pričam. dakle netko tko ispod pazuha mjeri 37.5 ima u stvari unutarnju temperaturu tijela ca. 38.. postoji izraz za tu unutarnju temperaturu i na hrvatskom..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 16:21   #76
Ja imam digitalni, mjerim rektalno, jer je to stvarna temperatura. Mjerenje je brzo i zapišti kad je gotovo.
U uputstvima piše da je normalna temperatura mjerena tim toplomjerom između 36.2-37.7.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:25   #77
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne, baš obrnuto
ako se kaže da je normalna temperatura ljudskog tijela do 37.4, iznad 37.4 povišena, iznad 39.0 visoka, radi se o rektalnoj, unutarnjoj temperaturi tijela.
to što mjeriš po pazuhom (a i ja sam počela) je nepouzdano. temperatura van tijela je drugačija no u tijelu. osim toga položaj termometra se može odraziti na oscilacije. dakle ako ispod pazuha izmjeriš 37,5, to ti je rektalno 38.0..ili tu negdje
baš sam nedavno mjerila sebi temperaturu
rektalno: 37,4
oralno: 36,8
ispod pazuha: 36, 5
daj me nemoj hebat da si sebi mjerila rektalno?!

Ja inače za orijentir uzimam pod pazuhom, dok nisam imala dijete nisam praktički ni znala za neki drugi način mjerenja, a i nekako sam uvijek nailazila na podatke da je normalna temp. čovjeka 37°C Znači, maloj kada izmjerim u guzi oduzimam 0,5
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:54   #78
Nikad nista nisam ni dodavala ni oduzimala.
Oduvjek mjerim pod pazuhom nikad nisam drugacije.
Ono sto dobijem pod pazuhom (govorim o bebanu svom) to je to...
Nikad nije bilo problema dok sam mu mjerila,mjerim obicnim zivinim toplomjero,u druge nemam povjerenja
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 20:40   #79
mjerim bebekicama živinim isključivo ispod pazuha i gotovo.imam i digitalac ali nemam povjerenja u njega onda mišice imaju po jedan ispod svake ruke i kukaju!
5 minuta se strpe. u guzu su im mjerijli po jednom u životu na zaraznoj i u vinogradskoj i još me sestra sa D. malo i zašpotala da zašto nisam rekla da mjerim pod pazuhom i ona bi joj. jer sam ja komentirala da joj je to prvi put u tromjesečnom životu da mjere u guzu.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:41   #80
mi mjerimo pod pazuhom , malecka je 22mj i sama drži rukicu dok nije gotovo.
nisam isto nikad niš ni dodavala ni oduzimala.
ionak kad ima temp-ima ju
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.