Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je Biblijski Bog?
Dobar 37 39.78%
Zao 45 48.39%
neodređeno 11 11.83%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.06.2013., 15:25   #11
Kukavički Isus

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Radiš selekciju stihova.
Kad si tako Biblijski načitan,
zašto ne daš stihove koji jasno kažu -
ZAŠTO IM JE BOG JAHVE TO NAPRAVIO?
Pa opisao sam cijelu priču. Što su djeca kriva? Ti opravdavaš ovakvog krvoloka?

****

Hrabri Sokrat i kukavički Isus

Isus je preklinjao "svoga Oca" tri puta da ga poštedi žrtvovanja za sve ljude kako ne bi bili bačeni u pakao. (Pitam se što bi bilo da je Otac uslišao njegove vapaje da ga poštedi muke.)
Luka:
"I otrgnu se od njih koliko bi se kamenom dobacilo, pade na koljena pa se molio: 'Oče! Ako hoćeš, otkloni ovu čašu od mene. Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude!' A ukaza mu se anđeo s neba koji ga ohrabri."
Marko:
"'Duša mi je nasmrt žalosna! Ostanite ovdje i bdijte!' Ode malo dalje i rušeći se na zemlju molio je da ga, ako je moguće, mimoiđe ovaj čas. Govoraše: 'Abba! Oče! Tebi je sve moguće! Otkloni čašu ovu od mene!'"
Matej:
"I ode malo dalje, pade ničice moleći: 'Oče moj! Ako je moguće, neka me mimoiđe ova čaša. Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti.' I dođe učenicima i nađe ih pozaspale pa reče Petru: 'Tako, zar niste mogli jedan sat probdjeti sa mnom? Bdijte i molite da ne padnete u napast! Duh je, istina, voljan, no tijelo je slabo.' Opet, po drugi put, ode i pomoli se: 'Oče moj! Ako nije moguće da me čaša mine da je ne pijem, budi volja tvoja!' I ponovno dođe i nađe ih pozaspale, oči im se sklapale. Opet ih ostavi, pođe i pomoli se po treći put ponavljajući iste riječi."
Ivan - kod njega je Isus junačina i ne cmizdri prije bitke:

"'Duša mi je sada potresena i što da kažem? Oče, izbavi me iz ovoga časa? No, zato dođoh u ovaj čas! Oče, proslavi ime svoje!' Uto dođe glas s neba: 'Proslavio sam i opet ću proslaviti!' Mnoštvo koje je ondje stajalo i slušalo govoraše: 'Zagrmjelo je!'

* Isusu se pričilo, pa je grmljavinu zamijenio s Glasom Božijim.


Usporedite potpuno smirenog čovjeka ateista Sokrata koji odbija mogućnost bijega iz zatvora i ispija otrov vjerujući u ideal istine, i (Bogo?)-čovjeka Isusa u vrtu prije raspeća, kako su ga prikazali. On je užasnut, u agoniji, na čelo mu izbija krvavi znoj, on pada na koljena i preklinje, "Ako je moguće, poštedi me ovog kaleža", "Bože zašto si me napustio?"

Sjetimo se mučenika "Svete Inkvizicije" koji su bili izvrgnuti nepojmljivim mučenjima i živi spaljivani. Neki su unatoč tomu ostali pri svojim uvjerenjima, a bili su samo ljudi.

A koji to čovjek ne bi žrtvovao svoj život, ako bi to donijelo milijardama ljudi spasenje od vječnoga pečenja u Paklu (uključujući i njega samoga)?

Kakav je to fantom, koji plače poput uplašenog djeteta, jer ne može imati Mesijansku krunu bez križa? Je li zaboravio da će nakon toga uskrsnuti? Spasiti sve duše? Sjediti s desne Ocu? Uskoro se vratiti u slavi na oblacima?

Isus Krist umnogome nalikuje kakvom tipičnom mladom fanatičnom idealistu; u jednom trenutku, sa suzama u očima, govori o potrebi univerzalne ljubavi, a u sljedećem bijesno proklinje budale, prevarante i licemjere koji ne vide stvari onako kako ih on vidi. Mnogi veliki ljudi povijesti, na kritike su reagirali mnogo smirenije i mudrije od Isusa.


* Apologeti, koji Isusa pošto-poto žele prikazati da je dobar a ne kukavica, kažu da je rekao "Neka bude volja tvoja Oče-Bože."

Ali zaboravljaju da je Isus MOLIO vrhunskog Vladara Univerzuma da ga POŠTEDI MUKA NA KRIŽU za spas svih ljudi posvuda.


"Časni Sude, ja poštujem Vašu cijenjenu odluku (jer niti ne mogu drugačije), ali MOLIM VAS i preklinjem na koljenima da me poštedite i ne kaznite. Ja ću, naravno poštivati vašu volju jer ste Sudac, pa to i moram, ali PREKLINJEM VAS časni sude, da me poštedite!!!!"

Dakle otpada ta apologetika, da je Isus bio spreman na žrtvu za nas da ne budemo SVI strmopiždeni u pakao. On je to htio IZBJEĆI, predomislio se u presudnom trenutku, pa je zato 3 X molio Boga da ga poštedi toga.

Kukavički Isus dakle. Nevrijedan štovanja.
Što ga kršćani toliko obožavaju? Iz straha?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.