Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2013., 16:24   #61
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
dakle ključna misao je namjerno i svjesno a bespotrebno.
klanje kokoši za hranu je potrebno. dakle po meni tj mojoj definiciji, opravdano, sve dok se obavi na humani način i da životinja ne pati
Dakle, curi koja je vegetarijanka preporučuješ da se pridržava tvoje definicije i da klanjem kokoši "izliječi" preosjetljivost i empatiju prema životinjama. I još kažeš da s njom nešto nije uredu.

Šta se sve na ovom forumu može pročitati...
Quote:
pa autorica teme, duh.
Ja sam iznijela svoje mišljenje, koje se nadovezalo na diskusiju između tebe i BonVoyage. Nigdje ne vidim spominjanje očajavanja i plača.
Quote:
nisam.
Drago mi je što sebe smatraš ispravnim i nelicemjernim, ali u ovoj situaciji, svarljivija mi je ljudska licemjernost.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 17:14   #62
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Dakle, curi koja je vegetarijanka preporučuješ da se pridržava tvoje definicije i da klanjem kokoši "izliječi" preosjetljivost i empatiju prema životinjama. I još kažeš da s njom nešto nije uredu.
nisam ja rekao da s njom nešto nije u redu nego je ona tražila pomoć tj savjet kako se riješiti preosjetljivosti. mrzim kad mi ljudi imliciraju zaključke koje ja nisam donio.

empatija prema životinjama nije bezgranična i nije namijenjena da bude bezgranična, inače postane kompleks, baš poput džainizma.

empatija prema životinjama koje su nam hrana se iskazuje poštovanjem prema darovima i žrtvi koje su za nas dale - prema mesu. ne iskazuje se nekontroliranim jecanjem i očajavanjem dva tjedna.

što misliš, tko ima bolje postupanje prema životinjama:
A) američki 'indijanci' koji su desetljećima živjeli u skladu s prirodom, ali su životinje redovito lovili i ubijali, pa od njih pravili obroke, odjeću, šatore, oružja, nakit i sve i jedan njihov dio korisno upotrijebili.

B) vegetarijanci u današnjem dobu koji žive u svojim vilama koje troše energije kao cijela Amerika u to doba indijanaca, zagađuju okoliš, voze aute koje je nemoguće reciklirati, čiji dijelovi završe u prirodi, uništavaju manje životinje koje ih pojedu na smetlištima, šire zaraze i rak među njima.
Vegetarijanci koji kupuju tjestenine i čipseve u trgovačkim centrima, čije porijeklo ne znaju, a koji su obrađivani ili puni aditiva životinjskog porijekla ili u čijoj su proizvodnji na ovaj ili onaj način ispaštale životinje, npr zagađenjem iz tvornica koje su izbacivale otpadnu vodu i slično. samim kupovanjem tih 'vegetarijanskih' namirnica, vegetarijanci podupiru daljnju proizvodnju istih i time održavaju cijeli ciklus zagađenja okoliša i mučenja životinja na životu.

dakle, da bismo bili u današnjem dobu u totalu empatični prema životinjama, moramo prijeći na džainizam, bezrezervno.

želimo li doista živjeti tako ili ćemo shvatiti neke stvari i vagati što je normalno i gdje je granica empatije, a što je suludo i spada u komplekse tipa germofobije.

možeš li u potpunosti izbjeći doticaj sa bakterijama? naravno da ne možeš jer one su dio tebe, one doslovce žive u tebi u crijevima i dio su njene mikroflore, kao i u ustima i svakoj šupljini, stoga germofobija je apsolutno besmislena.

možeš li u potpunosti izbjeći nanošenje boli i patnje i smrti svim živim bićima oko sebe? ne možeš, isto kao i germofobija, to je prosto nemoguće, a onda se s time treba pomiriti.

oni koji misle da mogu, samo nisu svjesni štete koju čine, a to neznanje ih spašava, jer što ne znaš, ne boli.
isto vrijedi za ove gore nabrojane vegetarijance.

Zadnje uređivanje NMT : 25.08.2013. at 17:19.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 16:47   #63
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nisam ja rekao da s njom nešto nije u redu nego je ona tražila pomoć tj savjet kako se riješiti preosjetljivosti.
Pa si joj ti dobronamjerno savjetovao da ide klati kokoši.
Quote:
...isto vrijedi za ove gore nabrojane vegetarijance.
Ovo nije tema o vegetarijanstvu i kako se "izliječiti" od istog, već o preosjetljivosti.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 17:15   #64
da, zbilja šokantno i kontroverzno.
klanje kokoši, nešto što je za modernog čovjeka nezamislivo. jer za njega to umjesto njega obavljaju roboti i strojevi koji dnevno pokolju tisuće 'grla'.

najjači su mi zaštitnici životinja i aktivisti koji svoje ljubimce redovito hrane hranom iz konzerve koja je dobivena mučkim ubijanjem irskih konja na nevjerojatno brutalan način. sve za ljubav svojim psićima i mačkicama. licemjeri.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 18:20   #65
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
da, zbilja šokantno i kontroverzno.
klanje kokoši, nešto što je za modernog čovjeka nezamislivo. jer za njega to umjesto njega obavljaju roboti i strojevi koji dnevno pokolju tisuće 'grla'.

najjači su mi zaštitnici životinja i aktivisti koji svoje ljubimce redovito hrane hranom iz konzerve koja je dobivena mučkim ubijanjem irskih konja na nevjerojatno brutalan način. sve za ljubav svojim psićima i mačkicama. licemjeri.
Da, zaista; kontraverze koje spominješ zaista puno, ili bolje večina ljudi, kroz svoje ovakve ili onakve; uglavnom "dobronamjerne" pobude, uopće ne primjećuje. Ako i da onda je svaka ta percepcija oprečnosti zaštićena nekim autosugestivnim automatizmom samoodrživosti vlastite potrebe za viđenjem smislenosti. Da baš ne kažem notornom gluposti. Glupošću. Ako prvenstveno u sebi, pa onda u [ljudskoj] okolini, ne primjećuješ taj obrazac nesuvislosti; na globalnoj razini; život ti može biti sasvim udoban i ugodan. Tu i tamo pokoja smetnja uzrokovana nerazumjevanjem [uglavnom tipa : "zašto baš MENI.. zasto uvijek JA...."]; ali ništa šta spomenuta autosugestija ne može gurnuti pod tepih. Ako ga primjećuješ i ne možeš se ili ne želiš samoobmanjivati; onda će ti život s vremenom postati pravi kaos. Anarhija u strogo kontroliranim obrascima, regulama normama.. prostoru. Sve će postati histerija u viđenju kako je cijelo ovo naše bivanje bazirano na primitivnim nagonima. Kako je intelekt zapravo vrlo upitan; kako je tehnologija koju ljudi vide kao evoluciju, samo oruđe; oružje, pomoću kojeg će ti isti životinje-ljudi sje**ti sve oko sebe, a na kraju i same sebe. Hodati i fukcionirati po tome; sa takvom vizijom.. osjećajem, osjećanjem.. neminovnošću bilo kakvog pozitivnog napretka.... u okruženju zombi-životinja.. to bi bila preosjetljivost. Ozbiljna, kronična alergija na samu pomisao kako si pripadnik dotićne grupacije. Uzmimo bilo koju smislenost koju ljudi percipiraju kao pozitivnu; neće nam trebati 10 minuta da banalnostima pobijemo tu pozitivu, pa time i samu smislenost.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:40   #66
mene u zadnje vrijeme tako sve lako 'naživcira'.. prije sam takve stvari ignorirala i pravila se da ne postoje (vječiti optimista, oujea) sve to što sam ranije ignorirala me sada uzasno pogađa... sitnice.. zli ljudi.. ljudska glupost... itd... sama osjećam da previše uzimam neke stvari k srcu.. poludit ću
__________________
Kao djevojčica se smije.
Kao malo dijete se raduje.
youcouldbehappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 02:09   #67
Quote:
youcouldbehappy kaže: Pogledaj post
mene u zadnje vrijeme tako sve lako 'naživcira'.. prije sam takve stvari ignorirala i pravila se da ne postoje (vječiti optimista, oujea) sve to što sam ranije ignorirala me sada uzasno pogađa... sitnice.. zli ljudi.. ljudska glupost... itd... sama osjećam da previše uzimam neke stvari k srcu.. poludit ću
...znam kako ti je samo što sam ja oduvijek takva i vjerojatno ću takva i ostati..previše uzimam neke stvari srcu i u većini slučajeva slušam srce, a ne razum pa se čudim kada zbog tog patim...
__________________
divlji cvijetak...
tearosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 23:12   #68
Ne bih rekla da sam preosjetljiva, ali sam osjetljiva. Netko tu reče kao borba s vetrenjačama i tako sam u jednom momentu i mislila kad je sve započelo. Osjetljiva sam ne neurednost, aljkavost, neorganiziranost i na nesistematičnost. Jer mislim da onaj tko nešto prolije to odmah mora očisti i tako održavati čistoću, a ne nakon tjedan dana kad se više mrlja ni ribačom četkom ni kiselinom ne može iskorijeniti. I kad osjetim da nešto nije u okviru tih mojih zamisli pošizim, kasnije plačem i razmišljam zašto nisam po tom pitanju kao ostali.
fališbubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 04:46   #69
Quote:
fališbubi kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da sam preosjetljiva, ali sam osjetljiva. Netko tu reče kao borba s vetrenjačama i tako sam u jednom momentu i mislila kad je sve započelo. Osjetljiva sam ne neurednost, aljkavost, neorganiziranost i na nesistematičnost. Jer mislim da onaj tko nešto prolije to odmah mora očisti i tako održavati čistoću, a ne nakon tjedan dana kad se više mrlja ni ribačom četkom ni kiselinom ne može iskorijeniti. I kad osjetim da nešto nije u okviru tih mojih zamisli pošizim, kasnije plačem i razmišljam zašto nisam po tom pitanju kao ostali.
mora da ti je stan ko apoteka, a i mora da si kreativna

preosjetljiv sam na losu buku, lose fore, stvari koje mi nemaju smisla...
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:24   #70
Je, je kao apoteka je. Evo i danas sam ga uglancala i ja sretna.
fališbubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:25   #71
I ja sam preosjetljiva... previse vidim, previse znam, previse brinem. Puno toga me pogodi.
Iskreno, zaboli me ona stvar ako se netko koga ne znam lose odnosi prema meni, ali kad me netko kog sam smatrala prijateljem iznevjeri, to tesko podnosim, al ne pokazujem na van. Vjerojatno tako vecina ljudi razmislja, al kod mene je problem sto sam ja jako rigorozno postavila tu ljestvicu preko koje se ne smije preci pa se ovakve stvari dogadaju cesto. S vremenom cu ocvrsnut, to tako ide, al samo se nadam da cu imat onog nekog kraj sebe tko ce cijenit to takva sam. Pozdrav svima osjetljivima
Rachel Zane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 12:22   #72
Ja sam jako osjetljiva i mene najvise pogadja nepravda, ljudi sa manjkom morala i ljudi koji nemaju osjecaja za suosjecajnost...
I jako sam strastvena osoba kada nesto stvarno zelim ili zelim ostvariti ili ne znam ja sto...

Ali poanta je da nisam razmazena kad nesto nije po mom, nikad ne cmoljim u javnosti i vecina stvari me ne moze izbaciti od takta, ali ako meni ili mojim prijateljima netko napravi nesto sto ne granici sa mojim stavovima i etikom, ja se naljutim i jednostavno povucem i ne pricam sa doticnima, tj ohladim se od njih i padnu mi u ocima, ali sve to na finjaka, bez ikakvih drama, jednostavno ih pocnem percipirati na drugaciji nacin i "povucem se" i distanciram od doticnih osoba, da se niti ne skuzi iz prva....

A ako su jako bezobrazni i stvarno jadni i rade svasta nepravednog, onda im kazem direktno u facu sto im ide i odem...

Tako da ne znam...koji je prag hipersenzibilnosti, ali kad me netko ili neki dogadaj nazivcira (sto i nije cesto) ja jednostavno postajem jako senzibilna i mrzim nepravdu, pa se nazivciram....jedna kriva rijec ili stav o meni ili mojim prijateljima ili ne znam cemu me moze izbaciti iz takta, ali ne znam sto bih da sam eksplozivna po prirodi

Sto je najgore, a to ne volim, da ja preko odredenih stvari u zivotu nikad ne mogu olako prijeci, rekoh bila rijec ili neki stav o npr. abortusu ili necemu, ako se nasa misljenja razgranicuju, meni tko god da bio padne u ocima, a kad mi padne ja sa tom osobom ne zelim vise imati posla i nazivciram se i bediram se....

Da ne pricam o nekim dogadajima koji se dogadaju mojim bliskim ljudima....nazivciram se vise nego oni sami!! I brinem se non stop...

Kako se nositi sa time svime? Nemam pojma.... naucis se zivjeti sa time.

Evo, npr jucer moj omiljeni tenisac je izgubio match, ja se nisam jako nazivcirala zbog cinjenice jer je on meni odlican tenisac i jer mi je zgoda ili sto ti ja znam, jer mi super igra, vec zbog cinjenice sto taj covjek ima 32 g i sto on nikada nece osvojiti Grand Slam i sto nikada nece kotirati vise od br. 3, a ima sve predispozicije da osvoji bar jedan Grand Slam i od kad ga gledam i pratim vec cca 10 g. Nista i nazivciram se...Zao mi ga je jako!

Jako sam se i nazivcirala i rasplakala kad mi je 6g. dijete doslo i rasplakalo se jer moram otici. A ja mu se trudim logicno objasniti neke stvari. I kad cujem danas da jos uvijek cmolji jer mene nema i doslo mi je da odgodim svoje obveze na 2,3 dana da ga usrecim, a opet nismo si nista u rodu, jednostavno mi je ta mala najdraza od svih klinaca jer smo povezane....jel to normalno, nemam pojma!
__________________
Dimmi cos'è cos'è che batte forte forte forte in fondo al cuore..

Zadnje uređivanje Ricarda Gasquet : 05.09.2013. at 12:36.
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 17:06   #73
Preosjetljiva, na to kako se drugi odnose prema meni, prema drugima, prema životinjama, kako nikog više nije briga za tuđe osjećaje već za samog sebe. Ta moja preosjetljivost mi predstavlja jako velik problem naročito u odnosu s drugim ljudima. Povukla sam se u sebe skroz, izgubila samopouzdanje, udaljujem bliže ljude od sebe (naravno one koje još nisam izgubila jer takvih je poveći broj)..
Ako je itko od vas uspio tu svoju preosjetljivost držat pod kontrolom rado bi čula kako jer stvarno neznam kako da se više nosim s ovim problemom, zato sam se i odlučila registrirat
__________________
Knjige su hladni ali pouzdani prijatelji..
depresivnopače is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:25   #74
Preosjetljiva sam, iako meni je to bez prefiksa pre, meni je moj modus normalan, ne bih to željela promijeniti jer to više ne bih bila ja.
Kao što piše u uvodu preosjetljivost je definitivno povezana s umjetnošću.
Idu mi sve moguće vrste umjetnosti, pjevanje, slikanje, crtanje, pisanje, you name it, ali radi preosjetljivosti se ne bavim tim stvarim osim putem hobija i iza zatvorenih vrata - jer sam preosjetljiva i bojim se osude i kritike ...

P.S.
analiziram sad malo avatare ljudi na ovoj temi, baš odišu mekoćom, isto kao moj.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 17:01   #75
tko to nije osjetljiv?

samo sto ima takvih, koji ce preko tog proci kao da se nista ne dogada... tj nikad naucit nece... ima takvih i uspravnije stoje nego osjetljivi

osjetljivi se povucu, i definitivno nauce za poslje.. ali patnja je velika gotovo smrtna

za ribe. vidim netko pisoa o ribama. ribe mogu bit dobre kao angel ako ih naljutis postaju pirane. jer su kasp. ali to nema veze. flegmaticni su oni koje neptun ludi... a agresivni su oni koje mars vodi... astrolozi kazu da su svi uravnotezeni. uravnotezeni su muda marjanova.... muda bila koja ja dok se ne isprazne pa opet muka da se napune
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 21:59   #76
Ja sam često dobivala te komentare da sam osjetljiva,ali ih baš i ne volim...jedno pitanje,mislim da osjetljivi ljudi ne kuže viceve i nije im baš svašta smješno,jeste vi takve/takvi?

Kako se nosim s tim,mislim da ti s vremena na vrijeme ojača duša...i volim sanjariti o ljepšem svijetu,pisat pjesme,posvetiti se svojoj unutrašnjosti....https://www.youtube.com/watch?v=ecTm6G7AjcM i slušat ovak nešto....ili ovak https://www.youtube.com/watch?v=5DUCKGyojpE

Koliko god htjela bit si dobra s ljudima-nanjušim ja njih kak si rekla,ali oni valjda od svih ljudi samo mene mogu nanjušit jer im se otvaram,pa me pokradu,iskoriste i povrijede...i uopće ne cijene....ja sam osoba koja će ljude poput sebe,pazit,maziti i čuvati...tako da vjerujem da ima neko tko će takav biti prema meni...neznam kak ću rješit problem iskorištavanja....
lickpickstick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 06:36   #77
Quote:
lickpickstick kaže: Pogledaj post
Ja sam često dobivala te komentare da sam osjetljiva,ali ih baš i ne volim...jedno pitanje,mislim da osjetljivi ljudi ne kuže viceve i nije im baš svašta smješno,jeste vi takve/takvi?

Kako se nosim s tim,mislim da ti s vremena na vrijeme ojača duša...i volim sanjariti o ljepšem svijetu,pisat pjesme,posvetiti se svojoj unutrašnjosti....https://www.youtube.com/watch?v=ecTm6G7AjcM i slušat ovak nešto....ili ovak https://www.youtube.com/watch?v=5DUCKGyojpE

Koliko god htjela bit si dobra s ljudima-nanjušim ja njih kak si rekla,ali oni valjda od svih ljudi samo mene mogu nanjušit jer im se otvaram,pa me pokradu,iskoriste i povrijede...i uopće ne cijene....ja sam osoba koja će ljude poput sebe,pazit,maziti i čuvati...tako da vjerujem da ima neko tko će takav biti prema meni...neznam kak ću rješit problem iskorištavanja....
Imamo mi humor, ali na neki svoj način. Njega najbolje prepoznamo kada se pronađemo u društvu sličnih osoba. Ne možeš učiniti da ti je smiješno nešto što nije.

Osobno sam osjetio neke pomake od kada radim. Svakodnevno komuniciram s kupcima, pa sam to iskoristio da isprobam različite načine komunikacije. Može se uvježbati opuštenije komuniciranje, bolje razumijevanje i iznašanje pokoje šale, ali onaj prirodni humor ne doživljavam sa svima.

Moje pitanje: da li ćeš biti dobra i prema osobama za koje predosjećaš da ćete iznevjeriti? Osobno volim pomoći i biti dobar prema svakome, ali s takvim pojedincima ne ulazim u dublje odnose. Za sada to dobro funkcionira, te spriječava manipulacije i iskorištavanja. Pružim koliko želim pružiti, a ne koliko netko želi izvući.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 09:49   #78
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Imamo mi humor, ali na neki svoj način. Njega najbolje prepoznamo kada se pronađemo u društvu sličnih osoba. Ne možeš učiniti da ti je smiješno nešto što nije.

Osobno sam osjetio neke pomake od kada radim. Svakodnevno komuniciram s kupcima, pa sam to iskoristio da isprobam različite načine komunikacije. Može se uvježbati opuštenije komuniciranje, bolje razumijevanje i iznašanje pokoje šale, ali onaj prirodni humor ne doživljavam sa svima.

Moje pitanje: da li ćeš biti dobra i prema osobama za koje predosjećaš da ćete iznevjeriti? Osobno volim pomoći i biti dobar prema svakome, ali s takvim pojedincima ne ulazim u dublje odnose. Za sada to dobro funkcionira, te spriječava manipulacije i iskorištavanja. Pružim koliko želim pružiti, a ne koliko netko želi izvući.

Da,ovo za humor vrijedi,samo mi se čini da smo po prirodi malo ozbiljniji...barem je tako kod mene.

Ja sam bila super konobar,uvijek pristojna i vrlo ljubazna...mnogi su se pored mene lijepo osječali,često su me hvalili šefu...ali se baš i nisam šalila,nikad

Ako se radi o osobama na radnom mjestu,onda vjerojatno hoću,neki dan sam shvatila da mi je nešto ukradeno
lickpickstick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 10:14   #79
Zbilja ne znam kako ste došli do toga da bi vegetarijanac koji pati zbog klanja životinja trebao zaklati kokoš...

Preosjetljivost u tom smislu može umiriti i komepnzirati na način premještanja fokusa. A to će napraviti tako da npr. volontira u prihvatilištu za pse. Umjesto razmišljanja o patnji životinja može razmišljati o konkretnoj pomoći životinjama, pa neće imati toliko problema zbog preosjetljivosti jer na ono što je trigerira neće biti toliko fokusirana.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 01:33   #80
Zar nije pravilnije reći da je svijet okrutan, ljudi grubi, samoživi, stvarnost mučna ,
lažna ,ljubav kratka i varljiva a trenuci sreće rjetki.Ljudi su otupili i sad "ja" imam problem.
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.