Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2014., 16:49   #261
O.k. uspjela sam dobiti termin za testiranje za add na edukacijsko rehabilitacijskom faxu u Zg. Ima li itko iskustva s njima da mi opiše kako dijagnosticiraju add - kakvi su testovi? Je li samo razgovor ili i testiranje? Koliko otprilike traje? Ako dijagnosticiraju, jel prepisuju lijekove, ili te upute nekom drugom tko ih prepisuje?
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 17:05   #262
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
O.k. uspjela sam dobiti termin za testiranje za add na edukacijsko rehabilitacijskom faxu u Zg. Ima li itko iskustva s njima da mi opiše kako dijagnosticiraju add - kakvi su testovi? Je li samo razgovor ili i testiranje? Koliko otprilike traje? Ako dijagnosticiraju, jel prepisuju lijekove, ili te upute nekom drugom tko ih prepisuje?
Bila sa djetetom (8 god) prosle godine. Razgovor traje cca sat i pol, obavili par testova koncentracije i pamcenja. Dijagnoza ADHA. Nije za lijekove (mogu oni preporučiti lijek koliko znam), nije za individualizirani pristup u nastavi. Dobili par savjeta kako se ponasati.
Nalaz nikad nismo dobili, iako smo vise puta intervenirali.

Iako sam imala preporuku za njih jako sam razocarana...
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 18:42   #263
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Bila sa djetetom (8 god) prosle godine. Razgovor traje cca sat i pol, obavili par testova koncentracije i pamcenja. Dijagnoza ADHA. Nije za lijekove (mogu oni preporučiti lijek koliko znam), nije za individualizirani pristup u nastavi. Dobili par savjeta kako se ponasati.
Nalaz nikad nismo dobili, iako smo vise puta intervenirali.

Iako sam imala preporuku za njih jako sam razocarana...
Pa zar nalaz ne daju tamo na licu mjesta?
A razumljivo da se ne odluce lako za lijekove djeci. Lijekovi su opasni pa valjda daju samo u krajnjem slucaju. Kako izgleda taj test pamcenja?
Ja to pitam za sebe-mene odraslu ce testirati.

Pokusajte im poslati mail? Na onaj opci mail i osobi koja ga je testirala- ako niste- mozda tako dodete do nalaza.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 21:29   #264
Nalaz dolazi naknadno na kucnu adresu. Tako su nama rekli, Znam i neke druge roditelje koji ga nisu dobili...

Ne znam kako izgleda stvar za odrasle, ali za klinca su nekakvi zadaci koje treba rjesavati i onda se gleda koliko je rijesio u zadanom vremenu. S tim da psiholog cijelo to vrijeme prica sa roditeljom i ometa dijete

Test pamcenja se svodi na citanje niza od 2 pa 3 pa 4 broja ili riječi i onda dijete to ponavlja.
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 08:41   #265
Evo mene opet. Zna li tko za psihijatra u rijeci- privatnog koji zna za Add- ne mora bit specijaliziran za to ali da zna uzet u obzir pri prepisivanju lijekova simptome poremecaja i odijeli sta je add a sto eventualno cista anksioznost. Treba mi za mene, ne za dijete.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 09:49   #266
Preporuka za neuro-psihijatra u zagrebu.... za djete od 4 godine.

Ima poremecaj pažnje... i zbog toga zaostajanje u razvoju govora... trenutno je na razini djeteta od 2,5 godina... logoped nas je uputio na logopedske terapije i neuro-psihijatra... al stvarno neznam di bi ga mogla odvest neuro-psihijatru?

puno hvala
veke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:27   #267
Da li je tko ovdje vodio dijete na neurofeedback?

Sent from my C2105 using Tapatalk
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:27   #268
Kakva su iskustva, hvala

Sent from my C2105 using Tapatalk
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:56   #269
Aspie, Vaš post premješten je na pdf Psihokauč i trenutno se nalazi ovdje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 21:41   #270
Veke probaj Kukuljevicevu nazvat
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 10:37   #271
ispričavam se ako je već rečeno, ali zanima me postupak dijagnosticiranja ADHD-a kod odrasle (20+) osobe.
kamo prvo? kod dr. opće prakse po uputnicu i to je to? dalje kamo te pošalju?

od kada znam za sebe imam problema s koncentracijom samo što to ni na jedan način nije smatrano slučajem
ali što sam starija imam sve više problema koji mi smetaju pri obavljanju nekih svakodnevnih stvari nisam neki težak slučaj, ali u previše situacija djelujem nemarno, a nije mi namjera nego si jednostavno ne mogu pomoći. ovo sam navela random. imam još masu stvari koje su tipičan ADHD, ali ako ga već imam, želim to napismeno tako da mi nitko bližnji ne može reći da se trgnem iz svog oblaka. to me baš raspizdi. totalno.

hvala
Wouh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 18:06   #272
Centar za rehabilitaciju u zg. Pisw ti par postova iznad
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 20:41   #273
Hvala, zvat ću sutra. A mogu li otići kod svog dr.-a opće prakse i tamo tražiti uputnicu? Ali uputnicu za koga? Psihijatra, psihologa?
Wouh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:02   #274
Psihijatra, oni su ovlašteni za postavljanje dijagnoza.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:08   #275
Pozdrav!

Ima li netko preporuku psihijatra u splitu koji ima iskustva s adhd-om kod odraslih. Hvala.
distrakcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 23:20   #276
Evo i mene na temi Za mjesec dana imam termin za testiranje Jedva čekam! Tu na edukacijsko rehabilitacijskom. Zna li tko kako ta testiranja izgledaju? Što se radi? Obzirom da sam student ne moram ništa platiti.. ne znam koliko inače košta Tenksss!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:10   #277
Zaspala ova tema!??!
može malo iskustava sa Adhd/Hiperaktivcima u vrtiću?
Dali su vam za dijete tražili asistenta?
aurora3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 22:03   #278
ADHD- di na tetstiranje?

Pozdrav!
Savjetovano mi je od strane učitelja da malenog odvedem na testiranje. Di? Kako to ide? negdi sam pročitala da se testira 2 puta u razmaku od 6 miseci!?
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 21:08   #279
Uzrok može biti u disbalansu bakterija u crijevima, značajna poboljšanja nastupaju kad se promjeni flora. Izvor ovih informacija je iz knjiga (npr "U crijevu vreba smrt". Wolfgang Spiller.) ili kompanija koje provode istraživanja za svoje proizvode (npr Megasporebiotic) ili opće preporuke od probiotičkih firmi (nemoram oglašavat sve) ili na youtubu ima videa na ovu temu kao i dosta istraživanja na životinjama (miševima) koji potpuno promjene ponašanje kad im se promjene bakterije u crijevima.

Za evidenciju stanja imaju labaratoriji u inozemstvu, tu dakle ne tražimo patogene nego nedostatak dobrih bakterija.

Ima za preporučiti još toga, ali ću biti optužen za "spam" jer te preporuke spadaju pod alternativno zdravlje.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 22:08   #280
Quote:
distrakcija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ima li netko preporuku psihijatra u splitu koji ima iskustva s adhd-om kod odraslih. Hvala.
Jeste dobili informacije i jeste bili kod nekoga?
__________________
Omnia mea mecum porto.
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.