Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 10:51   #1
Žiro račun uplate i olakšica

Pozdrav, radim preko student servisa te sam porezna olakšica roditeljima. limit je 15000kn na zaradu. Zanima me da li se u taj limit ubraja ako meni neka osoba sa svog računa prebaci novce na moj, tj fizicka osoba direktno šalje meni na račun ili uplačuje osobno. Isto tako kada ja uplačujem osobno.

Molim samo 100% sigurne odgovore jer neki kažu jedno a neki drugo
Jari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:57   #2
Bilo je slučajeva da je porezna uprava i to ubrojila jer se radilo o većim svotama.
Ako se to desi i tvoj roditelj dobije rješenje o uplati poreza, (dakle skinu te s olakšice radi toga), može roditelj uložiti žalbu na rješenje.

Sve ovisi kako će te uplate procjeniti referent u poreznoj. Al velim, ostaje opcija žalbe na rješenje porezne uprave .
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:55   #3
da li funkcionira da osoba koja je meni uplatila novac potpiše izjavu da joj je taj novac vraćen u kešu, s obzirom da to stvarno nije bio moj novac te sam podigao tocan iznos uplate u banci sto je vidljivo na racunu
Jari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 07:27   #4
Ne znam. Ako se desi da te radi tih uplata skinu s olakšice roditelju, onda ćete to s poreznom upravom rješavati.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.