Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 13:00   #221
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Isto tako ako te ti bliski ljudi zovu ignoriraš im poruke i pozive? Mogu te zvati da ti jave da im je pukla guma ili da su imali smrtni slučaj u obitelji.
Pa nekad ne odgovorim, da. Meni isto ponekad ne odgovore. Za važne situacije napišem hitno, zovem deset puta za redom i sve što je potrebno. Ne razmišljam o tome da se treba suzdržavati zbog nekog razloga.

Više manje su razlozi zbog kojih nekome ne odgovorim odmah to što mislim da nema potrebe za kurtoazijom, nego da zaslužuju da ih pitam kako si i čujem odgovor. Tko je uvijek sposoban za tu razinu razgovora je sretan. Nisam sposobna za to i ne želim drugoga raditi budalom s tim predstava razgovorima pa i ako o tome ne bi znali ništa.To je moj ideal. Nisam pobornik nonšalantnog odnosa prema drugom pa radije onda idem za njim, nego za tim da sam dostupna.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:04   #222
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
I meni.
Zato jer nemam bff s kojom se čujem na dnevnoj, pa ni na tjednoj bazi.
Imala sam neke intezivnije odnose nekad, sad više nemam iz različitih razloga. No, nikad nikoga nisam navlačila, muljala, ne javljala se u nadi da taj netko skuži pa da me prestane zvat.

Autorica je tražila objašnjenje, nije ga dobila.
Dobila je ignor.

Za mene dovoljan pokazatelj karaktera druge osobe.
Prema upisanom, autorica bi iz mene izvukla najgore.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:05   #223
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Postoje osobe kojima ništa drugo ne pomaže. Ozbiljno. Jednostavno su toliko fokusirani na sebe da ne bi skužili ni da im u lice saspeš odjebi. A većina nije na to spremna pa pokuša polako i naokolo.
Ja osobno nisam sklona nejavljanju, odnosno neodgovaranju na poziv, ali vjerojatno zato što ni ne radim probleme s odmacima i periodima "odmora". Nije mi se još dogodilo da imam osjećaj da me netko baš naglo otkačio. Ili ja nekog.
Obično te simbiotičare na prvu skužim pa s njima ni ne produbljujem odnose.
Da, da i da. To.

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
I meni.
Zato jer nemam bff s kojom se čujem na dnevnoj, pa ni na tjednoj bazi.
Imala sam neke intezivnije odnose nekad, sad više nemam iz različitih razloga. No, nikad nikoga nisam navlačila, muljala, ne javljala se u nadi da taj netko skuži pa da me prestane zvat.

Autorica je tražila objašnjenje, nije ga dobila.
Dobila je ignor.

Za mene dovoljan pokazatelj karaktera druge osobe.
Poanta je u tome da znamo samo jednu stranu priče u kojoj autorica relativno histerično veliča sebe a blati prijateljicu. Već u samom startu podmeće ljudima mišljenje o toj prijateljici. To isto dosta govori o autorici, kužiš.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:05   #224
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Postoje osobe kojima ništa drugo ne pomaže. Ozbiljno.

Kao što postoje i osobe koje su ti jedno vrijeme jako blizu i super ste si i još te uvjeravaju u vaše životno prijateljstvo, a onda nestanu.

Ja isto ne radim rezove niti sam simbioza tip osobe (daleko od toga ), ali sam napravila dva reza u životu s dvoje jako bliskih ljudi koji su mi stiskali ignore. Ok, budala sam što nisam ranije skužila, ali kad jesam, ja sam to prerezala kak se spada, a ne ove muljatorske spike 'dobri smo si, kaj briješ'.

Kod intezivnijih i predanijih odnosa volim biti na čistu, a ne da razmišljam hoće li se javiti, hoće li mi doći na poziv za rođendan, mogu li računati na tu osobu u vrijeme dobra i zla i te spike.

Sad sam sretnija i smirenija jer sam to dvoje maknula kompletno iz svog života. Nisam mislila da će se to ikad dogoditi jer smo prošli sve faze odnosa, znamo se odmalena i mislila sam da ćemo uvijek biti ok. Ne najbolji, ali barem ok.

Imam kvalitetnije odnose s ljudima s kojima se povremeno viđam i čujem. Ja zadovoljna.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:07   #225
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pa nekad ne odgovorim, da. Meni isto ponekad ne odgovore. Za važne situacije napišem hitno, zovem deset puta za redom i sve što je potrebno. Ne razmišljam o tome da se treba suzdržavati zbog nekog razloga.

Više manje su razlozi zbog kojih nekome ne odgovorim odmah to što mislim da nema potrebe za kurtoazijom, nego da zaslužuju da ih pitam kako si i čujem odgovor. Tko je uvijek sposoban za tu razinu razgovora je sretan. Nisam sposobna za to i ne želim drugoga raditi budalom s tim predstava razgovorima pa i ako o tome ne bi znali ništa.To je moj ideal. Nisam pobornik nonšalantnog odnosa prema drugom pa radije onda idem za njim, nego za tim da sam dostupna.
Dosada se ovdje, koliko se moglo prema uvodnom postu isčitati, nije radilo o takvom modelu odnosa, tj takvom gdje jedna strana tjednima nije sposobna uzvratiti poruku/poziv.

I ovdje nije riječ o neodgovaranju odmah.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:11   #226
ova tema mi je ko lud zbunjenog

alexa, kužim sve. možda je autorica daviteljica. ne znam. ja sam to malo hipotetski proširila.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:13   #227
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ova tema mi je ko lud zbunjenog

alexa, kužim sve. možda je autorica daviteljica. ne znam. ja sam to malo hipotetski proširila.
Da, generalno se slažem sa svim hipotetskim što si napisala, inače.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:14   #228
Meni dva mjeseca nejavljanja nisu mjera za rez.
Imam odnose raznih intenziteta i zaista, zaista, nejavljanje u tom trajanju nije mjerilo kvalitete.
A bliski smo si, ali ne čujemo se i ne vidimo stalno.

Bitno je kad se vidimo i čujemo, da je to još uvijek to.
I kao što ne moraš verbalizirati sve promjene na bolje u odnosu, jer ih kužiš, smatram da govorenje isto tako nije obavezno kad se odnos hladi ili mijenja.
Ne živi komunikacija samo od riječi
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:18   #229
dva mjeseca mi nisu rez ako se dese tu i tamo. ali ako imamo rez od dva mjeseca pa se vidimo pa rez od 2 mjeseca pa se vidimo i tako u krug onda s vremenom to više nije to.
nakon godinu dvije takvog odnosa više nisi u korak s nečijim životom, a ni meni se onda ne da prepričavat koje su mi se važne stvari desile u onom periodu dok se nismo čule.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:22   #230
pješčana, kakva dva mjeseca, meni je trebalo par godina da skužim
ne, nije to dovoljno vrijeme za rez (dva mjeseca), ali je indikativno da se osoba odbija javit puna dva mjeseca
da vidiš da te frendica zvala već pet puta, slala ti poruke, a ti samo zaklopila mobitel - bi li to napravila, a kao dobre ste si? ne bi vjerojatno.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:22   #231
Imam prijatelje koji ne žive u hr.
Radimo drugačijim tempom i živimo drugačije.
Sjednemo na skajp jednom u dva tri mjeseca, i prepričamo si sve.
Kad smo u istom gradu, provodimo cijele dane skupa. Sve prođemo.

Prilagođavamo se životu. Neću prekinuti odnos s nekim jer nemamo uvjete za češće druženje.

Gzeno, ne, ne bih tako postupila, naravno.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:23   #232
sad si ga zabrijala
kakvo inozemstvo
daj se stavi u kontekst priče

imam i ja dvije frendice koje su godinama vani, čujemo se virtualno, vidimo kad dođu
pa nije da im zamjeram jer se nisu javile dva mjeseca
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:32   #233
Samo malo, je l' vi poistovjećujete višetjedno/višemjesečno nejavljanje kad se vi nekome ne javljate i nejavljanje kad vas netko zove/šalje poruke, a vi niste u stanju odgovoriti više tjedana/više mjeseci?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:36   #234
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Dosada se ovdje, koliko se moglo prema uvodnom postu isčitati, nije radilo o takvom modelu odnosa, tj takvom gdje jedna strana tjednima nije sposobna uzvratiti poruku/poziv.

I ovdje nije riječ o neodgovaranju odmah.
Samo odgovaram na pitanje da li nekad ne odgovaram na pozive i poruke.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:39   #235
đizs
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:39   #236
Ja uvijek odgovaram na sve pozive i poruke. Bezobrazno mi je nekom ne odgovorit makar s neću, ne znam, pusti me na miru, javit ću ti se drugi put ili nešto tako.
Istina je da nisam nikad imala neki poseban razlog zašto ne bi odgovorila na poruku mjesec dana ali tko zna, možda postoji neka situacija u kojoj bi mi to bilo skroz opravdano.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:42   #237
onda kad nekoga želiš otkačiti i poručiti mu'ne zovi me više'.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:47   #238
Blažena pošta . Kako ljudi od cijele te tehnologije baš stave fokus na seen.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:49   #239
nije stvar u "seenu". ne radi se tu o čekanju na odgovor 2 sata nakon što se pojavio seen, nego mjesec dana.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:54   #240
Dobro, a vi nikad ne zaboravite odgovoriti? Pročitate na brzinu jer taj čas nemate vremena i poslije vam izađe iz glave?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.