Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2007., 13:00   #1
Analiza financijskih izvještaja

Je li netko čitao ovu knjigu:

Analiza financijskih izvještaja
autori: Katarina Žager, Lajoš Žager

Je li knjiga dobra?
Koliko je teška za savladati nekome tko nije učio računovodstvo?

Imate li savjet za neku bolju knjigu s ovom tematikom?
Tapio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:36   #2
Quote:
Tapio kaže: Pogledaj post
Je li netko čitao ovu knjigu:

Analiza financijskih izvještaja
autori: Katarina Žager, Lajoš Žager

Je li knjiga dobra?
Koliko je teška za savladati nekome tko nije učio računovodstvo?

Imate li savjet za neku bolju knjigu s ovom tematikom?
Uz dobru volju i dosta truda sve se da savladati, po meni knjiga je odlicna za analizu ( he kada neznam za bolju).
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 01:03   #3
Quote:
Tapio kaže: Pogledaj post
Je li netko čitao ovu knjigu:

Analiza financijskih izvještaja
autori: Katarina Žager, Lajoš Žager

Je li knjiga dobra?
Koliko je teška za savladati nekome tko nije učio računovodstvo?

Imate li savjet za neku bolju knjigu s ovom tematikom?
Osobno znam da je gospodin prof.dr.sc Lajoš Žager car nad carevima,sustavnijeg i motivirajućeg profesora na području računovodstva nisam slušao.

Ali napominjem napisana riječ je mrtva riječ,trebate slušati i iskusiti praksu bez ikakvih teorijskih predznanja da bi ušli dublje u svijet računovodstva i financija.
JA SAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 17:27   #4
Quote:
Tapio kaže: Pogledaj post
Je li netko čitao ovu knjigu:

Analiza financijskih izvještaja
autori: Katarina Žager, Lajoš Žager

Je li knjiga dobra?
Koliko je teška za savladati nekome tko nije učio računovodstvo?

Imate li savjet za neku bolju knjigu s ovom tematikom?
Ne znam sto ocekujes od te knjige tj. da li zelis nauciti vise o racunovodstvu ili zelis nauciti kako procjeniti vrijednost kompanije, jer ako je slucaj prvi - kupi je, ako je drugi - opet je kupi, ali nemoj ocekivati da ces nakon citanja nje postati novi warren buffett.

Svaki investitor bi je, reda radi, morao imati u vlastitoj knjiznici, ali ako ti se ne placa za nju predlazem da odes do neke knjiznice ili knjizare i proslistas knjigu 15tak minuta te odlucis.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:17   #5
Prolistao sam knjigu i nije me odusevila.
No, mozda prvi pogled vara...
Tapio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 12:23   #6
Tapio, potraži si još Upravljačko računovodstvo od Belaka i onu debelu crvenu od Van Hornea koju je izdao "Mate". Te dvije knjige ti daju malo širi pogled i na praksu. Inače, po meni za dobro razumijevanje i analizu financijskih izvještaja najprije ti je potrebno malo znanja iz "dosadnog" računovodstva i revizije. Tako možeš najbolje skužiti osnovne kategorije i kreativno poimanje računovodstva...
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 21:02   #7
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Tapio, potraži si još Upravljačko računovodstvo od Belaka i onu debelu crvenu od Van Hornea koju je izdao "Mate". Te dvije knjige ti daju malo širi pogled i na praksu. Inače, po meni za dobro razumijevanje i analizu financijskih izvještaja najprije ti je potrebno malo znanja iz "dosadnog" računovodstva i revizije. Tako možeš najbolje skužiti osnovne kategorije i kreativno poimanje računovodstva...
Nije precizirao sto zeli od knjige, pa cu pretpostaviti da zeli naci knjigu koja ce mu olaksati pronalazak podcijenjene dionice.

Ova koju spominje nije za to, a Belak jos i manje, on je cisto racunovodstvo. Da budem iskren nisam pronasao knjigu koja bi odgovorila na pitanje "koju dionicu kupiti", a najblize sto sam dosao je "Kako čitati i razumjeti financijski izvještaj", John A. Tracy, moja je izdanje 1994.

cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:48   #8
Hvala na odgovorima. Da, od ovih knjiga očekujem da mi olakšaju pronalaženje podcijenjenih dionica.
Tapio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:57   #9
Quote:
Tapio kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Da, od ovih knjiga očekujem da mi olakšaju pronalaženje podcijenjenih dionica.
Sretna potraga! U RH ćeš ih teško naći!
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 11:22   #10
Trebale bi mi instrukcije iz analize financijskih izvještaja poduzeća (na konkretnim slučajevima izvještaja) od osobe koja ima iskustvo rada u banci.

Radila sam godinama analizu financijskih izvještaja, ali ne u banci. Vidim da mi nedostaje to znanje koje se može steći vjerojatno samo u banci.

Moje iskustvo se svodi na analizu financijskih izvještaja prema pokazateljima. Znači znam ako treba i ručno unijeti sve stavke balance i računa dobiti i gubitka (dakle, jako su mi dobro poznate sve stavke financijskih izvještaja). Zatim, znam napraviti analizu prema pokazateljima. U sustavu smo imali 40-ak pokazatelja (to su oni klasični pokazatelji likvidnosti, profitabilnosti, zaduženosti, aktivnosti…). Znam koje vrijednosti pokazatelja su poželjne. Znam i formule pokazatelja. Na temelju balance, računa dobiti i gubitka i najviše na temelju pokazatelja izvučenih iz njih smo određivali kreditni razred i kreditni limit. Međutim, rijetko smo kad od poduzeća tražili neke dodatne podatke i pojašnjenja.

Nedavno sam bila na razgovoru za posao u banci.
Uglavnom, kad sam prezentirala na koji način sam ja radila analizu financija šefica odjela koja me ispitivala je bila razočarana i zaključila da sam radila šablonski i automatizirano (ne ja kao ja, nego je shvatila da je firma u kojoj sam radila tako radila) te da oni ne rade analizu samo na temelju “par faktora”.

Zatim mi je dala revidirani izvještaj jedne firme i rekla da kažem što bi ja pitala to poduzeće. Budući da nisam na taj način radila (preispitivanje stavki i pokazatelja i ispitivanje poduzeća) nisam ni uzela taj izvještaj jer sam smatrala da odgovor zahtjeva neka dublja znanja koja ja nemam.

Imam osjećaj da mi ne fali puno. Samo mi netko treba pokazati. A očito mi nitko ne želi pokazati ako nisam pripravnik, a u ovim godinama me nitko ne bi ni uzeo za pripravnika, posebno nakon iskustva koje imam. Također, proučavajući dostupnu literaturu primijetila sam da se u banci koriste i neki pokazatelji koje mi u bonitetnoj agenciji nismo koristili.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 11:31   #11
Inače, ovu knjigu od Žagera imam i nije mi bila puno od koristi.
Također, bila sam i na par seminara sa temom analize financijskih izvještaja. Također, sve nešto preopćenito i preosnovno od čega nisam imala puno koristi.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 01:54   #12
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Trebale bi mi instrukcije iz analize financijskih izvještaja poduzeća (na konkretnim slučajevima izvještaja) od osobe koja ima iskustvo rada u banci.

Radila sam godinama analizu financijskih izvještaja, ali ne u banci. Vidim da mi nedostaje to znanje koje se može steći vjerojatno samo u banci.

Moje iskustvo se svodi na analizu financijskih izvještaja prema pokazateljima. Znači znam ako treba i ručno unijeti sve stavke balance i računa dobiti i gubitka (dakle, jako su mi dobro poznate sve stavke financijskih izvještaja). Zatim, znam napraviti analizu prema pokazateljima. U sustavu smo imali 40-ak pokazatelja (to su oni klasični pokazatelji likvidnosti, profitabilnosti, zaduženosti, aktivnosti…). Znam koje vrijednosti pokazatelja su poželjne. Znam i formule pokazatelja. Na temelju balance, računa dobiti i gubitka i najviše na temelju pokazatelja izvučenih iz njih smo određivali kreditni razred i kreditni limit. Međutim, rijetko smo kad od poduzeća tražili neke dodatne podatke i pojašnjenja.

Nedavno sam bila na razgovoru za posao u banci.
Uglavnom, kad sam prezentirala na koji način sam ja radila analizu financija šefica odjela koja me ispitivala je bila razočarana i zaključila da sam radila šablonski i automatizirano (ne ja kao ja, nego je shvatila da je firma u kojoj sam radila tako radila) te da oni ne rade analizu samo na temelju “par faktora”.

Zatim mi je dala revidirani izvještaj jedne firme i rekla da kažem što bi ja pitala to poduzeće. Budući da nisam na taj način radila (preispitivanje stavki i pokazatelja i ispitivanje poduzeća) nisam ni uzela taj izvještaj jer sam smatrala da odgovor zahtjeva neka dublja znanja koja ja nemam.

Imam osjećaj da mi ne fali puno. Samo mi netko treba pokazati. A očito mi nitko ne želi pokazati ako nisam pripravnik, a u ovim godinama me nitko ne bi ni uzeo za pripravnika, posebno nakon iskustva koje imam. Također, proučavajući dostupnu literaturu primijetila sam da se u banci koriste i neki pokazatelji koje mi u bonitetnoj agenciji nismo koristili.
Rekao bih da znaš više nego misliš. Banke samo proširuju malo s par pokazatelja, koje možeš ionako naći na wikipediiji. Plus iskustvom dobiješ njuh, da možeš nanjušiti probelme u tvrtki, iako ih nekad klijent pokušava sakriti.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 14:20   #13
Knjiga i seminar za financijske analize

Pozdrav ekipa,

potreban mi je savjet vezano za pohađanje seminara iz područja financijskih analiza s naglaskom na EU fondove.

Je li imate preporučiti edukacije u HR koje su korisne i koje bi pomogle oko savladavanja osnova s obzirom da nisam studirao ekonomiju.

Također, može i preporuka za knjige koje bi bile korisne.

Inače, tehničke sam struke...

Hvala
dazuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 23:52   #14
Pozdrav, Sto se tice EU fondova neznam ali neku ekipu koju mos malo pogledat su,
Online trading academy (USA)
Anton Kreil (UK)
SMB Trading (USA-NY)
Linda Raschke

Te pogledaj film “The Trader” Paul Tudor Jones. 1987. Ovo ce to dat mentalni sklop koji pomaze pri dionicama (po mome misljenj)

A ostalo pokusaj nac koji ti se stil Traidinga svidja. Dali si Short ili Long term shema.
Te zasto fondovi? Koliko para zelis dizat, koliko vremena zelis posvetit dionicama?
Itd....


Sent from my iPhone using Tapatalk
AcodeZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 00:08   #15
Nadodatak.

U financijama gledaj sve kao VAL (morski valovi)

Kako Val Funkcionira (princip: Metla za izgradnjj Auta)

Ruda (Metal)
Rudnik (kompanija koja vadi rudu)
Preradjivac
Tvornica Automobila
Ducan
Kupac.

Po nekim statistikama treba 6 mjeseci da se VAL prenese na drugi kraj.

Ako Kupac ne kupuje
Iduci koji pati je Ducan
Poslje njea Tvornica itd itd.

Tako kad analiziras izvjestaj moras znat u kojem sektoru je Kompanija.
Cime se bavi. Odakle dolaze stavri koje prodavaju.
Itd itd
Teoretski pitas sam sebe oko 1000 pitanja vise manje te tako slikas sliku sta ce i kamo ce stvari bit u buducnosti.

Nadam se da je ovo bilo informativno



Sent from my iPhone using Tapatalk
AcodeZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 20:58   #16
Kmjiga je odlicna za razumijevanje nekih pojmova.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Vexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.