Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 10:59   #101
Molim Vas da kada govorite o karticama (Visa, ECMC) koje ste dobili, zatražili ... napišete i o kojoj banci je riječ

Svaka banka ima te kartice, ali ih veže uz drugačije kriterije odobravanja ...

Npr. Visu izdaje zaba po defoltu korisnicima:
- deviznog računa => debitna kartica
- poslovnog računa => debitna kartica

No isto tako ima 2 Visa kartice => revolving kreditne kartice, za koje je potreban prihod, depozit, nešto ...

Zašto sam Vas to zamolila?
Zato da ljudima koji žele zatražiti karticu olakšamo tj. da znaju što mogu očekivati kod zahtjeva za karticu


Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:53   #102
Quote:
shrekica kaže: Pogledaj post
obična je. a ništa, onda niti neću kupovati do sl. mjeseca . da se ne osramotim.
kad više nigdje neprimaju čekove. morat ću što prije zatvoriti visu pa pokušati dainers dobiti. mada niti neznam šta treba da nju dobiješ.
Draga moja, probaj se odviknuti od divljanja s karticom,..........Zna biti jako nezgodno, jer i to je novac koji moras zaraditi......
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 20:23   #103
kreditna kartica

jedno pitanjce! jeli mogu otvoriti kreditnu karticu evo točno ću vam reći u slavonskoj banci, visa (s obzirom da samo tu imaju), ako sam na tekućem računu u minusu, a radim u državnoj firmi, točnije na fakultetu! zaposlena za stalno, već godinu dana i sve to tako lijepo i uredno!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 21:46   #104
Možeš, jer ti minus po tekućem računu nema veze sa kreditnom karticom.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 14:24   #105
oooo hvala bogu!! muchas gracias for informacias!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 00:11   #106
I drugi put!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:40   #107
da li je riječ o dozvoljenom prekoračenju ili nedozvoljenom ?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 14:45   #108
dozvoljenom!! zašto?!?
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 01:27   #109
Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
dozvoljenom!! zašto?!?
Zato što će ti, ako si u nedozvoljenom minusu, najprije tražiti da to pokriješ, pa onda podneseš zahtjev za kreditnu. Ja pretpostavio da si u dozvoljenom, pa nisam ni pitao...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:38   #110
ma to je sve o.k.!! eto podnjela zahtjev i za mjesec dana je tu!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 12:34   #111
e šta ako sam ja naručila tu kreditnu karticu i sve sredila al sad dok mi je to došlo da ovjerim i podignem ja se predomislila!! kak da to otkažem!?!i što ja to moram platiti sad!! stigla mi neka obavjest da će mi uzet 99 kn sa računa zbog te kartice!! jel to cijena narudžbe!!?
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 14:38   #112
Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
e šta ako sam ja naručila tu kreditnu karticu i sve sredila al sad dok mi je to došlo da ovjerim i podignem ja se predomislila!! kak da to otkažem!?!i što ja to moram platiti sad!! stigla mi neka obavjest da će mi uzet 99 kn sa računa zbog te kartice!! jel to cijena narudžbe!!?
Ovisi o kojoj se kartici radi, to je mozda upisnina. Ako je mozes se pozdraviti s tom lovom, ali nemoj zaboraviti i na clanarinu za prvu godinu (cini mi se 150kn).
http://www.slavonska-banka.hr/sbo_cms/bank/home.nsf

BTW Kreditna kartica je zlo ako je ne znas koristiti.

Pozdrav
__________________
o majke ti, nakon svih ovih pustih stranica imam instantan deficit mozga
Onaj koji luta. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 14:47   #113
Kreditne kartice

Pozdrav!


Evo ovako... imam jedno pitanje vezano za kreditne kartice... htio bi si uzeti jednu ali iskreno nemam pojma koju... Bitno mi je da sa tom karticom mogu kupiti nešto na rate a da mi ne ide kamata u nekoliko prvih rata (naprimjer ako ide "kredit" na nešto za 6 mjeseci onda da mi na to ne ide nikakva kamata). Znam jedino da ne želim Diners i to je to. Za ostale nemam previše informacija. tekući račun imam u ZABI. Zanima me kakva iskustva vi imate i šta mi možete sugerirati. Ono za šta bi mi trebala najviše je kupovanje preko interneta.

Unaprijed hvala.
__________________
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
voyager74656 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:09   #114
Quote:
voyager74656 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!


Evo ovako... imam jedno pitanje vezano za kreditne kartice... htio bi si uzeti jednu ali iskreno nemam pojma koju... Bitno mi je da sa tom karticom mogu kupiti nešto na rate a da mi ne ide kamata u nekoliko prvih rata (naprimjer ako ide "kredit" na nešto za 6 mjeseci onda da mi na to ne ide nikakva kamata). Znam jedino da ne želim Diners i to je to. Za ostale nemam previše informacija. tekući račun imam u ZABI. Zanima me kakva iskustva vi imate i šta mi možete sugerirati. Ono za šta bi mi trebala najviše je kupovanje preko interneta.

Unaprijed hvala.


Zar nitko nema nikakv prijedlog?
__________________
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
voyager74656 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:35   #115
A kaj da ti predložimo? Diners si reko da nećeš, znači ostaje ti American (za njega moraš imati otvoren tekući u PBZ-u), MasterCard i Visa. Kak imaš tekući u ZABI, vjerojatno možeš uzeti njihovu GO karticu, al kolko znam ona je revolving, a to ne preporučam, osim ako se znaš jako dobro kontrolirati.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:50   #116
nije točno da za amex moras imat račun u pbz-u...samo odes tamo, uzmes pristupnicu, prilozis zadnju platnu listu, das njima na salteru da to posalju i cekas odgovor :-)
diners - bezveze
najbolji je definitivno amex
__________________
...lik iz bajke...
anna molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 10:31   #117
Quote:
anna molly kaže: Pogledaj post
nije točno da za amex moras imat račun u pbz-u...samo odes tamo, uzmes pristupnicu, prilozis zadnju platnu listu, das njima na salteru da to posalju i cekas odgovor :-)
diners - bezveze
najbolji je definitivno amex
Po čemu je najbolji amex?

Visa je najprihvaćenija kartica u cijelom svijetu, btw.

Ako imaš račun u ZABI imaš 4 mogućnosti:

1) plaćanje Maestro karticom do 12 rata bez kamata - najprihvatljiviji

2) Master card obična vulgaris - stiže na naplatu odmah cijeli iznos

3) GO card, koja je revolving ali možeš uzet naplatu od 100% - što je OK jer s njom isto ide na rate bez kamata al ako uzmeš revolving od 5% zna bit tricky jer upadaš u začarani krug

4) Visa - moj osobni favorit u slučaju "emergencies". - na njoj dobiješ limit od X kuna (obično u iznosu na 2xneto plaća) koji si dužan vratit u roku 2 godine. Npr, danas kupiš TV u iznosu 5.000 kn, prva "rata" u iznosu od 5% vrijednosti dolazi na naplatu sljedeći mjesec, a tih 5.000 kn si dužan u potpunosti vratit nakon 2 godine, tako ti rasporede te rate. (5.000/24 ili 5% od iznosa ovisno što je više) sam biraš kolko ćeš uplatit na Visa račun taj mjesec - možeš odmah i sve (ali ne manje od 5%), tim bolje jer nemaš kamatu.

Kamata na stanje duga pod 2,3 i 4 iznosi 12% i naplaćuje se svaka 3mjeseca
Kamata na minus na tekućem iznosi 14%

Za kupovanje preko neta - Visa ! Generiraš ju u Paypal i miran si.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 15:05   #118
amex je najbolji po tome sto ne placas kamate...a na sve ove revolving kartice plaćaš masu kamata..tako da..uzmes amex, popeglas na rate i platis sto si potrosio, a ne jos milijun kamata raznoraznih...
sve ovisi o tome sto kome treba....
__________________
...lik iz bajke...
anna molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 15:46   #119
Pa to možeš s bilo kojom charge karticom.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:40   #120
sve te kartice su vise manje iste. ako ti prodavatelj proda na rate , vazno je da su bez kamatne, a ako prodavatelj prodava na rate s kamatom tad placas kamate. Revolving je dobar ali treba paziti. Ja imam Amex gold i Amex T-com(revolving). S revolving nikad nisam upao u veci dug da moram placati neke kamate, ali zato imampopust kod placanja T-com racuna koji su mi prilicno veliki, pa mi se isplati.
__________________
more svud oko nas
porporela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.