Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2005., 12:38   #81
Quote:
grifone kaže:
Tu se ne slažem, subota je idealan dan za utakmice. Kad se sjetim kad se igralo nedjeljom pa one spike "nedjeljni ručak, obiteljski dan"... Istina da ima ljudi koji rade ali tamo gdje su reflektori igra se fino navečer, uostalom to je vani najnormalnija stvar i tako će ih i kod nas kad-tad svi morati instalirati.
Meni više paše subota zbog gostovanja.. Zajebano je vraćati se iz Zadra u 3 ujutro a u pol 7 na posao. Ili netko čak izravno sa gostovanja na posao..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 12:45   #82
Quote:
grifone kaže:
Tu se ne slažem, subota je idealan dan za utakmice. Kad se sjetim kad se igralo nedjeljom pa one spike "nedjeljni ručak, obiteljski dan"... Istina da ima ljudi koji rade ali tamo gdje su reflektori igra se fino navečer, uostalom to je vani najnormalnija stvar i tako će ih i kod nas kad-tad svi morati instalirati.

al gledaj imas vise fanatika koji bi u nedjelju dosli jer subotom rade a obiteljski rucak i te spike se lako rijese!!da su tekme nedjeljom u pet niko se ne bi bunio i svi sretni i zadovoljni!!

ali slazem se i subota da bude ali naravno navecer a to je trenutno nemoguce jer nemamo reflektore!!
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 13:41   #83
Quote:
Baklja kaže:
Meni više paše subota zbog gostovanja.. Zajebano je vraćati se iz Zadra u 3 ujutro a u pol 7 na posao. Ili netko čak izravno sa gostovanja na posao..
A tek meni...

Sad kad je ispa Zadar mi je najbliže gostovanje daleko 400km
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 17:23   #84
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
A tek meni...

Sad kad je ispa Zadar mi je najbliže gostovanje daleko 400km

daj mi reci kak stojis sa problemima sa starcima oko tih putovanja i koliko potrosis godisnje na tekme (domace i gostovanja)??
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 17:34   #85
Quote:
crotomy kaže:
daj mi reci kak stojis sa problemima sa starcima oko tih putovanja i koliko potrosis godisnje na tekme (domace i gostovanja)??
Sa starcima sam u vječnim svađama, čak sam par puta i biža iz kuće...

Računaj oko 300kn po utakmici ( bez evropskih i domaćih )... dakle bude oko 20 gostovanja

300*20=6000kn ( + europa + domaće karte )
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 19:54   #86
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
Sa starcima sam u vječnim svađama, čak sam par puta i biža iz kuće...
Uliganu jedan...
__________________
---
Sinnovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 00:47   #87
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
Sa starcima sam u vječnim svađama, čak sam par puta i biža iz kuće...

Računaj oko 300kn po utakmici ( bez evropskih i domaćih )... dakle bude oko 20 gostovanja

300*20=6000kn ( + europa + domaće karte )
nemoj bit lud i svadjat se sa starcima!!il si posteno bogat il su ti starci stvarno zlatni sta ti daju pare za tekme!!nadam se da ces ove sezone vidit puno vise europe!! !nije da to govorim zbog hajduka da bude sto duze u europi neg bi mi bilo drago da malo vidis svita!!
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 19:46   #88
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
300*20=6000kn ( + europa + domaće karte )
nisam znao da na forumu imamo i starog keruma sina..
__________________
Anything that takes twelve steps isn't worth doin'.
uefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 19:50   #89
Jebiga... nabavlja se sa svih strana...
starci, ekipa, dida, baba, tete, kumovi, cura, bivša cura, poker i tako...

U biti tih 6000kn i nije toliko puno ako računaš da je to cifra kroz cilu godinu

Kao i duvan recimo... nekimo nije puno dat 20 kn ( recimo 20 jel je lakše računat ) dnevno, al to godišnje ispadne 7300kn


Nego malo smo u offtopic skrenili
Vratimo se na temu...


Evo recimo nešto vezano uz temu, radovi na Poljudu još nisu počeli
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 22:49   #90
Quote:
Mr.Ex.President kaže:
Jebiga... nabavlja se sa svih strana...
starci, ekipa, dida, baba, tete, kumovi, cura, bivša cura, poker i tako...

U biti tih 6000kn i nije toliko puno ako računaš da je to cifra kroz cilu godinu

Kao i duvan recimo... nekimo nije puno dat 20 kn ( recimo 20 jel je lakše računat ) dnevno, al to godišnje ispadne 7300kn


Nego malo smo u offtopic skrenili
Vratimo se na temu...


Evo recimo nešto vezano uz temu, radovi na Poljudu još nisu počeli
ja sam mislio da se stimac zajebava za ovo jucer al ako nisu krenuli s radnicima i nista ni da krene cisto sumnjam da ce tekma na poljudu bit!jel ima puno radova za napravit i kad je tekma???
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 23:37   #91
Quote:
crotomy kaže:
ja sam mislio da se stimac zajebava za ovo jucer al ako nisu krenuli s radnicima i nista ni da krene cisto sumnjam da ce tekma na poljudu bit!jel ima puno radova za napravit i kad je tekma???
Ne radi se ništa...
Poljud je u mrtvilu, nema ni treninga, ni radova, ni Torcide,...

Mislim 17.08
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:08   #92
Stadioni u Hrvatskoj

evo kad je već ona tema propala zbog lošeg uvoda, ja ću se malo potrudit, pa ću krenut:

Stadion Dugopolja
Početak radova na izgradnji glavnog nogometnog stadiona, predviđen za kolovoz ove godine, označit će istodobno nastavak realizacije ambicioznog projekta Općine Dugopolje koji obuhvaća kompleks sportskih objekata vrijedan 100 milijuna kuna. Od rujna prošle godine u uporabi je, naime, prvi iz niza objekata - pomoćno nogometno igralište s umjetnom travom kao podlogom. Izgradnja glavnog stadiona trebala bi biti okončana do rujna 2008., a koštat će oko 40 milijuna kuna. Kompleks se gradi unutar gospodarske i stambene zone Podi, na parceli površine 25.000 četvornih metara.

Prema riječima načelnika Dugopolja Zlatka Ževrnje, glavni nogometni stadion imat će dimenzije koje zadovoljavaju međunarodne kriterije, čime je udovoljeno zahtjevima HNS-a, odnosno pravilima krovne europske nogometne organizacije (UEFA), kapacitet mu je 5500 mjesta, sve sjedaćih, bit će pokriven prirodnom travom, a imat će i sve potrebne prateće sadržaje. Osim svlačionica, koje se, naravno, podrazumijevaju, to znači i odgovarajući sanitarni čvor, garderobu za suce, posebno muške i ženske, prostorije za liječničke ekipe, teretanu, restoran. Udovoljiti pravilima UEFA-e znači i osigurati kvalitetne uvjete za TV snimanja i prijenose utakmica, o čemu se također vodilo računa.

- Naš pomoćni stadion, u koji smo uložili 6,5 milijuna kuna, služi svim kategorijama igrača lokalnog nogometnog kluba "Dugopolje" i ima uvjete za organiziranje natjecanja. Želimo, međutim, i veći stadion sa svim sadržajima. Razloga je više. U Dugopolju se nogomet igra organizirano više od 50 godina i želja nam je prelazak u viši rang natjecanja, te pružanje mogućnosti igranja na kvalitetnom terenu i onima iz bližeg okruženja. Utemeljit će se i škola nogometa - navodi načelnik, ali ne zaboravlja i ekonomsku komponentu ovog projekta.

- Cilj nam je da nogometne ekipe dolaze u Dugopolje na pripreme, što će stadionu donijeti vlastiti izvor prihoda, potrebnih za održavanje objekta - precizira, dodajući da će se u sklopu stadiona nalaziti i 900 četvornih metara površine za poslovne prostore, što će također donositi prihod.
Valja napomenuti da problema za smještaj sportaša ne bi trebalo biti jer se uz sportsku zonu Podi gradi hotel s četiri zvjezdice.
Gradnja kompleksa obuhvaća još dva bazena, jedan olimpijskih dimenzija i mali, namijenjen djeci. Početak gradnje bazena planiran je u proljeće 2008. godine, baš kao i teniskih terena. Dio kompleksa bit će, naime, i devet teniskih terena, od toga jedan s više od tisuću sjedaćih mjesta, te tri natkrivena. Potom slijedi gradnja otvorenoga košarkaškog igrališta i u konačnici, početkom 2009. godine, polivalentne dvorane. Riječ je o gradskoj dvorani s dvije tisuće sjedaćih mjesta, namijenjenoj različitim sportovima (rukomet, odbojka, košarka), ali i održavanju glazbeno-scenskih priredbi.

a evo kako će ta ljepotica izgledat


Inače grad dugopolje ima oko 3000 stanovnika, tako da je 1 ovakav stadion i više nego dosta

također, ako bi zadar ili šibenik ikada došli do Europe, oni bi mogli komotno ovdje igrati kad se sve dovrši

Projekt Aldo Drozina za stadion Istre

više o tom stadionu možete pročitati u ovom intervjuu:
http://regionalexpress.hr/site/more/...n-aldo-drozina






Novi mogući Dinamovi stadioni

kao 1. (naša) ruševina na kraju grada

stadion primi oko 38 000 ljudi, a svake godine se jedino kada je 3. pretkolo stadion napuni do posljednjeg mjesta(kad je u pitanju Dinamo) pa i više zbog nesposobne uprave
napuni se i par puta kada igra repka, ne stalno naravno jer je ipak u pitanju Zagreb

ime je stadion dobio po Maksimilijanu Vrhovcu, zagrebačkom nadbiskupu...park maksimir je napravljenu 18. st., a ova ruševina u 20. st.

stadion se "obnavlja" još od 97., odtada utrošeno je oko 80 milja eura u stadion, napravljeno je još veće sranje
Bandić je početkom 21. st. reko da mu se smije pljunut u facu ako stadion neće bit dovršen do 2006.
nitko mu nije još pljunuo, a mi smo u 2008. a stadion niti blizu da se počne radit

2006. stadion je bio planiran da do 2008. ovako izgleda:




novije ideje su ovakve



znači isto sranje, samo sa krovom...al bar liči na stadion...prvotna ideja je bila da će se dovršit do 2010.

a sad postoje najnovije ideje o kojima ste sigurno čuli
npr. Lanište

Kajzerica
ovako
ili ovako


sve u svemu građani Zagreba će 1 dalekog dana odlučit na referendumu šta žele...Maksimir, Kajzerica ili nešto deseto
pitanje je šta sve Milan može izmislit

po mojim slobodnim (optimističnim)procjenama na maksimiru bi mogli uživat već do 2030. kada će sva nafta ponestat i put do tekme će doć više nego bajna karta za stadion(iz bajke)

mislim da više slika ne mogu postavljat(10 maksimalno), pa možda ubrzo pokažem nešto i o ostalim stadionima
Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:52   #93
Ostali stadioni u HRV

Poljud
više o samome stadionu: http://hr.wikipedia.org/wiki/Stadion_Poljud


kao šta svi znate, najljepši trenutno stadion u HRV i ponos cijele Dalmacije
kao 1 od mnogih koji su bili na njemu moram reć da je komfor na samome stadionu kao i u svima u HRV mala katastrofa...stolice gore nego na Maksimiru, a negdje kupit za jest i pit jedva nać

stadion je zadnje obnavljan(tj. semafor) prije tekme Hrvatska-Brazil gdje je HNS kao šta često čini uredno pokrao građane.

Šubićevac

stadion dobio ime po Šubiću, nekih osobitih podataka o stadionu nisam našao ni vjerojatno nema
a ni slika nije baš neka
sve u svemu, stadion primi oko 8000 ljudi, a nekakva nadogradnja i nije planirana jer reflektori postoje dulje vrijeme, samo šta su, oprostite na izrazu, bullshit

Stanovi u Zadru

Sadašnji oblik stadion je dobio 1979 godine, prilikom priprema za održavanje Mediteranskih igara u Splitu 1979. godine.
Tada je izgrađena i upravna zgrada kluba. Istočna tribina, koja se naslanja na stambeno-poslovnu zgradu, izgrađena je 1994. godine.
Kapacitet stadiona je 2.860 sjedećih mjesta, koja se nalaze na Istočnoj i dijelu Južne tribine, te cca 3.000 stajaćih mjesta. Natkriveno je svega 30 mjesta VIP lože.

Trenutno stanje stadiona ni približno ne zadovoljava krirterije koji su propisani Pravilnikom o licenciranju klubova I HNL. Upravo to bio je razlog da se krene u adaptaciju i nadogradnju stadiona.

U prvoj fazi, bit će postavljena rasvjeta, za odigravanje noćnih utakmica, što je uvjet da bi klub dobio licencu za natjecateljsku sezonu 2008/09. Ovi radovi trebali bi biti završeni do srpnja 2008. godine.
U drugoj fazi, ruši se i uklanja zapadna i sjeverna tribina, uključujući i kuću koja se nalazi u sklopu sjeverne tribine. Potom se na zapadnoj strani gradi tribina, kapaciteta cca 2.000 mjesta, sa svim popratnim sadržajima, koji su propisani Pravilnikom o licenciranju klubova (sanitarni čvor, 4 komforne svlačionice, press centar, mini TV studio, VIP salon, VIP loža...) na sjevernoj strani gradi se tribina kapaciteta cca 500 mjesta. Zapadno od stadiona, gradi se službeni parking. Ova faza trebala bi biti završena do srpnja 2009. godine. Unutarnje uređenje zapadne tribine trebalo bi biti završeno do srpnja 2010. godine.

Po završetku adaptacije, stadion bi bio kapaciteta cca 5.500 sjedećih mjesta, od kojih bi oko 1.500 mjesta bilo natkriveno.

Inače na ulasku na igralište igrači moraju proć kroz kafić.
ovo je definitivno najlošiji prvoligaški stadion kao i najtragičniji, svi znamo i zašto(RIP Čustić)

Gradski vrt u Osijeku

stadion primi oko 20 000 ljudi i time je 1 od najvećih stadiona u Hrvatskoj
Osijek nažalost baš i ne živi za nogomet pa je sam stadion zbilja rijetko pun...najpopunjeniji prošle sezone bio je na tekmi sa dinamom kad se nakupilo čak oko 15 000 gledatelja

Ne planira se naravno nikakva nadogradnja ili nešto slično jer stadion ima sve potrebne uvjete, a bogme i nije ružan izvana
da je došlo do EURA 2012, napravljen bi bio veći stadion sa čak 30 000 ljudi

Kantrida u Rijeci



stadion primi oko 12 000 ljudi
stadion je često solidno popunjen na derbijima sa Hajdukom i Dinamom, al jako rijetko skroz pun...čak ni na reprezentaciji koja dolazi svake 20. nije skroz pun
ali svejendo, vidi se da dosta Riječana ipak voli nogomet i zaslužuje veći i bolji stadion

a taj noviji stadion bi trebao oavko nekako izgledati:

radi se o Rujevici, staidon će primit vjerojatno oko 20-30 tisuća ljudi
da je došlo do EURA 2012., stadion bi se već morao početi graditi...

Kranjčevićeva stadion NK Zagreba

jedan od najgorih stadiona uopće, na mjestu gdje će u budućnosti biti trgovački centar
novi planirani stadion bi trebao biti Kajzerica, tada će NK Zagreb preuzet dinamov zamjenski stadion dok se ne sagradi Maksimir
sve ovo bi se moglo deisti za nekih 20-30 god. već
slike kajzerice možete u gornjem postu pogledat

Gradski stadion u Zaprešiću


primi oko 5000 ljudi, može i više kad je gužva
nažalost stadion je vrlo rijetko popunjen i trenutno inter ima najslabiju gledanost...barem šta se tiče prošle sezone
inače baš kao i klub, stadion je odlično sređen...i prolazi kroz svaku UEFINU inspekciju bez problema
nadogradnje nikakve ne bi trebalo u budućnosti biti jer apsolutno nije potrebna

stadion Cibalia-Vinkovci


stadion može primit oko 8000 ljudi i najčešće dolazi oko 2000 ljudi na utakmice...kad je veća utakmica i do 5000
u posljendje vrijeme na samome stadionu su nadograđeni smao reflektori kako bi navijači Cibalije mogli gledat svoj klub u Vinkovcima

na otvorenju pred reflektorima bilo je ćak oko 5000 ljudi
nekih dodatnih nadogradnji ne bi trebalo biti

Stadion Velika, trenutno stadion Croatije iz Sesveta

1 od najljepših stadiona u HRV sa kapacitetom oko 12 000 ljudi u mjesto sa jedva par tisuća ljudi
stadion je sagrađen za klub kamen-ingrad ali on je u međuvremenu propao i sad ga koristi samo Croatia, a ubrzo će ili NK Papuk ili nitko...i nažalost stadion će postat kao i većina ostalih-rugoba

Croatia će u budućnosti kad NK Zagreb dobi licencu igrat na Kranjčevićevoj, a tek onda na svom stadionu u Sesvetama kojeg će napravit sam predjsednik kluba...ako se ne varam to će biti 1 od rijetkih stadiona koji će biti isključivo vlasništvo kluba


evo nažalost, opet sam potrošio već 10 mogućih slika pa ću morat ostatak stadiona prvoligaša i nekih budućih u novi post.
Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 03:07   #94
Gradski stadion u Koprivnici

stadion primi tek oko 3500 ljudi sa svim sjedećim mjestima
natkrivenih mjesta je oko 1000 i nešto
stadion redovito dobiva licencu za pretkola uefinih natjecanja, ali naravno ne i za sama europska natjecanja zbog malog stadiona

u planu je nadogradnja dodatne tribine kako bi kapacitet bio veći
uzevši u obzir novije uspjehe Slavena, Koprivnica zaslužuje veći stadion

Gradski stadion u Varaždinu



stadion koji primi oko 10 000 ljudi je solidan stadion za HRV prilike i često je solidno popunjen
kada je svojdebno bio prodan Vugrinec, Varteks je planirao sa tim novcima sagraditi novu sjevernu tribinu...ali nažalost do toga nije došlo

stadion inače je komforan kolko-tolko jedino šta su WC-i dosta užasni...
bio sam osobno par puta na stadionu(ali već dulje vrijeme nisam) pa se nadam da se bar nešto u tom smislu obnovilo

inače na stadionu se bez problema mogu igrat sva UEFINA natjecanja i tu nema problema

NK Trogir budući stadion
zbog Štimčevog plana lige 16 i manja mjesta su prionula poslu želeći imat svog prvoligaša
među njima je i Trogir
ovdje je maketa novog stadiona:


Radi se o jedinstvenom projektu na ovim prostorima, čiju izradu je Grad Trogir povjerio slavonskoj tvrtki Termoprojekt. Stadion će imati 7560 sjedećih mjesta, s tim da će trećina biti natkrivena, ali posebnog doživljaja jer će južna strana stadiona biti otvorena prema moru, dok će iza južnih vrata bit posađeno sedam maslina. Tako će ovaj stadion potpuno orijentiran prema moru, biti izgrađen kao svojevrsna oda Dalmaciji. S obzirom na blizinu zračne luke bit će i idealno mjesto za pripreme najboljih hrvatskih nogometaša, ali će moći ugostiti i najkvalitetnije i najzahtjevnije nogometne družine iz cijelog svijeta. U tijeku je izrada istog.



evo nadam se da ste zadovoljni kako je tema otvorena(morao sam se nešto i potruditi )

ovdje možete stavljat planove budućih stadiona ili slike vsojih niželigaša...od prvoligaša očito ne treba jer sam sve postavio.

a možemo i raspravljat o situaciji oko HRV Stadiona
Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 03:56   #95
svaka čast na otvaranju.
ali nevjerojatno koliko je nama trebalo da 'mrdnemo guzicu' i počnemo nešto raditi,stalno se nešto planira,a ostavi na pola...da dovedemo nijemce na čelo naših klubova,za 10 godina bi imali mali nogometni raj.ali to je sad neka druga priča...
bio sam skeptičan glede štimčeve lige 16,ali možda i nije tako loše.čini se da čovjek ipak ima određenu viziju i odlučnost,samo se pribojavam lokalnih šerifa oće-meni-ostat-štogod-eura-usvemuovome i sličnog primitivluka.čuo sam nešto da će se davat 3% od transfera u neku zajedničku blagajnu ili manjim klubovima...to podržavam svakako.
ali ajde hvala Bogu,i mi smo počeli raditi.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:30   #96
Quote:
Lux kaže: Pogledaj post
Ostali stadioni u HRV

Poljud
više o samome stadionu: http://hr.wikipedia.org/wiki/Stadion_Poljud


kao šta svi znate, najljepši trenutno stadion u HRV i ponos cijele Dalmacije
kao 1 od mnogih koji su bili na njemu moram reć da je komfor na samome stadionu kao i u svima u HRV mala katastrofa...stolice gore nego na Maksimiru, a negdje kupit za jest i pit jedva nać

stadion je zadnje obnavljan(tj. semafor) prije tekme Hrvatska-Brazil gdje je HNS kao šta često čini uredno pokrao građane.


a taj noviji stadion bi trebao oavko nekako izgledati:

radi se o Rujevici, staidon će primit vjerojatno oko 20-30 tisuća ljudi
da je došlo do EURA 2012., stadion bi se već morao početi graditi...
Da te malo ispravim i dopunim.
Nisi stavio sliku Rujevice nego sliku renoviranog Poljuda.
Ovo je Rujevica:


A ovo Poljud:


I, tako obnovljen, imao bi oko 45000 mjesta.
A što se tiče obnove Poljuda, ona je rađena i nakon Brazila. Ali samo naki manji zahvati. Ali je zato ove godine već odobren proračun za zahtjevniju obnovu. I ta obnova uskoro kreće. A, između ostalog, biti će i postavljen novi krov.
pc_arhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:19   #97
pa zar poljud ne bi trebao biti obnovljen za svjetski kup u atletici, nesto sam cu da bi i na jug trebali izgraditi tribine!!!
cro_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:32   #98
svaka cast na otvaranju
drago mi je da se pocima ulagat u stadione i sta se gradi dosta novih stadiona sa kapaciteton do 10000 koji ce uvijek bit bar pristojno popunjeni (Trogir,Istra)
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:32   #99
Quote:
cro_md kaže: Pogledaj post
pa zar poljud ne bi trebao biti obnovljen za svjetski kup u atletici, nesto sam cu da bi i na jug trebali izgraditi tribine!!!
ma nesto malo ce ga obnovit nista posebno....
a jel zna neko kad ce referendum u zagrebu uvezi maksimira?
zar nije bilo receno u svibnju....
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:36   #100
Quote:
cro_md kaže: Pogledaj post
pa zar poljud ne bi trebao biti obnovljen za svjetski kup u atletici, nesto sam cu da bi i na jug trebali izgraditi tribine!!!
Za svjetski kup se planira gradnja sportskog komplekssa kod splitovog stadiona i obnavljanje istog.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.