Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2011., 19:14   #341
Danas sam dobio opomenu pred tužbu na iznos od 270Kn zbog parkiranja pred velesajmom 2009.g. Zaboravio sam platiti parking pa sam na šajbi našao uplatnicu...

Zar nije ustavni sud te kazne proglasio protuzakonitim i u raznim medijima su pozivali da se kazne ne plačaju???
__________________
MLB & NBA prognoze
x__eko__x is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 20:06   #342
Ima sve ovdje.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 01:30   #343
Tamo vidim samo "nove" slučajeve. Meni je neustavna kazna napisana još dok nije bilo dnevnih karata.
__________________
MLB & NBA prognoze
x__eko__x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 07:54   #344
Quote:
x__eko__x kaže: Pogledaj post
Tamo vidim samo "nove" slučajeve. Meni je neustavna kazna napisana još dok nije bilo dnevnih karata.
neka me isprave ako griješim ali i dnevne karte su ako se nevaram neustavne, tj sami ovi iz jednog d.o.o. što rade naplatu parkiranju su mi tako rekli. Tj prigovorm na bilo koju "dnevnu kartu" ćeš postić željen učinak.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:00   #345
A da procitate barem zadnje 2-3 stranice teme?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:56   #346
Čitam ali postova ima milion. Pa zar je teško odgovoriti: Da moraš platiti kaznu ili ne nemoraš?
__________________
MLB & NBA prognoze
x__eko__x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 15:27   #347
Ovrha zbog parkirne kazne iz 2006. i 2007.

O ovom se dosta pisalo, ali nigdje nisam našla što učiniti u konkretnom slučaju kao što je ovaj moj; naime, jučer mi je stiglo Rješenje o ovrsi od javnog bilježnika koji zastupa ZG Holding (Zagrebparking). Rješenje je datirano 2009. godine. Osnova je "vjerodostojna isprava - Izvadak iz ovjerovljenih poslovnih knjiga", gdje su navedene 2 kazne (jedna iz 2006 - 200 kn i druga iz 2007. na iznos 150 kn, uz troškove opomene 20 kn svaka). Nalaže mi se da iste uplatim, uvećano za javnobilježničke troškove te zateznu kamatu (ne piše koliku). Riječ je o neplaćenom parkiranju u 2. zoni (dnevna karta po cjeniku je 100 kn). Kako razumijem, nema govora o zastari, ali prigovorila bih s osnova neustavnosti takvih kazni.
Zanima me ima li takav prigovor zaista osnova (prema prethodnim postovima čini se da ima, ali neki upozoravaju na razliku ukinute i poništene kazne, u smislu da retrogradno ne vrijedi??)?
Koliko visoke sudske troškove mogu očekivati?
Unaprijed hvala!

Zadnje uređivanje melicro : 10.02.2013. at 15:34.
melicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 12:07   #348
imam jedno pitanje, dobio sam kaznu (2. zuta zona) parkirao sam na mjestu gdje nema valjda u okruzenju od par sto metara (valjda oko 300m) parkautomat. na mobitelu nisam imao para i zurio sam se pa trazio taj automat i nisam ga mogao naci... onda sam odustao.
kasnije sam bas trazio taj automat da vidim gdje se nalazi i stvarno je bio preko 300m udaljen i skriven... sada je pitanje, dali ima neko ogranicenje do koliko m moraju biti udaljeni ti automati? jel imao netko ovdje slican slucaj?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.