Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2004., 13:17   #81
Quote:
MMAX kaže:
Isto tamo gdje i muški dio ekipe! Red nema nekih ograničenja tog tipa!
Sta ces bolji dokaz neozbiljnosti
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 22:15   #82
predavanje

MMAX hvala na pozivu! Nadam se da ću uspjeti biti tamo. Jedino mi se (moram priznati makar će ženska populacija protestirati) više sviđaju zatvoreni muški krugovi. Znaš ni u katoličkoj crkvi nema žena u glavnom ritualu. Ovo su ipak ozbiljne stvari,a kad su tamo prisutne žene, onda nam se pažnja usmjerava prema njima!
No učinit ću napor, ako bude moguće.
Vidimo se!

__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 18:07   #83
Neke stvari moraš savladati kako vanjsko nebi utjecalo na unutarnje, a tada će ti itekako bito prepoznatljiva "ženska" unutarnja energija koja čini ritual kompletnim! Sad je bezrazložno o tom polemizirati ....
...i neznam od kud ti ideja komparirati religiozni ritual s ritualom u mističnom Redu! Sličnosti, neke, postoje, no od kud i kakve, to se tek komparira kad se dovoljno dobro poznaje i prakticira, barem dva rituala! Iz izrečenog zaključujem da ne poznaješ barem jedan od minimalno dva!
No, nikad nije kasno, zato je i valjda interes kod tebe, te vjerujem da ćeš naći što tražiš, i sigurno će biti pomagača na tvojem putu!
Do viđenja!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 19:36   #84
Lightbulb ja znam da ništa neznam!

MMAX hvala ti na odgovoru. Usporedba religijskog i magijskog je bila samo zbog tipično "muškog" pogleda na svijet. Komplementarnost je ionako u nama samima. Pa zar Isus nije najviše volio Mariju Magdalenu? Ili je to ipak bio Ivan? Biblija prikazuje samo jedan cenzuirani dio onog što je zapravo bilo Isusovo učenje. Ne bojim se žena ni u kojem vidu. Dapače izuzetno ih volim i poštujem. Pitanje je bilo samo iz radoznalosti kakav će biti odogovor. Hvala ti odgovor mi je puno toga razjasnio.
Imaju li templari ili pak slobodni zidari ženskih članova?
Jesi li gledao film "Čovjek koji je želio postati kralj"?
__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 19:44   #85
Smile Princip je isti, sve su ostalo nijanse...

Oprosti zaboravio sam, a nije niti mjesto, kako i sam kažeš. Ono malo što sam uspio saznati čitanjem i nekim drugim oblicima predaje , ritualni redovi, kao i ritualni radovi se ipak temelje na određenim "sličnim" oblicima rada.
Kao katolik to gledam usporđujući samu euheristiju ili Sv. misu koja ima točno određenu opću strukturu, promijenjive dijelove i specijalne varijante. Sve ovisi o onom koji taj rad vodi, njegovom stupnju vjere, obrazovanosti i duhovnosti. To najbolje možeš čuti na radio Sljemenu 20 do sedam, kad različiti svečenici govore u "Duhovnoj misli". Ista struka, slično obrazovanje, a toliko različit duh.
Oprosti ja sam se opet vratio na religijsko.
Znam da je magijsko drugačije! No vjerujem da ćemo o tome više kad za to dođe vrijeme.
__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 21:05   #86
U svakom slučaju imat ćemo prilike popričati, nažalost, moram opet intervenirati na krivo čitanje i krivo korištenje termina. Ja nigdje nisam koristio termin magijsko. Korigiraj u tekstu, govoru i razmišljanju! Magija je segment koji nema direktne veze sa ovim o čemu govorimo.

I kod ostalih Redova postoje mješane strukture, a i pojedine, što muški, što ženski!

To ovisi o stupnju razvoja te nivoa svijesti.

Što se tiče euharistije, ritual je složen kao prikaz segmenta ljudske povijesti vezan za događanja oko nastanka Kršćanstva.
Rituali u Redovima, uglavnom, se baziraju na prikazima općih kozmičkih zakona, nevezano za bilo koje pojedinačno doba ili ličnost!

Eto , tek toliko!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 21:11   #87
PS: Također sam katolik, da se nebi mislilo da članovi Redova ne pripadaju nekoj vjerskoj zajednici! Tek učenja u Redu dala su mi podstrek da ozbiljnije proučavam religiju kršćanstva i, moram priznati, daleko su mi jasnije neke stvari, mogu dosta toga posložiti na svoje mjesto, što bi učenjem kroz katekizam bilo gotovo nemoguće!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 22:57   #88
Spomenuo si da covjek ne zna cjeniti ono sto ne plati. Na bilo koji nacin. Sad, to donekle stoji, ali samo kod onih koji cjene stvari prema tome koliko su ih platili, umjesto prema tome koliko te stvari istinski za njih vrijede.

I onda u te zajednice hrle razne isprazne fufe i pristavi mentalni retardanti koji vjeruju u instant srecu. Drugi dio ekipe u tim zajednicama su sitni spletkari, odnosno oportunusti koji iskoristavaju ufurane budale.

Uzas zivi. Al kad smo vec kod uzasa, ponekad pomislim da bi mogo napraviti dobro djelo i isfurat sektu kako bi ljudi kroz osobnu glupost nesto pametno i nacuili. Bapho, jesil ti kada razmisljo o tim stvarima?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 23:09   #89
Iako pitanje nije upućeno meni, htio bih znati od kud ti ti podaci, zar si imao priliku "nasjesti na foru" pa sudjelovati u nekoj sekti? Ili je to rekla-kazala podatak?
Osobno mislim da ovakvi komentari dolaze od ljudi koji niti su bili, niti sudjelovali u radu neke ozbiljne organizacije već prosuđuju na temelju spoznaja i prisutnosti kojekakvih sekti, koje se s pravom tako oslovljavaju!

Naravno cijenim tvoje mišljenje i bilo bi mi drago da izneseš neki konkretan podatak!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 23:26   #90
Quote:
illegale kaže:
Uzas zivi. Al kad smo vec kod uzasa, ponekad pomislim da bi mogo napraviti dobro djelo i isfurat sektu kako bi ljudi kroz osobnu glupost nesto pametno i nacuili. Bapho, jesil ti kada razmisljo o tim stvarima?
Svako toliko mi padne na um nešto takvo ali ja jednostavno nemam živaca nit' energije za tu gomilu ovaca koje bi se prikrpile.

Ali mogu ti dati recept, nikada se ne mjenja :

a) Počeci reda moraju biti daleko u prošlosti, po mogućnosti egipatski ili sumeranski.

b) Nabrojati neke slavne ličosti kao pripadnike reda. Ionako nitko ne može dokazati suprotno.

c) Zabraniti pričanje o ritualima sa "poganima" tj. neiniciranima. A same rituale opisivati nejasnim riječima npr. "Duhovna sfera prebivališta Boga silazi u naše duše kroz predani rad sa ritualima".

d) NIKADA ne spominjati da duhovni rad donosi bolne promjene u životu. To nikome ne odgovara. Uglavnom se priča o svjetlosti, ljubavi i leptirićima na cvjetićima. Ili ,ako se radi o sotonjarskim redovima, onda se obećava moć, seks i sl. Obrazac je isti.

e) I naravno, za kraj, svaki red mora imati Vrhunsku Tajnu koja se obznanjuje samo visoko iniciranima.

To je ukratko. Pa ko voli neka osnuje sektu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 00:11   #91
REcept za sektu ti nije loš, moraš dodati još malo začina, tipa, nekog kome se treba klanjati(netko mora biti glavni), i još par sitnica kako ovcama uzeti lovu i sl!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 00:37   #92
A mogli bi ufurat i neke inovacije. Neke nove mucenike, nove fore. Da povezemo mudrost starog doba i moderna saznanja iz podrucja kvandeozofije,m sto bacaju novo svjetlo na cjelu pricu. Na taj nacin bi sekta lako postala svjetski hit, sto nije lose. A kad pogledas s kakavim diletantima bi imo posla, mogli bi ih lagano razjebat i preuzet veci dio trzista budalama. Dobar posao, a sto je najvaznije, ucinili bismo im uslugu ko sto je onaj lik napravio uslugu onoj trebi u nemoralnoj ponudi.

Svi na broju, koze cjele, mi imamo hrpu para, a jos usput i osvjestimo pokoju ovcu, kad dodje za to vrijeme. Opaka stvar. A sto je najljepse, oduzimanjem posla ovim diletantima, radimo im veliku uslugu jer ce konacno imat priliku da se bave poslom za koji bi mogli bit sposobni i samoostvareni.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 09:29   #93
Dao sam samo opće odrednice. Sve se to još može usavršavati, kao što kažeš, nikada nije bio problem ubaciti nešto od moderne nauke jer nju ionako razumiju samo par ljudi na planeti.

Ubaciš malo kvantne znanosti (npr. onu foru o trenutnom prijenosu informacije) , teorije struna (mpr. onu foru od 11 dimenzija koja se fantastično može povezati sa brojem sefirota na drvu života i sa slovom K koje ima veliki magijski značaj u telemi), teorija kaosa (tu su mogućnosti beskonačne )....itd.

A ako želiš još usavršiti sektaštvo onda se tu uvijek može ubaciti nekakva aluzija na seks ili još bolje, nekakav paradoks koji ti jednostavno isključi sve logičke sposobnosti (npr. djevica Marija, tri boga u jednom, tjelesno uskrsnuće.....) i tako postaješ prijemčljiv za razne nonsense.

Ma ima tu još puno toga. E da, još je nešto jako bitno, procesi inicijacije i primanja u društvu se uvijek moraju odvijati u većem društvu. NIKADA se to ne smije izvoditi na samo jer u tom slučaju postoji opasnost da čovjek počne razmišljati dok ga gomila ljudi spriječava u tome.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 09:29   #94
Talking Dr. Oetker Baphomet

Baphomet, recept ti je univerzalan i vrlo upotrebljiv. Slažem se s MMAXom da za gurmane treba dodati malo začina, al to je kao u svakom receptu ovisno o kuharu.
Stvarno kad pogledaš kakve danas fore ljudi puše, pomisliš gdje je stala evolucija?
__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 17:42   #95
Odlicna stvar! Bapho, ako ikad budes za, cini mi se da cemo se lako sloziti oko organizacije nove, supersekte. Anyway, ja sam ti tu cesto na forumu, pa ono, posalji pm, kad egzistencija zagusti
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 17:48   #96
sekte su prirodna extenzija današnjeg modernog pro-evropskog društva koje je izraslo iz srednjevijekovnog kršćanstva! vezanosti za obitelj, koja postaje vezanost za neku instituciju(u kojoj radiš zbog istih potreba). i sjetimo se uvijek da je RELIGIJA DOŠLA SA SELA U GRAD! pa tako i potreba za sektama(pročitaj sve prije)
udruživanje u gilde trgovaca je nešto drugo,
izmjenjivanje iskustva u mističnoj školi nešto treće.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 21:30   #97
A.M.O.R.C.-Forum, Zagreb


Predavanje - "RAZVOJ CIVILIZACIJE I SVIJEST BUDUĆNOSTI"


Hotel "Dubrovnik", Gajeva 1, Zagreb

07. PROSINCA 2004. u 19.30 sati

ulaz je slobodan

[email protected]

Web: www.amorc.hr


* A.M.O.R.C., ili Antiquus Mysticusque Ordo Rosae Crucis, je svjetski raširen RED RUŽE I KRIŽA. On je natkonfesionalan, politički nevezan i mistično-filozofski orijentiran. Red prima muškarce i žene neovisno o religiji, obrazovanju, socijalnom statusu ili svjetonazoru. Predavanja A.M.O.R.C.-Foruma su prvenstveno za nečlanove koji bi, medju ostalim, željeli saznati više o REDU i njegovom djelovanju.
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 19:30   #98
hmmm.pa to je uredu!
pa zbog čega bi ne-upućeni dobivali bilo što?
pa neka plaze okolo kao crvi!
pa moraju se bar-sami uputiti preko "boga"živoga!
pa šta će im glupa i mentalna znanja(crv je također analogija mentalnih znanja.)
a ova druga znanja-ne-mogu se prenijeti ionako!
kako reče Platon, da se išta ne-može naučiti.
po meni, jedino dostignuće je doći u kontakt sa "bogom" živim SA onime što jesi.
amorc to ne-može pružiti, ali odlazak u (svoju pravu) prirodu može!
pa nema BUDHA u AMORCU, a da i ima,
Budha te ne-može prosvijetliti!
osim ako ti nisi Budha!
kako kaže moj dragi Zen:ubij budhu čim se pojavi
ispred tebe!
kongo (no) kai!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 02:30   #99
DA ! Ali stvar je u tome da ti jesi buda , on je buda i ja sam buda jer u svakome od nas postoji
buda "priroda" vjerovao ti u to ili ne .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 20:20   #100
apop:
_____________________
gdje je budhina priroda u big-brotheru?
_____________________

... gdje je budhina priroda u tvom "dragom ZEN-u", Trazitelju Istine?
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.