Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2009., 17:39   #61
Ma,pusti sad jadnu kosoričku,nemoj biti ko TV kalendar
A kalmeti bih i sličnima otvoril jedan novi goli otok za rehabilitaciju od megalomanije.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:56   #62
.. o modelu ..

.. ima nešto o modelu .. znanosti .. religije .. ili bilo kom ..
.. matematički model je .. isto ..
.. a filozofski .. ? .. isto ..

.. ali imaju neke vjere .. model .. koji je .. suprotan ..

.. kod filozofije .. materiji se .. suprotstavlja .. ideja .. i tako se vozi 2000 godina ..
.. ali .. jedanput podjeljeno .. gotovo je .. onda se trguje sa onim što .. postoji .. a to nebi postojalo da nije stvoreno ..

.. ali .. ako se ide u natrag .. koji je prvi .. model ..
.. ja .. mislim da je to prvi model ..
.. gledao sam neku jogu .. ali i isus ima .. značajke .. tog .. povratka ..
.. zanimljivo .. prilično .. .. model ima snagu privida .. znači kao .. izvana gledano .. znači .. odvojeno ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 16:13   #63
.. o korupciji ..

.. kod mišljenja u suprotnosti .. korupcija mora biti izraz nečeg dobrog ..
.. a ona to i je ..

.. ukratko .. o ovome se radi ..

.. korupcija je izraz .. djelovanja izvan režima .. ili protiv režima ..

.. svaki kontakt sa .. državom .. ostavlja dojam .. neprijateljstva .. upravo osjećaj .. nesreće ..
.. u tom .. dodiru .. ti svašta ide po glavi .. recimo .. da je država neorganizirana .. ili da ljudi ne znaju svoj posao .. ili da te ova ženska želi jebat .. ili da čeka kakve pare ..

.. mislim da je .. kada se postaviš ne mjesto one ženske .. situacija takva ..
.. niko ne cjeni njen rad .. a cijeni najcrnje što može dati .. da se ulizuje .. da štiti pizde .. da voli idiote ..
.. radi za režim koga mrzi .. u okruženju koga ne voli .. i svoje osjećaje ispoljava na strankama ..

.. korupcija je .. ljudski pristup ..
.. jedini pravi ljudski pristup .. moguć je .. u ljudima .. koji su se .. izdvojili .. od režima .. .. pa čak i po tome što rade .. izvan zakona ..
.. ali i ne mora biti izvan zakona .. ponekad je dovoljno da nekome daš dvadeset kuna .. ili sto .. i da taj osjeti .. bliskost čovjeka .. i funkcionirate .. odjednom .. kao ljudi .. .. jer se neko osjetio .. poštovanim ..

.. dakle .. ako je režim doveden do gadne kurčine .. što je moguće ..
.. njegova se ljudskost može očitovati čak i .. kriminalom ..

(.. kužite genijalnost tvrdnje .. .. krvniče .. brate .. uspjevaš li ti to vidjeti .. ?)
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 16:40   #64
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
ponekad je dovoljno da nekome daš dvadeset kuna .. ili sto .. i da taj osjeti .. bliskost čovjeka .. i funkcionirate .. odjednom .. kao ljudi .. .. jer se neko osjetio .. poštovanim ..
Eto, samo to poštovanje je bitno, a mnogi stjeću i troše bogatstva, za nešto
što je ustvari besplatno.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 10:56   #65
.. o penzionerima ..

.. vidio sam .. odnos radnika i penzionera .. 1,3 : 1 ..

.. penzioneri su ljudi koji su svoj radni vijek odradili .. zaslužili poštenu i dostojnu mirovinu ..

.. znam te ljude .. mirovinu su zaslužili u komunizmu .. u stalnom pokušaju da unište sve oko sebe .. po titovom snađi se druže ..
(.. ostali su još neki u udruženom radu .. danas .. od tih starih .. mislim da ne zaslužuju penziju .. mislim da zaslužuju smrt ..)

.. oni koji rade .. bez obzira gdje rade .. imaju hiljadu problema .. .. kako god da rade dobro .. koliko god da rade dobro najebati mogu uvjek ..
.. penzići ne .. oni imaju minuli rad ..

.. radnici se ne mogu složiti .. sindikat je primjer ..
.. ali logika je jednostavna .. zavise od mnogih .. nemaju jednog protivnika .. i što je važno .. sami nastoje preživjeti sami .. u svijetu gdje se i tako u nikoga ne možeš pouzdati ..
.. penzići su svi penzići .. i imaju državu nad sobom .. i ta država je njihova ..

.. ova država postaje država penzionera ..
.. oni znaju .. oni raspravljaju .. oni su stari .. ne trebaju odgovarati za ništa ..
.. oni su gazde ..

.. penzioneri mogu upravljati državom .. ako nemaš nikakve odgovornosti .. ako si smješten .. ti se u potpunosti možeš posvetiti .. politici ..

.. ova država postaje država smrti ..
.. mladima se uzima svaka mogućnost rada .. a da bi stari postali mladi to nije moguće ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:18   #66
.. šta mislite .. koliko vremena imate ..

.. gledao sam nešto o kalendaru maja .. i takvim stvarima ..
.. kažu .. 12te velike promjene ..

.. šta mislite .. koliko vremena imate .. ?

.. možete zamisliti sebe u penziji .. mirni .. okruženi unucima .. i majčicom prirodom .. laste na nebu .. konji u planini .. zeleno .. komšije preko puta ..

.. prisjećate se sadašnjeg života .. ponosni .. ?

.. doživjet ćete to .. ?
.. koliko imate još vremena .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 12:29   #67
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
(.. kužite genijalnost tvrdnje .. .. krvniče .. brate .. uspjevaš li ti to vidjeti .. ?)
ljudski je zamoliti nekoga da ti pomogne.
neljudski je to što ti taj netko neće pomoći ako ne dobije nešto zauzvrat.

osoba koja nudi mito ne odmiče se od tog obrasca, već upravo suprotno, potvrđuje taj obrazac i sistem koji prema tom obrascu djeluje.

pravo negiranje ovog sistema, pravo ostvarenje ljudskosti bilo bi pružanje i traženje usluga bez ikakve naknade.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 13:38   #68
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. gledao sam nešto o kalendaru maja .. i takvim stvarima ..
.. kažu .. 12te velike promjene ..

.. šta mislite .. koliko vremena imate .. ?

.. možete zamisliti sebe u penziji .. mirni .. okruženi unucima .. i majčicom prirodom .. laste na nebu .. konji u planini .. zeleno .. komšije preko puta ..

.. prisjećate se sadašnjeg života .. ponosni .. ?

.. doživjet ćete to .. ?
.. koliko imate još vremena .. ?
Ja mislim da je ta 12-a malo požurila... već je ovdje, samo je većina još uvijek ne vidi.

Kad malo razmisliš sintagma "kraj povijesti" već je manifestirana. Od pojave interneta povijest više ne pišu pobjednici... zbilja (kao stvarnost) bilježi se direktno u mrežu osvještavanja kolektivne podsvjesti zvane internet.

Osim toga... pogledaš li Bedinijev motor postat će ti jasno da je samo pitanje dana kada će energija postati besplatna... a kada je energija besplatna - sve je besplatno.

dve i 12-a je već neko vrijeme među nama
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:38   #69
.. haiku ..

.. podne ..
.. nekakvog mutnog utorka ..
.. trenutak kada sam pljunuo na krista ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:40   #70
.. haiku ..

.. josipović ..
.. genijalac ..
.. novi vođa ..
.. u pičku materinu ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 17:45   #71
.. o utrobi majčice zemlje ..

.. ne uspjevate ništa osjetiti ..
.. jebeš pjesnike čije stihove ne uspjeva niko osjetiti .,.
.. kako se osjeća čovjek u utrobi majke ..
.. zamislite da ste svijesni .. i mali .. i da rezmišljate .. i polako rastete ..
.. u utrobi .. da osjećate .. vlagu ..
.. i mrak .. i zvuk .. zvukove majčice .. i još neka ..
.. i da vam jednom cijevi dolazi .. sve .. i hrana .. i piće ..
.. i ništa ne trebate raditi ..
.. odmarate ..
.. i polako rastete ..
.. i odjednom shvatite .. da utroba majke mora prsnuti ..
.. jer rastete ..
.. i to je trenutak kada ćete se naći u govnima ..
.. koja su i inače bila blizu ..
.. prskaju cijevi .. prskaju majke .. i život prska .. išpricava .. se ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 17:55   #72
.. to je trenutak kao pred smrt ..
reinkarnirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 17:59   #73
.. pročitao u novinama .. divno ..

.. kaže nazor krleži .. što bi od vas bilo .. gospodine krleža .. da ste otišli u partizane ..
.. a ovaj odgovori .. a što bi od vas .. gospodine nazor .. da niste ..

.. pisac koji svoju pismenost mora braniti .. partizanima ..
.. ljudi koji svoju čovječnost moraju braniti svojim .. životinjstvom ..

.. jebeš život .. i majčicu zemlju ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 18:26   #74
Neki dan sam svoju kuju porađao sa otežanim štenjenjem(uf,umalo ju izgubih) No, dirnulo me to,kako se novi život stvara i rađa ,čim im majka očisti posteljicu oni teorijski postaju samostalni....i to je ugl. da ne palamudim ,sva filozofija opstanka,jači opstaju ,bolesniji ugibaju.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:48   #75
.. gospon ivan podovan ..

.. akademik ..

.. taj je nekakav doktor .. mislim .. uho grlo nos .. veličina .. mislim ..

.. a tema je strogo filozofska .. ako iz prve ne izgleda .. iz druge će izgledati ..
(.. pokušavam postići da ne krenete za prvim dojmom .. i da ju odjebete .. razmeš krvnik .. ? .. sutra će to biti prilično normalno .. ali ja to tražim danas .. razumiješ ..? ..)

.. najprije priču .. sasvim sirovu ..
.. pa pretpostavku koju ćemo sami izvesti .. svako ..
.. pa filozofsku ocjenu ..

.. tražim samo vašu nekakvu .. intelektualičnost .. bilo kakvu .. ono .. sposobnost slaganja misli .. po nekoj logici .. bilo kakvoj .. .. i ocjenu .. to da se usudite bilo što reći .. .. dakle .. sitnica ..

.. priča .. čuo sam ovako ..
.. ivo padovan je sa korčule .. veliki je čovjek i stručnjak .. radi u zagrebu i ravnatelj je jedne klinike .. ne znam gdje .. u nekoj bolnici ..
.. star je i treba u penziju .. i volio je da je mogao nekog svog staviti na svoje mjesto .. ali nije bilo prilike .. postaviti će nekog slavonca .. ali .. volio bi da taj slavonac cijeni i pomaže njegove zemljake ..
.. pomogao je slavoncu da zavoli korčulu .. pomogao je da dole dobije neku zemlju pomogao je da dole izgradi kuću i stekne mnoge prijatelje .. ali mu je rekao kada te neko od ovih zamoli za uslugu .. da se ne oglušiš ..

.. bio sam u jednoj bolnici .. znate one priče o hercegovcima .. prošli puta kad sam bio bio je jedan mali .. hercegovac .. rekao je .. jedan iz mog sela u saboru .. došao je neki dan .. pozvao mene i doktore .. svi smo sjeli u jednoj sali i ovaj ih pitao šta misle .. od onda tako sa mnom .. .. ja sam se smijao ..
.. sada sam vidio druge situacije .. nevjerovatne .. ali istra je kao sa drugog svijeta .. i neću sad o tome ,,

.. sada predpostavka .. koju ćemo izvesti sami .. svako ..

.. dakle .. priča može i ne mora biti istinita .. ja sam ju čuo tako .. i tako sam ju rekao .. .. neću ništa inzistirati .. .. naprotiv .. pitanje ovdje glasi ..
.. koji je dio priče vjerojatan ..

.. znači ..
1. .. priča je sasvim ispravna .. i njena je bit istinita .. ?
2. .. ili .. priča možda nije ispravna .. ali je njena bit ipak sačuvana .. ? .. recimo .. novi se doktor stvarno pokušava vezati za korčulu ..
(ovdje je posebno važna ta .. plemenska situacija .. i adeze i esdepe bi se veoma potrudili da se novi dobro uklopi .. da postane prijatelj .. korčula bi postala .. nadstranačko .. nekakvo pleme ..)
3. .. priča možda nije istinita .. ali nekakvi .. detalji .. su istiiti .. a i ti detalji ukazuju na .. šeme .. i kalupe ..
3. .. priča nema baš ništa od istinitosti .. i to da bi bilo ko na bilo koji način bio privilegiran .. u bilo kojoj bolnici .. čista je laž ..

.. i sada .. ocjena ..

.. ivo padovan je akademik .. i ovaj je rekao u penziju će sa deset tisuća operacija .. svjetski stručnjak .. imati ga za prijatelja je prilično važno .. imati ga za neprijatelja .. prilično glupo ..

.. dakle ..

1. .. ko može uopće išta predpostavljati .. ? .. ima li neko među vama koji može .. ? .. kome to sranje od pretpostavljanja treba .. ?

2. .. dali taj .. među vama .. može .. pokušati .. pretpostaviti .. i stanje .. i na to stanje dati ocjenu .. ?

.. još nešto ..
.. jedno pleme .. jedan krug ljudi .. može živjeti bolje na račun nekog drugog plemena .. tek ako je sa tim drugima nekako povezano ..
.. ali to je isto kao kod hitlera .. glupo je misliti da je hitler mrzio njemce .. on je njima želio svako dobro .. ali su za to trebali drugi koji bi za njih radili ..
.. gospon padovan voli korčulane .. ali to je izvedivo samo u zajednici gdje postoje drugi koji grade bolnice školuju doktore grade kuće doktorima .. samo tamo gdje je moguće nekakve pare .. preliti ..
.. nije moguće proglasiti .. korčulu republiku .. i to postići .. postići dobrobit za korčulane .. .. nekoga treba zajebati ..

.. i sada zaključak .. moj .. lično ..

.. u vezi pretpostavke .. priča mi izgleda .. kao prava .. kao istinita ..
.. kažem .. izgleda .. jer više od toga ne mogu reći ..

.. u vezi ocjene ..
.. ako bi priču mogli svrstati u pretostavku pod 1. ili 2. .. znači .. ako bi imala velik postotak istinitosti .. ivo bi padovan bio kučkin sin ..

.. shvatili ste situaciju .. ?
.. možete mi o tome nešto reći .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 02:54   #76
Ne poznam ja tog tvog Ivu Padovana... Nisam imao prilike! A ako bi mi mogao objasniti zasto bi ga trebao upoznati?

Mislim, lepo je to sto je on nekakva velicina... Sto se trudi da napravi plemensku zajednicu u Zagrebu, ili ko zna vec... Da napravi nezavisni sindikat korculana na Rebru a i sire...

No ja znam likove poput tvoga druga Ivice... Jedan se Newt zove, a preziva Gingrich... Drugi se preziva Dole, a zove Robert... Ima jedan mnogo velik i ljutit, Lott Trent su mu generalije... I te cike pokusavaju da naprave neki svoj fazon... Da naprave White Supemacy u 4om Reich-u, pa im to nekako traljavo polazi za rukom...

Da li je zaista bitno da li je prica koju ja pricam ispravna, i njena bit istinita? Da li to tebi bilo sta znaci da sam ja u pravu, jer kakve ti koristi mozes videti od Newt-a Gingrich-a, osim ako ne pozelis da budes US con(gress)man?

A mozda sve ovo i ima neku tajnu vezu... Ako bi, recimo, Bob Dole pozeleo da bude Korculanin... Onda bi svakako taj Ivo postao nekakav faktor za Dole-a? Da li?

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:57   #77
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
1. .. ko može uopće išta predpostavljati .. ? .. ima li neko među vama koji može .. ? .. kome to sranje od pretpostavljanja treba .. ?

2. .. dali taj .. među vama .. može .. pokušati .. pretpostaviti .. i stanje .. i na to stanje dati ocjenu .. ?

.. jedno pleme .. jedan krug ljudi .. može živjeti bolje na račun nekog drugog plemena .. tek ako je sa tim drugima nekako povezano ..

.. gospon padovan voli korčulane .. ali to je izvedivo samo u zajednici gdje postoje drugi koji grade bolnice školuju doktore grade kuće doktorima .. samo tamo gdje je moguće nekakve pare .. preliti ..
.. nije moguće proglasiti .. korčulu republiku .. i to postići .. postići dobrobit za korčulane .. .. nekoga treba zajebati ..

.. i sada zaključak .. moj .. lično ..

.. u vezi pretpostavke .. priča mi izgleda .. kao prava .. kao istinita ..
.. kažem .. izgleda .. jer više od toga ne mogu reći ..

.. u vezi ocjene ..
.. ako bi priču mogli svrstati u pretostavku pod 1. ili 2. .. znači .. ako bi imala velik postotak istinitosti .. ivo bi padovan bio kučkin sin ..

.. shvatili ste situaciju .. ?
Čak i da nie bila jasna... razjasnio si je umjesto nas.

Quote:
.. možete mi o tome nešto reći .. ?
Mogu samo podvuć i zadebljat ono što si već rekao... baš kao i u dobrim kazališnim dramama... od publike se ne očekuje dijalog.. samo pažljivo praćenje točkica između misli pojedinih per-sona.

Ujedno isprika publici... tj. onom njenom djelu kojem će gornji pasus ostati nejasan i nakon više čitanja.

ps: jedino što bih mjenjao jest poredak riječi u jednoj rečenici... mislim da bi bolje zvučalo ovako: "ivo bi padovan kučkin sin bio"
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:30   #78
(.. zajebao sam ime u naslovu .. krvnik .. promjeni to .. pazi .. jebiga .. malo ..)
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:31   #79
Vis kako je to...da je pokojini dr. Sercer, genije i mentor Padovanka, istrajao na lokal-patriotizmu, danas bi sve po Rebru i Akademijama bili ljudi iz Pozege...al nije, Sercer je bio genijalac, napravio sve u toj rinoplastici, Padovan je to samo razradio i patentirao tu svoju stvarcicu i to ga vinulo visoko...

...ali ako nije Korcula jako zastupljena, nepotizam (ovdjekarce..primjerice) je pokrio puno podrucja...od medecine do INE...i tako...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:48   #80
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
(.. zajebao sam ime u naslovu .. krvnik .. promjeni to .. pazi .. jebiga .. malo ..)
na zapovijed!
ime uređeno!
služiti narodu je čast i zadovoljstvo!
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.