Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2011., 18:12   #81
OIb nisam nikome dao.
Ni HEP-u,ni vodovodu,HRT-u,čistoći.
Računi redovito stižu bez ikakvih opomena i sankcija.
OIB je dostupan na internetu preko MBG-a,pa ukoliko
već toliko žele imati OIB neka ga potraže.
Zanima me da li mogu dobiti nekakve sankcije?
Mogu li gore navedeni,ali i ostali doći u kontrolu na
kućna vrata i tražiti OIB?
Mogu li mi zbog toga prekinuti isporuku svojih usluga?
Napominjem:računi uredno plaćeni.
mucho dinero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 13:32   #82
Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
Da li je netko primjetio kako kad odes provjetiti svoj OIB na ww.oib.hr, ta web stranica nije enkriptirana, sto znaci da svatko moze vidjeti i MB i OIB??
Da, zanimljivo. Uljez koji bi se nekako mogao pozicionirati između stranice oib.hr i korisnikovog računala (npr. administrator mreže nekog poduzeća) bi mogao skupljati JMBG-ove. Još više, admin u mreži neke institucije (npr. doma zdravlja, ili sl. mjesta gdje zaposlenici često tako traže OIB kojeg stranka ne zna iz JMBG-a koje stranka zna) bi mogao raditi bazu podataka još većeg broja korisnika.

Ako želiš biti brižan građanin, razmisli i pošalji e-mail ili dopis o tome na www.azop.hr i zamoli ih da utvrde je li takvo rješenje u skladu sa zakonom i preporukama.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:25   #83
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
evo ja san preda neki br bez veze umisto oiba i sta sad?
Do sad si to već naučio, samo nisi podijelio s ostalima.

evo, ukucah na Njuskalo nesto bezveze i ovo je odgovor:

"
Ukoliko ste zabunom upisali pogrešan OIB molimo kontaktirajte Njuskalo korisničku podršku kako bi ga izmjenili. Zahtjev za promjenom OIB-a dostavite isključivo na e-mail: [email protected]. Zahtjev mora biti poslan sa e-mail adrese koju ste pridružili svom Njuskalo oglasnom računu. Svoj OIB možete jednostavno provjeriti na www.oib.hr "
Vanja ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 08:29   #84
oib i oglasnik

Znaci, posto njuskao i svi drugi oglsnici sada traze oib, koliko se stvari godisnje moze prodati i koliki je dozvoljeni iznos propisan od nase lijepo uredene drzave gdje nitko nedopusta nikom da se ista radi na crno??! U prevodu bi ovo sve znacilo, ajde drzavo pokradi od nas i ono malo na cemu smo jos mogli zaraditi, propast ce svi oglasnici, ovaj jadan standard koji nas izvlacio bar malo na temelju oglasnika i naposljetku mogucnost daljnje zarade ove lopovske zemlje. ja bi protestirala, jer zasto Njemacka, zasto Astrija, zasto sve dr. zemlje nemaju unosenje ovakvih podataka prilikom prodaje na oglasnicima, i nitko ih nikada nece ni traziti, ali opet je stvar u tome da svugdje se vidi sansa da oni na vrhu ugrabe jos repa, ovog puta na temelju poreza od ovake gluposti. uosalom cemu dati oib, preko oiba se moze saznati i jmbg i svi ostali podaci koje moze netko krivo iskoristiti. sve ovo je totalna ludost.
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići!!!
razmazena91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 14:55   #85
Question OIB i Oglasnici

Baš me zanima od koga su prepisali taj šugavi zakon jer sumnjam da postoji u svim članicama EU.

I šta sad država misli postići sa traženjem OIB-a pri predaji oglasa?
Zar da očekujemo da nam od sada dolazi netko iz porezne uprave i provjerava da li smo mi to što smo oglasili prodali ili nismo i sukladno s time nas oporezuje?
niko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 18:03   #86
Postoji u Italiji i zove se codice fiscale tj.broj socijalnog osiguranja kao i kod Amerikanaca.
Ne zanimaju državu odnosno poreznike osobe koje prodaju svoje stvari nego oni koji fino zarađuju na crno a ne plaćaju porez.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:11   #87
Skužili su da narod odnekud vuče pare, kako god mu skakali po glavi. Pa odakle tolika lova ljudima? Eto prodaju valjda ko šta ima. Ja imam još dvoje poderane gaće i dajem obe za kunu. Ali ne, nemože to sinko samo tako. Daj de da Jaca vidi što to ti prodaješ tamo i kolika lovetina ti đu-bre jedno stiže, da još uvijek nisi crko od gladi mada ti koža na kostima već visi.
Otherkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 17:54   #88
Dostava OIB-a poduzecima

Postovanje!

Upravo gledam zahtjeve koje salju poduzeca poput Elektre, Gradske plinare, HEP-a u drugoj županiji itd.

Pitam se na temelju čega te tvrtke mogu ikoga ucjenjivati DOSTAVOM OIB-a? Mislim, OIB je javan podatak i ZNAM da se može saznati ukoliko se zna ispravne podatke (JMBG, ime, prezime) bez da se kupca maltretira popunjavanjem obrazaca, registracijom na nekom jadnom nezasticenom servercicu i slicno. Ne znam zasto je odjednom NAS problem to sto se njihovi informaticari nisu u stanju spojiti se s registrom i napisati upit nad bazom podataka! Ili je kakti lakse i jeftinije popuniti bazu tako da se na X adresa postom posalje pisamce koje sigurno kosta koju kunu i onda jos rucno prepise odgovor u inf. sustav?!


Dakle:
Zanima me imaju li tvrtke poput HEP-a ili Gradske plinare pravnu podlogu ucjenjivati postojece kupce isljucivanjem ako im ne posalju OIB?
__________________
I noticed a big rock on his desk. He saw me looking and said, "Ah, yes, zat is my automatic vindow opener."
Long John Silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:22   #89
Long John Silver, to i mene zanima, iako do nedavno nisam ni skužila da me to traže jer formulari su skoro nepročitani završili u smeću.
Danas dođem na njuškalo i ludnica, ne mogu objaviti oglas da prodajem neke svoje stare komponente pošto moram upisati svoj OIB. Ne znam točno što se sve u tom novom zakonu nalazi... smijem li ja prodavati svoje stvari, trebam ispisati račun i platiti pdv, ne kužim uopče?
emma11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:30   #90
moželi mi netko odgovoriti postojili li način da osoba sa hrvatskim državljanstvom tj hrvatskom putovnicom koja živi u bosni i hercegovini dođe do oib-a i kako........
poslao sam e-mail na njihovu e-mail adresu [email protected]
međutim dobio sam od njih u pdf. odredbe zakona ništa ne kontam pa ako netko može objasniti bio bi mu vrlo zahvalan
pozdrav
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:24   #91
Svaki hrvatski državljanin, bez obzira gdje živio, ima dodijeljen OIB.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:27   #92
Ovdje zbilja sve pise a postoji i kontakt telefon.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 00:23   #93
Hvala na odgovorima
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 22:08   #94
OIB?

Za upis, fakultet zahtjeva dokument sa OIBom ukoliko OIB nije ispisan na rodnom listu. Koji dokument priložiti u slučaju ako na rodnom listu ne piše OIB? Hvala
koza. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 00:20   #95
Quote:
koza. kaže: Pogledaj post
Za upis, fakultet zahtjeva dokument sa OIBom ukoliko OIB nije ispisan na rodnom listu. Koji dokument priložiti u slučaju ako na rodnom listu ne piše OIB? Hvala
Putovnicu?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 01:02   #96
Imaš na zdrastvenoj OIB (ako je novija).
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 08:02   #97
Quote:
koza. kaže: Pogledaj post
Za upis, fakultet zahtjeva dokument sa OIBom ukoliko OIB nije ispisan na rodnom listu. Koji dokument priložiti u slučaju ako na rodnom listu ne piše OIB? Hvala
Onu obavijest kojom ti se dodjeljuje oib (ukoliko je još imaš).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:39   #98
Kako saznati OIB ako građanin živi vani

Zanima me kako se može saznati OIB ako građanin živi u inozemstvu (Njemačka), ima samo hrvatsku putovnicu (nema Hr.osobnu), sve ostale dokumente ima njemačke.
Da se ne dulji procedura sa ponovnim izdavanjem domovnice, da li postoji kakav kraći način za saznati OIB?
Dosta mi je hitna informacija.
Hvala.
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:46   #99
Utipkaj OIB u tražilicu i izbat će ti nekakvu službenu stranicu.Sa strane imaš dio gdje piše baš to što ti trebaš-koji je moj oib?. Stisni to i moraš upisati svoje ime prezime i JMBG(jedinstveni matični broj građana),kad to napraviš pojavi se tvoj OIB

edit-adresa:www.oib.hr/
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 19:11   #100
postavio sam pitanje umjesto prijatelja, ne zna niti jmbg (godinama živi u Njemačkoj), ima samo hrvatsku putovnicu.
Sada mora kupiti nešto preko interneta i mora unjeti svoj oib, pa dolazi do komplikacija...
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.