Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 00:36   #81
Naravno. Zahvaljujem još jednom. Kupit ću novi pištolj, XDM-a 9mm, još ne znam da li 3.8" ili 4.5" (ako je moguće izravno u Karlovcu).
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 08:11   #82
Ako imaju trgovinu moguće.Ili preko Lovca u ZG ili Jaski.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 03:50   #83
Pitanje za bolje upućene...

Pred cca 10 godina sam kao maloljetnik "pao" sa "pljugom"... Ne sjećam se sad svih pojedinosti ali znam da sam išao na onaj sud kod Lisinskog, a i na Trešnjevci koliko me sjećanje služi pa onda kod socijalne radnice i redovna kontrola urina... Da ne duljim, to je sve prošlo ok i na kraju te procedure mi je na sudu u Ilici sutkinja rekla da sam odradio svoje i da sam u tom smislu miran...

Zanima me hoću li ja sada zbog toga imati problema oko vađenja dozvole u svrhu streljaštva (član sam kluba / hr streljačkog saveza)? Izuzev ovoga nemam nikakve druge "packe".

Zadnje uređivanje Minoza : 12.01.2014. at 05:02.
Minoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 09:17   #84
Da, ovo kazneno djelo bi bilo prepreka, ali s obzirom na protek godina vjerojatno je nastupila rehabilitacija i to je trebalo biti brisano. Pošalji mailom upit na MUP, pa ćeš točno znati na čemu si.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 09:55   #85
prva zastara nastupa za 3, a apsolutna za 6 godina, tako da po tom pitanju možeš biti miran.... nemoj ih niš podsjećat na to djelo, samo se napravi grbav i predaj zahtjev, pa kud puklo.... ako dođu u kontrolu, onda si na konju, znači, ne gledaju ''kriminalnu'' prošlost.... i budi dobar sa susjedima i poznanicima...
janez drnofšek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:04   #86
Nema što podsjećati ili ne. Kod svake predaje zahtjeva, bilo kakav pregled evidencije će pokazati i ovo kazneno djelo (ako nije brisano).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:30   #87
sve u svemi, ne bi trebalo biti problema
janez drnofšek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:10   #88
Quote:
janez drnofšek kaže: Pogledaj post
prva zastara nastupa za 3, a apsolutna za 6 godina, tako da po tom pitanju možeš biti miran....
Zastare nemaju veze sa izdavanjem dozvole nego kazna i rehabilitacija koja je odavno nastupila u ovom slučaju a gledaju se kaznena djela (a ovo nije navedeno) kao i prekršaji s elementima nasilja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 15:03   #89
Hvala vam svima na brzim i konkretnim odgovorima! Budem kontaktirao onda MUP prije toga čisto da vidim jel to obrisano. U slučaju da nije, pretpostavljam da mogu tražiti da se obriše i tada sam po tom pitanju miran ako sam dobro shvatio?
Minoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:00   #90
Vjerojatno je nastupila rehabilitacija i može se brisati, a ako nije, bit će na tvoj zahtjev. Velim, pošalji mail na MUP čisto da vidiš kakve su opcije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:33   #91
Poslao sam upit pa budem vidio šta će odgovoriti. Hvala još jednom!
Minoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:14   #92
Na stranici MUP-a gdje se opisuje proces dobivanja dozvole za posjedovanje oruzja, stoji slijedece:

Posebni uvjeti za izdavanje odobrenja za nabavu oružja fizičkoj osobi su:
da je na zdravstvenom pregledu utvrđeno da je zdravstveno sposobna za držanje i nošenje oružja
da raspolaže tehničkim znanjem i vještinom za pravilnu uporabu oružja i da poznaje propise koji se odnose na držanje ili držanje i nošenje oružja.


Moze netko objasnit kako se ovo drugo dokazuje?

Osim toga, ako netko hoce kupiti oruzje iskljucivo u svrhu lova, mora li nuzno biti clan nekog lovackog drustva?
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:46   #93
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._130_2790.html

Ne možeš lovit ako nisi član lovačkog društva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 21:58   #94
Mozes
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:01   #95
Možeš i bez da si lovac i da imaš registrirano oružje


Da bi se nabavilo lovačko oružje, nadležnoj policijskoj postaji podnosi se zahtjev uz koji se prilaže liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti i važeća lovačka iskaznica. Nakon što policija provjeri da osoba nije kažnjavana te ima li uvjete za čuvanje oružja (npr. ormar za oružje pod ključem), lovac dobiva nabavnu dozvolu za oružje koja vrijedi šest mjeseci.

Lovačka iskaznica izdaje se u HLS-u ili putem matične lovačke udruge. Uz iskaznicu, koja vrijedi pet godina, ide i obavezna identifikacijska markica za svaku lovnu godinu (lovna godina traje od 1. travnja do 31. ožujka).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 13:06   #96
Ok samo malo, nemojte me zezat.

Mora li po zakonu netko zbilja biti clan lovackog drustva da bi mogao loviti? U posebnim uvjetima za dobivanje dozvole za posjedovanje oruzja stoji:

-da je na zdravstvenom pregledu utvrđeno da je zdravstveno sposobna za držanje i nošenje oružja

-da raspolaže tehničkim znanjem i vještinom za pravilnu uporabu oružja i da poznaje propise koji se odnose na držanje ili držanje i nošenje oružja


nigdje u bilo kakvim uvjetima ne pise da je potrebno biti clan lovackog drustva? Mislim nije li da se u tom slucaju stvari kompliciraju jer onda osim ovog ispita za vjestinu rukovanja oruzjem treba jos prolaziti i obuku u lovackom drustvu kako bi se dobila lovacka iskaznica??
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 13:26   #97
Sve ti je napisano.Ne možeš dobit lovačko oružje ako nisi lovac a lovac možeš bit ako si član lovačkog društva.

http://www.hls.com.hr/kako-postati-lovac/

To što ti navodiš su posebni uvjeti za dobivanje oružja a postoje i opći
Opći uvjeti su:
-da ima opravdani razlog za nabavu oružja

A imaš i čl.68 st.1 i 2 http://www.zakon.hr/z/422/Zakon-o-lovstvu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:51   #98
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sve ti je napisano.Ne možeš dobit lovačko oružje ako nisi lovac a lovac možeš bit ako si član lovačkog društva.

http://www.hls.com.hr/kako-postati-lovac/

To što ti navodiš su posebni uvjeti za dobivanje oružja a postoje i opći
Opći uvjeti su:
-da ima opravdani razlog za nabavu oružja

A imaš i čl.68 st.1 i 2 http://www.zakon.hr/z/422/Zakon-o-lovstvu
Hvala na pojasnjenju.

Obzirom na to da mi se sada stvarno ne da zaj*bavati s obukom za dobivanje lovacke iskaznice, a nemam ni vremena, kod prijavnice MUP-a za dobivanje dozvole za nosenje oruzja ponudjene su 4 slijedece opcije obrazlozenja:

1. osobna sigurnost
2. zastita imovine
3. sport i rekreacija
4. ostalo

U kojem od tih slucajeva je s formalne strane najlakse (novom korisniku koji bi naslijedio oruzje) dobiti dozvolu, dakle proci zdravstveno i ispit za rukovanje oruzjem bez da se mora negdje uclanjivati i prolaziti jos posebnu dodatnu obuku ili nesto dokazivati? Razmisljam o toj opciji ako je izvediva, da dobijem dozvolu za drzanje (ne i nosenje) pa da barem na godinu-dvije mogu odgoditi obuku za lovca kad budem imao vise vremena (i budzeta). Je li takav plan izvediv?
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 18:02   #99
Posebni uvjeti su obavezni bez obzira da li je u pitanju samo držanje ili držanje i nošenje.

Ako je u pitanju lovačko oružje (za naslijedit) i to smo riješili.

Prolazi 1 i 2 ali se ne mora dobit i za nošenje.

Vidi i čl.12 http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oružju a najbolje je da pročitaš cijeli zakon i ostale propise http://www.mup.hr/921.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 18:02   #100
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sve ti je napisano.Ne možeš dobit lovačko oružje ako nisi lovac a lovac možeš bit ako si član lovačkog društva.
Ne moras biti clan lovackog drustva... Dovoljno je biti clan HLS-a, sto je prilicno jeftinije...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.