Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 22:48   #1741
Fish1968 hvala na odgovoru,pomogla si puno
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:23   #1742
Quote:
orcanera kaže: Pogledaj post
Sanjala sam sinoć, odnosno noćas znači s 1. na 2. kolovoza
Uglavnom, bila je večer, vani nevrijeme, kiša, grmi, sijeva, magla, ulazna vrata su bila otvorena, al ionako su većinom otvorena ljeti, u kuhinji i dnevnom bila je cijela obitelj i svatko se nečim zaokupirao, strka kao i obično i nitko nije gledao na vrata, odjednom bacim pogled a tamo stoji neki čovjek kasnih 30ih/ranih 40ih godina, srednjeg stasa, malo duže kose i tupo gleda u kuću, stoji na pragu, opuštenih ruku uz tijelo, glave malo nagnute u stranu i ne miče se, samo gleda, a oči su mu nekako mutne, pogled prazan i dubok istovremeno, nekako dalek, ne gleda u nikoga posebno samo ..gleda i šuti. Prepadnem se i svima kažem da je netko na vratima, moji samo ovlaš bace pogled, jedino tata kaže "jadan čovjek sav se smočio po ovakvom vremenu" i vrati se svome poslu. Svi su već zaboravili na njega pa i ja jer mi je nešto drugo odvratilo pozornost (kod nas po običaju strka) nakon nekog vremena opet pogledam prema vratima i on još uvijek stoji na pragu i gleda u prazno. Počnem paničariti, drugi ne obraćaju pozornost, vidim da nema smisla nikoga zvati, idem zatvoriti sve prozore i vrata jer je nevrijeme i ne znam tko bi još mogao ući u kuću a da ne vidimo jer je svatko zaokupiran nečim svojim. Odem do konobe i nađem tog čovjeka pred njom i tata opet govori kao "jadan po ovakvom vremenu kad bi se bar mogao negdje skloniti" i vidim da se čovjek sklupčao u našoj staroj vw bubi (koju više nemamo) i da je jedva ugurao i krila!?! Pala je noć i svi su otišli spavati, kiša polagano pada ali nije više tako grozno nevrijeme, sve se malo smirilo, istrčim van iz kuće i vidim čovjeka kako stoji ispred, ruku obješenih uz tijelo, opuštenih ogromnih sniježno bijelih krila, i tim dalekim, praznim, zamućenim očima gleda u nebo. Ništa ne govori, pokušava skočiti prema gore ali mu ne uspjeva pa zajauče i pogleda ravno u mene ili u kuću, ne znam, al sad djeluje pomalo gnjevno. I onda sam se probudila, upalila sva svjetla iako mi se spavalo kao nikada do sada.

Link na natalnu kartu

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...c#.Vb9OYbUmEsY
Jako ti je dubok ovaj san i jedan od onih koji traže neku vrstu komunikacije s tumačem, onak nije tip sna za forum. Pa bih te upitala nekoliko pitanjaca.



San je obilježen nepoznatim muškim entitetom koji poput duha drži svoju prisutnost snažno u njemu. Malo podsjeća na Wings of desire.

S druge strane ti si jedina koja "vidiš problem" dok ostatak obitelji to ignorira. Da li u tvojoj obitelji (ili obiteljskoj prošlosti) ili bliskoj okolini ima netko tko više nije živ a s kim još uvijek zadržavaš snažnu psihičku vezu? Ili općenito na koga te podsjeća taj čovjek (ne mora biti fizički već vibrom)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 09:31   #1743
Ima, da, ali mislim da nije riječ o njima budući da su starije osobe. Ovaj me "anđeo" fizički podsjeća na jednog profesora s faksa ali mislim da nije ni to u pitanju. A vibrom me ne podsjeća na osobu već na osjećaj. Ako to ima smisla. Kao upozorenje, ili neki osjećaj koji je konstantno tu i nikako da ode, ma što ja napravila da ga se riješim i pomalo me panika hvata od njega upravo iz razloga što je tako postojan, prisutan i miran. Ako išta od toga ima smisla.
(btw, par dana nakon što sam to sanjala sjetila sam se da je toga datuma, prije par godina tata imao dosta tešku saobraćajnu nesreću, ne znam je li san povezan s time, nekako sam dobila dojam da bi mogao biti ali nisam baš sigurna je li to to)
orcanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 11:57   #1744
Quote:
orcanera kaže: Pogledaj post
Sanjala sam sinoć, odnosno noćas znači s 1. na 2. kolovoza
Uglavnom, bila je večer, vani nevrijeme, kiša, grmi, sijeva, magla, ulazna vrata su bila otvorena, al ionako su većinom otvorena ljeti, u kuhinji i dnevnom bila je cijela obitelj i svatko se nečim zaokupirao, strka kao i obično i nitko nije gledao na vrata, odjednom bacim pogled a tamo stoji neki čovjek kasnih 30ih/ranih 40ih godina, srednjeg stasa, malo duže kose i tupo gleda u kuću, stoji na pragu, opuštenih ruku uz tijelo, glave malo nagnute u stranu i ne miče se, samo gleda, a oči su mu nekako mutne, pogled prazan i dubok istovremeno, nekako dalek, ne gleda u nikoga posebno samo ..gleda i šuti. Prepadnem se i svima kažem da je netko na vratima, moji samo ovlaš bace pogled, jedino tata kaže "jadan čovjek sav se smočio po ovakvom vremenu" i vrati se svome poslu. Svi su već zaboravili na njega pa i ja jer mi je nešto drugo odvratilo pozornost (kod nas po običaju strka) nakon nekog vremena opet pogledam prema vratima i on još uvijek stoji na pragu i gleda u prazno. Počnem paničariti, drugi ne obraćaju pozornost, vidim da nema smisla nikoga zvati, idem zatvoriti sve prozore i vrata jer je nevrijeme i ne znam tko bi još mogao ući u kuću a da ne vidimo jer je svatko zaokupiran nečim svojim. Odem do konobe i nađem tog čovjeka pred njom i tata opet govori kao "jadan po ovakvom vremenu kad bi se bar mogao negdje skloniti" i vidim da se čovjek sklupčao u našoj staroj vw bubi (koju više nemamo) i da je jedva ugurao i krila!?! Pala je noć i svi su otišli spavati, kiša polagano pada ali nije više tako grozno nevrijeme, sve se malo smirilo, istrčim van iz kuće i vidim čovjeka kako stoji ispred, ruku obješenih uz tijelo, opuštenih ogromnih sniježno bijelih krila, i tim dalekim, praznim, zamućenim očima gleda u nebo. Ništa ne govori, pokušava skočiti prema gore ali mu ne uspjeva pa zajauče i pogleda ravno u mene ili u kuću, ne znam, al sad djeluje pomalo gnjevno. I onda sam se probudila, upalila sva svjetla iako mi se spavalo kao nikada do sada.

Link na natalnu kartu

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...c#.Vb9OYbUmEsY
Quote:
orcanera kaže: Pogledaj post
Ima, da, ali mislim da nije riječ o njima budući da su starije osobe. Ovaj me "anđeo" fizički podsjeća na jednog profesora s faksa ali mislim da nije ni to u pitanju. A vibrom me ne podsjeća na osobu već na osjećaj. Ako to ima smisla. Kao upozorenje, ili neki osjećaj koji je konstantno tu i nikako da ode, ma što ja napravila da ga se riješim i pomalo me panika hvata od njega upravo iz razloga što je tako postojan, prisutan i miran. Ako išta od toga ima smisla.
(btw, par dana nakon što sam to sanjala sjetila sam se da je toga datuma, prije par godina tata imao dosta tešku saobraćajnu nesreću, ne znam je li san povezan s time, nekako sam dobila dojam da bi mogao biti ali nisam baš sigurna je li to to)
Naravno da ima smisla.

Tj. nekako sam si i mislila da nećeš moći izvući ono konkretno. A kako je kao što napisah ovaj san predubok u svom tumačenju za forum (barem ga ja tako vidim) tumačenje ću napisati samo u formi onog što smatram značajnim za njega...pa to probaj povezati s sobom i ovim snom.




Tumačenje sna:

Mislim da se radi o tkz. snu slutnje, a ovaj datum kada je sanjan (nesreća oca) je samo okidač za pokretanje onog dubljeg, tj. onog što se nalazi u nesvjesnom.

Otac i okolina koja ne percipira zabrinutost na onoj razini na kojoj bi ju trebalo percipirati po "mišljenju" sanjača i ova obiteljska strka koja se stalno provlači kao neko generalno obiteljsko obilježje označava psihički nemir, komešanje, uznemirenost unutra samog sanjača koji su ogledalo njegovih loših slutnji (tu je i ta prijetnja ulaska nepoznatog entiteta u kuću koju samo sanjač osjeća kao opasnost dok drugi uopće to ne shvaćaju).




Astrološka simbolika sna:

Skrenula bih najprije pažnju na jednu "astrološku činjenicu", a to je položaj Neptuna u 12. kući (snovi) što je mjesto koje ga čini vančulnim, tj. izuzetno osjetljivim za sile koje djeluju u nesvjesnom.

Neptun ima duboku osjetljivost za kolektivna dešavanja a ovdje je snažno usklađen s pitanjima viktimizacije, patnje, gubitka i kaosa na razini kolektivnog. Hoću reći Neptun nije da ne osjeća "pojedinačno" i samo ono osobno koje se njega tiče kao što to osjeća Mjesec, već je njegov "način osjećanja" obuhvatniji. Neptun osjeća i reflektira u sebi emocionalna zbivanja, tokove i tonove poput ogledala, on ih nesvjesno upija i percipira izvanosjetilnim čulima i svi oni se u njemu pretaču u nejasne slutnje. Neptun je u stanju osjetiti i upiti mnogo o okolini/osobi/mjestu šutke...u stanju je razumjeti bez da zna što se osobi ili u toj okolini ili na tom mjestu konkretno dogodilo. On može sanjača emocionalno povezati s odnosima i stvarima koje imaju veze s njegovim dalekim precima i onim stvarima koje se protežu daleko izvan njegovog svjesnog sjećanja.

Tj. Neptun ovdje može djelovati kao svojevrstan medij kroz koji teče davno zaboravljena prošlost, kao nesvjesno spremište kolektivnih žalosti, tuge, žrtve, neispunjenih snova... Svaka planeta koja se nalazi u 12. polju je na neki način u opasnosti da postane žrtva ili ajmo tako reći žrtveno janje za dalekosežne konflikte, osoba s Neptunom u 12. polju može imati obiteljsku povijest koja sadrži neku duševnu bolest, viktimizaciju ili neispunjene ideale (Sunce 0º Mjesec, Sunce 0º Mars, Sunce 180º Neptun).

Ovaj anđeo iz sna je upravo s tim povezan. Anđeo je duhovni simbol i glasnik kolektivnih slutnji (anđeli "bdiju nad svijetom"). Anđeo (Neptun) je i posrednik između neba i čovjeka, on ima zaštitničku funkciju jer postoje i velike duhovne nagrade s ovom pozicijom Neptuna (ukoliko osoba razvije spoj s njim duhovno vodstvo joj može umnogome pomoći s odlukama u životu).

Tako da bih u kontekstu ovog sna rekla da anđeo u snu prije svega predstavlja glasnika slutnje (Merkur 180º Neptun).




Zaključak:

Glasnik može nositi dobre ili loše vijesti ovisno o kontekstu u kojem se javlja. Kako je ovdje san ispunjen uznemirujućim slutnjama on bi se generalno trebao shvatiti kao upozorenje jer iako se anđeli često prikazuju kao dobrohotna bićca s krilcima oni imaju i svoju zlokobniju stranu (sotona je isto posrnuli anđeo), a i generalno nadnaravna priroda anđela u snu uvijek se mora shvatiti i kao znak upozorenja.

Neptun u 12. polju ima sposobnost da se nas približi božanskom, ali njegova latentna ili potisnuta osjetljivost tj. stalni priključak na "božansko" može biti teško breme za nositi se s njim u fizičkom svijetu, to je isto ovaj anđeo koji ima krila a ne može njima poletjeti.

U svakom slučaju pogledaj Wendersa ako već nisi, on isto ima krcato 12. polje.



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 13:52   #1745
Nadam se da nije guzva


Sinoc sam sanjala zanimljivi san, znaci sa 9.9. na 10.9.

Ne sjecam se tocno svega, ali u snu se igram sa svojim srcem.
Stalno ga vadim iz sebe pa ga vracam u sebe. Kada ga izvadim stavljam ga u frizider da ne crkne

I onda ga vratim u sebe i pokrenem opet. Srce je jako veliko, kao od nekakve ogromne zivotinje i malo je nekako zadebljano, osteceno, pokidano.

Zadnji puta, mislim da je to treci puta kako sam ga vracala u sebe, vise ga nisam mogla pokrenuti i ostala sam bez srca, ostalo je u frizideru, no nisam se osjecala lose.

Pitala sam se kako se osjecam i sto osjecam i kako to da nemam srce, a ziva sam, no brzo sam se poslije toga probudila.

http://i61.tinypic.com/1fzl1f.gif

Cini se jednostavan san. No, nedavno sam sudjelovala u konstelacijama gdje sam bila predstavnik jedne osobe koju bi opisala kao bez srca, kao robota. Bilo mi je uzasno tesko predstavljati tu osobu i silom sam htjela van. Znam da sam pomislila ovo je znaci pakao na zemlji, nemati srce.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.10.2015. at 14:07. Reason: off
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 01:01   #1746
Quote:
TenaX kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam,mislim da sam ja sad na redu...

sanjala sam da bježim,,(često sanjam da bježim)...no ovaj put bježim od nepoznate ženske osobe,,,sa mnom je još jedna nepoznata žena koja bježi sa mnom,,zapravo ona me prati,gdje ja tu i ona,,,,trčim neumorno kroz nepoznati grad,trčim cestom,nikoga nema,raskrižje,noć,svježe asfaltirana cesta,jake boje,siva i bijela,cesta ima 3 strane,nazad,desno i naprijed,,,trčim ravno iako gledam u put koji vodi desno,,,zatim trčim preko tračnica koje se isprepliću,dan je,vidim vlakove koji dolaze i odlaze,neki stoje na svom mjestu...zatim bježim kroz groblje,divim mu se,spomenicima i cvijeću koje je na grobovima,,zatim trčim pokraj nekakvog jezera,gledam vodu,tamno plava je,mirna i čista,,,ulazim u nekakvu zgradu punu vrata i prozora,otvaram vrata od puno soba ali ni u jednu ne ulazim,,cijelo vrijeme mi je za petama osoba koja me lovi ali me ne uspijeva uloviti,bježim,ali neznam zašto,znam samo da me ne smije uloviti i da je se bojim,da ta osoba nije dobra i da mi želi zlo...osoba koja bježi sa mnom cijelo vrijeme je iza mene,prati me...bježim u nekakvo sklonište gdje ću naći sigurnost i budim se


san sam sanjala oko 1.40 h,,,22.7.2015.
Vinkovci


hvala


http://tinypic.com/r/10xypky/8
Tumačenje sna:

Ovaj san ima jedan generalni motiv koji se i inače kako sanjač ističe često ponavlja – bijeg.

Bijeg ili bježanje može predstavljati potrebu da se pobjegne od nekog stanja iz stvarnog života, može oslikavati želju ili očajni vapaj za promjenom životnih okolnosti. Bijeg također označava nemogućnost ili nemoć osobe da se suoči s određenom situacijom ili neugodnim stanjem. Također san u kojem je sanjač u potrazi za skloništem može implicirati potrebu za zaštitom dijelova sebe od ponovnog emocionalnog "oštećenja" i razočaranja.

Ovdje sanjača pratimo u njegovom bijegu gdje on prolazi pored različitih kulisa-sadržaja koji redom simbolički označavaju te neke kontrolne točke iz njegova života (raskrižje kao mjesto/trenutak u kojem je život krenuo određenim smjerom, groblje kao podsjetnik na gubitke, itd...) u svakom slučaju ovo je pregled života u malom.





Astrološka simbolika sna:

Na duhovnoj razini bijeg u snu osim što je iskaz iznimno velike čežnje za oslobođenjem označava i nemoć i nesposobnost osobe da se stvarno suoči s problemima (Saturn u 12. polju 90º Neptun).

Napisati ću ponešto o tome ali s gledišta karmičke astrologije jer držim da ona ovdje ima dosta toga za reći (Saturn i Sjeverni čvor u 12. polju):


Karmička astrologija smatra da u svojoj podsvijesti (12. polje) nosimo sjećanja na prošle živote. Ta podsvjesna sjećanja su potisnuta, ali ona bez obzira na to žive svojim životima jako živahno u nama i mogu u potpunosti upravljati našim životom "iz pozadine". To je zato jer se karmički obrazac ponaša poput magneta koji privlači sebi slične programe a kako se ljudska karma manifestira primarno kroz ograničavajuće obrasce mišljenja/osjećanja/ponašanja to znači da takav obrazac utječe na našu unutarnju realnost (a onda i na vanjsku).

Mnogi ljudi postaju zarobljenici ograničavajućih karmičkih obrazaca jer se identificiraju s vlastitim greškama iz prošlosti i premda se kontinuirano osjećaju loše, uvijek pokušavaju pobjeći od toga i pronaći neprijatelja izvan sebe (kao što je to ovdje slučaj gdje osoba bježi bjesomučno a ne zna tko ju ustvari progoni). Osoba ne može osvijestiti da je ona ta koja je sebi stavila okove i da nema vanjskog tamničara, već je izvor njenih ograničenja u njoj samoj. Sve što nam se zbiva u ovom trenutku rezultat je odluka koje smo donijeli u prošlosti – sviđalo se to nama ili ne.


12. polje teži svaku planetu koja se u njemu nalazi dezintegrirati. Ovdje je u 12. polju smješten Saturn što je pozicija koju karmička astrologija drži jednom od njegovih najtežih položaja upravo zato jer je Saturn tako tvrd. Simboličkim jezikom rečeno: Saturn u 12. polju označava "tvrdu karmu" čitaj - onu koja se opire dezintegraciji. I zato individue s Saturnom u 12. polju žive "tako umorno", žive s pratećim osjećajem "teške sudbe"...osjećajem života u kojem su prisiljene živjeti na način pokore, kao da moraju isplatiti neki dug.

Saturn u 12. polju opterećuje osobu krivnjom kojoj ona ne zna uzroka ali ju tjera da posveti svoj život nekome ili nečemu što će njoj u konačnici donijeti zatvor. Tj. osjećaj zatočenosti životom iz kojeg nema izlaza. S Saturnom u 12. polju osoba je u prošlosti napravila neke izbore koji ju sada ograničavaju, postoji nešto iz prošlosti što osobu stalno vuče nazad...Saturn u 12. polju je poput kamena oko nogu koji vuče nazad u dubine. Zato osoba s ovom pozicijom Saturna može lako postati "zarobljenikom u vlastitoj sjeni"... utapati se u svojim strahovima i neuspjesima dok njen nesvjesni program iz pozadine sabotira sve njene napore da se oslobodi.





Zaključak:

Iako se uzroci karmičkih ograničenja nalaze u prošlim životima osobe, njihov stvarni problem u ovom životu je u duhovnoj neosviještenosti. Zato Tena X moram napisati da ovaj san pokušava reći da nema osobe koja te progoni, to što tebe progoni jest tvoj život i izbori koje si napravila. Sigurno sklonište ne postoji a ponajmanje je izvan tebe, ono je u tebi što znači da moraš unutra sebe pronaći čvrsti oslonac.

Jedan od najvažnijih koraka za izgradnju osjećaja sigurnosti u sebi je osvještavanje onoga što nas je tijekom života činilo nesigurnima ako je potrebno, i uz psihološku pomoć terapeuta koji će nas voditi prema probavljanju osjećaja koji leže u korijenu problema.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 20:45   #1747
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tumačenje sna:

Ovaj san ima jedan generalni motiv koji se i inače kako sanjač ističe često ponavlja – bijeg.

Bijeg ili bježanje može predstavljati potrebu da se pobjegne od nekog stanja iz stvarnog života, može oslikavati želju ili očajni vapaj za promjenom životnih okolnosti. Bijeg također označava nemogućnost ili nemoć osobe da se suoči s određenom situacijom ili neugodnim stanjem. Također san u kojem je sanjač u potrazi za skloništem može implicirati potrebu za zaštitom dijelova sebe od ponovnog emocionalnog "oštećenja" i razočaranja.

Ovdje sanjača pratimo u njegovom bijegu gdje on prolazi pored različitih kulisa-sadržaja koji redom simbolički označavaju te neke kontrolne točke iz njegova života (raskrižje kao mjesto/trenutak u kojem je život krenuo određenim smjerom, groblje kao podsjetnik na gubitke, itd...) u svakom slučaju ovo je pregled života u malom.





Astrološka simbolika sna:

Na duhovnoj razini bijeg u snu osim što je iskaz iznimno velike čežnje za oslobođenjem označava i nemoć i nesposobnost osobe da se stvarno suoči s problemima (Saturn u 12. polju 90º Neptun).

Napisati ću ponešto o tome ali s gledišta karmičke astrologije jer držim da ona ovdje ima dosta toga za reći (Saturn i Sjeverni čvor u 12. polju):


Karmička astrologija smatra da u svojoj podsvijesti (12. polje) nosimo sjećanja na prošle živote. Ta podsvjesna sjećanja su potisnuta, ali ona bez obzira na to žive svojim životima jako živahno u nama i mogu u potpunosti upravljati našim životom "iz pozadine". To je zato jer se karmički obrazac ponaša poput magneta koji privlači sebi slične programe a kako se ljudska karma manifestira primarno kroz ograničavajuće obrasce mišljenja/osjećanja/ponašanja to znači da takav obrazac utječe na našu unutarnju realnost (a onda i na vanjsku).

Mnogi ljudi postaju zarobljenici ograničavajućih karmičkih obrazaca jer se identificiraju s vlastitim greškama iz prošlosti i premda se kontinuirano osjećaju loše, uvijek pokušavaju pobjeći od toga i pronaći neprijatelja izvan sebe (kao što je to ovdje slučaj gdje osoba bježi bjesomučno a ne zna tko ju ustvari progoni). Osoba ne može osvijestiti da je ona ta koja je sebi stavila okove i da nema vanjskog tamničara, već je izvor njenih ograničenja u njoj samoj. Sve što nam se zbiva u ovom trenutku rezultat je odluka koje smo donijeli u prošlosti – sviđalo se to nama ili ne.


12. polje teži svaku planetu koja se u njemu nalazi dezintegrirati. Ovdje je u 12. polju smješten Saturn što je pozicija koju karmička astrologija drži jednom od njegovih najtežih položaja upravo zato jer je Saturn tako tvrd. Simboličkim jezikom rečeno: Saturn u 12. polju označava "tvrdu karmu" čitaj - onu koja se opire dezintegraciji. I zato individue s Saturnom u 12. polju žive "tako umorno", žive s pratećim osjećajem "teške sudbe"...osjećajem života u kojem su prisiljene živjeti na način pokore, kao da moraju isplatiti neki dug.

Saturn u 12. polju opterećuje osobu krivnjom kojoj ona ne zna uzroka ali ju tjera da posveti svoj život nekome ili nečemu što će njoj u konačnici donijeti zatvor. Tj. osjećaj zatočenosti životom iz kojeg nema izlaza. S Saturnom u 12. polju osoba je u prošlosti napravila neke izbore koji ju sada ograničavaju, postoji nešto iz prošlosti što osobu stalno vuče nazad...Saturn u 12. polju je poput kamena oko nogu koji vuče nazad u dubine. Zato osoba s ovom pozicijom Saturna može lako postati "zarobljenikom u vlastitoj sjeni"... utapati se u svojim strahovima i neuspjesima dok njen nesvjesni program iz pozadine sabotira sve njene napore da se oslobodi.





Zaključak:

Iako se uzroci karmičkih ograničenja nalaze u prošlim životima osobe, njihov stvarni problem u ovom životu je u duhovnoj neosviještenosti. Zato Tena X moram napisati da ovaj san pokušava reći da nema osobe koja te progoni, to što tebe progoni jest tvoj život i izbori koje si napravila. Sigurno sklonište ne postoji a ponajmanje je izvan tebe, ono je u tebi što znači da moraš unutra sebe pronaći čvrsti oslonac.

Jedan od najvažnijih koraka za izgradnju osjećaja sigurnosti u sebi je osvještavanje onoga što nas je tijekom života činilo nesigurnima ako je potrebno, i uz psihološku pomoć terapeuta koji će nas voditi prema probavljanju osjećaja koji leže u korijenu problema.
Nevjerovatno kako si sve točno opisala,,,okove koji mi nedaju da budem sretna jer ako se i nađem u situaciji da se osjećam sretnom ili da me netko drugi želi učiniti sretnom,,tad se povlačim u sebe,,jer osjećam krivnju,,,kao da moram živjeti u nekakvim ograničenjima i povučenosti,kao da ne zaslužujem sreću...jednostavno ne mogu to promijeniti,,taj osjećaj krivnje ako mi se nešto dobro dogodi,,,izbavila sam se iz lošeg braka koji me je obilježio,ali cijeli problem je u tome što patim jer djeci nisam podarila sretnu obitelj kakvu ja nisam imala i kakvu sam željela za njih,,,to me proganja,iako stalno se preispitujem jesam li što mogla promijeniti,jesam li mogla biti bolja,iako znam da sam sve dala od sebe,kao majka i kao žena...ali osjećam krivnju,,,ako sam sretna a oni možda u sebi pate zbog svega,iako se trudim biti najbolja majka na svijetu...ako sam sretna,osjećam da njima nešto uskraćujem,da to ne zaslužujem i da moram se posvetiti samo njima,pa i pod cijenu toga da kad ostarim,ostanem sama...jednostavno,kao da je to moj zadatak i da ništa veće od toga nema...hvala Fish <3

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.10.2015. at 17:58. Reason: slika
TenaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 17:57   #1748
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Datum sna: 27.4.2015.
Vrijeme: između 00 i 7 h
Natalna karta: http://s62.photobucket.com/user/rosp...dia/k.gif.html

San: Moja najbolja prijateljica (s kojom sam prijateljica od 7. razreda osnovne škole) radi u BSDM kući a ja sam kao novinarka i istražujem nešto u vezi ljudskog ponašanja i zbog toga počnem i ja raditi u toj BSDM kući. Nismo prostitutke nego tamo dođu ljudi s čudnim željama da ih ispune ili ako imaju neke blokade da ih se pokušaju riješiti. Znači nema seksa, nego ljudi dođu raditi neke stvari koje su čudne. I tako sam ja tamo došla raditi / istraživati i prvo su me temeljito našminkali i obukli u neki autfit, ne sjećam se kakav. BSDM kuća je na kat, prostrane unutrašnjosti a od ulaza sa svake strane se na oba kata nalaze sobe ispred kojih stoje djelatnice pa tako i ja ispred svoje sobe (u maniri Red Light District). Unutrašnjost me recimo podsjeća na školski hol po tome kako je koncipirana a u snu se ta kuća nalazi na mjestu gdje se u stvarnosti nalazi gimnazija (nisam išla tamo u školu). Dolaze klijenti i izabiru mene, neki tip sa ženom, on malo liči na Woodyja Allena, ćelav, smotan i sav potisnut. Žena je dakle došla s njim, kao njih dvoje se ne mogu seksati jer je on zakočen i ima neke čudne fantazije a i ona je isto zakočena pa kao ona će gledati i platit će mi 1000 $. Ja nemam pojma što da radim al mislim si dobro, valjda ću uspjet nešto improvizirati. Odemo dakle svo troje u tu neku sobu i sad ja njega pokušavam animirati. U sobi u kojoj smo su sve oko kreveta po policama postavljeni vojni šljemovi i zapovjedničke kape iz vojske, avijacije i mornarice, a soba je dosta mala, krevet zauzima većinu sobe. Ja znači nešto improviziram i glumim i više sam bila neki psiholog nego išta drugo. Muž se od tog mog angažmana na kraju uspio „osloboditi“ i pretvorio se u štakora (bio je i fizički veličine štakora) i počeo me napadati i gristi posvuda ali onako baš s ciljem da me grize, rani i povrijedi i uzrokuje mi bol. Grizao me i sa svakim ugrizom odgrizao mi je komad mesa. To je kao njegova potisnuta strana bila, bio je sav neki trontljav i povučen jer nije to pokazivao u stvarnom životu ni pred ženom. A žena, koja je bila sva onako frigidna i došla je samo gledati što to njega točno uzbuđuje, se isto razularila kad je on počeo komade mesa gristi s mene. Oči su joj se onako sadističko-luđački izbacile van i počela se smijati i uživati i poticala ga je da me još više grize. Njoj je bio užitak gledati kako se nekome nanosi bol i totalno se bila preobrazila u odnosu na kakva je bila kad je došla. Kao, i ona je u biti otkrila što je koči i što je to u čemu zapravo uživa. Mislim da je čak žena više uživala u tome što je muž-štakor meni kidao meso nego on, on kad je to počeo raditi gotovo da je bio u glavi na autopilotu ali ona je itekako bila svjesna svega. Seansa je onda završila pa sam ja uspjela otići.
Draga Trit,

...ovaj san ti je snažan i nisam sigurna koliko će mi forum svojim prostorom dozvoliti da ga obuhvatim. No budući da sam već dosta puta ovdje tumačila tvoje snove i neke stvari smo već dotaknuli sigurna sam da ćeš razumjeti napisano bez obzira što o nekim stvarima neću pisati.

Pa evo tumačenja:
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 18:08   #1749
Iako san možda izaziva nelagodu svojim sadržajem jer je dojmljiv količinom agresije i seksualne izopačenosti, kao takav je zapravo vrlo važan jer pokazuje da je sanjač dosta zagrebao u svoje inhibicije. Ljudska seksualnost je naime jako slojevita i uključuje cijeli niz psihofizičkih faktora pa su isto tako i problemi u toj domeni slojeviti. I zato (bez želje da se igram keksualnog terapeuta) probati ću neke stvari koje se tiču ove teme ogoliti kako bi ostalo ono što je sama srž ovog sna. A takav je i san, sirov i prilično ogoljen.




Tumačenje i astrološka simbolika sna:

U pogledu seksualnosti u najjednostavnijem obliku može se reći da problem nastaje čim individua usvoji osnovne informacije o ljudskoj seksualnosti i prosječnom seksualnom ponašanju. Seksualna averzija onda postaje odgovor na ono što ne odgovara usvojenom modelu i odnosi se na intenzivnu odbojnost spram određenih seksualnih radnji ili oblika seksualnog kontakta općenito. Uzroci ovih problema najčešće se nalaze duboko u našoj psihi, a u pravilu su posljedica straha od gubitka kontrole, rigidnosti (prema sebi), nepovjerenja (u sebi), negativnih predodžbi i uvjerenja o seksu/vlastitom tijelu/seksualnosti i sl.

Uglavnom...istraživanja na tom području su pokazala kako se mnogi faktori koji utječu na to koliko se lako neko napali i ostane uzbuđen mogu svesti na dva zajednička: prvi među njima je faktor seksualne uzbudljivosti (tj. ono koliko smo "prirodno" zapaljivi - Mars) dok je drugi faktor seksualna inhibicija (tj. ono sve što radi protiv nas da dovoljno dugo i ostanemo zapaljeni - Saturn). Pojednostavljeno rečeno...ljudi se razlikuju po izraženosti svakog od tih faktora, a od njihove kombinacije zavisi da li će se osoba uzbuditi već pri usputnom pogledu na neki "sadržaj" ili joj je ipak potrebno puno koncentracije, mašte i savršenih uvjeta kako bi se u krevetu pokazala u najboljem izdanju. Probajmo zato u tom kontekstu samo zamisliti što se događa u individui koja je rođena u senzibilnom znaku ribe a koja ima ove dvije planete Mars i Saturn zajedno u konjunkciji u znaku škorpiona. Mislim da je zbog toga važno i da u astrološkoj simbolici krenemo od početka...dakle:

Saturn je odrasli Mars. Zapamtimo to. Zapamtimo jer kada to istinski razumjemo mnoge stvari će nam biti kudikamo jasnije.

Mars je motivator, onaj koji nas pokrene naprijed velikom silom. Mars nas instinktivno pokreće jer zna za čim žudimo bez obzira na posljedice. Mars je zadužen za ono kada napravimo prvi potez i pri tom je posve nevino nesvjestan onoga što se smatra primjerenim ponašanjem, on o tome nije promišljao jer je vođen čistim impulsom. Kad smo mladi, svi smo impuls...no kako je Saturnova dužnost brusiti sve one impulse koji našu energiju ne usmjeravaju u nešto korisno i svrhovito s vremenom ili s zrelošću on sve više zavlada Marsom. I to je to – Saturn je odrasli Mars.


S jedne strane postajemo zreliji, bolje poznajemo vlastite želje i ono što nas može zadovoljiti ali s druge postajemo krući i nema one iskrene neposrednosti koju producira prirodna želja jer Mars nam uvijek odgovora kroz naše želje...seksualne ili neke druge fizičke. Jednom pročitah super usporedbu između njih u konjunkciji koja kaže da kad Mars jede pizzu s feferonima onda ju pojede cijelu no to je razlog zbog kojeg Saturn dobiva probavne smetnje.

Nekim ljudima potrebno je malo vremena da se "zapale" i budu raspoloženi za seks i ništa im ne može pomutiti koncentraciju, dok je drugima potrebno mnogo više, a najmanja sitnica čini da se ohlade. Ukratko...želim li učiniti nešto neposredno (Mars)...Saturn će biti tu da zaustavi ili će barem dati dobar argument o tome zašto to ne bi trebalo napraviti. To je ona suštinska razlika između "htjeti učiniti" (Mars) i "morati raditi" (Saturn) a u tom raskoraku živi i srž problema ove konjunkcije.

Drugi par cipela je i karakteristična okrutnost i svirepost kontakta Mars/Saturn koja počesto nosi sa sobom osjećaj "zakočenosti", frustracije i bijesa. Često je prisutno osuđivanje ili čak kažnjavanje seksualne radoznalosti u mladosti koje se kasnije plaća seksualnim inhibicijama. Ali čak i kada ta osuda i "zabrana" ne dođe od roditelja ili nekog "autoriteta" osoba arhetip osude već duboko u sebi živi, ona ga je davno usvojila i možemo onda zamisliti kako on djeluje u području seksualnosti (kako veli L. Greene kontakti Mars/Saturn često uzimaju svoj danak u području seksualnog izražavanja). Dakle, te dvije sile u kontaktu reagiraju jedna protiv druge, čak i kad ne postoji aspekt između njih. Svatko tko ima jak Saturn i jak Mars u natalnoj karti, znat će na što mislim. Također s ovim aspektom postoji potisnuta težnja tomu da seksualni čin bude sirov i bazičan, tj. da bude lišen zadovoljstva ugode, da bude izrazito fizički i "prisilan" bez uplitanja emocija i o tome isto govori i ovaj san (odatle ovi sadistički izrazi lica osobe iz sna).


Kada u kontekstu ove konjunkcije pišemo o seksualnom nagonu (Mars) onda se može reći da žena s njim ima prirodno muški libido tj. da ne kompicira i može "jednostavno" postići seksualno uzbuđenje, no ovdje strast (Mars) i kočnica (Saturn) egzistiraju zajedno. Tj. ponekada osobi treba jako dugo da osjeti uzbuđenje i treba joj vremena da uopće poželi "to raditi" (hint - lik iz sna ima problem s zakočenošću) a ponekada ima periode kada "uzbuđenje" traje i traje i kada ju pale stvari koje su prilično sirove (to je ova slika likova koji se potpuno obeznane kada oslobode svoju potisnutu stranu). No ono što je karakteristično za ovaj aspekt jest da se žemsko biće te svoje sirove strane srami (Saturn - sram), to je nešto što je duboko u njoj neprihvaćeno i što smatra izopačenim, prljavim.

Dakle...mi ovdje govorimo o integraciji muške i ženske strane psihe, putu od mladosti do zrelosti u seksualnom izrazu koji mnogo toga govori o osobnim inhibicijama a ima veze s integracijom Marsa i Saturna u natalnoj karti.


I zato da se na kraju vratimo na sanak...ovaj par koji dolazi na seksualnu terapiju zapravo je onaj dio sanjačeve osobnosti koji se srami vlastitih želja, onaj dio koji ih smatra izopačenim. Taj par: žena (Venera) i muškarac (Mars) ovdje su povezani s Saturnom a u toj slici u kojoj prikazuju individuu kao žrtvu nečijih inhibicija do te mjere da im ona dopušta da s nje na živo kidaju meso - sve je sadržano. Meso kao vid naše tjelesnosti ovdje je konzumirano na doslovno životinjski način. Ali isto tako ova slika u kojoj taj pohotni stariji muškarac proždire sanjačevo tijelo kidajući meso s njega toliko je intiman prikaz svega ovoga gore napisanog da sam sigurna da ćeš Trit ti i tvoja riba to sve razumjeti.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:25   #1750
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Iako san možda izaziva nelagodu svojim sadržajem jer je dojmljiv količinom agresije i seksualne izopačenosti, kao takav je zapravo vrlo važan jer pokazuje da je sanjač dosta zagrebao u svoje inhibicije. Ljudska seksualnost je naime jako slojevita i uključuje cijeli niz psihofizičkih faktora pa su isto tako i problemi u toj domeni slojeviti. I zato (bez želje da se igram keksualnog terapeuta) probati ću neke stvari koje se tiču ove teme ogoliti kako bi ostalo ono što je sama srž ovog sna. A takav je i san, sirov i prilično ogoljen.




Tumačenje i astrološka simbolika sna:

U pogledu seksualnosti u najjednostavnijem obliku može se reći da problem nastaje čim individua usvoji osnovne informacije o ljudskoj seksualnosti i prosječnom seksualnom ponašanju. Seksualna averzija onda postaje odgovor na ono što ne odgovara usvojenom modelu i odnosi se na intenzivnu odbojnost spram određenih seksualnih radnji ili oblika seksualnog kontakta općenito. Uzroci ovih problema najčešće se nalaze duboko u našoj psihi, a u pravilu su posljedica straha od gubitka kontrole, rigidnosti (prema sebi), nepovjerenja (u sebi), negativnih predodžbi i uvjerenja o seksu/vlastitom tijelu/seksualnosti i sl.

Uglavnom...istraživanja na tom području su pokazala kako se mnogi faktori koji utječu na to koliko se lako neko napali i ostane uzbuđen mogu svesti na dva zajednička: prvi među njima je faktor seksualne uzbudljivosti (tj. ono koliko smo "prirodno" zapaljivi - Mars) dok je drugi faktor seksualna inhibicija (tj. ono sve što radi protiv nas da dovoljno dugo i ostanemo zapaljeni - Saturn). Pojednostavljeno rečeno...ljudi se razlikuju po izraženosti svakog od tih faktora, a od njihove kombinacije zavisi da li će se osoba uzbuditi već pri usputnom pogledu na neki "sadržaj" ili joj je ipak potrebno puno koncentracije, mašte i savršenih uvjeta kako bi se u krevetu pokazala u najboljem izdanju. Probajmo zato u tom kontekstu samo zamisliti što se događa u individui koja je rođena u senzibilnom znaku ribe a koja ima ove dvije planete Mars i Saturn zajedno u konjunkciji u znaku škorpiona. Mislim da je zbog toga važno i da u astrološkoj simbolici krenemo od početka...dakle:

Saturn je odrasli Mars. Zapamtimo to. Zapamtimo jer kada to istinski razumjemo mnoge stvari će nam biti kudikamo jasnije.

Mars je motivator, onaj koji nas pokrene naprijed velikom silom. Mars nas instinktivno pokreće jer zna za čim žudimo bez obzira na posljedice. Mars je zadužen za ono kada napravimo prvi potez i pri tom je posve nevino nesvjestan onoga što se smatra primjerenim ponašanjem, on o tome nije promišljao jer je vođen čistim impulsom. Kad smo mladi, svi smo impuls...no kako je Saturnova dužnost brusiti sve one impulse koji našu energiju ne usmjeravaju u nešto korisno i svrhovito s vremenom ili s zrelošću on sve više zavlada Marsom. I to je to – Saturn je odrasli Mars.


S jedne strane postajemo zreliji, bolje poznajemo vlastite želje i ono što nas može zadovoljiti ali s druge postajemo krući i nema one iskrene neposrednosti koju producira prirodna želja jer Mars nam uvijek odgovora kroz naše želje...seksualne ili neke druge fizičke. Jednom pročitah super usporedbu između njih u konjunkciji koja kaže da kad Mars jede pizzu s feferonima onda ju pojede cijelu no to je razlog zbog kojeg Saturn dobiva probavne smetnje.

Nekim ljudima potrebno je malo vremena da se "zapale" i budu raspoloženi za seks i ništa im ne može pomutiti koncentraciju, dok je drugima potrebno mnogo više, a najmanja sitnica čini da se ohlade. Ukratko...želim li učiniti nešto neposredno (Mars)...Saturn će biti tu da zaustavi ili će barem dati dobar argument o tome zašto to ne bi trebalo napraviti. To je ona suštinska razlika između "htjeti učiniti" (Mars) i "morati raditi" (Saturn) a u tom raskoraku živi i srž problema ove konjunkcije.

Drugi par cipela je i karakteristična okrutnost i svirepost kontakta Mars/Saturn koja počesto nosi sa sobom osjećaj "zakočenosti", frustracije i bijesa. Često je prisutno osuđivanje ili čak kažnjavanje seksualne radoznalosti u mladosti koje se kasnije plaća seksualnim inhibicijama. Ali čak i kada ta osuda i "zabrana" ne dođe od roditelja ili nekog "autoriteta" osoba arhetip osude već duboko u sebi živi, ona ga je davno usvojila i možemo onda zamisliti kako on djeluje u području seksualnosti (kako veli L. Greene kontakti Mars/Saturn često uzimaju svoj danak u području seksualnog izražavanja). Dakle, te dvije sile u kontaktu reagiraju jedna protiv druge, čak i kad ne postoji aspekt između njih. Svatko tko ima jak Saturn i jak Mars u natalnoj karti, znat će na što mislim. Također s ovim aspektom postoji potisnuta težnja tomu da seksualni čin bude sirov i bazičan, tj. da bude lišen zadovoljstva ugode, da bude izrazito fizički i "prisilan" bez uplitanja emocija i o tome isto govori i ovaj san (odatle ovi sadistički izrazi lica osobe iz sna).


Kada u kontekstu ove konjunkcije pišemo o seksualnom nagonu (Mars) onda se može reći da žena s njim ima prirodno muški libido tj. da ne kompicira i može "jednostavno" postići seksualno uzbuđenje, no ovdje strast (Mars) i kočnica (Saturn) egzistiraju zajedno. Tj. ponekada osobi treba jako dugo da osjeti uzbuđenje i treba joj vremena da uopće poželi "to raditi" (hint - lik iz sna ima problem s zakočenošću) a ponekada ima periode kada "uzbuđenje" traje i traje i kada ju pale stvari koje su prilično sirove (to je ova slika likova koji se potpuno obeznane kada oslobode svoju potisnutu stranu). No ono što je karakteristično za ovaj aspekt jest da se žemsko biće te svoje sirove strane srami (Saturn - sram), to je nešto što je duboko u njoj neprihvaćeno i što smatra izopačenim, prljavim.

Dakle...mi ovdje govorimo o integraciji muške i ženske strane psihe, putu od mladosti do zrelosti u seksualnom izrazu koji mnogo toga govori o osobnim inhibicijama a ima veze s integracijom Marsa i Saturna u natalnoj karti.


I zato da se na kraju vratimo na sanak...ovaj par koji dolazi na seksualnu terapiju zapravo je onaj dio sanjačeve osobnosti koji se srami vlastitih želja, onaj dio koji ih smatra izopačenim. Taj par: žena (Venera) i muškarac (Mars) ovdje su povezani s Saturnom a u toj slici u kojoj prikazuju individuu kao žrtvu nečijih inhibicija do te mjere da im ona dopušta da s nje na živo kidaju meso - sve je sadržano. Meso kao vid naše tjelesnosti ovdje je konzumirano na doslovno životinjski način. Ali isto tako ova slika u kojoj taj pohotni stariji muškarac proždire sanjačevo tijelo kidajući meso s njega toliko je intiman prikaz svega ovoga gore napisanog da sam sigurna da ćeš Trit ti i tvoja riba to sve razumjeti.
Draga Fish, puno ti hvala na tumačenju i uloženom trudu i za ovaj i za prethodni san za koji nisam dala nikakvu povratnu informaciju pa me to cijelo vrijeme pati otprilike kao da nisam vratila knjigu u knjižnicu.

Neki dijelovi tumačenja su mi "upalili lampice" ali mislim da je moja Riba ovaj put malo zakazala (i prethodni isto, nešto mi je van forme).
Moram priznati da sam čitala tumačenje barem 5 puta. Inače čekam da mi tumačenje skroz sjedne da bih dala osvrt.
Eh da, inače, slika koju si priložila me na prvi pogled pošteno sasrala pa sam se malo štrecnila.
Mislim da mi Saturn baš dobro drži kočnicu i na Marsu i na Veneri, poprilično osjećam njegovu dominaciju kroz svoj život. A i općenito vidim dominaciju Saturna kroz svoj život, osobito zbog Jareta na ASC. Ja sam kao dijete i tinejđer uvijek bila vrlo odgovorna i ozbiljna, preozbiljna čak. Uvijek sam jako poštovala starije i autoritete i bilo mi je na neki dječji način dosta stalo do toga da me stariji i autoriteti "odobravaju". Zbog toga nikad nisam bila neko buntovno dijete, baš obratno, možda čak i pretjerano poslušno dijete, zbog straha da ću napraviti nešto što autoritet ne odobrava.
Još i dan danas mi je u živom sjećanju ostala jedna uspomena iz vrtića, taman iz predškolske grupe. Sjećam se jako dobro da sam kao dijete u predškolskoj dobi bila vrlo znatiželjna u pogledu seksualnosti, na dječji način, naravno. A i od malena sam znala da djecu ne donose rode i to sve, imala sam jednu knjigu "Što znam o svom tijelu" u kojoj su onako bili djevojčica i dječak pa su se vidjeli razni unutarnji organi i ja sam obožavala tu knjigu. Kad sam je donjela u vrtić svoj djeci je bilo užasno smiješno vidjeti na svakoj stranici dječakovu pišu i to što su i dječak i curica goli i to im je bila glavna zanimacija u knjizi. Ja sam se ljutila što su svi toliko fokusirani na pišu i koku i uopće ne gledaju kosti, dišni sustav, probavni sustav i ostalo.
Uglavnom, sjećam se da smo se u vrtiću neko vrijeme ja i još dvije curice igrale nekih igara kao kuća i mama i tata i to, ali opet, skroz dječje bez nekih neprimjerenosti. Uglavnom, svega sam se toga igrala normalno, neopterećeno i otvoreno dok mi jednom jedan dječak iz grupe kojemu je to valjda smetalo nije rekao: "Reći ću vas teti". Te njegove rečenice i mog posvemašnjeg užasa pri pomisli da će me zbog toga tužiti sjećam se i dan danas kao da se upravo događa. Svaki put mi se odsjeku ruke i noge. Ta prijetnja mi je dala na znanje da radim nešto loše što autoritet neće odobravati i da ću biti ponižena zbog toga. Mislim da se od tada baš i nisam više igrala takvih igara. Što ti je Saturnko.
I u mladim formativnim godinama sam se uglavnom držala po istom principu. Onih par puta u kojima je Mars odnio prevagu, pokupila sam dosta ožiljaka. Riba je ipak Riba...Nakon Saturnovog povratka mislim da mogu reći da se njegov utjecaj još više učvrstio. Ali ne nužno na potpuno ograničavajući način. Možda griješim jer mi tumačenje nije još skroz sjelo, ali nekako mi se čini da je stvar u tome da sam "odradila" ovo dvoje pacijenata i završila s njima jer mi je u snu na kraju bio neki osjećaj olakšanja što sam na kraju svega uspjela otići.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 00:16   #1751
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Draga Fish, puno ti hvala na tumačenju i uloženom trudu i za ovaj i za prethodni san za koji nisam dala nikakvu povratnu informaciju pa me to cijelo vrijeme pati otprilike kao da nisam vratila knjigu u knjižnicu.


Ako će ti nešto značiti, tvoji osvrti na ovoj temi su najprimjereniji i najsmisleniji. Sviđaju mi se tvoje povratne informacije jer su sistematične i sveobuhvatne i uvijek se tek nakon njih osjećam "završenog posla".

Najgore mi je kada napišem nekome cijelu čitabu a onda kao povratnu informaciju dobijem ovo tipa Iside gore. Da ne govorim o onima koji niti ne stave povratnu informaciju.
Quote:
Neki dijelovi tumačenja su mi "upalili lampice" ali mislim da je moja Riba ovaj put malo zakazala (i prethodni isto, nešto mi je van forme).
Moram priznati da sam čitala tumačenje barem 5 puta. Inače čekam da mi tumačenje skroz sjedne da bih dala osvrt.
To je ok, nekada treba vremena, a nekada je san samo početak "serije snova" koji mu uslijede pa treba pričekati da se ciklus donekle zatvori. A to nekada traje i više godina.
Quote:
Eh da, inače, slika koju si priložila me na prvi pogled pošteno sasrala pa sam se malo štrecnila.
Mislila sam da znaš za tu sliku, to je Goya-in prikaz Saturna koji proždire svog sina.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 08:21   #1752
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ako će ti nešto značiti, tvoji osvrti na ovoj temi su najprimjereniji i najsmisleniji. Sviđaju mi se tvoje povratne informacije jer su sistematične i sveobuhvatne i uvijek se tek nakon njih osjećam "završenog posla".

Najgore mi je kada napišem nekome cijelu čitabu a onda kao povratnu informaciju dobijem ovo tipa Iside gore. Da ne govorim o onima koji niti ne stave povratnu informaciju.

To je ok, nekada treba vremena, a nekada je san samo početak "serije snova" koji mu uslijede pa treba pričekati da se ciklus donekle zatvori. A to nekada traje i više godina.

Mislila sam da znaš za tu sliku, to je Goya-in prikaz Saturna koji proždire svog sina.
Izrazito cijenim tvoj rad na forumu i trud kojeg uložiš u svaku analizu sna. Povratna informacija je priznavanje toga, a ujedno je i oblik duhovne veze između tumača i onoga kome se tumači san. I naravno, daje tumačitelju vrijedne informacije o njegovom radu. Reciprocitet.

Iskreno, kad sam na drugi pogled pogledala sliku u prvom čitanju, bila mi je poznata ali eto nisam znala točno tko je umjetnik i koji je naziv slike.
Hvala, zasvagda ću zapamtiti.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 19:30   #1753
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Sanjala sam zanimljivi san, znaci sa 9.9. na 10.9.

Ne sjecam se tocno svega, ali u snu se igram sa svojim srcem.
Stalno ga vadim iz sebe pa ga vracam u sebe. Kada ga izvadim stavljam ga u frizider da ne crkne

I onda ga vratim u sebe i pokrenem opet. Srce je jako veliko, kao od nekakve ogromne zivotinje i malo je nekako zadebljano, osteceno, pokidano.

Zadnji puta, mislim da je to treci puta kako sam ga vracala u sebe, vise ga nisam mogla pokrenuti i ostala sam bez srca, ostalo je u frizideru, no nisam se osjecala lose.

Pitala sam se kako se osjecam i sto osjecam i kako to da nemam srce, a ziva sam, no brzo sam se poslije toga probudila.

http://i61.tinypic.com/1fzl1f.gif

Cini se jednostavan san. No, nedavno sam sudjelovala u konstelacijama gdje sam bila predstavnik jedne osobe koju bi opisala kao bez srca, kao robota. Bilo mi je uzasno tesko predstavljati tu osobu i silom sam htjela van. Znam da sam pomislila ovo je znaci pakao na zemlji, nemati srce.
Da, konstelacije su zasigurno pomogle da se pokrene "unutrašnji svijet".


Tumačenje sna:

Srce je jedan od najpoznatijih simbola u svim kulturama i narodima. Ono je po svojoj funkciji i po smještaju središnji organ tako da u nekim starijim jezicima interferira s pojmovima središte i sredina. No srce osim fizičkog smještaja jest i središte našeg emocionalnog svijeta, gotovo sva osjećajno-čuvstvena strana našega života uzima srce za svoje odredište i simbol.

Ali srce je bez obzira na svoju simboličku poznatost zapravo jedan jako zagonetan organ. U našem je jeziku simbolika srca također višeznačna isto kao i u metaforičkom govoru gdje odražava razna značenja. Pa nam tako srce tijekom života može biti slomljeno, može biti ranjeno, može nam netko uzeti ili ukrasti srce. Netko može biti dobra srca, tvrda srca ili kamena srca ili pak bez srca, nešto nas može dirnuti ili ubosti u srce, često nas i u prenesenom smislu zaboli srce ili pak zna ono i puknuti...srcem se i ljubi ili mrzi, ono također pati, nada se, raduje, strepi, sluti...

Zbog svega toga srce je u svojoj simbolici često predstavljalo čovjeka u cjelini, osobito njegovu nutrinu, mjesto i izvor čovjekovih duhovnih reakcija. U srcu su smještene sve naše sadašnje i prošle ljubavi, svi naši osjećaji, srce predstavlja sposobnost za ljubav pa kada si uskratimo radost i ljubav naše srce postaje hladno.

Zato...ako malo pogledamo ovaj sanak u cjelini u kojem je središnji simbol sna upravo srce onda možemo generalno reći da je to san u kojem se sanjač bavi svojom emocionalnom prirodom i svojim osjećajnim životom. Pa vidimo da on to svoje srce tijekom života nije tretirao baš s pažnjom kojom bi se recimo jedan tako osjetljiv organ trebao tretirati. Pače on se tijekom života s njim dosta grubo igrao, vadio ga van i vraćao unutra kao da se radi o nečemu nevažnom ili "hiru", pa ga sada gleda koliko je postalo oštećeno i pokidano.


Mnogo puta u životu prisiljeni smo staviti svoje osjećaje po strani ili "zanemariti" ono što nam sugerira srce. Također mnogo puta tijekom života doživimo emocionalno razočarenje i bol u kojoj smo prisiljeni potisnuti svoje osjećaje no ako to činimo prečesto postoji mogućnost da naše srce "umre" što je nekako i bazični strah sanjača. (možda ne bi bilo loše da osoba "pobroji" svoje velike ljubavi u životu jer ovaj broj tri i u tom smislu može biti označitelj "treće ljubavi")




Astrološka simbolika sna:

Budući da je srce centralni simbol ovog sna ajmo malo pogledati i kako je srce predstavljeno ovdje u astrološkoj simbolici.

U astrologiji je područje srca označeno serijom 5. Ovdje je vladar 5. polja Saturn (hladno srce), a prirodni vladar Sunce (srce) ovdje radi 90º Mars/Uran što označava "jako nemirno srce" i prilično grub tretman istog.

Sunce 90º Mars/Uran označava nemirne energije koje traže oslobađanje, a taj unutarnji nemir praćen je snažnim željama, impulzivnošću, a često i nepromišljenim akcijama. Aspekt slobodne volje i neovisnosti je značajan faktor ove buntovne prirode s snažnim potrebom samorazvoja. Ovdje su unutarnje tenzije tako snažne da mogu postati potencijalno nasilne jer Sunce 90º Mars/Uran je osoba koja ide kroz život kao ludi tornado.

Budući da je ovdje taj unutanji nemir i sukob na razini 4. polje (obitelj) i 7. polje (partnerstva) ovaj san umnogome govori i o obiteljskim odnosima koji su bili sve samo ne mirni. U obiteljskim odnosima ima puno grubosti i nepažnje. Ovdje je srce (Sunce ) i simbol oca i očeva utjecaja na život osobe pa je mislim važno san i u tom smislu pokušati obuhvatiti a upravo i konstelacije o tome govore. Tj. one kao metoda isto pokušavaju pomoći osobi da osvijesti osjećaje jer postavljajući obiteljsku konstelaciju osoba odabire one sudionike koji predstavljaju članove njene obitelji (odnosno one koji odgovaraju slici koju imaju o svojoj obitelji). Zato nije čudno da je osoba u konstelacijama baš bila predstavnik oca (osobe koja je ponašala "robotski" (Sunce 90º Uran) i što se u toj koži se nije osjećala ugodno).




Zaključak:

Ako osoba pogleda iskreno na svoj život shvatiti će da je dosta vremena potrošila na pogrešne procjene i izbore često zato jer je bila vođena suprotnostima u želji za potvrđivanjem svoje "slobodne" individualnosti. No bez svijesti tj. bez osvještavanja vlastite prirode nitko nikad nije slobodan, on je samo zatvorenik vlastitih nesvjesnih tendencija i izbora, poput "igračke unutarnjih bogova".

Sigurno da sanjač u sebi prepoznaje emocionalne traume te jedan dio vlastite prirode koji je usput "otvrdnuo", ali ovaj san isto kao i konstelacije pomaže osobi da identificira ono što može učiniti da bi se "ispravila emocionalna dinamika". Na taj način mogu se iscijelili ljubavni odnosi dozvoljavajući ljubavi da slobodno teče.







Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 20:22   #1754
Hvala na odg: )

Samo da brzniski dam neke odgovore pa cu kasnije kada probavim dulje lamentirati.

Konstelacije su bile nakon sna. I predstavljala sam majku jedne osobe koja je bila bez srca, a tako nekako vidim i svoju majku.

Inace postavljala sam vise puta vec svoje konstelacije, i svasta je tu bilo.

U smislu ljubav, da sada sam u trecoj ljubavi ajmo tako da kazemo, i ta me najvise i dira, vjerovatno sto sad i kopam po sebi i isprobavam nove pristupe, riskiram vise i sl. Bas me u srce dira

Sto se tice moje neovisnosti i buntovosti, mozda sam previse hladna i gruba, ali prije svega prema sebi rekla bi nego prema drugome. Ono ja cu sve sama, ne treba mi nitko, sama protiv svijeta i sl.

A znas tako mi dodje da se skucim

p.s. moram da dodam. Kada sam se jednom posvadila sa ovim zadnjim, u panici sam zvala svoju terapeutkinju i ono rekla joj moram mu nesto reci, napisati, a sta, a ovo, a ono. A ona meni napisi kako ti je na srcu, a ja jedva progutala knedlu i tako i napravila, kad ono upalilo. Cijelo vrijeme se bojis otvoriti, a kad se otvoris otvori se i drugi.

Meni je to bilo otkrivenje ove godine

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.10.2015. at 23:36. Reason: quot
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 23:32   #1755
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Hvala na odg: )
Molim.
Quote:
Konstelacije su bile nakon sna.
Ok, nije ni važan "redosljed" očito je da se time baviš na dva fronta i u snu i na njima. Tj. da te neke (roditeljske) stvari sazrijevaju u tebi i izlaze van.

Quote:
I predstavljala sam majku jedne osobe koja je bila bez srca, a tako nekako vidim i svoju majku.
Probaj vidjeti oca u cijeloj toj priči.

Tj. u nama uvijek žive oba roditelja ali u ovom snu se vidi da si više preuzela očev arhetip i očev utjecaj (posebno ako ti otac ima naglašenog vodenjaka u natalnoj karti).
Quote:
p.s. moram da dodam. Kada sam se jednom posvadila sa ovim zadnjim, u panici sam zvala svoju terapeutkinju i ono rekla joj moram mu nesto reci, napisati, a sta, a ovo, a ono. A ona meni napisi kako ti je na srcu, a ja jedva progutala knedlu i tako i napravila, kad ono upalilo. Cijelo vrijeme se bojis otvoriti, a kad se otvoris otvori se i drugi.

Meni je to bilo otkrivenje ove godine
Ovo je tako lijepo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:53   #1756
Mislis vidjeti oca u smislu toga kvadrata sunca sam mars/uran?

Btw. otac mi je bio vodenjak
Pa ja se dosta poistovjecujem s ocem, s muskim energijama ajmo tako reci, sto ne volim kod sebe, jer osjecam da zenska energija je zakopana ispod i znam da je postojala prije u djetinstvu, ali ne znam kako i zasto je nestala i silno je zelim nazad, osjecam da mi fali, ili da sam ja falicna bez nje.

Valjda su mi i jajnici policisticni od prevelike muskosti i testosterona

Puno asertivnosti, trvdoglavosti, borbenosti. U smislu u kojem mogu to povezati sa tatinom pricom je to sto je on bio drugaciji od svoje obitelji, uze i sire, mnogo pametniji, obrazovaniji, sirih pogleda, napredniji, ali nije uspio to odraditi kako treba do kraja, ili sebi na dobro ili u korist, a to vidim i kod sebe. Bio je dosta zatvoren, a znam da je unutra bilo nesto mekano i njezno.

Kako ja imam dosta grub nastup i hladnocu mozda na prvu sto je u kontrastu s onime sto sam ja zapravo, a to je da me mos na kruh mazat

I koliko god se od toga skrivam i to skrivam od straha od iskoristavanja ili sl i zbog toga jer su mu kao maloj stalno govorili da to skrivam i da sam previse osjetljiva i dobra, sada imamo problem da sam skroz otisla u drugu krajnost, a to ne valja.

P.S. A i vjerovatno bi se bavila nekakvim drugim zanimanjem i zavrsila bi drugi fax, nesto u smislu filma, fotografije, rezije, glume, glazbe, povijesti umjetnosti, psihologija i psihoterpaija, medicina, skolstvo, itd. A i ples mi je dobro isao. To je sve isto ostalo u tome mekom dijelu.

Zadnje uređivanje Maddie : 29.10.2015. at 12:05.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 23:44   #1757
Pročitala sam tumačenja vaših snova, moram priznati da sam se naježila nekoliko puta. Zbilja me navelo na razmišljanje o temama kojih se nisam ozbiljnije dotakla. Moj san nije tako dubok i potresan, ali me nešto muči u vezi njega, kao da je nedovršen.

Sanjala sam ga 30.10.2015., negdje oko 8 ujutro...

Ušla sam u crkvu (nisam religiozna u rl) zajedno s još nekoliko nepoznatih lica, odmah na početku smo se razdvojili i svak je otišao na svoju stranu.
Bili smo na tajnoj misiji. Ne sjećam se koji nam je bio cilj (susret je bio kratak i bez riječi), osim da smo trebali razotkriti nekakvu tajnu.

Crkva je bila iznimno prostrana, s malo svjetla i vrlo visokim stropovima...izgledala je poput katedrale.

Odmah sam se našla ispred ispovjedaonice. Svećenik(neformalno odjeven) je izvirio glavom iz nje, pogledavši lijevo-desno kako bi provjerio je li zrak čist i potom me pozvao da se sakrijem unutra (ne znam od koga ili čega). Osjetila sam olakšanje, sigurnost što je tu te se nadala nekim odgovorima. Bila je gotovo potpuno mračna (no vidjela sam svećenika u toj tami) i bez pregrade.

Počela sam se ispovijedati, ali ne onako klasično "Oče, zgriješila sam.", nego je to više bio vapaj za pomoć, molba za odrješenje od snova koji me muče.

Dakle, svećeniku sam ispričala isto ono što i tebi Fish na ovoj temi: svaku večer se budim, ispred mene zla sjenka koja mi prilazi (sa stropa, pokraj ili ispod greveta), a ja ostajem paralizirana i ne mogu išta. Nekada se uspijem razbuditi(obično me dragi probudi nakon što počnem vrištati) i to nestane, a nekada me uhvati i strašnu fizičku bol mi nanosi. Strah kada se probudim je užasan. Paraliza sna.

Dakle, prepričavam svećeniku što mi se događa i preklinjem ga za pomoć.
On na to reagira kao " Gle, ne znam kako da ti pomognem, potraži pomoć, to baš i nije normalno" i laganini me skine s vrata u nekom pozitivnom tonu kao da smo kolege (umjesto da je on duhovni autoritet čiji savjet tražim). I ja se tiho rasplačem jer mi je bio zadnja nada.. on je bio posljednji u nizu kojem sam se mogla obratiti i nije me shvatio ozbiljno (u stvarnom životu sam doista potražila stručnu pomoć vezano za to i dobila ju u neadekvatnom obliku).

No, dao mi je bilježnicu i nekakav zadatak (nije ga definirao) i poslao me u moj stari razred (nisam više u srednjoj). I tako se ja nađem u školskoj klupi, pokraj kolegice, prateći nastavu. Međutim, kontantno mi je prekidala pažnju svojim "dobronamjernim" opaskama. Pilila je i pilila kako su mi ruke prljave i bila je vidno iritirana mojom nesposobnošću da to riješim (kao da mi je ona zadala školski zadatak da očistim ruke, a ja sam kao bila glupa i nesposobna uopće shvatiti što mi govori).

Jako sam se naljutila (što je stalna reakcija u mojim "normalnim"snovima u posljednjih mjesec-dva, netipično s obzirom da sam uvijek pasivan sanjač, onaj koji trpi nešto) i ustala s klupe, poslala ju kvragu, uzela tu bilježnicu koju mi je svećenik dao i sjela u prvu klupu da bolje čujem učitelja i pišem bilješke tim istim rukama koje su joj digle tlak.
Ispričala sam mu se na ometanju nastave, ali sam tako bila gnjevna što me nije htjela pustiti na miru, imala ja prljave ruke ili ne, ne tiče je se- ništa osobno nisam njoj činila.

Mislim da san nisam odsanjala do kraja jer se poslije nešto počelo događati, a mačak me probudio tako što si je legao na moj mjehur pa sam morala ići na toalet i njega nahraniti (lukavac). Ali ne samo to, falilo mi je razrješenje, nisam uspjela dobiti savjet od svećenika, niti stigla zapisivati bilješke s predavanja učitelja...kao da nisam postigla išta, samo frustraciju.

Zanimljivo kako sada činim bazično istu stvar koju sam sanjala.

Ova tema je u neku ruku ispovjedaonica snova, a sanjači tragaju za odgovorima, rješenjima unutarnjih zagonetki, a ti si ta koja ima uvid u tajni svijet podsvjesnog. Samo je bilježnica malo modernija, zar ne?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:01   #1758
Sanjala sam danas 2.11 da se nalazim u bolnici kako bih operirala uši. Prvo sam došla na pripremu za operaciju kod medicinske sestre koja mi je izvadila mozak da bi mi mogli operirati uši. Bila sam užasnuta, ali nisam osjetila bol. Onda su me pustili da šetam po bolnici i tad sam sjela kao za neki bar i pričala prijeteljici kako je moguće da sjedim tu bez mozga, a ona se tome nije čudila tome. Kasnije sam se vratila do kirurga na operaciju iako sam se gubila po hodnicima dok sam ga našla.

karta- http://i40.tinypic.com/o8864o.jpg
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:09   #1759
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Pročitala sam tumačenja vaših snova, moram priznati da sam se naježila nekoliko puta. Zbilja me navelo na razmišljanje o temama kojih se nisam ozbiljnije dotakla. Moj san nije tako dubok i potresan, ali me nešto muči u vezi njega, kao da je nedovršen.

Sanjala sam ga 30.10.2015., negdje oko 8 ujutro...

Ušla sam u crkvu (nisam religiozna u rl) zajedno s još nekoliko nepoznatih lica, odmah na početku smo se razdvojili i svak je otišao na svoju stranu.
Bili smo na tajnoj misiji. Ne sjećam se koji nam je bio cilj (susret je bio kratak i bez riječi), osim da smo trebali razotkriti nekakvu tajnu.

Crkva je bila iznimno prostrana, s malo svjetla i vrlo visokim stropovima...izgledala je poput katedrale.

Odmah sam se našla ispred ispovjedaonice. Svećenik(neformalno odjeven) je izvirio glavom iz nje, pogledavši lijevo-desno kako bi provjerio je li zrak čist i potom me pozvao da se sakrijem unutra (ne znam od koga ili čega). Osjetila sam olakšanje, sigurnost što je tu te se nadala nekim odgovorima. Bila je gotovo potpuno mračna (no vidjela sam svećenika u toj tami) i bez pregrade.

Počela sam se ispovijedati, ali ne onako klasično "Oče, zgriješila sam.", nego je to više bio vapaj za pomoć, molba za odrješenje od snova koji me muče.

Dakle, svećeniku sam ispričala isto ono što i tebi Fish na ovoj temi: svaku večer se budim, ispred mene zla sjenka koja mi prilazi (sa stropa, pokraj ili ispod greveta), a ja ostajem paralizirana i ne mogu išta. Nekada se uspijem razbuditi(obično me dragi probudi nakon što počnem vrištati) i to nestane, a nekada me uhvati i strašnu fizičku bol mi nanosi. Strah kada se probudim je užasan. Paraliza sna.

Dakle, prepričavam svećeniku što mi se događa i preklinjem ga za pomoć.
On na to reagira kao " Gle, ne znam kako da ti pomognem, potraži pomoć, to baš i nije normalno" i laganini me skine s vrata u nekom pozitivnom tonu kao da smo kolege (umjesto da je on duhovni autoritet čiji savjet tražim). I ja se tiho rasplačem jer mi je bio zadnja nada.. on je bio posljednji u nizu kojem sam se mogla obratiti i nije me shvatio ozbiljno (u stvarnom životu sam doista potražila stručnu pomoć vezano za to i dobila ju u neadekvatnom obliku).

No, dao mi je bilježnicu i nekakav zadatak (nije ga definirao) i poslao me u moj stari razred (nisam više u srednjoj). I tako se ja nađem u školskoj klupi, pokraj kolegice, prateći nastavu. Međutim, kontantno mi je prekidala pažnju svojim "dobronamjernim" opaskama. Pilila je i pilila kako su mi ruke prljave i bila je vidno iritirana mojom nesposobnošću da to riješim (kao da mi je ona zadala školski zadatak da očistim ruke, a ja sam kao bila glupa i nesposobna uopće shvatiti što mi govori).

Jako sam se naljutila (što je stalna reakcija u mojim "normalnim"snovima u posljednjih mjesec-dva, netipično s obzirom da sam uvijek pasivan sanjač, onaj koji trpi nešto) i ustala s klupe, poslala ju kvragu, uzela tu bilježnicu koju mi je svećenik dao i sjela u prvu klupu da bolje čujem učitelja i pišem bilješke tim istim rukama koje su joj digle tlak.
Ispričala sam mu se na ometanju nastave, ali sam tako bila gnjevna što me nije htjela pustiti na miru, imala ja prljave ruke ili ne, ne tiče je se- ništa osobno nisam njoj činila.

Mislim da san nisam odsanjala do kraja jer se poslije nešto počelo događati, a mačak me probudio tako što si je legao na moj mjehur pa sam morala ići na toalet i njega nahraniti (lukavac). Ali ne samo to, falilo mi je razrješenje, nisam uspjela dobiti savjet od svećenika, niti stigla zapisivati bilješke s predavanja učitelja...kao da nisam postigla išta, samo frustraciju.

Zanimljivo kako sada činim bazično istu stvar koju sam sanjala.

Ova tema je u neku ruku ispovjedaonica snova, a sanjači tragaju za odgovorima, rješenjima unutarnjih zagonetki, a ti si ta koja ima uvid u tajni svijet podsvjesnog. Samo je bilježnica malo modernija, zar ne?


karta
Da, ovo je isto topic koji sliči intimnoj ispovjedaonici jer su snovi u dosluhu s našim nesvjesnim. I da, imala si taj san koji si ovdje opisala i iz kojeg se vidjelo da očekuješ da ovdje dobiješ odgovore na to što te muči i odgovore na pitanje što je to što se nalazi u tebi što te tako duboko uznemiruje i zbog čega se budiš noću prestravljena? Tko je točno taj zli entitet? Odakle on?

No odgovore na to nisi dobila, nisi saznala ni njegovo ime, ni prezime, ni adresu i kućni broj, ni boju očiju, ni koliko ima dlaka na glavi ni koje boje su mu oči...kao što to nisi dobila ni u stvarnosti kada si kako veliš potražila stručnu pomoć. I otišla si silno nesretna, gotovo da si se rasplakala, pače s vremenom si postala gnjevna, pa se zainatila (to je ovaj dio kada sanjač odluči uzeti bilježnicu i šterberski se uhvatiti u koštac s problemom)...no opet na kraju razrješenje nije došlo. I...što ćemo sada?

Druga stvar, nekako sam dojma da misliš da zato što se stalno i sistematično analiziraš i preispituješ i sve si objašnjavaš da misliš da si cijepljena od "nerazumijevanja sadržaja nesvjesnog". No to ne funkcionira tako.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:12   #1760
Tumačenje sna:

Već ranije pisah o tome kako psihofizičko stanje ima savršen otisak u snovima, pa ako netko ima ponavljajuće noćne more onda to obično govori o vrlo konkretnom neriješenom konfliktu koji postoji unutra same osobe. To je stari konflikt koji je osoba prvotno odvojila od sebe u zaseban entitet kako bi od sebe odvojila "neželjeni osjećaj", no s vremenom mu je dala konkretan iskaz i predimenzionirala ga pa su strah, panika, očaj i tjeskoba postale uobičajene reakcije na njega.


Snovi koji u sebi sadrže crkve, katedrale i druga "bogoslužna mjesta" na neki način predstavljaju sanjačevu povezanost s duhovnim svijetom. Stoga san u kojem se osoba nalazi unutar crkve sugerira da je osoba u potrazi za duhovnim vodstvom te njenu želju da doživi "prosvjetljenje" obzirom na to što ju muči. U službi toga su i ovi visoki stropovi crkve, a sama svetost mjesta označava sanjačevu želju da se "uzdigne".

Nadalje...gledajući san jasna je namjera ove posjete – ispovijedanje. Osoba se želi ispovjediti i ispovijedanjem svoj problem riješiti (riješiti se zlog entiteta)...no svećenik isto kao i Fish umjesto da urade taj egzorcizam, individuu upute da se sama pozabavi vlastitim problemom. Osoba tada uzima bilježnicu i kao prava štreberica kreće se od početka, vraća se u prethodni razred, sjeda u prvu klupu u snažnoj namjeri da se svime ozbiljno pozabavi, no opet na kraju razrješenje - nije došlo.


P.S. Ovdje se javlja i taj simbol prljavih ruku koji označava svijest osobe o nekoj "nečasnoj radnji" (nešto što "crkva ne odobrava")...prijateljica je tu u službi glasa savjesti/krivnje i mislim da bi se tim detaljem osoba isto trebala pozabaviti.




Astrološka simbolika sna:

Ponekada se ljudsko biće rodi kao osjetljiva, duboko introvertirana individua (Sunce u ribama, ASC jarac, Mjesec u djevici). Psihički sklop takve individue naprosto nije dovoljno sinkroniziran s stvarnim svijetom koji ju čeka vani (vladar Sunca u 12. polju) i taj osjetljivi mehanizam može biti slomljen u suočenju s rudimentarnim vanjskim tretmanom (ASC jarac, Saturn u 1. polju)...da ne pišem o tome kako biti rođen u obitelji nije jamstvo osjećaju prihvaćenosti (vladar 4. polja/Venera 90º Uran).

Pa ću krenuti od početaka, od ove temeljne opozicije Sunca i Mjeseca o kojoj se općenito manje piše, a radi se o nečemu što je u osnovi i temelj svega:

Prvobitni lunarni uzorci zasnovani u maternici zasnovani su u prvim sekundama, satima, danima, mjesecima i godinama života. Ali ne samo to, Mjesec pamti i od ranije. On pamti sve podstruje obiteljske matrice iz koje potječe, pamti njenu rezonancu s bezbroj slojeva i nijansi, bezbroj složenih tonova i osjećaja ugrađujući ju u novi život.

Ti prvotni obrasci temelj su svemu onom što se iz toga rađa i zato je gotovo nemoguće razdvojiti sebe od oca i majke, a naši primarni nagoni vrlo vjerojatno su kodirani tijekom sjedinjenja muškarca i žene, od spermija i jajašca. Tj. ovaj čin spajanja i međusobnog prožimanja oca i majke proteže se u nama kroz sve generacije prošlih otaca i majki iz obiteljske geneze sve do našeg praoca i pramajke što je lijepo simbolizirano sjedinjenjem Sunca (praotac) i Mjeseca (pramajka) u mladom Mjesecu. No ovdje Sunce i Mjesec nisu sjedinjeni, upravo suprotno - razdvojeni su u trenutku rođenja.

Najraniji astrološki zapisi u kamenu ukazuju na opsesiju čovjeka razumijevanjem ovog kozmičkog odnosa zato jer on snažno fluktuira energetske tokove...roditi se u vrijeme punog Mjeseca znači roditi se s unutrašnjom razapetošću zbog čega se osoba može osjećati kao da u njoj žive dvije osobe a ne jedna. Osjećaji i sposobnost da se ispuni svrha ovdje su razjedinjeni, a osoba rođena s tom dihotomijom ima život koji ima mnoge uspone i padove i teško je znati jesu oni fizički ili emocionalni. U stvari, najvjerojatnije oboje. Sunce i Mjesec su i u svojoj suštini suprotnosti, yin i yang, otac i majka, svjesno i nesvjesno...pa osoba ima potrebu primati emocionalnu podršku u svemu što radi, ali ne osjeća da ju dobiva još od samog rođenja. Teško je opoziciji Sunce/Mjesec naći sreću u sebi, ona ima tendenciju da traži izvan sebe emocionalno ispunjenje. I tu se nadovezuje priča Mjesečevih čvorova što je ovdje priča za sebe jer se os čvorova poklapa a osi ASC-DSC.

Ova nutrašnja dihotomija posebno je potencirana partnerskim odnosom, odnosno u situacijama kada osoba sama mora postati partner ili roditelj kakvim njeni nisu bili...tragovi prošlih trauma u snovima pojavljuju se osobito često ako je sanjač i na javi izložen nekoj vrsti sličnih iskušenja ili iskustava.



Zaključak:

Rana emocionalna iskustva utiskuju obrasce u mrežu naših živčanih putova, naš emocionalni život fizički je utisnut u naša tijela. U tom smislu osjetljivi ljudi su više pogođeni od onih manje osjetljivih jer otisak je u njima dublji. Osjetljivi ljudi mogu pokupiti obiteljske osjećaje na instinktivnim razinama...u svojim organima, u svom probavnom sustavu, u svojoj trbušnoj šupljini, u svojoj maternici...pače većina dubokih emocionalnih povreda zadržava se u našem tijelu. No neki ljudi ne prepoznaju svoje tijelo kao unutarnji autoritet već su više usredotočeni na um i intelektualne procese te stalno nešto analiziraju, objašnjavaju i racionaliziraju (Sunce egzaktno 0º Merkur u opoziciji na Mjesec u djevici).

Mišljenja sam da osoba s ovakvom kartom treba na svojoj traumi raditi preko fizičkog tijela i da će tako puno brže doći do odgovora (postoje brojne metode i tehnike spiritualnog rada preko fizičkog tijela). Ovaj ASC jarac ima presnažan štit i da bi se "došlo do nutrine" treba se posvetiti njemu, on naprosto mora "fizički osjetiti duh" da bi dopustio osobi da se otvori.





...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.