Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2013., 01:45   #141
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Mobiteli su štetni...

pogotovo kad razgovaraš dok voziš. Mogu te ubiti.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 10:01   #142
I kava također
Ali bez šale male, temeljem čega tvrdiš da nisu - kada nema relevantnih mjerenja? Skretanje i ometanje pozornosti prilikom vožnje ukazano je, ako ćemo općenito, a ako na tebe osobno, treba znati mjeriti što i kako. Uostalom štetni su samo za korisnika osim u prethodno navedenom.
Blizina viskonaponskih dalekovoda izaziva pomake .... A matematikom je jednostavno izračunati relacije kao što je i meni dosadno dotaknuo
Ako te ne ošteti odmah, znači podnošljivo je.
Ne treba raditi "paranoju"

http://www.infoteh.rs.ba/rad/2011/F/F-32.pdf - pročitaj zadnji list
glede i unatoč što nisam pronašao "papire" za gsm koji rade od 0,85 do 2,4 GHz za pretpostaviti /obzirom na 50Hz/je kako znaš Planckovu konstantu /vic iz SSSR i ni/

Zadnje uređivanje saugaro : 02.11.2013. at 10:10.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 13:52   #143
dosadno, cek ti tvrdis da ti AP od home routera moze nastetiti lol
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 20:32   #144
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
I kava također
Ali bez šale male, temeljem čega tvrdiš da nisu - kada nema relevantnih mjerenja?
Protupitanje: na temelju čega ti tvrdiš da jesu?

Ima hrpa relevantnih mjerenja, i unatoč vrlo ekstenzivnim istraživanjima, nije dokazano da dugoročna izloženost EM poljima malog intenziteta ima ikakvu posljedicu po zdravlje. 25 000 stručnih članaka u posljednjih 30 godina. Utjecaj EM zračenja na tijelo je više istražen nego utjecaj mnogih kemijskih spojeva koje svakodnevno jedeš. Dokazi? Nada, zero, nula.

Molim vas, odite se zgražavati nad nekim drugim pojavama koje dokazano štete (pa makar bile u naoko beznačajnim količinama), ko primjerice radijacija ili dioksin. Ovo ovdje je idiotluk
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 03.11.2013. at 20:39.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 22:17   #145
Čime li drugim do li mjerenjem? Vršne snage i ukupne snage polja ..
Ne vidim čime se baviš,što ti je struka, da ti lakše pojasnim, a ti možeš od tolikog broja mjerenja izdvojiti nešto pa ću ti ukazati ...već se pokazalo znanje ovdje, nekih veličina.
Trebao bi znati da kvantitet ne mora dati kvalitet.
Najvažnije u svemu je blizina antene.
Koliko će doista utjecati teško je reč jer /moram u nešto očito/ postoje područja na Zemlji gdje je prirodna radijacija preko dvadeset puta viša nego uobičajna, ali su se ljudi adaptirali valjda.
Mislim da je u pitanju Iran. Ali gsm su nešto novo i prevelik je biznis i "korist". Nisu letalni, ali o štetnosti bi se dalo pričati. A o štetnosti stav treba izreći medicina.
Slažem se sa tobom da je idiotluk samo nisam uvjeren kako mislim na isto.
Stoga napiši "svoje", berem jedan jedini primjer, jer očigledno nisi niti pročitao članak koji sam stavio jer tema su elektronički uređaji, a ne kemijski spojevi.
I kladim se kako ćeš odmah potonuti.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 22:53   #146
Rad koji si stavio ama baš ništa ne govori o štetnosti ikakvih zračenja laptopa i mobitela, nego se govori o dalekovodima. Savjetujem ti da ne trolaš ovde, tim prije što si ispucao većinu kredita na PZu i upozoren si na to. Nastaviš li trolat, nećeš dobit samo neki bezvezni kartončić.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 23:00   #147
Opet nisi shvatio frogger, radi se o elektromagnetskom polju.
A frekvencija promjene eletromagnetskog polja samo pospješuje probleme.
I tamo ćeš dobiti pojašnjenje, tako da nije nužno da sebe prezentiraš ovdje, jer tvoje javljanje nema ama baš nikakve veze sa temom.

http://geofizika-journal.gfz.hr/vol_20/gf20-Lisac2.pdf
http://www.info-mob.com/clanci/zrace...ar-faktor.html

A evo i linkova da se malo podučiš i proučiš
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 23:16   #148
S prvog linka, da ne pretipkavam ovde, izvoli pročitat zadnji pasus.
S drugog linka izdvajam:
Quote:
Elektromagnetska zračenja u navedenom frekvencijskom području su neionizirajuća, te su učinci takvog zračenja uglavnom toplinskog karaktera - što znači da tijela izložena takvom zračenju reagiraju zagrijavanjem. Problem je u tome što osim zagrijavanja postoje vjerojatno i neke druge posljedice koje bi mogle biti štetne za ljudsko zdravlje. S druge strane imamo ionizirajuće zračenje, zračenje ovog tipa je izrazito štetnog karaktera, te razara strukturu atoma i molekule biološkog tkiva. Da vas ne bi bespotrebno uznemiravali uzmite u obzir da su frekvencije ionizirajućeg zračenja milijun puta veće od frekvencija na kojima radi GSM sustav.
Boldana rečenica je očito glupost, "verojatno postoje" neke druge posljedice koje bi "mogle biti" štetne, blabla. Je, moguće je mobitelom prouzročit da te žena otruje ako ti nađe poruke od ljubavnice. Ostalo stoji što je ovaj tip tu napisao, a posebno obrati pažnju na ovo šta je napisao da te ne bi posebno uznemiravao.

Možda i ne kužiš da ti linkovi koje stavljaš ne idu u prilog, a ipak guraš po svome. Nema ti tu sreće, nekuženje još kako tako donekle, ali u kombinaciji s upiranjem i svađanjem, na PZu nikako.
A ako ispadne da ipak kužiš štagod te elektrotehnike i medicine i svega toga i samo trolaš, tek onda si nagrabusio. Kako god okreneš, bolje bi bilo za tebe da sad lagano odustaneš od toga što radiš.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 23:48   #149
neki ocito ne shvacaju da frekvencija i jacina polja određuje stetnost, ak je mala frekvencija ko npr. linijska od 50 Hz to nam nista ne moze, ako je frekv. vise GHz onda nastaju moguci problemi

no opet ak se postuju propisi nema brige
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 23:58   #150
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
S prvog linka, da ne pretipkavam ovde, izvoli pročitat zadnji pasus.
S drugog linka izdvajam:

Boldana rečenica je očito glupost, "verojatno postoje" neke druge posljedice koje bi "mogle biti" štetne, blabla. Je, moguće je mobitelom prouzročit da te žena otruje ako ti nađe poruke od ljubavnice. Ostalo stoji što je ovaj tip tu napisao, a posebno obrati pažnju na ovo šta je napisao da te ne bi posebno uznemiravao.

Možda i ne kužiš da ti linkovi koje stavljaš ne idu u prilog, a ipak guraš po svome. Nema ti tu sreće, nekuženje još kako tako donekle, ali u kombinaciji s upiranjem i svađanjem, na PZu nikako.
A ako ispadne da ipak kužiš štagod te elektrotehnike i medicine i svega toga i samo trolaš, tek onda si nagrabusio. Kako god okreneš, bolje bi bilo za tebe da sad lagano odustaneš od toga što radiš.
Prouči što su sinapse da ti ne bih morao pojašnjavati fraktalno spremanje DNK gdje si vlastitom intervencijom ugušio temu kao što želiš i ovu. A kako si jedini moderator koji je dobio karton na kutku za banirane bahatočću valjda se usudiš u svojoj "rezidenciji" trolati jer ne razumiješ elemetarne stvari niti povezati kao što si i dobio odgovor koji ti je randy101 upravo napisao.
Vjerojatno si čuo za stojne valova, kako mehaničke ..tako i elektromagnetske, princip je potpuno istovjetan.
Neka ti modertori koji znaju, ovdje pojasne što znači ni, a ne da te forumaši moraju podučavati.

Nije ovo nikakav "obračun" nego žalosna stvarnost, tko moderira na temi prirodne znanosti.
Prouči i heuristiku te interpolaciju.
I post ću ti prijaviti.

Zadnje uređivanje saugaro : 04.11.2013. at 00:08.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 00:34   #151
Još malo lupetanja i svađanja? Fraktalno spremanje DNK, heuristika, interpolacija? Wow, impresivno. Nek to bude onda zadnje šta ćemo ovdje čut od tebe. Bye bye i hvala na predstavi
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 10:08   #152
nisam EXTRA stručnjakinja za to, ali mi se nekako čini da laptop više zrači, mada i mobiteli zrače puno. možda ima nešto na google
__________________
I'm not a nerd. I'm just whiz kid.
writer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 18:11   #153
ne pomaze google ak ti ne znas nekaj o materiji tog problema, treba dublje uci u elektrotehniku i fiziku ipak
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 22:56   #154
Cool

kak izac na kraj sa ljudskim zracenjem, meni se pak cini, mada nisam strucnjak, da ljudsko tijelo zraci i to na puno vecoj frekvenciji od mobitela i baznih stanica!!! kako sprijeciti da se ne ozracimo jedni od drugih? kako sprijeciti samoozracivanje?
naime radi se o INFRACRVENOM ZRACENJU !!! a to je po mom misljenju jedno od najopasnijih zracenja
http://hr.wikipedia.org/wiki/Infracrveno_zra%C4%8Denje

i sto sad? kako da ja zivim s drugim ljudima? kako da zivim sam sa sobom jer vec sad osjecam kako polako dobijam prekomjernu dozu sam od sebe, od zene... eto danas u gradu, vozim se u tramvaju a ljudi oko mene zrace infracrveno!!! pa ubit ce me pobogu! napravite nesto u vezi toga!!! ljudi !!!
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 23:02   #155
A tek otrovni plinovi koje ispuštamo
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 23:18   #156
sam se ti sali al vidio bi te kad bi te neko stavio u malu sobu, a prije tog te nasopo grahom
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 00:01   #157
Suzdrzite se od suvisnog offa.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 22:58   #158
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
pa ubit ce me pobogu! napravite nesto u vezi toga!!! ljudi !!!
ne ide to tako brzo sa zracenjima, treba vremena...
vespazijan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 13:43   #159
ovisi o dozi i vrsti zracenja, ak stojis pored nuklearnog reaktora koji radi vrlo brzo ces dobit gadnu dozu i u par dana bit mrtav
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:21   #160
http://www.portaloko.hr/clanak/posli...eveta/0/46939/





negdje sam bio pročitao da smo najosjetljivi na zračenje dok spavamo ..

meni je komp blizu kreveta, soba mala ^^ .. ali ga uvijek ugasim kad idem leći.

a dok je ugašen onda je zračenje minimalno ?
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.