Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 00:10   #21
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ma, živo me zaboli hoće li ih poništiti ili ne(ako i hoće, bit ćemo brže gotovi), ionako sam sve radio preko volje i/ili jer me nitko ništa nije pitao, a da se mene pitalo, ne bih imao veze s njima, veći je problem to što praktički daješ lažne podatke i dođeš u privilegiju da pomogneš državu s 300-800 kuna.(tvrdiš jedno, a dokumenti kažu drugo),
lol
pa mislim da te mogu samo za obvezna polja kaznit ako lazes.
a ako ja tvrdim da sam jedi, nek dokazu da nisam XD
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 00:21   #22
Ne mogu dokazati jer jedi vitezovi ne izdaju krsne listove, potvrde o pričesti i o krizmi.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 00:36   #23
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
jer jedi vitezovi ne izdaju krsne listove, potvrde o pričesti i o krizmi.
da, i? imam i ja potvrdu o krstenju pa se ne planiram na sljedecem popisu izjasniti kao katolik. [to je zato sto jedino ispisnice ne zele izdavati. ]
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 01:03   #24
Quote:
Amica kaže: Pogledaj post
Vec vidim da necu biti doma samo cu se izivcirati! ! Ovo nema veze s mozgom!
zas bi te tako banalna stvar zivcirala? sad su svi glupi i to nema veze s mozgom zato jer si ti nadrkana i neda ti to delat... i ko sad kad covjek malo bolje pogleda nema veze s mozgom???

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što uvijek svi rade toliku frku oko toga, ta radimo već više od 100 godina popise svakih deset godina
egzektli!

Quote:
Xebarax kaže: Pogledaj post
pa uvijek trazimo nove nacine da eskiviramo
dakle ne javljam se nikom mjesec dana na vrata, pa nek tvrde da su urucili
sve sami black block stormtrooperi! nit bi glasali nit bi se popisivali...pa hajde iselite u somaliju ili tak neku cool drzavicu pa slusajte rege i pusite vutra do kraja zivota

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
A zašto bih im govorila išta od toga? Koja korist, realno? Npr. od toga da znaju koga ja najradije jebem? To se može pitati, neka im kaže tko hoće, ali ne može taj podatak biti zakonom uvjetovan.
Za sebe ću zadržati baš svaki podatak koji neće od mene na kraju ionako izvući, budući da za beskrajne globe nemam novca. Ili ću pustiti da odgovara senilni deda, on ionako jedva zna kako se zovem, ništa im neće moći reći ni uz najbolju volju. Jednostavno koliko je god moguće namjeravam ne sudjelovati u tome.
I, iako nije da me to previše brine, ne vjerujem da je išta takvo ikad stvarno anonimno.
a zasto nebi? korist je opcenarodna! a ti si tako sitna dusa i ne vidis dalje od svog nosa ko pravi prosjecni hrvat! dajte malo glumite amerikance i kad zagusti!

Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Ja to doživljavam kao zadiranje u moju privatnost. Nasilje na malo suptilniji način.

I nije anonimno jer moraš dati OIB ili broj osobne. A to kaj DVD sa svim podacima ne bude "slučajno" završio na raznim mjestima, u raznim tajnim službama, možeš si misliti

Da su nesposobni čuvati državne tajne jako dobro ilustrira objavljivanje popisa branitelja online. I još uvijek se ne zna, niti će se ikada saznati kako se to dogodilo.

Da je popis doista anoniman to bi bilo u redu. No ovako to je nasilje. Barem u mojim očima.
ijuju, zadiranje? nasilje? na silu?-nesto poput zarivanja/penetracije/silovanja u tvoju privatnost? silovat ce te drzava? hehe pa nemrem vjerovat kakve sve ekipe ima no eto...

Zadnje uređivanje Epos : 06.01.2011. at 01:28.
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 01:24   #25
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
nesto poput zarivanja/penetracije/silovanja u tvoju privatnost?
otprilike, da. sto je s onim da zene moraju reci koliko puta su radjale (dok se muskarce ne pita koliko djece su napravili )?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 01:31   #26
ako se dobro sjecam (ali nemojte uzeti za sigurno), mislim da se na pitanje vjeroispovijesti nije moralo izjasniti na proslom popisu.
ali se isto sjecam pitanja tipa:koliko stabala voca posjedujete?
pa onda po grupama razvrstavati stabla.isto tako za zivotinje....
to mi onako malo....neznam.zar to nebi trebali rjesavati na poljoprivrednom popisu?ili sto se to nije spojilo u jedan?
a mozda ja trabunjam gluposti, kao po obicaju
__________________
nisam više svoj, a boga mi ni tvoj...
bljakfujkaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:57   #27
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
a zasto nebi? korist je opcenarodna! a ti si tako sitna dusa i ne vidis dalje od svog nosa ko pravi prosjecni hrvat! dajte malo glumite amerikance i kad zagusti!
Pa tek Ameri bi pošizili da ih pitaš s čim spavaju, zadiranje u privatnost i što sve ne.
A korist već vidim, kad Šeks i Bebić vide koliko gejeva ima, sjest će i dat im odma' veća prava. Da postoji ikakva šansa za to, ja bih istog trena počela lobirati da se svi koji smatraju da je gej ok tako izjasne pa da im malo pomognemo. Kod nas mislim da bi prije zbog opće pošasti osnovali centre za preodgoj negdje u dubinama najzaostalijih sela. Ili ako ispadne da idemo svi tramom na posao, to će se uzeti odmah u obzir pa neće dići cijene i dobit ćemo tramove s klimom koja stvarno radi i cateringom. Right. Ja to i gledam kao Amer, ako nemam ništa od toga da mi zaviruju u spavaću sobu, ne dam.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:53   #28
mislim da se salje obavijest tim osobama da se jave u popisivacki centar
__________________
nisam više svoj, a boga mi ni tvoj...
bljakfujkaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:15   #29
Negdje sam već pitao,gdje se prijavi za popisivača i što mi treba?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:51   #30
Natječaj još nije objavljen. Biti će na www.dzs.hr . Od uvjeta, završena srednja škola i čitak rukopis, biti će potrebno i proći obuku i položiti test na kraju obuke. Prednost bi trebali imati nezaposleni.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:54   #31
Možda je ovo pitanje već bilo.
Ali, ako se recimo izjasnim drukčije narodnosti ili državljanstva nego na prijašnjem popisu, moram li mijenjati dokumente? (npr. index)
__________________
Put that cookie down!
SwayOdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:45   #32
Što ako mene recimo ne pronađu doma, smije li netko umjesto mene ispunjavati? Ne želim da itko ispunjava u moje ime.

Što se tiče vjeroispovijesti, ja sam isto razmišljao o Jedi vitezovima, ali sam se ipak odlučio za Sith.

Sad razmišljam da čak i za nacionalnu pripadnost napišem nešto tipa Romulanac.
__________________
ĐURO TOMLJENOVIĆ HEROJ, a ne zločinac. NORTH STANDOV BOŽANSKI POST MICHAEL COLLINS = FORUM.HR
illusion__user is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 04:01   #33
pa to je apsurd cisti,od svih tih pitanja samo njih 5 ima nekakvog smisla..
sta njih sad zanima ;mjesto odsutnosti- razlog,vrijeme,namjera,ucestalost vracanja,koliko planiram ostati odsutan....
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 05:36   #34
Mene također zanima kako popisuju pomorce i ostale koji ne žive na adresi prebivališta??? Isto ne želim da itko ispunjava u moje ime.
(btw. ako taj netko nema moj oib/ broj osobne)

Za sve koji bi se isjasnili kao vjernici/ narod Plutonovci, Rumelijanci i ini - biti ćete upisani pod ''Ne želi se izjasniti''
A oni koji žele biti Eskimi ili Sikhi, neka prvo prije popisa promijene narodnost u Matičnom uredu - potreban dokaz poznavanja te kulture i jezika.

Indeks se ne mijenja kod promjene narodnosti, samo rodni list/ domovnicu.
ob_bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 06:13   #35
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Jel moguće otić negdi osobno i ispunit taj upitnik, da se ne igramo danima mačke i miša?
Ne može.Možda bi ti da ga ispuniš na netu
rasčupana psiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 06:14   #36
Quote:
SwayOdd kaže: Pogledaj post
Možda je ovo pitanje već bilo.
Ali, ako se recimo izjasnim drukčije narodnosti ili državljanstva nego na prijašnjem popisu, moram li mijenjati dokumente? (npr. index)
Ne pišu oni ime i prezime mislim
rasčupana psiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:51   #37
Itekako pišu ime i prezime u popisnici za osobe, kao i adresu u popisnici za kućanstvo i stan, barem je na formularima koji su na internetu. A i bez toga, pišu OIB ili broj osobne. Ne, po tome te nikad neće naći.

Ali ja si baš razmišljam da budem gay jedi Rumunjka. Ovih se dana baš nekako rumunjski osjećam. Samo moram vidjeti koje od jedi vozila mi je najdraže za odlazak na posao.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 12:45   #38
Znači nema financijskih posljedica (tih 300-800 kn?) ako se na popisu umjesto trenutno službene vjeroispovijesti (hvala mama i tata ) izjasnim sa nije vjernik?
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:02   #39
Koja su to uopće nova problematična pitanja ?
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:07   #40
koja paranoja daj ljudi smirite se.

Ako nekom ne odgovarate "tamo gore", to se sve da saznati u roku par sati. A i ako ne upije u tome ta "tajna" služba vas lako posudi na par dana i izvuče iz vas informaciju u ime državne sigurnosti
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.