Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2011., 11:14   #61
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
možda nije stvar do toga što neki tehničar želi bajnu plaću, prije bi moglo biti to što on odradi svoje i nakon stanarine, režija i hrane, ne ostane mu za internet

i onda se teničar pita, pa čekaj malo za koji k ja radim
I ako je odlucan, kaze gazdi ili x.000,00 ili otkaz... Sto se desava nakon toga? Gazda propada?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 11:39   #62
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post

Samo za drustvo iz coska: http://www.youtube.com/watch?v=XtorBUxlRws

Prosla baba s kolacima.....
prošla baba s kolačima za one koji su 90-tih bili najljući hrvati i zagovarali Hrvatsku da bi je 20 godina poslije osiromašili do ibera! Veliki Hrvati! A sve blagodati ovakve demokracije će tvoja djeca čitat u knjigama jer neće proć dugo dok pukne ovaj balon.
klasa_r3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 12:08   #63
Otišli ste daleko od teme.

Bitno je za temu da u tehničkim strukama se plaća samo ovlaštenje. A tko to ne prizna njegova stvar ili jednostavno ne zna. I u građevini, geodeziji, strojarstvu je to tako.

ako si na početku karijere a nemaš papire, uvjete za stažiranje, službenog mentora, firma da je registrirana za te poslove zaboravi na karijeru. a ove smiješne stvari oko toga da znaš napraviti posao, to možete doma ženi pričati.

Koliko znam to se ne pita kod ulaska u komoru. samo dal imaš diplomu, i da si prijavio vježbenički staž, da ti je mentor ovlašteni inženjer i da radiš službeno na tim poslovima.

Zadnje uređivanje gost2012 : 01.07.2011. at 12:17.
gost2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:09   #64
imam pitanje u vezi zaposljavanja. mozda bi mi gost mogao dati najbolji odgovor.

pa, koliko je tesko naci posao u struci kao diplomirani geodeta ako se diplomira s cca 30 godina? tj. koliko dob zavrsavanja fakulteta igra ulogu?

i koliko je prisutna diskriminacija prema zenama?

hvala
Even_so is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:33   #65
Quote:
klasa_r3 kaže: Pogledaj post
prošla baba s kolačima za one koji su 90-tih bili najljući hrvati i zagovarali Hrvatsku da bi je 20 godina poslije osiromašili do ibera! Veliki Hrvati! A sve blagodati ovakve demokracije će tvoja djeca čitat u knjigama jer neće proć dugo dok pukne ovaj balon.
Ne bi ti bilo lose diplomirati, dok cekas da balon pukne

Ili odma pokreni socijalisticku revoljuciju na Facebooku, pa diplome vise nece biti vazne
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:05   #66
Quote:
gost2012 kaže: Pogledaj post
Otišli ste daleko od teme.

Bitno je za temu da u tehničkim strukama se plaća samo ovlaštenje. A tko to ne prizna njegova stvar ili jednostavno ne zna. I u građevini, geodeziji, strojarstvu je to tako.

ako si na početku karijere a nemaš papire, uvjete za stažiranje, službenog mentora, firma da je registrirana za te poslove zaboravi na karijeru. a ove smiješne stvari oko toga da znaš napraviti posao, to možete doma ženi pričati.

Koliko znam to se ne pita kod ulaska u komoru. samo dal imaš diplomu, i da si prijavio vježbenički staž, da ti je mentor ovlašteni inženjer i da radiš službeno na tim poslovima.
otišli samo, jesmo.
Rasprave o znaš-neznaš posao su besmislene. Opet u drugu ruku, ako se upisuješ u komoru, a neznaš posao(šta ti kažeš to tamo ne pitaju) onda je struka gadno zakazala. I dok inženjeri štambiljaju elaborate tehničarima za par kuna-nećete naprijed ni mi ni vi, a ni struka u cijelini, a to je jedan od bitnih problema geodezije. Al to je opet i stvar mentaliteta.
Cijelo vrijeme samo želim pojasnit kako su temelji, propisi, pravilnici i odnos tehničar-inženjer dobro postavljeni. Raspravu jedino možemo nastavit u smjeru financija, gdje opet struka nema utjecaja već neka viša sila..


Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ili odma pokreni socijalisticku revoljuciju na Facebooku, pa diplome vise nece biti vazne
u državi u kojoj su najbogatiji ljudi političari, a polovica bez diplome, a ovi ostali su s kupljenom diplomom ili neznaju ni izgovorit riječ stranog jezika, a na burzi sigurno 200 000 ljudi s diplomama jedino revolucija može proć.. Ti si najvjerovatnije jedan od onih koji..(prepoznat će te tehničari). Tebi je najvjerovatnije toliko lijepo u životu, da pojma nemaš kakvo je stanje u lijepoj našoj, a niti te zanima. Možda ti se nešto preokrene u životu pa ćeš shvatit što znači goli rad, što znači kad nemaš taticu iza sebe da ti financira fakultet. Izuzecima kapa dolje, tebi ne.
klasa_r3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 15:14   #67
Quote:
klasa_r3 kaže: Pogledaj post

u državi u kojoj su najbogatiji ljudi političari, a polovica bez diplome, a ovi ostali su s kupljenom diplomom ili neznaju ni izgovorit riječ stranog jezika, a na burzi sigurno 200 000 ljudi s diplomama jedino revolucija može proć..
200 000 s diplomama, ha? Ja bih rekao malo vise od 28 000, visa i visoka skola, kako god se to sada zvalo... Ali, revoljucionari vole pretjerivati...

Kad kreces s revoljucijom?

Evo ti primjer kako izgleda tamo gdje drustvo i revoljucionari odredjuju place:

http://www.vecernji.hr/vijesti/zatvo...-clanak-305860

Zadnje uređivanje Garofeeder : 01.07.2011. at 15:27.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 16:42   #68
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Kad kreces s revoljucijom?
kad mi bude puna kapa takvih kao što si ti.. Koji se razumiju u sve i filozofiraju o svemu i svakomu, a ustvari o ničem pojma nemaju. Hvala
klasa_r3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 19:31   #69
Quote:
klasa_r3 kaže: Pogledaj post
kad mi bude puna kapa takvih kao što si ti.. Koji se razumiju u sve i filozofiraju o svemu i svakomu, a ustvari o ničem pojma nemaju. Hvala
Argumentirano, nema sto
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:23   #70
Quote:
Even_so kaže: Pogledaj post
imam pitanje u vezi zaposljavanja. mozda bi mi gost mogao dati najbolji odgovor.

pa, koliko je tesko naci posao u struci kao diplomirani geodeta ako se diplomira s cca 30 godina? tj. koliko dob zavrsavanja fakulteta igra ulogu?

i koliko je prisutna diskriminacija prema zenama?

hvala
ako je 30 i nešto godina u pitanju neće te nitko ni pitati. Bez brige nisi ni prva ni zadnja koja ja sa 30 i nešto završila fakultet.

U firmi gdje sam ja radio, radilo je i par žena. Ni na koji način nisu bile diskriminirane, dapače diskriminiralo se nas muške. Jer smo mi uvijek išli teže poslove raditi ili dok se išlo na teren na više dana...one nisu mogle, jer su "nježne" i jer moraju doma obitelji. A nas nitko nije pitao za obitelj.

Da nije krize odmah bi našla posao, prije je bilo tako.

U kojem gradu tražiš posao?

Zadnje uređivanje gost2012 : 03.07.2011. at 22:29.
gost2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 10:00   #71
Quote:
gost2012 kaže: Pogledaj post
ako je 30 i nešto godina u pitanju neće te nitko ni pitati. Bez brige nisi ni prva ni zadnja koja ja sa 30 i nešto završila fakultet.

U firmi gdje sam ja radio, radilo je i par žena. Ni na koji način nisu bile diskriminirane, dapače diskriminiralo se nas muške. Jer smo mi uvijek išli teže poslove raditi ili dok se išlo na teren na više dana...one nisu mogle, jer su "nježne" i jer moraju doma obitelji. A nas nitko nije pitao za obitelj.

Da nije krize odmah bi našla posao, prije je bilo tako.

U kojem gradu tražiš posao?
Puno hvala na odgovoru

Ne trazim posao jos. Razlog pisanja posta je bio jer razmisljam o upisu na taj fax i ako se odlucim na to, kada bih ga zavrsila imala bih malo iznad 30 godina.
Even_so is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:56   #72
Quote:
gost2012 kaže: Pogledaj post
Otišli ste daleko od teme.

Bitno je za temu da u tehničkim strukama se plaća samo ovlaštenje. A tko to ne prizna njegova stvar ili jednostavno ne zna. I u građevini, geodeziji, strojarstvu je to tako.

ako si na početku karijere a nemaš papire, uvjete za stažiranje, službenog mentora, firma da je registrirana za te poslove zaboravi na karijeru. a ove smiješne stvari oko toga da znaš napraviti posao, to možete doma ženi pričati.

Koliko znam to se ne pita kod ulaska u komoru. samo dal imaš diplomu, i da si prijavio vježbenički staž, da ti je mentor ovlašteni inženjer i da radiš službeno na tim poslovima.
ili u prijevodu nije bitno ni znanje, ni iskustvo ni to što ti je tehničar napravio 95% posla a ti se moraš samo potpisat. Zato i jesmo takva država a o odgovornosti svog posla mi nemoj jer vidimo koliko je npr kirurg odgovoran kad nekog zakolje svojom greškom ili napravi invalidom odma komora skače da je divan stručnjak i čovjek
popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:00   #73
Quote:
popisivac kaže: Pogledaj post
ili u prijevodu nije bitno ni znanje, ni iskustvo ni to što ti je tehničar napravio 95% posla a ti se moraš samo potpisat. Zato i jesmo takva država a o odgovornosti svog posla mi nemoj jer vidimo koliko je npr kirurg odgovoran kad nekog zakolje svojom greškom ili napravi invalidom odma komora skače da je divan stručnjak i čovjek
Nisam ja to izmislio. tako je u tehničkim strukama. a u geodeziji ili si gospon ovlašteni geodeta ili šljaker.
gost2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:09   #74
uf što sam vas raspalio!
Neka, glavno da tema nije mrtva!
Inače ako nekoga zanima, ja sam osnovao tvrtku pa nije išlo. Zapravo je išlo jako dobro i stranke su bile prezadovoljne što i dan danas potvrđuju zivkanjem i traženjem svega i svačega. Čak je i općina prepoznala kvalitetu i moja tvrtka je jedina (provjerio sam kod ostalih s kojima sam želio zajedno to odradit) koja je preporučenom pošiljkom pozvana na natječaj za veliki posao. Nisam nikad ni kavu popio s nekim iz općine tako da ne možemo reć da je bilo "iz usluge". Neznam ni tko se tamo kako zove, ali očito sam nešto dobro napravio! Uglavnom, nekome sam smetao, pa me lijepo maknuo i et me sad tu di jesam. Ako nekoga zanima kako kvalitetna i dobra firma treba izgledat, neka mi se javi, rado ću mu pomoć da izbjegne greške koje sam ja napravio.
Što se same rasprave tiče, mogao sam ja otić van, ali nisam htio (budala!?). Niti ću ikad. Lijepo je meni ovdje, koliko god gadno bilo, a tko god da je na vlasti, meni je stalo do mog kraja a ne do politike i ja ću pokušavat uvijek svoje učinit boljim za sve. Možda se netko zabuni pa slijedi moj primjer i eto ti, već nas je više! Sami zakoni i oni koji ih donose će kad tad shvatit da ovako ne ide i morat će nešto mjenjat tako da se nadam, koliko god nada kurva bila.
Treba samo svatko ispred svojeg dvorišta počistit, i već će ulica bit puno čišća!
Danas svi žive za to da zeznu državu ne shvaćajući da su sebe, kao dio države, isto tako zeznuli i da samim tim su isti ko i svi ostali koji to rade, bez obzira na opseg i količinu uništenog!
Radnik kakav jesam, ja ću se uvijek pobrinut za svoje, a samim tim trebao bi i kad sam šef bit isto takav. Previše ljudi kojima svane zaboravljaju kako je bilo dok im nije svanulo i mislim da bi takve mama i tata odavno trebali naćuškat i reć "Sram te bilo! Jesam te tako odgojio!?"
A u velikom broju slučajeva odgovor bi trebao biti "Da, jesi!"
__________________
NE BUDI OVCA!

Zadnje uređivanje pero geodezije : 07.07.2011. at 14:12. Reason: krivo napisana zadnja rečenica.
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 09:27   #75
Quote:
pero geodezije kaže: Pogledaj post
ja sam osnovao tvrtku pa nije išlo. Zapravo je išlo jako dobro
i šta onda je išlo ili nije?
a ti si tehničar?
klasa_r3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:15   #76
Da, ja sam tehničar.
Išlo je ali sam nekome stao na žulj pa me prijavio...
Uglavnom, nisam imao dovoljno novca da izdržim i krizu (u kojoj su svi imali manje posla) i još da se fajtam sa kojekakvim likovima koji su slali anonimne prijave.
Izdržao sam jedno vrijeme ali kasnije sam morao stat, da ne izgubim sve što sam uložio.
Detalja ima hrpetina u toj priči ali ne da mi se sad rastezat sve ovdje. Dovoljno da kažem da uz sve kontrole nisam dobio niti jednu kaznu.
__________________
NE BUDI OVCA!

Zadnje uređivanje pero geodezije : 11.07.2011. at 10:16. Reason: kriva riječ
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 09:05   #77
ima li možda novih poslodavaca u ovoj struci?? zaposlen sam trenutno al van struke, a volio bi nać negdje posao kao geodeta...može i ured, ali teren je teren :-)
__________________
...so i pick the world up and im a drop it on your fu***in head...
Hundra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 01:27   #78
Nadam se da će se i u ovoj slabo posjećenoj temi naći neka dobra i voljna duša koja može pomoći mladiću u potrazi za budučnošću.

Daklem, idem u dobru gimnaziju (čak se često koristi i epitet ''elitna'') i imam dobre ocjene. Matematika i sl. prirodoslovni predmeti mi ne predstavljaju problem. Odlično mi idu, zanimljivi su mi i ne vidim zašto ne bih spojio ugodno s korisnim.
Sve u svemu, mislim da sam materijal za završavanje geodezije bez previše problema (geof u zagrebu, tu i živim).

Naravno, diplomom se ne hrane gladna usta, tako da mene zanimaju i malo opipljiviji dijelovi ove struke.
Kratkoročno gledano, bitno mi je da se lagano/brzo zaposlim. I mislio sam da sam za to odabrao dobru struku, sve do nedavno kada sam otvorio ovu temu i još par sličnih na raznim forumima. Gledam razne tražilice i oglasnike za posao. Tražim u kategorij ''Graditeljstvo i geodezija''. Među ponudom poslova nema ni ''g'' od geodezije, ali zato ima ''građevine'' od građevine. Otvorio sam oglasnike u razmaku od možda 2 tjedna više puta. I nijednom nisam vidio ponude za posao u ovoj struci. Mislim da je bilo nešto u Slavoniji, Dalmaciji... Jako slabo mi se to čini.

Zanima me ima li neko objašnjenje za tu jadnjikavu ponudu posla koje je malo veselije od ''nema posla''?

Hvala unaprijed na odgovoru.
And1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:25   #79
And1 svako zašto ima svoje zato!
Moje osobno mišljenje (da nekoga ovdje ne povrjedim jer su neki jako mekani!) je da je to zapravo dobra stvar.
I prije inženjera nije bilo po oglasnicima (gledao ja svakodnevno više godina). Koliko sam u razgovoru sa brojnim direktorima i ostalima iz sturke pričao, svi su zaposleni! Nema ih slobodnih i ljudi se za njih trgaju kao za zadnju konzervu hrane nakon kataklizme! Tako je bilo i tako će bit još neko vrijeme. Jednostavan razlog je to što je kadar (cijeli geodetski) stariji od prosjeka i u deficitu. Jednostavno ih pre mali broj završava, preveliki broj ide u mirovinu. Tako možeš, zbog malih mirovina većinom, vidjeti u pojedinim tvrtkama i 70 godina stare inženjere koji još uvijek rade svakodnevno 8 sati!
Znam da je to glupo ali tako je i mogu ti reć sa sigurnošću da nećeš imat problema nać posao samo nemoj sad 10 godina studirat!
Uz to, ako itko nema običaj oglašavat radna mjesta onda su to geodetske tvrtke! Ja sam tri promjenio i to bez ikakvog oglasa, jednostavno sam im se javio ako me hoće primit i nakon odrađenog probnog roka ostao! Nemoj sad čekat neke javne oglase, napravi životopis (nemoj ofrlje, potrudi se) sastavi zamolbu i deri po mailovima tvrtki! SIGURNO će se netko javiti, garantiram! E sad, hoćeš ostat u toj tvrtci, to je drugi par opanaka i to ovisi o tebi i toj tvrtci!
Uz to, želio bih natuknuti da je zagrebački geodetski fakultet cijenjen i u svijetu kao jedan od najboljih pa tako ne moraš ograničavat horizonte unutar granica RH (iako će ljudi kad tad shvatit da ovdje imaju puno stvari koje vani nikad neće imati).
__________________
NE BUDI OVCA!
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:29   #80
Quote:
pero geodezije kaže: Pogledaj post
And1 svako zašto ima svoje zato!
Moje osobno mišljenje (da nekoga ovdje ne povrjedim jer su neki jako mekani!) je da je to zapravo dobra stvar.
I prije inženjera nije bilo po oglasnicima (gledao ja svakodnevno više godina). Koliko sam u razgovoru sa brojnim direktorima i ostalima iz sturke pričao, svi su zaposleni! Nema ih slobodnih i ljudi se za njih trgaju kao za zadnju konzervu hrane nakon kataklizme! Tako je bilo i tako će bit još neko vrijeme. Jednostavan razlog je to što je kadar (cijeli geodetski) stariji od prosjeka i u deficitu. Jednostavno ih pre mali broj završava, preveliki broj ide u mirovinu. Tako možeš, zbog malih mirovina većinom, vidjeti u pojedinim tvrtkama i 70 godina stare inženjere koji još uvijek rade svakodnevno 8 sati!
Znam da je to glupo ali tako je i mogu ti reć sa sigurnošću da nećeš imat problema nać posao samo nemoj sad 10 godina studirat!
Uz to, ako itko nema običaj oglašavat radna mjesta onda su to geodetske tvrtke! Ja sam tri promjenio i to bez ikakvog oglasa, jednostavno sam im se javio ako me hoće primit i nakon odrađenog probnog roka ostao! Nemoj sad čekat neke javne oglase, napravi životopis (nemoj ofrlje, potrudi se) sastavi zamolbu i deri po mailovima tvrtki! SIGURNO će se netko javiti, garantiram! E sad, hoćeš ostat u toj tvrtci, to je drugi par opanaka i to ovisi o tebi i toj tvrtci!
Uz to, želio bih natuknuti da je zagrebački geodetski fakultet cijenjen i u svijetu kao jedan od najboljih pa tako ne moraš ograničavat horizonte unutar granica RH (iako će ljudi kad tad shvatit da ovdje imaju puno stvari koje vani nikad neće imati).
Ali ako se geodetske firme baš tako trgaju za ljudstvom, ZAŠTO ne stavljaju oglase? Shvaćam da mi ti govoriš iz osobnog iskustva, ali možda ti, eto, imaš jako puno sreće.

To je kao da netko nešto prodaje, i čudi se da ne može prodat, a nije stavio oglas. Jednostavno ne vidim smisao u tome.

Inače, hvala puno na odgovoru.
And1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.