Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2024., 01:41   #1
Koje političare cijenite i zašto ?

Iako je politika mutna smrdljiva močvara u kojoj caruju krokodili i kreketuše ,pokušajmo govoriti pozitivno o onima koji nisu ni kreketuše ni krokodili

Dakle , molio bih moderatora da temu održi pozitivnim u ovom smislu :

Ja ću npr reći da cijenim bračni par Raspudić .
I kao intelektualce i kao političare ...
Odlični govornici , komentatori ,

Nije dopušteno u ovoj temi kritizirati nečiji izbor npr Raspudiće ,nego govoriti POZITIVNO o vlastitim kandidatima koje preporučate .

Ako neko smatra da su Raspudići negativci neka kopira moj post i objasni mi zašto su ustvari Raspudići negativci u odvojenim temama o Raspudićima.
Pa ćemo tamo polemizirati .

Idealno bi bilo kada bismo iz svake stranke odabrali osobe koje cijenimo i komentiramo zašto .

Ova je tema dakle vaša preporuka o onom najboljem na političkoj sceni .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 01:46   #2
Na ovu temu me ponukalo razmišljanje o tome da nisam mogao pronaći kod HDZa osobu koju baš cijenim

Pa mi vi recite ima li pobogu u HDZu neka osoba koju vi cijenite iako se ne slažete s HDZom.
ILi ako ste hdzovac preporučite mi osobu/politčara koja vrijedi u HDZu

Meni je npr HDZ kao pojava i vibra odvratan , ali moram ipak priznati da Andrej
Plenković ipak vrijedi kao čovik, bulin i političar jer ipak nije bezveznjak kao ostali u tom HDZu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 02:07   #3
Ostali političari koje cijenim (nije po redosljedu važnosti nego abecedno

Imaju originalnost, poseban stil, simpatični su mi kao pojava .
Ne slažem se s nekim njihovim politikama ili izjavama ,ali ovdje više gledam ljude i karizmu i NEUPOREDIVOST . Tj neki opći dojam za mene.
Cijenim njihov rad i borbu .
Sve je to subjektivno ali pa što onda
.

Arsen Bauk
Milan Bandić (pokojni ali donedavno vrlo živ i aktivan )
Stijepo Bartulica ,
Miro Bulj ,
Zlatko Hasanbegović
Željko Kerum
Kolinda Grabar Kitarović
Kolakušić
Sabahudin Milanović,
Željka Markić,
Miletić
Stipe Mesić
Dalija Orešković,
Katarina Peović
Pernar,
Petrov ,
Ivica Puljak
Ante Prkačin
Željko Sačić
Ivan Vilibor Sinčić
Karolina Vidović Krišto
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 14:08   #4
Jako dobra tema. Veoma je malo pohvale za njih, a itekako zavređuju, makar sporadično. Neki itekako zarade primanja i osim što su kvalitetni govornici, doprinose boljitku građana koje zastupaju konkretnim inicijativama u Parlamentu ili u javnom prostoru. Neki koji se i ne snalaze u parlaonici također su pošteni, transparentni i požrtvovni političari.

Teško mi je ulaziti u neku analitiku i ponaosob isticati razlog, no evo liste zastupnika netom raspuštenog Sabora koje držim da imaju mjesto i u narednom sazivu:

Damir Bakić, Arsen Bauk, Sandra Benčić, Davor Bernardić, Miro Bulj, Ante Deur, Katica Glamuzina, Sabina Glasovac, Bojan Glavašević, Peđa Grbin, Nikola Grmoja, Domagoj HAJDUKOVIĆ, Dario Hrebak, Goran Ivanović, Mišel Jakšić, Gordan Jandroković, Ivana Kekin, Dalija Orešković, Marijan Pavliček, Ivan Penava, Katarina Peović, Marijana Petir, Božo Petrov, Marijana Puljak, Ivan Radić, Sanja Radolović, Nino Raspudić, Urša Raukar-Gamulin, Marija Selak Raspudić, Nataša Tramišak, Zvonimir Troskot, Franko Vidović, Vesna Vučemilović, Ružica Vukovac, Hrvoje Zekanović, Dario Zurovec.

Abecednim redom, mnoge slabo poznam, posebno HDZ-ovce od kojih dobar broj se i ne pojavljuje u medijima ni u sabornici često, a neke sam izostavio jer mi se doimaju istrošeni(doduše, to mislim i za recimo Vidovića-oba i Glavaševića, kao da su reda radi još u visokoj politici). Na lokalnoj razini sigurno je podosta primjera za pohvaliti pa bih naveo i gradonačelnike najvećih gradova sem Osijeka koji je već na popisu
Bossmanidis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 14:18   #5
Josipa Đakića.

Koji je dokazao da i balvan može biti saborski zastupnik.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 14:52   #6
Pokojnog Ivicu Račana
zato jer se odupro pritisku JNA i Miloševića i omogućio miran prijenos vlasti u Hrvatskoj

Pokojnog Franju Tuđmana
Zato jer je dobio rat

Pokojnog Stipu Šuvara
zato jer nije mijenjao svoja uvjerenja i kada su postala nepopularna

Pokojnog Vladu Gotovca
zbog njegove inteligentne i britke kritike vlasti.

Andreja Plenkovića
zato jer uspjeva balansirat i vodit državu u nemogućim okolnostima unatoč opstrukciji predsjednika koji ruši Ustav.
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 15:19   #7
Quote:
Bossmanidis kaže: Pogledaj post

Damir Bakić, ..., Ante Deur, Katica Glamuzina, , Dario Hrebak, Goran Ivanović, Mišel Jakšić, , Ivana Kekin, , Marijan Pavliček, Ivan Radić, Sanja Radolović, , Urša Raukar-Gamulin, , Nataša Tramišak, Franko Vidović, Vesna Vučemilović, Ružica Vukovac, , Dario Zurovec.
Sa tvog spiska izdvojio sam ljude o kojima ništa ne znam .
Ni u kojoj su stranci , ni što oni rade i tko su

Pitam se je li to zato jer ja površno i malo i s grižnjom savjesti pratim politiku.


ili je to zato jer ove gore osobe nisu nešto značajno pokazale ili rekle

Evo vi ostali ,odgovorite nam;
Znate li vi išta o ovim ljudima gore koje sam ja izdvojio sa spiska .

ili važnije meni -

o kome sa spiska ne znate ništa kao ni ja

###
ps. mali dodatak

Čuo sam za Ivanu Kekin i Uršu Gamulin ali ništa više od toga da sam čuo ta imena . One su neke aktivistice ili tako nešto .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 15:39   #8
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Sa tvog spiska izdvojio sam ljude o kojima ništa ne znam .
Ni u kojoj su stranci , ni što oni rade i tko su

Pitam se je li to zato jer ja površno i malo i s grižnjom savjesti pratim politiku.


ili je to zato jer ove gore osobe nisu nešto značajno pokazale ili rekle

Evo vi ostali ,odgovorite nam;
Znate li vi išta o ovim ljudima gore koje sam ja izdvojio sa spiska .

ili važnije meni -

o kome sa spiska ne znate ništa kao ni ja

###
ps. mali dodatak

Čuo sam za Ivanu Kekin i Uršu Gamulin ali ništa više od toga da sam čuo ta imena . One su neke aktivistice ili tako nešto .
Pa ako ne gledaš sjednice sabora teško da možeš znati za sve saborske zastupnike i što oni govore kad televizijski urednici u dnevnike stavljaju nekoliko isječaka sa sjednica koje traju satima i to prednost dobivaju Zekanovićevi igrokazi i druge konfliktne situacije.

Nije mi jasno do koje mjere pratiš politiku ako nisi čuo za Natašu Tramišak koja je bila ministrica (okej, Plenković ih stalno mijenja, ali za nju je karakteristično da je smijenjena bez stvarnog razlog, nije imala afere, nego je odbila pogodovati nekom HDZ-ovcu), Daria Hrebaka koji je predsjednik HSLS-a i stalni gost u HRT-ovim političkim emisijama i Marijana Pavličeka koji je predsjednik Hrvatskih suverenista. Za ostale još i mogu shvatiti da nisi čuo ako ne gledaš sjednice, ali neki se i u emisijama često pojaljuju i bili su sad po predizbornim sučeljavanjima.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 17:14   #9
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Čuo sam za Ivanu Kekin i Uršu Gamulin ali ništa više od toga da sam čuo ta imena . One su neke aktivistice ili tako nešto .
Zanimljivo kako neki ljudi na aktivizam gledaju s negativnom konotacijom.
Aktivizam je borba za javno dobro.
Ivana Kekin je psihijatrica na Rebru.
mtosic is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 18:34   #10
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Na ovu temu me ponukalo razmišljanje o tome da nisam mogao pronaći kod HDZa osobu koju baš cijenim

Pa mi vi recite ima li pobogu u HDZu neka osoba koju vi cijenite iako se ne slažete s HDZom.
ILi ako ste hdzovac preporučite mi osobu/politčara koja vrijedi u HDZu

Meni je npr HDZ kao pojava i vibra odvratan , ali moram ipak priznati da Andrej
Plenković ipak vrijedi kao čovik, bulin i političar jer ipak nije bezveznjak kao ostali u tom HDZu
??? sorry, on kao čovjek ne vrijedi ni pišljiva boba
ne možeš biti čovjek i lažljivac
bulin ne znam kaj znači a kao političar vrijedi utoliko kaj je uspio prevariti dobar dio građana.
Ali.. prevario ih je i to se zna
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 18:55   #11
Quote:
pronto kaže: Pogledaj post
Pokojnog Ivicu Račana
zato jer se odupro pritisku JNA i Miloševića i omogućio miran prijenos vlasti u Hrvatskoj

Pokojnog Franju Tuđmana
Zato jer je dobio rat

Pokojnog Stipu Šuvara
zato jer nije mijenjao svoja uvjerenja i kada su postala nepopularna

Pokojnog Vladu Gotovca
zbog njegove inteligentne i britke kritike vlasti.

Andreja Plenkovića
zato jer uspjeva balansirat i vodit državu u nemogućim okolnostima unatoč opstrukciji predsjednika koji ruši Ustav.
Tvoja lista i razlozi su odlični, tako da ću se skroz složiti s tobom.
I za zadnjeg, iako je on aktualan, pa još ima vremena da mu povijest sudi, ali načelno ga gledam zasad kao pozitivnog lika.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 19:39   #12
Ivica Račan - vjerujem da je najkvalitetniji političar kojeg smo imali i šteta što nije poživio duže zdrav i prav i da je imao priliku odraditi još 1 mandat.

Franjo Tuđman - iako nije netko koga želiš imati na vlasti u mirnodopskim uvjetima, dobio je rat, ušao u povijest, učio se u hodu u poznim godinama, bio u zajebanim trenutcima.

Vlado Gotovac - ispravan čovjek sa pravim vrijednostima.

Dalija Orešković - ima stvari koje joj zamjeram no vidi se da ima znanje i mislim da bi bila super na mjestu glavne državne odvjetnice.

Zoran Milanović - jedini od svih aktualnih političara koji mi je baš po mjeri, dovoljno liberalan a opet i državnik, ima taj neki inat i prkos, dobro je odradio migrantsku krizu, stao na stranu ljudi protiv banki, rekao i Vučiću i ovima u Sarajevu što ih ide, založio se za Hrvate u BiH kao nitko do sada. Ima znanja i nije te sramota kada on govori, nikakve afere i lopovluk.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 19:42   #13
Quote:
mtosic kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako neki ljudi na aktivizam gledaju s negativnom konotacijom.
Aktivizam je borba za javno dobro.
Ivana Kekin je psihijatrica na Rebru.
Po čemu si zaključio da ja na aktivizam gledam s negativnom konotacijom

Ne bih rekao tako .
Evo dobro si naveo da je aktivizam borba za javno dobro .
Pernar je u biti aktivist sada ,a njega cijenim zbog tih simpa performansa.

Dakle sjećam se te dvije koje sam spomenuo da su imale neke performanse ,ali to nije napisano s negativnom konotacijom .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 20:11   #14
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Po čemu si zaključio da ja na aktivizam gledam s negativnom konotacijom

Ne bih rekao tako .
Evo dobro si naveo da je aktivizam borba za javno dobro .
Pernar je u biti aktivist sada ,a njega cijenim zbog tih simpa performansa.

Dakle sjećam se te dvije koje sam spomenuo da su imale neke performanse ,ali to nije napisano s negativnom konotacijom .
Isprike onda s moja strane.
Pernar nije aktivist, on je za Vrapče. Jedini interes za koji on radi je vlastiti.
mtosic is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 21:48   #15
Tomislav Tomašević, jer je marljiv, aktivan i organiziran.
gregoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 22:35   #16
Ja mislim da se neki ljudi ovdje zajebavaju, jer ako ne onda jao si ga nama

Cijenim sve MOSTove zastupnike, Suvereniste, Pernara.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 22:39   #17
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se neki ljudi ovdje zajebavaju, jer ako ne onda jao si ga nama

Cijenim sve MOSTove zastupnike, Suvereniste, Pernara.
Prvi dio tvog posta bi se mogao odnositi i na tebe
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 10:51   #18
Andreja Plenkovića - zato jer je pokazao sposobnost 2017. kad je sa skupinom jataka uspješno oteo Agrokor od vlasnika.
Jer je kao čovjek ljudina koja se učlanila u HDZ u trenutku kad su optuženi za korupciju i krađu vlastite države.

Damira Habijana jer je pokazao da se svakodnevnim laganjem i trolanjem po televiziji može daleko dogurati.(čitaj postao ministar bez ikakvog preduvjeta).

Tomislava Tolušića jer je uništio dvije hrvatske šećerane zajedno sa njihovim hdz vlasnikom.
Branka Bačića jer mu ni jedna torba nije preteška.

Marka Milića jer se sa 18 učlanio u zločinačku organizaciju.
__________________
Meni je prišla jedna mala curica i rekla : Veliki vođo,hvala na ručku.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 11:02   #19
Gorana Jandrokovića. Uvijek iznova se divim kako taj čovjek može ostati ljubazan i drag na sjednicama sabora.
Šmetterling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 12:08   #20
Josipa Đakića jer je dokazao da i najveći krkan i balvan može biti saborski zastupnik.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.