Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 14:45   #141
Evo malog osvrta na kartu aktualnog političara, Andreja Plenkovića. Pošto je sat rođenja nepoznat ostaviti ću kratki osvrt na najistaknutije odrednice njegove karte.







  • Prva stvar koja dominira u cjelini jest činjenica da je Andrej rođen u znaku ovna, ali je u njegovoj karti znatno više naglašen znak do, tj. znak bika u kojem se nalaze čak pet planeta (Mjesec, Merkur, Venera, Mars i Saturn). On i fizičkim izgledom i kurpulentnošću više podsjeća "na bika" nego na svoj Sunčani znak, a toliko "bika" i Venerino sjedište u njegovoj karti označava i prirodni afinitet prema diplomaciji koji se provlači kroz cijeli njegov život. Uostalom Hrvatska uvijek ima taj znak bika nekako istaknut među čelnicima države, ovnovi nisu njen cup of tea.

  • S druge strane njegovo Sunce u znaku ovna je dodatno usamljeno jer je neaspektirano što je odrednica koja označava individue koje imaju jako izražen kreativni nagon, a koji je zapravo usmjeren iz vlastite nesigurnosti i "teškoća" u pronalaženju sebe. Odnosno život ovakvih ljudi zapravo je neprestana ambicija u potrazi i unutrašnjem otkrivanju toga što su i tko su u ovom životu. Zbog toga neaspektirano Sunce ima problem u zadržavanju svojih konstruktivnih i kreativnih osobina što je ovdje posebno izraženo jer je prilično stabilni Mars (dispozitor Sunca) u konjunkciji s Mjesecom i opoziciji s Neptunom. Takav Mars je zapravo vrlo osjetljiv, "uvredljiv" i senzitivan ali strpljiv odnosno u njegovom slučaju ovakav Mars pokazuje da se "oštrina" ne mora izraziti kao svadljivost i agresivnost.

  • Njegov Merkur u znaku bika je u konjunkciji s Saturnom što je aspekt koji označava izrazito konstruktivan, sistematičan um i zapravo su radoholičari koji ne prepuštaju svoje poslove slučaju niti ih ostavljaju nedovršene, pače u dubini sebe su posloženi, proračunati i uvijek teže završiti ono što su započeli. Ta konjunkcija Merkura i Saturna u biku govori o kategoričkoj retorici, o velikoj staloženosti i strpljenju u komunikaciji i društvenim odnosima, to su ljudi koji pažljivo biraju riječi i dobro kontroliraju njihov ton što nije odlika jednog tipičnog ovna, a što je kod Plenkovića još podcrtano jednim izrazito diplomatski štihom, elokventnošću i dobrom dikcijom (Merkur/Saturn 0º Venera/diplomacija). Odnosno ovaj stelij u znaku bika govori o odmjerenosti, kulturi komunikacije i dijaloga koja je doista važna za jednog političara i diplomatu. S druge strane ova konjunkcija Mjeseca i Marsa odmah do u istom znaku pokazuje da je očito i strastven samo ima veliku samokontrolu.

  • Kartom dominira opozicija ovog stelija s Jupiterom - svoju ambiciju i svoj prirodni afinitet prema diplomaciji (stelij Merkur/Venera/Saturn u znaku bika) on je proširio van granica svoje države (opozicija s Jupiterom/strane zemlje). Plenković je naime završio srednju jezičnu školu, nakon čega je studirao i završio pravo, te poslijediplomski studij iz međunarodnoga javnog i privatnog prava. Tijekom studija radio je kao prevoditelj, a cijela njegova karijera je doista okrenuta diplomaciji i pravu...lako moguće da je ASC u jarcu ili vodenjaku pa je ovaj stelij u 10. polju (u Ministarstvu vanjskih poslova završio je program za diplomatskog savjetnika - Merkur 0º Venera 180º Jupiter).

  • 2018. godina za njega će biti jako burna i nepredvidljiva kao i cijelo razdoblje Urana u biku jer u svibnju iduće godine Uran svojim ulaskom u znak bika započinje aktivaciju svih ovih planeta u tom znaku. Otvara mu se put da doista donese nešto konkretne "nove energije" Hrvatskoj jer je ovaj stelij podržan Saturnovim tranzitom trigona iz znaka jarca.




Andrej Plenković - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.05.2017. at 22:06. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 19:05   #142
O profilu jednog isto tako aktualnog političara se trenutačno piše po cijelom svijetu, pa eto red je i da na astri stavimo mini astro portret istog. U medijima ga opisuju kao najmlađeg francuskog predsjednika s najstarijom prvom damom, dakle - Emmanuel Macron. I baš kao što hrvatska voli da njom upravlja naglašeni bik tako i francuska nekako naginje vatrenom elementu.









  • Emmanuelov osnovni karakter spaja u sebi vatreni i zemljani element. On je strijelac/jarac/bik s tim da su i znak i točka ASC-a na samom kraju znakova. Ovakav spoj elemenata spoj je poduzetne i pokretački usmjerene vatre i praktične, organizirane zemlje. To rezultira karakterom koji je izuzetno sposoban svoju djelatnu energiju (vatra) pretvoriti u zbiljski, opipljiv oblik (zemlja) zbog toga jer se pobuđujuća vatrena energija teži manifestirati u obliku (zemlja) ili pak zbog toga što se (vatra) bez pitanja prihvaća onoga od čega su drugi odustali ili se ne usude pokrenuti (zemlja). Također ovakav karakter producira osnovni konflikt kojeg zapravo čini sukob između optimizma strijelca i pesimizma jarca što može stvoriti psihološke komplekse. No u ovoj karti su njihovi dispozitori Jupiter i Saturn u sekstilu i prilično su uravnoteženi. Posebno Saturn (koji vlada 12. poljem psihe) što znači da je razvojni zamah vatre ovdje dosta uravnotežen točnim osjećajem za stvarnost. Također, ovakva kombinacija elemenata stvara vrlo ambiciozan i dalekovidan karakter koji se u staroj astrološkoj literaturi nazivao "parnim valjkom" zbog sposobnosti uklanjanja zapreka na putu kako bi se stiglo tamo gdje se nakanilo doći. "Parni valjak" čini osobnost koja mora malo više pažnje posvetiti istančanijim sastavnicama i činiocima života kako bi se razvio veći stupanj osjetljivosti prema drugima i smanjila pretjerana težnja za veličinom (Sunce/Venera 180º Jupiter).

  • Naglašena vatra ovdje je naglašena nauštrb manjka zračnog elementa. Manjak zraka donekle je nadomješten popunjenim zračnim poljima, ali polja natalne karte nisu sastavnica dinamike nutar karaktera pa se sigurno u njemu osjeća taj nedostatak. Element zraka se odnosi na komunikaciju i društvene odnose, na sposobnost intelektualiziranja stvari i spajanja s društvenim pravilima pa u toj domeni osoba mora pronaći neke druge načine i puteve kojima se to kompenzira. Takvim ljudima može biti iznimno važna potvrda od društva iako se redovito u njega nekim svojim dijelom ne uklapaju ili se često osjećaju neshvaćenim od društva, pa čak i neprihvaćenima.

  • Ova karta opisuje inteligentnu i podosta brzopletu osobnost (egzaktno Sunce/Merkur 180º Jupiter) koja se ipak s godinama sve više izgrađuje tj. postaje mudrija i pametnija (Sunce/Merkur 120º Saturn). To je osobnost koja ima sreće kada riskira, odnosno kockar u srcu (Merkur vladar 5. polja 180º Jupiter u 5. polju), ali isto tako postoji jedna ravnotežna promišljenost u svemu tome koja ga sprječava da pretjera (Merkur 120º Saturn).

  • Emmanuelovi roditelji su bili liječnici (Mjesec je vladar 6. polja), ali iz njegove biografije se čita da je na njegovo odrastanje veći utjecaj imala jedna starija osoba - baka s mamine strane koja mu je u mladosti otvorila vrata za čitanje i kulturu. Očito za njegovu političku i predsjedničku karijeru puno bolje zvuče ti njegovi provincijski korijeni tj. to da ga je odgojila nepismena baka, nego da je odrastao u obitelji privilegirane pariške elitite (Venera/vladar 4. polju u Jupiterovom znaku).

    Mjesec je i vladar 7. polja (baka s mamine strane) pa je svoju partnericu donekle izabrao po uzoru na nju. Odnosno njegovo 7. polje je školski primjer astrologije na djelu. U 7. polju se naime nalazi Mars (partnerica je rođena u znaku ovna) i Saturn koji označava stariju partnericu koja mu je bila učiteljica. Njegovi roditelji su bili šokirani njegovom vezom i pokušali su ga odvojiti od učiteljice te je njihova veza izazivala zgražanje javnosti (Mjesec 180º Uran) jer ljubavna priča bivšeg učenika i profesorice drame i francuskog jezika koja je starija od njega 24 godine i s kojom je počeo vezu s 16 godina, dok je ona bila u braku i imala troje djece neuobičajena. Taj njegov privatan život odnosno ljubav prema profesorici (Jupiter u 5. polju raka) je u javnosti definitivno doživljena kao nešto "van standarda". Oženili su se 2007. dok je Jupiter bio u znaku strijelca gdje se nalazi i njegova Venera, a za razliku od mnogih političkih parova, oni se na javnim skupovima danas drže za ruku i ljube poput tinejdžera (vladar 7. polja/Mjesec 180º Uran).

  • Što se tiče obrazovanja Emmanuel je završio filozofski fakultet (Sunce 0º Merkur u strijelcu) iako je u mladosti želio postati romanopisac (Merkur 180º Jupiter). Nakon filozofskog fakulteta diplomirao je u Pariškom institutu za političke studije, a poslije se zaposlio kao investicijski bankar na visoko plaćenoj poziciji u Rothschild & Cie Banque. Vladar 10. polja je Pluton smješten u 8. polju što govori o nadarenosti za financijske transakcije i rad s tuđim novcem, odnosno očito je tamo čoek pokupio pare na brziken (Pluton radi 60º na Mars, egzaktno Pluton 60º Neptun/vladar 2. polja).

  • Kako je rođen na kraju znaka strijelca cijela 2018. godina će biti u znaku Uranove podrške novoj energiji koju on unosi u politiku (jer Uran ulazi u znak bika u svibnju 2018. ali se još jednom vraća u znak ovna) a i Saturn izlazi iz njegova Sunčana znaka čime se oslobađa njegova ograničavajućeg utjecaja.





Emmanuel Macron - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 19:56   #143
Pitanje Fish

Zašto si objasnila njegovo fakultetsko obrazovanje preko Sunce konjukcija Merkur u Strijelcu a ne preko vladara devete ili planete u devetoj kući, Urana?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:39   #144
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Pitanje Fish

Zašto si objasnila njegovo fakultetsko obrazovanje preko Sunce konjukcija Merkur u Strijelcu a ne preko vladara devete ili planete u devetoj kući, Urana?
Iz dva razloga.

1) Znak strijelca & Jupiter označavaju visoko obrazovanje i studije, Emmanuel je diplomirao filozofiju, ali i politologiju i javnu upravu na pariškom institutu političkih znanosti. Ali obzirom na ovako naglašenog strijelca, filozofija je njegovo "temeljno obrazovanje" i to je "istinski on" - Sunce (čitah kako mnogi upravo to tvrde da je on "rođeni" filozof i da ga to čini najvećim intelektualcem u francuskoj politici).

2) On je filozofiju na koncu magistrirao (11.polje/magisterij) i tu njegovu "filozofsko obrazovanje" završava, tu u 11. polju je njegov strijelac a ne u 9. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:10   #145
I zbog magisterija je 11 polje, a jel ne bi u devetom isto bili opisani sva ta tri faksa, ili dva, koliko ih je već.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 11:43   #146
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
I zbog magisterija je 11 polje, a jel ne bi u devetom isto bili opisani sva ta tri faksa, ili dva, koliko ih je već.
Mišljenja sam i stava da astrologija nije tako banalna, zato stalno ističem uvijek treba gledati kartu u cjelini pri čemu uvijek treba sve promatrati kroz karakter osobe.

9. polje prije svega označava naš svjetonazor i aspiracije, sposobnost uvećavanja razumijevanja "šire slike", odnosno pomaže u razvijanju širine pogleda na život, ali prije svega na neograničene mogućnosti koje život može dati. Vrlo često vrsta fakulteta uopće nije opisana vladarem 9. polja, odnosno uopće ne mora biti opisana njim zato jer puno ljudi završava fakutete koje ne odabiru obzirom na svoje mogućnosti/želje već ih drugi (što je često slučaj kod individua koji imaju vladara 1. polja u 7. polju) ili društvo (što je često slučaj kod individua koje npr. imaju vladara 1. polja u 11. polju) usmjere prema njima. Npr. da netko vidi moju kartu i da iz 9. polja i položaja vladara treba odrediti koji fakultet sam završila ne bi sigurno nikada to povezao.

Odnosno to treba promatrati na dva fronta istovremeno, jedno je što bi individua trebala studirati i što je "istinski ona", a druga stvar je koliko u toj individui živi potreba da zadovolji druge/društvo. Kod nekih je to baš iznimno izraženo kao što je to ovdje slučaj. Macron je npr. rođeni filozof, ali je očito imao potrebu u sebi pomiriti i neke druge "zahtjeve", odnosno to je nešto što je on ispoštovao obzirom da ima iznimno razvijenu društvenu svijest (naglašeno 7. polje i 11. polje s Suncem, Merkurom i Venerom u njemu). Individue s naglašenim 11. poljem imaju vrlo razvijen osjećaj prema društvu i potrebu da daju svoj doprinos njemu.

Također ovdje je 9. polje ima ukliješten znak škorpiona, odnosno Pluton je vladar i 9. polja i 10. polja (MC-a) što znači da su ta polja višestruko povezana, a djelatnosti života na koje utječu ova dva polja se spajaju i isprepleću.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:39   #147
Ok, sad znam da ništa ne znam, povlačim se, too complicated

Ali sad mi je jasno zašto ja nikako da diplomiram (došla na kraj i zastala), kako idem po 5godisnjem programu, magisterij, a vladar 11te mi je mjesec u T-kvadratu, tako da...

I faks nije ono što je bila moja želja nego splet okolnosti (vladar 1 u 7). Doduše ja niti ne znam koji bi faks bio za mene. Duže vremena imam želju da još nešto upišem, nešto po svom srcu, i zbog jakog merkura volim da učim i sve me zanima.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:55   #148
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
[LIST]Emmanuelovi roditelji su bili liječnici (Mjesec je vladar 6. polja), ali iz njegove biografije se čita da je na njegovo odrastanje veći utjecaj imala jedna starija osoba - baka s mamine strane koja mu je u mladosti otvorila vrata za čitanje i kulturu. Očito za njegovu političku i predsjedničku karijeru puno bolje zvuče ti njegovi provincijski korijeni tj. to da ga je odgojila nepismena baka, nego da je odrastao u obitelji privilegirane pariške elitite (Venera/vladar 4. polju u Jupiterovom znaku).

Mjesec je i vladar 7. polja (baka s mamine strane) pa je svoju partnericu donekle izabrao po uzoru na nju.
Meni je zanimljivo i ovo kako se oba roditelja objašnjavaju Mjesecom.
Možeš li to malo objasniti? Nekako mislim da ugl. smatramo da Mjesec opisuje majku, a znači može se reći da Mjesec opisuje roditelje, i jednog i drugog? Možda općenito tip obitelji ili neku preovladavajuću 'vibru' u obitelji?

Znači, 7. kuća je i baka po maminoj strani?
Možeš li, molim te, reći koje kuće oposuju djedove i bake po majčinoj i očevoj strani?

Oprosti što je na ovoj temi, možeš prebaciti na neku primjereniju, ali nastavljam se na ovo tvoje tumačenje jer mi se otvaraju neke mogućnosti gledanja karte koje do sad nisam znala.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:17   #149
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo i ovo kako se oba roditelja objašnjavaju Mjesecom.
Možeš li to malo objasniti? Nekako mislim da ugl. smatramo da Mjesec opisuje majku, a znači može se reći da Mjesec opisuje roditelje, i jednog i drugog? Možda općenito tip obitelji ili neku preovladavajuću 'vibru' u obitelji?
Da, upravo to, ne radi se o tome da on opisuje oba roditelja, već o tome da Mjesec opisuje ono što smo "upili" od roditeljskog i iz roditeljskog doma na nesvjesnoj razini...emocije i emocionalne obrasce koje smo "prihvatili" od roditelja a koji kasnije nesvjesno upravljaju našim ponašanjem, odlukama, navikama. Mjesec opisuje ono uvjetovano obiteljskim utjecajem reklo bi se najkraće. Mjesec pokazuje način kojim smo odgajani, "atmosferu" u domu. Kod ljudi koji imaju roditelje koji imaju istu profesiju taj utjecaj je nekako još snažniji jer se "ujedinjuje".
Quote:
Znači, 7. kuća je i baka po maminoj strani?
Da, majka od naše majke (4. polje od 4. polja).
Quote:
Možeš li, molim te, reći koje kuće opisuju djedove i bake po majčinoj i očevoj strani?
Majka od oca dakle baka s očeve strane 1. polje, itd. (po sistemu kao ovo što opisah gore).
Quote:
Oprosti što je na ovoj temi, možeš prebaciti na neku primjereniju, ali nastavljam se na ovo tvoje tumačenje jer mi se otvaraju neke mogućnosti gledanja karte koje do sad nisam znala.
Evo sam stavila ovdje ukratko, a ako imaš još pitanja samo postavi na drugoj pripadajućoj temi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:22   #150
Auuu, kod mene štima jako i za jednu i za drugu baku.

Hvala!

Sad idem potražiti odgovarajuću temu da pitam i za djedove.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 16:04   #151
Znate li ko je na današnji dan rođen?
Evribadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 16:18   #152
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
Znate li ko je na današnji dan rođen?
Franjo Tuđman.

Ostalo je na Fish..
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:19   #153
Na današnji dan rođena ova zver - Pol Pot.



http://www.astro.com/tmpd/c3tefile4Z...9504.59268.gif
Evribadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:36   #154
Ivica Todoric-AGROKOR

https://i.imgur.com/HBPw9R5.gif

Kao laik sam se "iznenadila" da nema 120 izmedju Jupitera i Sunca. Svakako vojnicki odredjen tip u poslu, Jarac....steta sto ne znamo vrijeme rodjenja....
Svakako toliko megalomanstvo sigurno da se naslucuje i bez vremena...

Neobican lik....dijelom blagog a dijelom nadmeno izgleda...

Zadnje uređivanje Rejnna : 02.10.2017. at 16:39. Reason: nadopuna
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.