Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Potencijalni budući tenk u HKoV?
M1A2 Abrams 35 22.58%
Leopard 2 A5/A6/A7 57 36.77%
Leclerc 21 13.55%
K2 Black Panther 42 27.10%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 21:31   #1041
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Mislim da ništa od njega. Ove godine ga nisam vidio izloženog na MSPO (možda mi je promaknuo), ali je zato predstavljen ...

... a prilično sam siguran da je bio izložen i Rosomak opremljen XC-8 120HP
Meni je zanimljivo kako se poljaci nisu odlucili za bezposadne kupole na svojim Patrijama, nego su stavili sasvim klasicnu kupolu s posadom.

Mozda je razlog taj da Patrija ima katastrofalno ogromnu siluetu, pa je stavljanje kupole nalik na Toi-Toi zahod povrh svega (a meni DDSV varijanta djeluje kao Toi-Toi) siluetu dodatno pogorsava (jest da je bezposadna, ali ako u nju pogodi nesto veliko, cisto sumnjam da je to bezopasno za ostatak vozila).

U varijanti da li radije klasicna kupola s 30mm i 7.62 i 40mm bacac granata ili RWS s .50cal po vjerojatno vecoj cijeni, mislim da je poljsko rjesenje pametnije.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:06   #1042
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo kako se poljaci nisu odlucili za bezposadne kupole na svojim Patrijama, nego su stavili sasvim klasicnu kupolu s posadom.

Mozda je razlog taj da Patrija ima katastrofalno ogromnu siluetu, pa je stavljanje kupole nalik na Toi-Toi zahod povrh svega (a meni DDSV varijanta djeluje kao Toi-Toi) siluetu dodatno pogorsava (jest da je bezposadna, ali ako u nju pogodi nesto veliko, cisto sumnjam da je to bezopasno za ostatak vozila).

U varijanti da li radije klasicna kupola s 30mm i 7.62 i 40mm bacac granata ili RWS s .50cal po vjerojatno vecoj cijeni, mislim da je poljsko rjesenje pametnije.
Skoro bezopasno (nema 100%-tne sigurnosti).

Poljaci su uzeli kupole s posadom jer u vrijeme kad su naoružavali Patrije nije bilo u ponudi bezposadnih kupola. Sad i oni imaju u planu prelazak na bezposadne.
Nova kupola - ZSSW-30 je projektirana da stane u ležište sadašnje kupole Hitfist-30P.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:26   #1043
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Jeli se odustalo od reduciranja broja tenkova na 48 komada?
U Hrvatskoj se od glupih ideja nikad ne odustaje
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 07:58   #1044
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Skoro bezopasno (nema 100%-tne sigurnosti).

Poljaci su uzeli kupole s posadom jer u vrijeme kad su naoružavali Patrije nije bilo u ponudi bezposadnih kupola. Sad i oni imaju u planu prelazak na bezposadne.
Nova kupola - ZSSW-30 je projektirana da stane u ležište sadašnje kupole Hitfist-30P.
Jel se netko možda siječa kolika je tada bila cijena Hilfista, s time da prvih xx nije bilo proizvedeno u poljskoj, a sam ugovor odnosno licenca je kupljena za nekoliko stotina kupola...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 08:12   #1045
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj se od glupih ideja nikad ne odustaje
Da ga hebeš nisam optimista,neke isprazne glavice u strukturama jako vole brojke 10-12 kom posebno kad su u pitanju glavni borbeni sustavi..
Po meni oklopna bojna je minimum minimuma to opremit Merkavom 4 di bi se kvalitetom koliko toliko ublažio nedostatak broja.

https://www.youtube.com/watch?v=EAggCEn_Ya8
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 08:19   #1046
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Jel se netko možda siječa kolika je tada bila cijena Hilfista, s time da prvih xx nije bilo proizvedeno u poljskoj, a sam ugovor odnosno licenca je kupljena za nekoliko stotina kupola...
Naručeno je bilo 313 kupola, a Poljaci su trebali napraviti 241. Ukupna vrijednost je bila nekih 308 milijuna dolara.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:57   #1047
..hah...smeće...malo zahladni i odma neće upalit
http://sendvid.com/g3abg3l6
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:58   #1048
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Da ga hebeš nisam optimista,neke isprazne glavice u strukturama jako vole brojke 10-12 kom posebno kad su u pitanju glavni borbeni sustavi..
Po meni oklopna bojna je minimum minimuma to opremit Merkavom 4 di bi se kvalitetom koliko toliko ublažio nedostatak broja.

https://www.youtube.com/watch?v=EAggCEn_Ya8
Još prije sam napisao da bi merkava lV bila idealna za nas
Sad ako uzmemo te Izraelskef16 zašto ne bi dogovorili i merkave, t55 poslati u treče zemlje samo da se izvuku neke pare ako treba riješit se i kojeg t84.
Ostale zadržati konzervirane i pokoji za vježbu
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:53   #1049
Kineski MBT-3000 je dosta dobar za samo 6 miljona dolara.
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:19   #1050
Quote:
otrovi kaže: Pogledaj post
Još prije sam napisao da bi merkava lV bila idealna za nas
Sad ako uzmemo te Izraelskef16 zašto ne bi dogovorili i merkave, t55 poslati u treče zemlje samo da se izvuku neke pare ako treba riješit se i kojeg t84.
Ostale zadržati konzervirane i pokoji za vježbu

Oklop in nije bas dobar, tenk je jako teski, oklop je laminate composite steal i ceramic inserts sto bi bilo kao svi moderni tenkovi i T-90SM/A/S, ali neki razlog oklop Merkave nije izdzao Kornet-e impact u frontal arc i frontal side impact. Fuel efficiency je jako losa, prilicno se puno kvari, skoro losije od M1A2 Abrams po tom pitanju. Tenk je relativno jeftin @ 5.5M po tenku, ili 6.5M ako dio extensive support package. Ne volim taj tenk.




Leclerc AMX-56 je meni mnogo bolji.

defecitrunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:24   #1051
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Kineski MBT-3000 je dosta dobar za samo 6 miljona dolara.
VT-4 isto vuće porijeklo od T-72 što znaći da ima istu manu (uz pogrešan kalibar).



Ali treba priznati da je oklopljen bolje od T-72 i našeg M-84.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:12   #1052
https://hrvatski-vojnik.hr/magazin/i...tenk-vt-4.html

Termovizija, aktivna zaštita,... treba malo bolje pogledati.
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:20   #1053
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
https://hrvatski-vojnik.hr/magazin/i...tenk-vt-4.html

Termovizija, aktivna zaštita,... treba malo bolje pogledati.
Jel si ti pročitao moj post i shvatio što je na priloženoj fotografiji? Ako ti ne smeta 22 granate ispod guzice koje planu u sekundi onda je sve ok.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:54   #1054
Zašto su ga onda kupili u konkurenciji sa Leo2, Abramsom, t-90,...?
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:58   #1055
[QUOTE=defecitrunner;66969967]Oklop in nije bas dobar, tenk je jako teski, oklop je laminate composite steal i ceramic inserts sto bi bilo kao svi moderni tenkovi i T-90SM/A/S, ali neki razlog oklop Merkave nije izdzao Kornet-e impact u frontal arc i frontal side impact. Fuel efficiency je jako losa, prilicno se puno kvari, skoro losije od M1A2 Abrams po tom pitanju. Tenk je relativno jeftin @ 5.5M po tenku, ili 6.5M ako dio extensive support package. Ne volim taj tenk.



lp
Ovoliku količinu exploziva ispod tenka nebi izdržao ni jedan postojeći tenk, pitanje je samo koliko bi bio prepoznatljiv, a učinak na posadu bi bio isti (mada mi ovaj izgleda miniran poslije napuštanja)
Vizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:00   #1056
U kojem je to paralelnom svemiru Leclerc (kome naglasak nije na oklopnoj zaštiti) bolji od Merkave IV (za koje je trebalo nekoliko bočnih pogodaka Kornetom da se izbace iz borbe)?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:54   #1057
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
U kojem je to paralelnom svemiru Leclerc (kome naglasak nije na oklopnoj zaštiti) bolji od Merkave IV (za koje je trebalo nekoliko bočnih pogodaka Kornetom da se izbace iz borbe)?
Ne uspor.... dva tenka, ja volim AMX 56 vise of Merkava 4.
Merkava je jako skup tenk na odrzavati, ja bih htio AMX-56 yer je jeftiniji na odrzavanje, ima bolji sensori i top, oklp je malo slabiji, oko 85% na Merkava 4, ali i na ovakvom bojisnici mi trebamo tenk koji moze biti bolje integriran u oruzane snage, i daje resultate. AMX-56 se dobro reference iz Yemen.

Merkava je ok tenk, ali jako skup na odrzavati, ako cijena nije pitanje onda bi isao sa M1A2 SEP, kad je cijena odrzavanja pitanje, Leopard 2A4 ATD je najbolja solucija, ali ako mogu sanjati, onda bi volio AMX-56 ili K2, or even better, Type 10

defecitrunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:59   #1058
K2 i Type10 imaju sranje od oklopa na bočnim stranama, kao i na krovu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:15   #1059
Quote:
defecitrunner kaže: Pogledaj post
Ne uspor.... dva tenka, ja volim AMX 56 vise of Merkava 4.
Merkava je jako skup tenk na odrzavati, ja bih htio AMX-56 yer je jeftiniji na odrzavanje, ima bolji sensori i top, oklp je malo slabiji, oko 85% na Merkava 4, ali i na ovakvom bojisnici mi trebamo tenk koji moze biti bolje integriran u oruzane snage, i daje resultate. AMX-56 se dobro reference iz Yemen.

Merkava je ok tenk, ali jako skup na odrzavati, ako cijena nije pitanje onda bi isao sa M1A2 SEP, kad je cijena odrzavanja pitanje, Leopard 2A4 ATD je najbolja solucija, ali ako mogu sanjati, onda bi volio AMX-56 ili K2, or even better, Type 10

lp
O Japancu se gotovo ništa ne zna osim da je super ovo, super ono, pa čak ni cijena. Procjenjuje se da je najskuplji tenk na svijetu. I nije na prodaju van Japana
Vizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:35   #1060
Da, ali sa japancem ide i Sony mobitel za djecu članova budućeg povjerenstva :P
I PS5 prije nego izađe!!!
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.