Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2005., 08:52   #21
Ljubo kaže: Geza,

Ja samo znam da mnogi tvrde da znaju Istinu, pa evo sada i ti, ali niko je jos nije saopstio. Ili jeste, a ja nisam obavesten? Molim te, ako te ne mrzi, ukratko, reci mi O CEMU (U VEZI CEGA) je ta Istina i opisi mi ukratko sta je ona, pa da je i ja konacno saznam. I ostali koji ne znaju i jos uvek se pitaju!

geza: Točno Ljubo, vjerojatno nisi obavijšten. Eto Ljubo, Istina o koju poznjm, a ti vjrojatno o njoj pitaš, jest najveće otkriće ljudskog uma u prošlom stoljeću, a to je, kao što sam već rekao, otkriće strukture i logosa DNA molekule. Zašto je to Istina? Zato što se odnosi na SAV ŽIVI SVIJET NA ZEMLJI. Dakle, dokazuju ju milioni živih bića flore i faune i zato je to Istina!
Ali ta Istna ne vrijedi za sav živi svijet, ona VRIJEDI ZA BILO ŠTO DRUGO: TVOJE ZUBE, OSJETE, MENTALNOST, KEMIJU, FIZIKU, MATEMATIKU, GEOMETIJU, KRISTALE, MATERIJU, RELIGIJU, FILOZOFIJU, TRADICIJU...., dakle vrijedi za sve. To je naprosto UNIVERUZALNA ISTINA!! Da bi se stiglo do te Istine nužno je um podesitio na nelinearnu, a ne na linearnu percepciju, što je inače još uvijek pretežito zahvaljujući linearnoj ekuldsko - karetzijanskoj tradiciji Zapada. Osim toga, um se mora podesiti na polarno - četveropolni, komplentrani i inverzni način mišljenja.
Inače Istina o kojoj govorim opisana je u mojoj knjzi Filozofija Ishodišta i SLIKOVNICA ZA ODRASLE, a opisana je i u Hofstaderovoj knjizi GEB.
Nadam se da si zadovoljan s odgovorom?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 09:02   #22
Ptahotep kaže:

Dokazana"?

Pitam se samo kome se Istina moze dokazati? To bi znacilo da se neistini dokazala istina...

geza.

Činjenicu naravno ne treba DOKAZIVATI, ona je DOKAZ po sebi. Obično nešto treba DOKAZIVATI " nevjernim tomama " ). Osim toga ti još uvijek živiš u svijetu subjektivnih istina i neistina, a treba živjeti u svijeti Istina, dakle onih spoznaja koje istodobno obuhvaćaju istinu i neistinu . Jedan naš naročito pametan čovjek odavno je rekao: " Istina i laž su tako intimno pomiješne da ne znamo gdje povući crtu " . Dakle, osim istine i laži na koje ti vjerojatno misliš POSTOJI I NEŠTO TREČE - SJEDINENO KOJE OBUHVAĆA JEDNO I DRUGO. To se treba pokazati i dokazati ljudima da pi postali pametniji, razumniji, manje polarizirani, miroljubivi, neutralni, uljudniji, kreativni i td.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 09:53   #23
Geza:

>>Eto Ljubo, Istina o koju poznjm, a ti vjrojatno o
>>njoj pitaš, jest najveće otkriće ljudskog uma u
>>prošlom stoljeću, a to je, kao što sam već rekao,
>>otkriće strukture i logosa DNA molekule. Zašto je
>>to Istina? Zato što se odnosi na SAV ŽIVI SVIJET
>>NA ZEMLJI. Dakle, dokazuju ju milioni živih bića
>>flore i faune i zato je to Istina!

Nisam zadovoljan odgovorom. Po mom misljenju, da bi nesto imalo znacenje istine, nije dovoljno samo iskustveni proveriti i dokazati da NESTO (DNA) JESTE, vec i KAKO JESTE i ZASTO JESTE. Dakle, Istina je nesto sto u sebi mora da sadrzi odgovore na SVA PITANJA. Ti odgovori na SVA pitanja, dakle, ne samo sto u sebi moraju sadrzavati OPIS necega sto postoji, vec i OBJASSNJENJE, KAKO i ZASTO postoji. Ne samo kako i zasto postoji DNA, vec kako i zasto postoji bilo sta. Kako, recimo, postoji tvar od koje je gradjen DNA i kako, naa koji nacin i zasto je od te tvari nastao DNA? Verujem da nemas odgovore na ta pitanja. Ili mozda imas?
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 20:15   #24
Quote:
geza kaže:
Ptahotep kaže:

Dokazana"?

Pitam se samo kome se Istina moze dokazati? To bi znacilo da se neistini dokazala istina...

geza.

Činjenicu naravno ne treba DOKAZIVATI, ona je DOKAZ po sebi. Obično nešto treba DOKAZIVATI " nevjernim tomama " ). Osim toga ti još uvijek živiš u svijetu subjektivnih istina i neistina, a treba živjeti u svijeti Istina, dakle onih spoznaja koje istodobno obuhvaćaju istinu i neistinu . Jedan naš naročito pametan čovjek odavno je rekao: " Istina i laž su tako intimno pomiješne da ne znamo gdje povući crtu " . Dakle, osim istine i laži na koje ti vjerojatno misliš POSTOJI I NEŠTO TREČE - SJEDINENO KOJE OBUHVAĆA JEDNO I DRUGO. To se treba pokazati i dokazati ljudima da pi postali pametniji, razumniji, manje polarizirani, miroljubivi, neutralni, uljudniji, kreativni i td.

Postovani Geza,

ako je to tako kako vi kazete, onda recite "ja sam Istina," a ne "ja poznajem Istinu." Samo Istina ima glas. Ali ona nije nesto kreirano kako bi moglo da se poznaje. Takodje, Istina nije produkat uklanjanja nerazumevanja, niti je produkat novih informacija i saznanja. Da je tako Istina bi bila onda relativna. Kada si Istina i u Istini, tu onda vise nema drugih koji bi ti predstavljali problem, i koji bi trebali da budu pametniji, jer si onda sam prestao da budes licnost, covek, osoba, karakter, telo, i slicno.
Sve ostalo je samo tracanje vremena i zabava.

Recimo da te sada zapadne neka neizleciva bolest, od kakve je koristi tvoja teorija? Sve teorije se pod malo jacim zivotnim stresom rasprse. Tvoje razumevanje ima vrednost samu u odnosu na hrabrost i neustrasivost koja se u tebi pomocu tog razumevanja radja, u odnosu na sigurnost u svoj pravi identitet, ako ju imas.

Istina NIJE ideja, niti je moguce druge pouciti o Istini. Jedino sto moze da se ucini, ali ni to nije lako, je da drugima pomognes da uvide sta je pogresno, ako si sam razumeo sta je pogresno, kako bi oni sami za sebe zatim mogli da uvide svoju Istinu, svoj pravi identitet. To svako za sebe mora da pronadje i iskusi, jer kako vec rekoh, Istina NIJE ideja, i ne moze drugima da se saopsti.

Samo Istina ima glas, i ko god je cistog srca ce to da razume i uvidi direktno, jer je vise nego ocigledno. Sve ostalo je samo konflikt u razmisljanju koji se radja iz fragmentacije stvorene trenjem misli i mislioca. Misao i mislilac su jedan te isti entitet, i nakon sto se to razume sav konflikt nestane, svo trenje, svo mudrovanje. Onda su misli kao odkucaji srca, svaka misao ima onda zaseban entitet, koji se radja i umire od momenta do momenta, neostavljajuci tragove iza sebe, neostavljajuci materijal za filozofiranje. Filozof je samo krava koja preziva seno. On uziva u proslim memorijama stvarajuci utopije i nebuloze o Istini, neznajuci da Istina nije ideja.

Ako Istina nije ovdje i sada, ona ne moze biti ni sutra, jer nije rezultat razumevanja. Istina NIJE rezultat. Istina ne ovisi o vremenu, a svi pokusaji da se Istina razume su od vremena, su razmisljanje.

Mnogi cine gresku, pa bi da koriste Istinu kao sredstvo za kraj, da bi postali "pametniji, razumniji, manje polarizovani, miroljubivi, neutralni, kreativni, itd." To je utopija.
To samo ukazuje na slabost, i nepoznavanje Sopstva. Jer, poznavanje Sopstva budi iskrenost i neustrasivost pravog identiteta, gde Istina prestaje da bude sredstvo za neki cilj.

Istina je prvi i zadnji korak, ona je jedini pravi identitet. Tu nema sta da se razume, jer je Istina uvek ovdje i sada. Sta mora da se razume je nacin na koji se nakupilo smece u "ljudskoj" glavi, u sto spadaju i sve teorije o Istini.
Ptahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 21:17   #25
najmoćnije mi je kada nekom događaju prisustvuje nekoliko ljudi i ja s njima
ali kada prepričavamo događaj drugima onda se dešavaju i totalno različite verzije...

ja istinu poredim sa govornicom u amfiteatru za kojom stoji profesor kojega svatko vidi iz različitog kuta...

dakelm ne postoji istina
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 21:20   #26
Quote:
Ptahotep kaže:
Postovani Geza,

ako je to tako kako vi kazete, onda recite "ja sam Istina," a ne "ja poznajem Istinu." Samo Istina ima glas. Ali ona nije nesto kreirano kako bi moglo da se poznaje. Takodje, Istina nije produkat uklanjanja nerazumevanja, niti je produkat novih informacija i saznanja. Da je tako Istina bi bila onda relativna. Kada si Istina i u Istini, tu onda vise nema drugih koji bi ti predstavljali problem, i koji bi trebali da budu pametniji, jer si onda sam prestao da budes licnost, covek, osoba, karakter, telo, i slicno.
Sve ostalo je samo tracanje vremena i zabava.

Recimo da te sada zapadne neka neizleciva bolest, od kakve je koristi tvoja teorija? Sve teorije se pod malo jacim zivotnim stresom rasprse. Tvoje razumevanje ima vrednost samu u odnosu na hrabrost i neustrasivost koja se u tebi pomocu tog razumevanja radja, u odnosu na sigurnost u svoj pravi identitet, ako ju imas.

Istina NIJE ideja, niti je moguce druge pouciti o Istini. Jedino sto moze da se ucini, ali ni to nije lako, je da drugima pomognes da uvide sta je pogresno, ako si sam razumeo sta je pogresno, kako bi oni sami za sebe zatim mogli da uvide svoju Istinu, svoj pravi identitet. To svako za sebe mora da pronadje i iskusi, jer kako vec rekoh, Istina NIJE ideja, i ne moze drugima da se saopsti.

Samo Istina ima glas, i ko god je cistog srca ce to da razume i uvidi direktno, jer je vise nego ocigledno. Sve ostalo je samo konflikt u razmisljanju koji se radja iz fragmentacije stvorene trenjem misli i mislioca. Misao i mislilac su jedan te isti entitet, i nakon sto se to razume sav konflikt nestane, svo trenje, svo mudrovanje. Onda su misli kao odkucaji srca, svaka misao ima onda zaseban entitet, koji se radja i umire od momenta do momenta, neostavljajuci tragove iza sebe, neostavljajuci materijal za filozofiranje. Filozof je samo krava koja preziva seno. On uziva u proslim memorijama stvarajuci utopije i nebuloze o Istini, neznajuci da Istina nije ideja.

Ako Istina nije ovdje i sada, ona ne moze biti ni sutra, jer nije rezultat razumevanja. Istina NIJE rezultat. Istina ne ovisi o vremenu, a svi pokusaji da se Istina razume su od vremena, su razmisljanje.

Mnogi cine gresku, pa bi da koriste Istinu kao sredstvo za kraj, da bi postali "pametniji, razumniji, manje polarizovani, miroljubivi, neutralni, kreativni, itd." To je utopija.
To samo ukazuje na slabost, i nepoznavanje Sopstva. Jer, poznavanje Sopstva budi iskrenost i neustrasivost pravog identiteta, gde Istina prestaje da bude sredstvo za neki cilj.

Istina je prvi i zadnji korak, ona je jedini pravi identitet. Tu nema sta da se razume, jer je Istina uvek ovdje i sada. Sta mora da se razume je nacin na koji se nakupilo smece u "ljudskoj" glavi, u sto spadaju i sve teorije o Istini.

eto tako
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 11:18   #27
Quote:
Zeljkoo kaže:
najmoćnije mi je kada nekom događaju prisustvuje nekoliko ljudi i ja s njima
ali kada prepričavamo događaj drugima onda se dešavaju i totalno različite verzije...

ja istinu poredim sa govornicom u amfiteatru za kojom stoji profesor kojega svatko vidi iz različitog kuta...
Ovo je točno.
Quote:
Zeljkoo kaže:
dakelm ne postoji istina
A ovo nije.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 20:19   #28
Ljubo kaže: Nisam zadovoljan odgovorom. Po mom misljenju, da bi nesto imalo znacenje istine, nije dovoljno samo iskustveni proveriti i dokazati da NESTO (DNA) JESTE, vec i KAKO JESTE i ZASTO JESTE. Dakle, Istina je nesto sto u sebi mora da sadrzi odgovore na SVA PITANJA. Ti odgovori na SVA pitanja, dakle, ne samo sto u sebi moraju sadrzavati OPIS necega sto postoji, vec i OBJASSNJENJE, KAKO i ZASTO postoji. Ne samo kako i zasto postoji DNA, već kako i zasto postoji bilo sta. Kako, recimo, postoji tvar od koje je gradjen DNA i kako, naa koji nacin i zasto je od te tvari nastao DNA? Verujem da nemas odgovore na ta pitanja. Ili mozda imas?

geza: Načelno ne komuniciram da bi " netko " bio zadovoljan, ili ne, s onim što mu sopćavam, već samo šaljem poruku, u konkretnom slučaju, poslao sam poruku za prepoznavanje Istine. Sudac za takve poruke u nikojem slučaju ne može biti MIŠLJENJE čovjeka, bilo čijeg, pa tako ni tvog, mog, ujakovog………… Sudac mora biti čininenica koja je činjenica po sebi i činjenica je za sve, te prema tome ostajem kod prenosa informacije iz mog zadnjeg posta.

Potpuno se SLAŽEM DA NA TEMELJU PREGLEDA TISUĆA činjenica Istna mora biti UNIVERZALNA t.j. mora biti prisutna u bilo kojoj pojavi ili fenomenu postojanja. To ujedno znači da Istina NE DAJE ODGOVORE već POTVRĐUJE da nešto jest takvo kakvo jest. Istina se radikalno razlikuje od naših uobičajenih pojmovnih akrobacija koje teže nešto shvatiti, objasniti…., istina je na primjer MATRICA. Imaš o tome vrlo kavlitetan topik " Dake, matrica ". Tu je već puno toga kazano o Istini!

Da bih se odgovorilo na pitanje od koje tvari je građena DNA molekula onda jsno moramo poznavati činjenicu Istine MATERIJE - subatomske čestice, atomi, molekule, nakupine molekula, minerali, planete, zvijezde, galaktike, svemir……….., ali moramo poznavati i što je ENERGIJA, te što je Istina jednog i drugog vida materije. Međutim, osm tih fizikalnih i kemijskih " pojmova " tvari u DNA molekuli postoji i ČINJENICA života, pa se tako Istna DNA molekule silno komplicira ako se slijedi linearnost, no ako se slijedi nelinearnost onda sve izgleda mnogo jednostavnije jer se u svim tim " pojmovima " nalazi UNIVERZALNA ISTINA koju POZNAJEM, a poznaju ju je i drugi kako što sam već rekao.

Stoga i nešto vrlo konkretno. Istina DNA molekule nije ni jedan od pojmova tvari na koji ti vjerojatno misliš, ili koje sam ovdje nabrojao, već je to ĆINJENICA da su sve DNA molekule svijeta satkane od SVETA ČETIRI SLOVA GENSKE ABECEDE AT - GC koja se beskonačno ponavljaju, komplemnetrano se povezujući, čineći na taj način inverzne niti DNA molekule gdje svaka od njih konkretna MATRICA nekog živog bića, recimo tebe. No ja govorim o MATRICI SVIH MATRICA, o matrici svih ljudi, o Istini svih ljudi, o Istini svih istina, i to je ATGC MATRICA. Ta komplementano polarna samostvarajuća četveropolna MATRICA je jedno te ista za sve, pa tako i za TVAR koja popunjva MATRICU stvarajući tako tebe, ili bilo kojeg drugo živo biće.

Više od ovoga ovdje ne mogu napisati, osim još samo to, da MAGNET nije dvopolan kako si vjerojatno učio u školi ( kao i svi mi ) već je četveropolan. Da bi se ta ČINJENICA vidjela i razumijela potrebno je nešto malo više UMNOG RADA U SREDIŠTU, A NE NA PERIFIERIJI MAGNETA, kako je to uobičajeno. UMNI RAD JE POTREBAN TAMO gdje magnetizam prividno ne postoji, gdje je " 0 ".
Prema mojim istraživanjima, metaforički kazano, Istinu brojeva nikada ne možeš spoznati sve dok ne spoznaš Istinu Nule!! Istina je Ishodište i nalazi se u Ishodištu. Ako te zanima Istina počini istraživati i spoznavati Istinu, prvo svog Ishodišta, a zati istražuj ostala Ishodišta sve do Ishodišta života, Čovjeka, čovječanstva, svemira….. Ako kreneš tim putem spoznaje budi siguran da ćeš upoznati Istinu barem u mjeri kako ju poznajem.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 20:31   #29
Ptahotep kaže:

Postovani Geza,

Aako je to tako kako vi kazete, onda recite "ja sam Istina," a ne "ja poznajem Istinu."

geza:

Poštovani Ptahotepe, ma ne, ideš potpuno pogrešnom " stazom ". Tebi je na pameti " ja sam istina " , dok Istina o kojoj govorim pozanje samo " MI SMO ISTINA ". Istina je singular satkan od četiri identiteta i zato je MNOŽINA. Istina ne pripada polaritetu, ženskom ili muško, već pripada jednom i drugom, dakle, pripada Čovjeku, a ne čovjeku!
Razlika je ogromna! Tvoja istina je efemerna i smrtna, dok je " moja " besmrtna i sveta.
Filozofi bi konačno trebali ZNATI da je čovjek ( žensko ili muško ) smrtn, dok je Čovjek kao komplementarni četveropolni par BESMRTNO!! To ti je Istina gospodine dragi, a ne što ti pokušavaš reći.

Ptahotep kaže:

Mnogi cine gresku, pa bi da koriste Istinu kao sredstvo za kraj, da bi postali "pametniji, razumniji, manje polarizovani, miroljubivi, neutralni, kreativni, itd." To je utopija.
To samo ukazuje na slabost, i nepoznavanje Sopstva. Jer, poznavanje Sopstva budi iskrenost i neustrasivost pravog identiteta, gde Istina prestaje da bude sredstvo za neki cilj.

geza: To je naravno tvoje legitimno mišljenje zato što ne poznaješ Istinu. Da ju kojim slučajem poznaješ zasigurno ne bi tako pisao! Umjesto neutralno ja kažem SJEDINJENO i to je suština stvari i stanište je Istine. Tko to ne vidi, ne poznaje, ne zna, njegova je stvar, ništa se neće promijeniti, jer je NEUTRON TAJ KOJI " GOSPODARI " , a ne polarizirani proton ili elektron. Zato je neutron silno " pametn " dok su elektron i proton polarizirani glupani koji se napinju i razapinju, svađaju i ubijaju……………

Ptahotep kaže:

Istina NIJE ideja, niti je moguce druge pouciti o Istini. Jedino sto moze da se ucini, ali ni to nije lako, je da drugima pomognes da uvide sta je pogresno, ako si sam razumeo sta je pogresno, kako bi oni sami za sebe zatim mogli da uvide svoju Istinu, svoj pravi identitet. To svako za sebe mora da pronadje i iskusi, jer kako vec rekoh, Istina NIJE ideja, i ne moze drugima da se saopsti.

geza: Istina je MATRICA, a ideja ili ideje koje popunjavaju MATRICU je neka konekretna Istina, kao što su istina Marica i Ivica.

Ptahotep kaže: Samo Istina ima glas.

geza: Ne, Istina je bezglasna, ako se misli na glas izgovoren ustima!

Ptahotep kaže: Istina je prvi i zadnji korak, ona je jedini pravi identitet. Tu nema sta da se razume, jer je Istina uvek ovdje i sada. Sta mora da se razume je nacin na koji se nakupilo smece u "ljudskoj" glavi, u sto spadaju i sve teorije o Istini.

geza: Već sam napisao Istina je Ishodište, ako je Ishodište onda ono nije " uvijek sada i ovdje " jer se javlja KVANTNO, van linearnog vremena je s kojim su mnogi opsjednuti kao kada " gledaju film u kinu ". Samo Ishodište i Istina Ishodišta može biti jedini i pravi identitet, a to je, kao što mnogi znaju LJUBAV - SJEDINJENO - EKSTAZA KOMPLEMNTARNOG.
ONAJ TKO NE RAZUMIJE ISTINU SJEDINJENIOG, ISTINU LJUBAVI TAJ NEKA SE NE BAVI ISTINOM.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 02:06   #30
Geza,

Mozemo li reci da istinu znamo, a da nigde ne pomenemo svest kao psihicki proces, koji se u nama manifestuje kao sposobnost opazanja, osecanja, pamcenja, misljenja i razumevanja. Ove psihicke sposobnosti i procesi su takodje cinjenice. Da li mislis da se DNA i materice mogu razumeti bez tih cinjenica?

Mislim da celom problemu pristupas samo sa jedne strane, fizicke, obzirom da on ima i svoju drugu stranu, psihicku, koju i ne dotices, a koja je isto tako stvarna kao i fizicka i predstavlja drugu polovinu istine. Ili mislis da tu drugu polovimu mozemo da zanemarimo i da istinu o fizickom svetu, koja je samo polovina istine, proglasimo i tretiramo CELOM ISTINOM?
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 13:30   #31
Istina se ne nalazi ni u vanjskom ni u unutrasnjem svijetu kao konacno oblikovana cinjenica. Covjek je upleten u njen razvojni proces te se iz njega i sam razvija. On sam mora stvoriti taj razvoj u svojoj spoznaji i na taj nacin sam sebe ostvariti.
Stvarnost u kojoj `univerzalno` i individualno cine jedinstvo prodire u ljudsku svijest u stanju rascjepkanosti na komponente. U tom stanju, stvarnost se dijeli na koncepte i percepcije. Njen specificni, materijalni sadrzaj covjek prima preko osjetila. Dok se njen `univerzalni`, konceptualni sadrzaj dokucuje tek kroz aktivnost misljenja. A to ne vjerujem da smo bas posebno sposobni. Kako god da okrenemo, dolazimo da zamke ogranicenosti unutar svoje dimenzije...kako spoznati ono sto je izvan granica naseg iskustva? mehanizmom intuicije?ciste percepcije?koliko s time mozemo daleko otici?i kolika bi bila vjerodostojnost toga?
Ipak smo mi tako mali...skupa s nasim malim zakonima i spoznajama koje volimo nazivati objektivnima...al dok nam te, makar samo nase objektivnosti, pomazu da uspjesno odrzavamo red u nasem sustavu, mislim da je to ok. Za koga je, dobro je, rekao bi jedan moj prijatelj Vise od toga nam i nije potrebno. Dovoljno hrane za nas Um ima i ovdje...sada... Mozda i postoje neke male crne jame u okolini Sunca koje bi nas mogle odvesti vanka...do tada...zabavno je razmisljati i filozofirati na rubu vjecnosti..
__________________
U beskonačnosti različitih razmišljanja i svjetova, tek samo sam neznatna čestica; ali u samo svojim mislima - razumijem i posjedujem cijeli svijet.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 00:06   #32
Quote:
geza kaže:
Ptahotep kaže:

Postovani Geza,

Aako je to tako kako vi kazete, onda recite "ja sam Istina," a ne "ja poznajem Istinu."

geza:

Poštovani Ptahotepe, ma ne, ideš potpuno pogrešnom " stazom ". Tebi je na pameti " ja sam istina " , dok Istina o kojoj govorim pozanje samo " MI SMO ISTINA ". Istina je singular satkan od četiri identiteta i zato je MNOŽINA. Istina ne pripada polaritetu, ženskom ili muško, već pripada jednom i drugom, dakle, pripada Čovjeku, a ne čovjeku!
Razlika je ogromna! Tvoja istina je efemerna i smrtna, dok je " moja " besmrtna i sveta.
Filozofi bi konačno trebali ZNATI da je čovjek ( žensko ili muško ) smrtn, dok je Čovjek kao komplementarni četveropolni par BESMRTNO!! To ti je Istina gospodine dragi, a ne što ti pokušavaš reći.

Ptahotep kaže:

Mnogi cine gresku, pa bi da koriste Istinu kao sredstvo za kraj, da bi postali "pametniji, razumniji, manje polarizovani, miroljubivi, neutralni, kreativni, itd." To je utopija.
To samo ukazuje na slabost, i nepoznavanje Sopstva. Jer, poznavanje Sopstva budi iskrenost i neustrasivost pravog identiteta, gde Istina prestaje da bude sredstvo za neki cilj.

geza: To je naravno tvoje legitimno mišljenje zato što ne poznaješ Istinu. Da ju kojim slučajem poznaješ zasigurno ne bi tako pisao! Umjesto neutralno ja kažem SJEDINJENO i to je suština stvari i stanište je Istine. Tko to ne vidi, ne poznaje, ne zna, njegova je stvar, ništa se neće promijeniti, jer je NEUTRON TAJ KOJI " GOSPODARI " , a ne polarizirani proton ili elektron. Zato je neutron silno " pametn " dok su elektron i proton polarizirani glupani koji se napinju i razapinju, svađaju i ubijaju……………

Ptahotep kaže:

Istina NIJE ideja, niti je moguce druge pouciti o Istini. Jedino sto moze da se ucini, ali ni to nije lako, je da drugima pomognes da uvide sta je pogresno, ako si sam razumeo sta je pogresno, kako bi oni sami za sebe zatim mogli da uvide svoju Istinu, svoj pravi identitet. To svako za sebe mora da pronadje i iskusi, jer kako vec rekoh, Istina NIJE ideja, i ne moze drugima da se saopsti.

geza: Istina je MATRICA, a ideja ili ideje koje popunjavaju MATRICU je neka konekretna Istina, kao što su istina Marica i Ivica.

Ptahotep kaže: Samo Istina ima glas.

geza: Ne, Istina je bezglasna, ako se misli na glas izgovoren ustima!

Ptahotep kaže: Istina je prvi i zadnji korak, ona je jedini pravi identitet. Tu nema sta da se razume, jer je Istina uvek ovdje i sada. Sta mora da se razume je nacin na koji se nakupilo smece u "ljudskoj" glavi, u sto spadaju i sve teorije o Istini.

geza: Već sam napisao Istina je Ishodište, ako je Ishodište onda ono nije " uvijek sada i ovdje " jer se javlja KVANTNO, van linearnog vremena je s kojim su mnogi opsjednuti kao kada " gledaju film u kinu ". Samo Ishodište i Istina Ishodišta može biti jedini i pravi identitet, a to je, kao što mnogi znaju LJUBAV - SJEDINJENO - EKSTAZA KOMPLEMNTARNOG.
ONAJ TKO NE RAZUMIJE ISTINU SJEDINJENIOG, ISTINU LJUBAVI TAJ NEKA SE NE BAVI ISTINOM.
Gospodine Geza, vi se igrate sa konceptima i recima. Da poznajete Istinu, vi bi bili Istina, i ne bi vise govorili o ishodistu i matrici. To sto vi poznajete je samo jedna od mnogih relativnih teorija.

Istina ne moze biti objekat relativnog znanja. To sto se naziva "Geza" je nesto sto se pojavilo i sto ce da nestane, ali Istina se ne pojavljuje i ne nestaje. Istina je ono sto je bilo pre nego sto se Geza rodio, i sto je prisutno i za vreme Gezinog relativnog zivota, i nakon Geze. Dakle, ako relativno sebe razume kao relativno pomocu Istine koja je prvi i poslednji korak svega relativnog, onda relativno razume da ono samo od sebe nije nista, i tog momenta se Istina kompletno ispoljava, ali bez da se i dalje zna sta je Istina, jer Istina NIJE ideja. Mozete li vi Geza da razmiljate o onom vremenu pre vaseg rodjenja? Ne mozete, mozete samo da fantazirate, jer Istina NIJE ideja, relativni gospodine koji "poznaje" Istinu.

Istinom imenujemo tu jednu stvar koja jedino i postoji. Nema tu nikoga ko bi mogao da poznaje Istinu. Istina se kompletno i slobodno ispoljava, ili "sere," da prostite, kroz Ptahotepa i Gezu, pa o sebi fantazira, kao sto smo mi to ovdje ucinili, iz religioznog, naucnog, ili filozofskog kutka.

Istina NIJE ideja gospodine Geza. Ona nije nesto sto se moze poznavati i nepoznavati.
Ptahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 09:44   #33
To da Istina nije ideja također je ideja, Ptahotepe, kao i da je Istina istina, nemoj biti tako isključiv.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 09:49   #34
Quote:
planinar kaže:
To da Istina nije ideja također je ideja, Ptahotepe, kao i da je Istina istina, nemoj biti tako isključiv.
planinar nemoj ni ti tako...onaj ko Istinu PO-ZNA taj pouzdano ZNA da Istina NIJE ideja ...onaj ko Istinu po-zna-je sigurno je ne poznaje je kao ideju...nego kao živu stvarnost koja jest
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 09:58   #35
Quote:
Pandora10 kaže:
...onaj ko Istinu po-zna-je sigurno je ne poznaje je kao ideju...nego kao živu stvarnost koja jest
Majstorice Pandora, svaki ti dao...
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 10:05   #36
Quote:
Shumar i majstor kaže:
Majstorice Pandora, svaki ti dao...
Iz tvojih usta u Božje uši...amen
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 10:07   #37
Moj mene bi samo nadodao da kada se kaže da se ISTINU po-zna, da je to malo nezgodno. Pogotovu ako se radi o nečemu što JEST. ISTINA se sama sobom "znade". Ono što "MI" možemo jest loviti se za rep, odnosno ideje trojne, četvorne, seks-talne... Niti jedna spoznajna modifikacija u svijesti nije ono što mi zovemo ISTINA, a opet i JEST ali ne iz spoznajne perspektive.
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 10:12   #38
Da se nadovežem na vas dvoje - ideje su djeca žive stvarnosti, a prema djeci teba biti nježan - čak i šibom treba nježno.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 10:15   #39
Quote:
planinar kaže:
Da se nadovežem na vas dvoje - ideje su djeca žive stvarnosti, a prema djeci teba biti nježan - čak i šibom treba nježno.
Istina , pravo kažeš planinaru. Samo to što si rekao jest ideja o tome da postoji nešto osim STVARNOSTI (nepostojeća djeca, nepostojeće sterilne majke). A to je iluzija...
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 10:22   #40
I iluzija i stvarnost su dio stvarnosti - iluzija se ne događa negdje drugdje, nego u stvarnosti.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.