Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 14:58   #1
Mineralna voda

U zadnje vrijeme sam izbacio skoro sve gazirane napitke osim mineralne. Popijem je i do 2 litre na dan. Neki mi vele da je to ok a opet neki vele da je to isti sh** ko i npr. Coca Cola... jel zna tko kakve bi moguće štetne nuspojave mogla imati konzumacija takvih količina min. vode? tnx
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 18:10   #2
Mineralna voda?

danas sam popio čašu mineralne vode i zabolilo me s lijeve strane pri kraju rebara... bolilo je 20-ak min, podrignio sam i počelo prolaziti... nakon nekih 2 sata popijem opet čašu mineralne i opet ista priča i onda sam skužio da je zbog mineralne!
poslije prve čaše nisam znao što me boli i zašto, zato što sam operirao lijevo plućno krilo (pneumotorax) pa sam mislio da me zabolilo to....
inače mineralnu pijem odkad znam za sebe, zamijne mi je za običnu vodu...
imam 19 god...

šta me boli i zašto?
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 03:21   #3
moj prijatelj ima problema s jetrom all ne od alkohola jer ga ne pije nego zbog mineralne
_jagoda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 13:47   #4
Nema naznaka da mineralna uzrokuej probleme u organizmu, jedino sam cuo do frenda da mu se trbuh jako nadimio ko da je popio 100litara piva, a popio je samo mineralnu, no ja mislim da je mineralna puno zdravija i dobra je ko obicna voda. I jos danas pijem mienralnu i jako je obozavam a jos sam zdrav ko dren i 41 godine su mi tek...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 01:36   #5
a šta ga mineralnom potpuno zamjeniš običnu vodu?!
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 12:50   #6
pa kupi negaziranu mineralnu ili ju malo muckaj da ishlapi... sve sto je gazirano je lose za zubnu caklinu. a organizam radije trosi kisik nego CO2.

btw, jel' ima kod nas za nabaviti ona ''active O2'' ili neka druga voda sa kisikom?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 18:38   #7
Quote:
jezebel_brave kaže:
btw, jel' ima kod nas za nabaviti ona ''active O2'' ili neka druga voda sa kisikom?
nema

sve se nadam da ce doci, u Njemackoj sam se davila u toj vodi s okusom jabuke
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:56   #8
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Nema naznaka da mineralna uzrokuej probleme u organizmu, jedino sam cuo do frenda da mu se trbuh jako nadimio ko da je popio 100litara piva, a popio je samo mineralnu, no ja mislim da je mineralna puno zdravija i dobra je ko obicna voda. I jos danas pijem mienralnu i jako je obozavam a jos sam zdrav ko dren i 41 godine su mi tek...
Mineralna voda uzrokuje nadimanje i plinove.
__________________
zelenbrijeg kaže:
SASVIM PODNOŠLJIVA I LIJEPA lakoća postojanja otkriva se na dnu svake propasti - samo ako joj to dopustimo.
didach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 12:15   #9
Quote:
didach kaže:
Mineralna voda uzrokuje nadimanje i plinove.
neopisivan i neoboreni osjecaj nadimanja, no na kraju nema stetnih utjecaja na moje zdravlje. Tak se osjecam, kada se pojavi prvi znak rusenja zdravlja, odmah upisem ovdje da vise ne smije piti min. vodu!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 14:20   #10
ma pusti zubne cakline, moji zubi su jako OK, vec su mi 41 godine i kucam o moju suplju glavu da je sa zubima sve OK, no onaj gazirani dio je predivan, nago nabubri trbuh i da se krkoljici niz grlo je predivan osjecaj, kao da mi je to postala droga. No od mineralne je uvijek dobro. To mora biti tako!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:03   #11
Mineralna voda

Da li je mineralna voda zdrava ili štetna...? Pogotovo u velikim kolicinama?

Eto, unazad zadnja dva mjeseca pijem puno mineralne vode... Ali zaista puno, gotovo svaki drugi-treci dan kupim onu bocu Jamnice od litre ipo... Ne popijem je sama, decko uzme koju casu... Ali vecinu nekako ja popijem... Ne znam zasto, kao da mi tijelo doslovno trazi tu mineralnu vodu...
Zanima me da li itko zna zasto mi tijelo trazi toliko mineralne? Na boci pise da je kao "bogata mineralima", tako da znam da je moguce da tijelu fali vitamina, ali minerala pa mozda zato? Da li je uopce zdravo piti toliko mineralne?

I da, ne, ovo nije troll... Zaista me zanima! i da ne brinite, osjecam se jaaako glupo dok ovo pisem... :P
mala.adorable is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:00   #12
Stiglo sa Zdravlja
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:30   #13
Isti osjećaj kao kod mene! Pa ja pretpostavljam da je to tako. No planinari koji idu sa mnom u planine savjetuju da ne uzimam minarelanu vodu sa sobom, jer to više pteti nego je najbolja obična voda. No ja dalje pijem mineralnu vodu pri uspentranju baš zato što mi naprosto daje snagu za penjanje! Nevjerojatno!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 00:06   #14
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Isti osjećaj kao kod mene! Pa ja pretpostavljam da je to tako. No planinari koji idu sa mnom u planine savjetuju da ne uzimam minarelanu vodu sa sobom, jer to više pteti nego je najbolja obična voda. No ja dalje pijem mineralnu vodu pri uspentranju baš zato što mi naprosto daje snagu za penjanje! Nevjerojatno!
moj je tetak skinuo 20 kila ispijajući mineralnu svakodnevno po neznam koliko litara
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:48   #15
a kak napraviti gemišt bez mineralne?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:31   #16
Svaki dan popijem čašu mineralne nakon večere kako bi lakše probavio hranu, dakle meni koristi, i zdravija ja od pive.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:27   #17
Mineralna voda je i Jana. Može biti i gazirana i negazirana. Vi valjda govorite o gaziranoj?
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 01:00   #18
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Mineralna voda je i Jana. Može biti i gazirana i negazirana. Vi valjda govorite o gaziranoj?
Ne, ne, JANA NIJE MINERALNA VODA nego stolna voda. Na svemu što je MINERALNA VODA piše na flašici da je mineralna. A sve ono, kao i Jana, izvorska, stolna, bistra i sl. ti je obična voda iz pipe.

A mineralna voda može biti i ona koja je gazirana (dodan CO2), ali i negazirana.

Dakle, ekipica, sve na čemu vam ne piše izričito MINERALNA to vam je obična voda iz pipe. Bila ja na praksi u Jamnici nekad davno :-)
coolteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 21:13   #19
Quote:
coolteta kaže: Pogledaj post
Ne, ne, JANA NIJE MINERALNA VODA nego stolna voda. Na svemu što je MINERALNA VODA piše na flašici da je mineralna. A sve ono, kao i Jana, izvorska, stolna, bistra i sl. ti je obična voda iz pipe.

A mineralna voda može biti i ona koja je gazirana (dodan CO2), ali i negazirana.

Dakle, ekipica, sve na čemu vam ne piše izričito MINERALNA to vam je obična voda iz pipe. Bila ja na praksi u Jamnici nekad davno :-)
A što je onda mineralna voda?

Pa da pogle ovdje:

http://www.jana-water.com/hr/o-jani/certifikati
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:06   #20
jel mi može netko objasniti razliku između obične vode ( njene uloge u detoxu tijela) i neke druge tekućine poput čajeva: zeleni, kopriva, kamilica,...
nešto je u pitanju oko veličine molekula... i navodno voda radi posao dok ovu drugu tekućinu tijelo ne prepoznaje kao nešto što je u ulozi eliminiranja štetnih tvari (celulita i sl)
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.