Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 19:30   #1
Thumbs down T-Mobile pretplata

Razočaran sam u samom startu.

26.11. ove godine napravio sam ono što t-mobileovci zovu "Simpa prijelaz", to jest prešao sam sa Simpe na pretplatu. Uzeo sam tarifu Flex 150 i kao bonus dobio slijedećih 6 mj. besplatnu opciju Unlimited. Obzirom da sam utuko svaki mjesec oko 250-300kn na bonove, mislio sam da bi se ovo trebalo isplatiti. Tarifu Flex 300 nisam uzeo jer bi kao korisnik Unlimiteda trebao trošiti samo 0,25kn po pozivu unutar mreže, a ja ionako skoro samo zovem 098/099.

Iznenađenje #1
...iskrsnulo je dan nakon što sam kupio mob. Dobio sam obavijest da sam 26.11. (kad sam kupio mob) potrošio svoj cijeli iznos tarifnog paketa. Na SZK sam dobio objašnjenje da sam u paketu dobio samo nekih 25 kuna, jer je ipak kraj mjeseca.
Zašto mi to nitko nije objasnio?

Zaključak: kad kupiš proizvod/uslugu, ne dobiješ najbitnije podatke o njemu.

Iznenađenje #2
Tu večer sam napravio nekoliko tel. poziva, sve redom na 098/099 mreže. To bi trebalo biti možda max. par kuna. Reko, nazvat ću SZK opet, možda mi pomognu. Ali ne - SZK nema informacije o mojoj potrošnji i trebam čekati da dođe ispis poziva na kućnu adresu.
Opet razočaranje. Navodno sam potrošio puno novaca, a kako i kada, ne znam i ne mogu saznati.

Zaključak: zbog netransparentnosti, ovakvu uslugu nećete dobiti.

Međutim, kako su mi objasnili, barem uvijek mogu vidjet koliko sam potrošio novaca tako da pošaljem praznu poruku na 0110. Dobit ću natrag poruku u kojoj, ako ništa drugo, lijepo piše koliko sam novaca potrošio.

Iznenađenje #3
...došlo je kad sam 6.12. poslao poruku 0110 i otkrio da dobivam podatke o potrošnji za prošli mjesec. S vremenom sam shvatio da ne mogu uopće dobiti točne podatke o tome koliko sam trenutno potrošio od svog tarifnog paketa. To je još i gore na početku mjeseca jer se izgleda procesiranje podaka o potrošnji otegne na slijedeći mjesec, zbog problema u radu sa sustavom.

Zaključak: zbog problema u radu informatičkog sustava, očita je daljnja netransparentnost poslovanja, zbog koje pak usluga trenutnog stanja računa ne postoji.

Iznenađenje #4
...došlo je danas, kad sam otkrio da sam potrošio cijeli tarifni paket unutar prvih par dana 12. mjeseca. Danas, 5 dana nakon što se to dogodilo dobivam poruku o istom. Reko, pa mora postojati način da vidim potrošnju. I nakon razgovora sa SZK, saznao sam da ima! Spas se nalazi na Internetu, stranice moj.t-mobile.hr na kojima se mogu registrirati i dobiti više podataka o svojem korisničkom računu. Rekoh, odlično.
Registrirao sam se odmah, otišao na "Pregled računa" i naišao na slijedeću poruku: "Molimo pokušajte ponovno. Ukoliko ste se danas registrirali u "Moj T-Mobile", podaci će vam biti dostupni u roku od 3 dana."

Zaključak: ako kao T-Mobile pretplatnik želite dobiti trenutne podatke o svojem korisničkom računu, možete zaboraviti na to.

Iskreno rečeno, žao mi je što sam se prebacio sa Simpa na pretplatu. Kod kupnje su mi prešutjeli podatke, a više niti znam koliko sam potrošio novaca u nekom trenutku, niti se mogu nadati da ću to znati. Jedino se nadam (ne previše) da ću za 3 dana moći vidjeti nešto više podataka na Internetu. Uz T-Mobile pretplatu, osjećam se prevareno. Da ne govorim o tome kako Sony-Ericsson kojeg sam kupio povoljnije (zbog Simpa prijelaza) s navodnih 350h na čekanju ili 7 sati razgovora moram puniti nakon 3 dana (72h) i ~15 minuta razgovora.
Oskar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:32   #2
inače pretplata kod njih završi udarcem po džepu
__________________
pleši samnom...
mini hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 22:00   #3
Quote:
mini hot kaže: Pogledaj post
inače pretplata kod njih završi udarcem po džepu


...i ne samo s udarcem po dzepu,nego uzasnim prevarama kod racuna na kraju mjeseca...kad dobijes racun s ispisom brojeva koje si "navodno zvao" PROVJERI sve brojeve...TOPLO PREPORUCAM mijenjaj operatera...
sjebana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:21   #4
Slobodno zanemari prijedloge i komentare tipa "mijenjaj operatera" i "oni su najveći lopovi", jer to te može dočekati i kod VIP-a i kod Tele2. Kad dobiješ prvi račun, bit će ti sve jasno. I ako imaš Unlimited opciju, a zoveš samo unutar T-Mobile mreže, onda se nemaš kaj brinuti. Jedino ako si u tjedan dana uspio natući preko 1500 minuta, jer toliki je mjesečni limit. Nakon potrošenih besplatnih 1500 minuta, pozivi se naplaćuju po normalnoj cijeni, odnosno prema cjeniku za tvoj tarifni paket.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:29   #5
ja sam prije bila na pretplati,pa su me nevjerojatno potkradali!sve je završilo na sudu ,platili su mi odštetu od 5 000 kn
i sad sam u tele2 i moram priznati da su puno jeftiniji i pošteniji nego t-mobile
__________________
Ne slušaj cajke umri prirodnom smrću
BoDrO T.b
bodro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 00:21   #6
Ja pred neki dan produžio pretplatnički ugovor za naredne 2 godine. Tako da vam je jasno da nikakvih problema po tom pitanju nemam.


Pitanje: jesi li možda koristio usluge koje nisu obuhvaćene tarifom, odnosno koje se dodatno zaračunavaju?
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 00:36   #7
E Oskare čemu panika?

Da si se malo informirao prije prelaska na pretplatu bio bi spreman na sve ovo što te toliko šokiralo. Svaki pretplatnik zna da 0110 ne radi prvih 7 dana svakog mjeseca jer se u tom razdoljbu radi obračun računa za mjesec ranije. Isto tako novi pretplatnici ne mogu pratit potrošnju otprilike prvih 5 dana.
To što ti je tarifa za 11.mj bila 25 kn nije ok? nebi bilo ok ni da je 150, opet bi tvrdio da si pokraden.
Zar si očekivao da češ dobiti SVE informacije o pretplati? znaš li koliko toga ima?

nemojte ljudi paničariti, ako i dođe do pogreške ispravit će se.
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 00:16   #8
ja sam dugo bila na simpi, pred dvije godine presla na pretplatu i za sada nemam nikakvih prituzbi.
mislim da je ipak malo nerealno ocekivati da ce ti netko prije potpisivanja ugovora ici recitirati citav pravilnik, sve o svemu, pa ljudi bi poludjeli. ako te bas nesto zanima, pitas i informiras se, zato postoji i sluzba za korisnike.
isto tako, ako ti je na dan potpisivanja ugovora u mjesecu ostalo jos 5 dana, realno je da ces za taj mjesec dobiti sestinu paketa (ti se bunis sto nisi dobio citavi, a ja se mogu kladiti da bi vecina ljudi pizdila da je situacija obrnuta i da im za 5 dana u mjesecu zaracunaju citav paket).
sluzba za korisnike ne moze vidjeti ispis brojeva, tj. pozive koje je netko obavio, na taj nacin se stiti privatnost korisnika.
kada se radi obracun, ne radi 0110, netko je to vec rekao. ali zato na netu mozes u svako doba pogledati vlastiti racun.
3 dana mozda jest malo dugo, ali to je samo prvi puta...tu bi svakako moglo i bolje, ali mislim da ipak nije vrijedno toliko drame.

za mobitel imas 2 godine garancije, reklamiraj ga. ako je nov novcat, tj. kupljen pred par dana, i imas sve papire, zamijenit ce ga bez pitanja (frend je jednom tako isao reklamirati nesto, ne sjecam se sto je bilo, samo su sve pregledali, i dali mu drugi).

...sa drugim operaterima nemam iskustava, ali ne mislim niti da je kod njih sve savrseno. a inace, imam tarifu 60, aktiviranu opciju poruke, i vec mi mjesecima dolazi racun od oko 100kn. a preko 200 nije nikad bio. a telefoniram i saljem poruke koliko hocu, tj., koliko mi treba. ja sretna i zadovoljna.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:35   #9
Quote:
Varla kaže: Pogledaj post
ja sam dugo bila na simpi, pred dvije godine presla na pretplatu i za sada nemam nikakvih prituzbi.
mislim da je ipak malo nerealno ocekivati da ce ti netko prije potpisivanja ugovora ici recitirati citav pravilnik, sve o svemu, pa ljudi bi poludjeli. ako te bas nesto zanima, pitas i informiras se, zato postoji i sluzba za korisnike.
isto tako, ako ti je na dan potpisivanja ugovora u mjesecu ostalo jos 5 dana, realno je da ces za taj mjesec dobiti sestinu paketa (ti se bunis sto nisi dobio citavi, a ja se mogu kladiti da bi vecina ljudi pizdila da je situacija obrnuta i da im za 5 dana u mjesecu zaracunaju citav paket).
sluzba za korisnike ne moze vidjeti ispis brojeva, tj. pozive koje je netko obavio, na taj nacin se stiti privatnost korisnika.
kada se radi obracun, ne radi 0110, netko je to vec rekao. ali zato na netu mozes u svako doba pogledati vlastiti racun.
3 dana mozda jest malo dugo, ali to je samo prvi puta...tu bi svakako moglo i bolje, ali mislim da ipak nije vrijedno toliko drame.

za mobitel imas 2 godine garancije, reklamiraj ga. ako je nov novcat, tj. kupljen pred par dana, i imas sve papire, zamijenit ce ga bez pitanja (frend je jednom tako isao reklamirati nesto, ne sjecam se sto je bilo, samo su sve pregledali, i dali mu drugi).

...sa drugim operaterima nemam iskustava, ali ne mislim niti da je kod njih sve savrseno. a inace, imam tarifu 60, aktiviranu opciju poruke, i vec mi mjesecima dolazi racun od oko 100kn. a preko 200 nije nikad bio. a telefoniram i saljem poruke koliko hocu, tj., koliko mi treba. ja sretna i zadovoljna.
Potpisujem. I ja sam zadovoljan. Za one koji imaju svoj režim i drže ga se, pretplata je daleko bolja od prepaid-a. Velika prednost pretplate je da nikad ne možeš ostati "suh". Meni je jednom dogodilo da sam, dok sam bio na Simpi, trebao obaviti hitan poziv, ali zaista hitan, no bon sam bio potrošio, novaca za novi kod sebe nisam imao - sjedni i plači. Na pretplati takve opasnosti nema, problema s računom nikad nisam imao.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:34   #10
Ja sam na t mobile pretplati bio malo manje od godinu dana, račun nikad ispod 600 kuna, treba mi mob i puno zovem. Prešao sam na tele2 max iznos mi je bio 280 kuna. Ušteda i preko 50 posto. Imaju još nekih problema, ali kad dobijem račun sve zaboravim...
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:49   #11
Štima. Ako praviš velike račune onda se razlika u cijeni osjeti. No, moji računi su na minimumu ,tarifa 60, tako da to nije opterećujuće, a usluga je daleko kvalitetnija od tele2. Svatko ima svoju računicu.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:37   #12
Quote:
Oskar kaže: Pogledaj post
Razočaran sam u samom startu.

26.11. ove godine napravio sam ono što t-mobileovci zovu "Simpa prijelaz", to jest prešao sam sa Simpe na pretplatu. Uzeo sam tarifu Flex 150 i kao bonus dobio slijedećih 6 mj. besplatnu opciju Unlimited. Obzirom da sam utuko svaki mjesec oko 250-300kn na bonove, mislio sam da bi se ovo trebalo isplatiti. Tarifu Flex 300 nisam uzeo jer bi kao korisnik Unlimiteda trebao trošiti samo 0,25kn po pozivu unutar mreže, a ja ionako skoro samo zovem 098/099.

Iznenađenje #1
...iskrsnulo je dan nakon što sam kupio mob. Dobio sam obavijest da sam 26.11. (kad sam kupio mob) potrošio svoj cijeli iznos tarifnog paketa. Na SZK sam dobio objašnjenje da sam u paketu dobio samo nekih 25 kuna, jer je ipak kraj mjeseca.
Zašto mi to nitko nije objasnio?

Zaključak: kad kupiš proizvod/uslugu, ne dobiješ najbitnije podatke o njemu.

Iznenađenje #2
Tu večer sam napravio nekoliko tel. poziva, sve redom na 098/099 mreže. To bi trebalo biti možda max. par kuna. Reko, nazvat ću SZK opet, možda mi pomognu. Ali ne - SZK nema informacije o mojoj potrošnji i trebam čekati da dođe ispis poziva na kućnu adresu.
Opet razočaranje. Navodno sam potrošio puno novaca, a kako i kada, ne znam i ne mogu saznati.

Zaključak: zbog netransparentnosti, ovakvu uslugu nećete dobiti.

Međutim, kako su mi objasnili, barem uvijek mogu vidjet koliko sam potrošio novaca tako da pošaljem praznu poruku na 0110. Dobit ću natrag poruku u kojoj, ako ništa drugo, lijepo piše koliko sam novaca potrošio.

Iznenađenje #3
...došlo je kad sam 6.12. poslao poruku 0110 i otkrio da dobivam podatke o potrošnji za prošli mjesec. S vremenom sam shvatio da ne mogu uopće dobiti točne podatke o tome koliko sam trenutno potrošio od svog tarifnog paketa. To je još i gore na početku mjeseca jer se izgleda procesiranje podaka o potrošnji otegne na slijedeći mjesec, zbog problema u radu sa sustavom.

Zaključak: zbog problema u radu informatičkog sustava, očita je daljnja netransparentnost poslovanja, zbog koje pak usluga trenutnog stanja računa ne postoji.

Iznenađenje #4
...došlo je danas, kad sam otkrio da sam potrošio cijeli tarifni paket unutar prvih par dana 12. mjeseca. Danas, 5 dana nakon što se to dogodilo dobivam poruku o istom. Reko, pa mora postojati način da vidim potrošnju. I nakon razgovora sa SZK, saznao sam da ima! Spas se nalazi na Internetu, stranice moj.t-mobile.hr na kojima se mogu registrirati i dobiti više podataka o svojem korisničkom računu. Rekoh, odlično.
Registrirao sam se odmah, otišao na "Pregled računa" i naišao na slijedeću poruku: "Molimo pokušajte ponovno. Ukoliko ste se danas registrirali u "Moj T-Mobile", podaci će vam biti dostupni u roku od 3 dana."

Zaključak: ako kao T-Mobile pretplatnik želite dobiti trenutne podatke o svojem korisničkom računu, možete zaboraviti na to.

Iskreno rečeno, žao mi je što sam se prebacio sa Simpa na pretplatu. Kod kupnje su mi prešutjeli podatke, a više niti znam koliko sam potrošio novaca u nekom trenutku, niti se mogu nadati da ću to znati. Jedino se nadam (ne previše) da ću za 3 dana moći vidjeti nešto više podataka na Internetu. Uz T-Mobile pretplatu, osjećam se prevareno. Da ne govorim o tome kako Sony-Ericsson kojeg sam kupio povoljnije (zbog Simpa prijelaza) s navodnih 350h na čekanju ili 7 sati razgovora moram puniti nakon 3 dana (72h) i ~15 minuta razgovora.
pretplatnik sam cca 5 godina. imam istovremeno i vipovu pretplatu i tele2 prepaid karticu. ove gluposti gore nabrojene skoro pa da ni ne treba komentirati. apsolutno imam neke zamjerke na t-mobile, ali ti si uspio od svega što ne valja izdvojiti najnotornije gluposti.

kao prvo, ti bi 26. u mjesecu potpisao ugovor i dobio cijeli paket? halo? pa da bilo kojem normalnom covjeku kazes da ce mu za 30 dana tarifa biti 300 kuna, a za 5 dana isto 300 kuna misliš li da bi taj čovjek bio oduševljen? ili bi to smatrao krađom, jer ionako teško može potrošiti 300 kuna za 4 dana. ali tebi to nije nitko objasnio. bu-hu-hu.

kao drugo, citiram, "navodno sam tu večer potrošio jako puno novaca". potrošio si 25 kuna mangupe, jer si, kao što si rekao, potrošio svoj tarifni paket, koji iznosi 25 kuna. strašno puno. nevezano za to, nijedna služba za korisnike (za pretplatnike) ti ne može provjeriti trenutačnu potrošnju, i to zbog zakona, a ne zato što se baš netko urotio da tebi ne bi dao podatke.

kao treće, problemi sa provjerom racuna se javljaju samo pocetkom mjeseca, a ne uvijek, kao sto bi se to moglo zakljucit iz tvojih tvrdnji. i ja sam bio nezadovoljan sto ne mogu provjeriti stanje racuna tijekom ta 4-5 dana koliko traje obracun, pa sam shvatio da treba sracunat racun za milijun pretplatnika pa sam to nekako prihvatio.

i 4. što se tiče moj t-mobile stranice, baš sam se prošli mjesec i ja sjetio da bih mogao pogledati šta tamo ima, registrirao sam se, i sve mi je radilo odmah, jedino sam aplikaciju za online provjeru stanja računa čekao da proradi 6-7 dana... zvao sam službu za korisnike i rekli mi da je to uobičajena procedura, i zbilja, proradilo mi je i od tada sve normalno radi. dakle ova tvoja tvrdnja: "ako kao T-Mobile pretplatnik želite dobiti trenutne podatke o svojem korisničkom računu, možete zaboraviti na to." je totalna laž, jer ja evo svaki dan provjeravam stanje na svojem pretplatničkom računu.

da se razumijemo, meni se t-mobile kao tvrtka naročito ne sviđa, neke glupe birokratske i(li) tehničke greške se uvijek iznova ponavljaju i to me nekad smeta, cijene su previsoke u odnosu na ono što se nudi itd., sve to stoji, al čitati gluposti od nekog tko je prije 5 dana prešao na simpu jer si je htio "jeftiniji mobitel" je zbilja nepotrebno. u svakom od naša tri mobilna operatera postoje dobre i loše stvari, ali se naš znalac potrudio izvući valjda 4 najgluplje.
__________________
convenience is bliss
Dragi sine moj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:36   #13
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Štima. Ako praviš velike račune onda se razlika u cijeni osjeti. No, moji računi su na minimumu ,tarifa 60, tako da to nije opterećujuće, a usluga je daleko kvalitetnija od tele2. Svatko ima svoju računicu.
Zašto misliš da je usluga daleko kvalitetnija od tele2? Ja sam koristio t-mobile prije nego je došao tele2, i ne vidim neku razliku u kvaliteti. Navedi mi neke primjere. A razlika se osjeti radio ti male ili velike račune. Ako je poziv izvan mreže 5 puta jeftiniji (tarifa 60 vs knock-out) onda je 5 puta jeftiniji, pričao ti 10 ili 20 minuta...
ojpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 09:25   #14
Vidi, ovisno o tarifi, mesečni iznos tarife moraš platiti. Bio ti na T-Mobile ili na Tele2. Potrošio ti to ili ne. Ako su tvoje potrebe takve da ne trošiš izvan iznosa tarifnog modela, mjesečno plaćaš onoliko koliko ti iznosi tarifa. U tom slučaju posve je svejedno kolika je cijena poziva, plaćaš iznos tarife + naknadu za radijsku frekvenciju. Meni se često dogodi da mjesečno potrošim 40 kn, 30 kn, jer ne koristim mobitel ako mogu zvati s fiksne linije. Isto tako, razgovor mi obično ne traje duže od 1/2 minute do minutu (halo ženo, idem doma, navratit ću do dućana. Treba kupit kruh, mlijeko ili nešto? Treba? Ne treba? Ok, bok). No plaćam mjesečni iznos tarife. Isto toliko bih platio da sam na Tele2.

Što se kvalitete tiče, neki moji poznanici koji su prešli na Tele2 ne jednom su se žalili da im se događa da nemaju signala, da im puca veza itd. Na kraju su se vratili na Simpu/Vip.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 09:32   #15
Quote:
ojpi kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je usluga daleko kvalitetnija od tele2? Ja sam koristio t-mobile prije nego je došao tele2, i ne vidim neku razliku u kvaliteti. Navedi mi neke primjere. A razlika se osjeti radio ti male ili velike račune. Ako je poziv izvan mreže 5 puta jeftiniji (tarifa 60 vs knock-out) onda je 5 puta jeftiniji, pričao ti 10 ili 20 minuta...
ja sam kod t-gnoma osjetio jedino bezobrazluk szk i onda sam odlučio riješiti se njihove sim kartice i proći jeftinije. Pa nebi im davao više 2,5 kn/min da su neznam kak kvalitetni
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:27   #16
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Vidi, ovisno o tarifi, mesečni iznos tarife moraš platiti. Bio ti na T-Mobile ili na Tele2. Potrošio ti to ili ne. Ako su tvoje potrebe takve da ne trošiš izvan iznosa tarifnog modela, mjesečno plaćaš onoliko koliko ti iznosi tarifa. U tom slučaju posve je svejedno kolika je cijena poziva, plaćaš iznos tarife + naknadu za radijsku frekvenciju. Meni se često dogodi da mjesečno potrošim 40 kn, 30 kn, jer ne koristim mobitel ako mogu zvati s fiksne linije. Isto tako, razgovor mi obično ne traje duže od 1/2 minute do minutu (halo ženo, idem doma, navratit ću do dućana. Treba kupit kruh, mlijeko ili nešto? Treba? Ne treba? Ok, bok). No plaćam mjesečni iznos tarife. Isto toliko bih platio da sam na Tele2.

Što se kvalitete tiče, neki moji poznanici koji su prešli na Tele2 ne jednom su se žalili da im se događa da nemaju signala, da im puca veza itd. Na kraju su se vratili na Simpu/Vip.
Nemaš pravo reći da t-mobile nudi daleko kvalitetniju uslugu od tele2 bez da si isprobao tele2. Ove rekla kazala informacije često ne drže vodu. A to što ti imaš pretplatu od 60kn i ne potrošiš ni toliko je već prva greška jer bi ti u tom slučaju bolji bio prepaid. Zašto platiti 60kn + 12,5 kad potrošiš recimo 40. To su 32kn bačene u vjetar, to je moje razmišljanje. Da si na prepaidu, lupiš gore 100kn i trošiš dok ne potrošiš, nema plaćanja nepotrošenog...
ojpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:02   #17
Čuj, to je moje osobno mišljenje, temeljeno na iskustvima meni bliskih osoba. A i na mojem, u razgovorima s njima, kad bi veza pucala. Pa su mi rekli da im se to događa na Tele2.
Dakle, imam pravo iznjeti svoje mišljenje. Ti me, naravno, imaš pravo razuvjeriti.

Što se prepaida tiče, bio sam dugo godina. Na pretplatu sam prešao iz razloga što mi je trebao drugi mobitel, love od parsto kn za prepaid paket tada nisam imao, a pretplatom sam dobio aparat za 1 kn. Onda sam skužio da mi se na pretplati ne može dogoditi da nemaš više kn na računu kad ti hitno treba (a po Murphy-jevom zakonu to se uvijek dogodi kad je najveća hića). Ne moram brinuti o tome gdje i kako ću nabaviti novi bon u kritičnim situacijama. Ako baš zatreba, mogu slobodno potrošiti i preko tarife, što platim na slijedećem računu.
Nedavno sam produžio ugovor, dobio novi mobitel za 99 kn + jedan simba broj sa 100 kn na računu besplatno (to trenutno koristi žena). Meni osobno ovakva računica odgovara.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 06:10   #18
Quote:
Dragi sine moj kaže: Pogledaj post
kao prvo, ti bi 26. u mjesecu potpisao ugovor i dobio cijeli paket? halo? pa da bilo kojem normalnom covjeku kazes da ce mu za 30 dana tarifa biti 300 kuna, a za 5 dana isto 300 kuna misliš li da bi taj čovjek bio oduševljen? ili bi to smatrao krađom, jer ionako teško može potrošiti 300 kuna za 4 dana. ali tebi to nije nitko objasnio. bu-hu-hu.
meni su za 9 dana korištenja tarife 700 tili naplatiti cijeli paket.

OT: jeli moguće skinuti se sa pretplate, a zadržati broj?
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:04   #19
Mjesec dana kasnije

Ok guys, hvala svima na odgovorima - ide nastavak.

Iznenađenja time što sam dobio malo kuna u paketu na kraju mjeseca i što mi szk nije baš pomogao oko informacija o potrošnji su iza mene. Ohladio sam se, ko ga jebe.

S druge strane, i dalje na današnji datum nemrem dobit informacije o vlastitoj potrošnji. Ni na 0110 niti na internetu. Doduše, aplikacija na internetu mi se sviđa, pregledna je i dela bez problema - way to go. Al dobivam potrošnju od utorka. Danas je nedjelja.

Mobitel i dalje punim svakih dva-tri dana, i sad sam se naviknuo. Kolege u firmi imaju iste takve i izgleda da je ta potrošnja baterije normalna. Jednostavno novi Sony-Ericsson troši više nego stara Nokia.

Na kraju, za sve koji misle da "jadni t-mobile nemre obradit tu količinu poidataka", varate se. Jedno pitanje - koja je razlika između informacije o pre-paid potrošnji i post-paid potrošnji? Za pre-paid želim znati koliko sam potrošio love s računa, a za post-paid želim znati koliko sam potrošio love s računa. Mda. A kod pre-paida mogu znati kolko sam potrošio odmah nakon razgovora

P.S. Ja sam ipak neki programer pa znam kaj se realno može a kaj ne...
Oskar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:40   #20
Evo ovako,kao iskustan korisnik Vip-a i tele 2 mreze podijeli cu s vama par iskustava.Naime,na vip-u sam bio prepaid korisnik 3 godine i 2 godine pretplatnik,u Tele 2 sam bio pretplatnik 2 godine.Sad sam na Simpi i planiram uzeti flex 150 kod njih + blackberry prepaid plan za 2-3 mjeseca.

Na vip nemam nekih prituzbi jer je sve funkcioniralo kako treba,jedino sto su malo skupi,ali u biti isto kao i t mobile.Ponuda telefona ista,malo su skuplji.Isto vam je to.

Tele 2 je najjeftiniji s pozivima,ali ponuda aparata je siromasna,i nemaju nista od data ponude,osim mms-a,pitam se uopce tko to koristi.Prava narodska mreza kako bi se reklo.Uzmi njoku 3210 i deri mile.Usluga im je malo losa.Cesto pucanje veze usred razgovora i tako.Ali su jeftini da glava boli

Dakle moja top lista po kvaliteti veze i ponudi aparata.

VIP
T-Mobile
Tele 2

Najjeftiniji pozivi na osnovne usluge
Tele 2
VIP
T-mobile

Kvalitetna ponuda internet servisa
T mobile
VIP
...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.