Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2005., 16:31   #1
Slonova noga / nolina (Beaucarnea recurvata)

Dobila sam na poklon slonovu nozicu, prekrasno drvce, ali bez uputa o njezi i održavanju.
Help!
Sila necista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 17:40   #2
tu imas o njoj
Moja je stara desetak godina i stoji tik uz prozor na sjeveru. Uvijek pazim da mi zemlja nije suha ali mi nikad ne ostaje vode u podlosku. Ako ju slucajno pustim duze bez vode (uz radijator je i zemlja se brze susi), odmah mi se vrhovi listova pocnu susiti. Nije to nis strasno. Te listove odrezem i budem pazljivija s vodom.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 11:41   #3
Joj...a taman sam htjela postaviti topik, jer i ja sam je dobila a ne znam kako se održava.

Thanx
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 00:27   #4
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
[Te listove odrezem i budem pazljivija s vodom.
i moja slonova šapica je uz radijator, osušili se listeki do cca pola, jel da ih režem do zelenog ili..?
gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 10:35   #5
odreži ih na početku suhoh dijela, znači da na listu ostane suhi rub od jedno 1 mm
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 15:10   #6
Koliko zemlje ona treba? Ja sam je dobila u nekoj minijaturnoj posudici i rečeno mi je da ne treba veća jer kao sporo raste. I rečeno mi je da se zalijeva jednom mjesečno Meni je sve to malo sumnjivo
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 16:28   #7
Quote:
undercover kaže:
odreži ih na početku suhoh dijela, znači da na listu ostane suhi rub od jedno 1 mm
e idem po škare
gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 16:34   #8
Quote:
Uranus kaže:
Koliko zemlje ona treba? Ja sam je dobila u nekoj minijaturnoj posudici i rečeno mi je da ne treba veća jer kao sporo raste. I rečeno mi je da se zalijeva jednom mjesečno Meni je sve to malo sumnjivo
zimi se manje zalijeva, ali ljeti bi trebalo obilnije. može ona izdržat malo duže bez vode jer ono njeno zadebljanje (stopalo ) je spremnik vode
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 22:03   #9
Moja slonica ima sve listove zelene, zalijem je onako odoka, u prosjeku jednom tjedno..i moja je u maloj posudici u kojoj sam je i dobila, a ima i nekakav "čep" na vrhu drvenog dijela. Kažu da to služi da deblo ne bi raslo, nego samo lišće..inače je pored prozora, ima puno svjetlosti-zasad joj izgeda paše moj tretman
Sila necista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 02:37   #10
Pozdrav

Slonova noga mora biti u maloj posudi i u pravilu se zalijeva kada je zemlja suha tolko da kada podignemo stablo,praktički ispada iz lonca!
Važno je dodavati zemlju,dakle dohranjivati kvalitetnom zemljom!

Nikada je ne držati mokrom.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 10:43   #11
A zašto mora biti u maloj posudi?
Moja posuda je samo 5 cm u promjeru a tri su stabalca zajedno. Zar je to dovoljno?

Ja za sada zalijevam kad se zemlja skroz osuši, ali to nije samo jednom na mjesec kako su mi rekli.

Za sada se dobro drži, u početku nisam puno zalijevala ali mi se počela sušiti. Sada zalijevam kad je zemlja skroz suha izgleda da joj je to ok.

Inače, ja bih voljela kad bi moja stabalca bila veća i bucmastija. Ako su ta stabalca za skupljanje vode, ne bi li trebalo majo više zalijevati ako bi htjeli da se 'udebljaju'?
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 14:32   #12
ma samo ti zalijevaj kako sama vidiš da sl. nozi odgovara.
svatko od nas ima različite uvjete u stanu/kući i ne može se to generalizirat.
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:27   #13
slonova noga

Hi svima,

Gdje mogu povoljno kupiti slonovu nogu u Zagrebu?

Unaprijed hvala na odgovorima
franka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 14:27   #14
u baumaxu za nekih 90-tak kuna
Svjetlohodna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 00:55   #15
baumax je skup...konzum cvjćarnice možda!?
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 10:31   #16
Vidimo sam da pojedine prodavaonice žitnjaka drže istu. Za cijenu treba pitati ali sumnjam da je ispod stotinjak kunića
__________________
Seal the absence of my shadow.All my dreams condoning arrows.Killing my defiance and,Unwind the broken wires in me.
Fire Alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:00   #17
slonova noga

danas mi je jednostavno receno - otpala - jedna grana sa slonove noge. nisam bas zadovoljna.
imala sam problema s njom, dosta joj se suse listovi, onda su je napale one neke bijele bubice i kako njih nisam mogla poskidati rucno, na kraju sam je pospricala sa insekticidom. to je bilo pred oko mjesec dana.
mozda bi bilo dobro da malo promjeni klimu? mislila sam je staviti vani na terasu - mozda ce joj biti bolje nego u kuci? ipak je to biljka koja dolazi iz toplih krajeva.
sta da radim?
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 09:02   #18
ako je misliš iznijeti na terasu zaštiti je od sunca
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 20:36   #19
ok
probat cu je maknut sa sunca.
hvala!
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 08:49   #20
i od kiše isto , zaboravila sam napisat
abba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.