Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 12:55   #1341
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
a ono, 2 žlice zobenih mekinja na dan i svaki drugi dan povrće uz meso (lisnato uglavnom, rajčice, paprike, karfiol i brokula). To su izvori uh koje unosim.
Po meni to je ništa....
sada si me još dodatno uplašila jer i ja kada ogladnim često počnem nekako treperiti, neka slabost i malaksalost...
Nekako mi glupo sad ići inzistirati da mi da uputnicu za ogtt i sl. a vrijednost od 6,2 je još uvijek normala.
ili je to što sam imala u trudnoći taj gestacijski dovoljno dobar razlog da zatražim specijalistu?
ne se sekirati nepotrebno, ova drhtavica može biti od premalo jela, nerviranja, onog podsvjesnog, situacija oko nas koju nosi život. nekako se uvjeravam da je sve u redu dok se ja dobro osjećam. spopadne me vrućina kad je povišen, kad je prenizak, osjećam hladnoću u žilama, to je nevjerojatno.
kad sam saznala dijagnozu, bila sam opsjednuta strahom i mjerenjem, sada sam se malo opustila( nekad ne mogu odoliti buftli s makom, joj muke moje) pojedem je u 2 dana i odmah poraste.
drugi porok mi je pohano, joooj, pojela sam u nedjelju 1 kom pilećih prsa, od 10. mj. lani, ostalo sam utrpala sinu i snahi da nose doma da me ne dovodi u napast, borim se borim svakako.
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 16:17   #1342
Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
ne se sekirati nepotrebno, ova drhtavica može biti od premalo jela, nerviranja, onog podsvjesnog, situacija oko nas koju nosi život. nekako se uvjeravam da je sve u redu dok se ja dobro osjećam. spopadne me vrućina kad je povišen, kad je prenizak, osjećam hladnoću u žilama, to je nevjerojatno.
kad sam saznala dijagnozu, bila sam opsjednuta strahom i mjerenjem, sada sam se malo opustila( nekad ne mogu odoliti buftli s makom, joj muke moje) pojedem je u 2 dana i odmah poraste.
drugi porok mi je pohano, joooj, pojela sam u nedjelju 1 kom pilećih prsa, od 10. mj. lani, ostalo sam utrpala sinu i snahi da nose doma da me ne dovodi u napast, borim se borim svakako.
meni je tako često hladno i zimica (ruke i noge led, kolege kad uđu u moj ured padaju u nesvijest od hladnoće )
Marmika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 19:06   #1343
Bok svima, imam dva pitanja ako netko zna..

Da li naglo mršavljenje može biti posljedica dijabetesa, ako osoba nije na dijeti, nego nenamjerno smršavi, i to naglo i previše, a nikako ne može povratiti kilažu?

I može li se otići samo tako dr. opće prakse i zatražiti da napiše uputnicu za krvne pretrage na dijabetes, ne znam da li oni mogu odbiti to napisati?
I za to se treba napraviti kompletna krvna slika ili kako to ide?

Hvala unaprijed
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 22:53   #1344
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
meni je tako često hladno i zimica (ruke i noge led, kolege kad uđu u moj ured padaju u nesvijest od vrućine )
Od vrućine, ne od hladnoće naravno:-)
Marmika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 00:54   #1345
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Bok svima, imam dva pitanja ako netko zna..

Da li naglo mršavljenje može biti posljedica dijabetesa, ako osoba nije na dijeti, nego nenamjerno smršavi, i to naglo i previše, a nikako ne može povratiti kilažu?

I može li se otići samo tako dr. opće prakse i zatražiti da napiše uputnicu za krvne pretrage na dijabetes, ne znam da li oni mogu odbiti to napisati?
I za to se treba napraviti kompletna krvna slika ili kako to ide?

Hvala unaprijed
Prekomjerno mršavljenje, u pravilu uz poliuriju (učestalo, obilno mokrenje) te posljedičnu polidipsiju (pojačano pijenje tekućine zbog osjećaja žeđi) može biti simptom neregulirane šećerne bolesti.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 08:18   #1346
mislim da neće biti problema u vezi uputnice, to je najnormalnija stvar, riješiš stvar i ne sekiraš se.
ja mršavim uz terapiju i pravilnu ishranu, mislila sam da u lijekovima ima malo pomoći, a hrana mi je najvažnija.
javi kako je bilo.
pozzz
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 08:20   #1347
svako jutro bacim pogled ovdje, ali nema nikoga, valjda je to dobro, svi ste dobro, pozdrav svima.
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 08:21   #1348
od jučer sam nervozna jer u srijedu idem prvi puta u dnevnu bolnicu, nemam pojma što me čeka, pikanja se grozim, a znam da će biti.
ima netko nekakav savijet?
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 16:54   #1349
Pozdrav!
Trebam savjet i pomoć u vezi glukometra.
Kupila sam Bayerov glukometar, vjerujem da radim po uputama, no vrijednosti glukoze koje mi izbacuje unutar minute su prelude, prvo mjerenje 6.1, drugo, nova trakica i lanceta, 5.3.
Molim da mi pametniji napišu kako oni to rade, da li im se to događa, koji aparatic koriste.
Hvala
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 19:49   #1350
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Bok svima, imam dva pitanja ako netko zna..

Da li naglo mršavljenje može biti posljedica dijabetesa, ako osoba nije na dijeti, nego nenamjerno smršavi, i to naglo i previše, a nikako ne može povratiti kilažu?

I može li se otići samo tako dr. opće prakse i zatražiti da napiše uputnicu za krvne pretrage na dijabetes, ne znam da li oni mogu odbiti to napisati?
I za to se treba napraviti kompletna krvna slika ili kako to ide?

Hvala unaprijed
stitnjaca si vadila hormone i provjeril uzv njezino stanje??
__________________
....Oh honey, you didn’t even know me when you knew me....
littleliar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:58   #1351
Jel itko kupovao trakice preko njuskala? Nekoliko ih ima trakice za dosta razlicitih uređaja pa me malo trta prevare, a neda mi se cekat da narucujem preko ebaya pa da jasu iz indije, koreje i sl
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:48   #1352
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
Jel itko kupovao trakice preko njuskala? Nekoliko ih ima trakice za dosta razlicitih uređaja pa me malo trta prevare, a neda mi se cekat da narucujem preko ebaya pa da jasu iz indije, koreje i sl
Kupovala.
Uvijek je bilo sve ok.

Njabolje se dogovoriti za osobno preuzimanje zbog uvjeta (npr. visoka temperatura) u kojima bi trakice došle do tebe poštom, a koji mogu utjecati na točnost izmjerenih vrijednosti.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:44   #1353
Pozdrav svima
Imam sljedeci problem:
Preko noci moram cesto mokrit, skoro svakih sat vremena, i koda mi malo zuji u usima. Usta mi se nocu stalno suse usta, Stopala su mi nekako ukocena vec mjesec dana a nokti koda su malo pozutili vise na vrhovima. Posto se sumnja na dijabetes radili su mi neku pretragu u bolnoci gdje se vadi krv svakih sat vremena nakon sto popijes glukozu i jos cekam rezultat. Osim toga mjerim kuci s optimum Neo uredajem glukozu i razina mi je izmedu 4,4 i 5,5 u bilo koje vrijeme. U uputsvima uredaja pise da bi nocu trebala biti izmedu 6 i 8 sto znaci da je kod mene premala. ALi ovi u dnevnoj bolnici mi kazu da je to normalno ! Ima li neko simtome kao ja molim iskustva. imam 40god 172 visina / 62kg. Hvala
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 18:29   #1354
prije par mjeseci slučajno sam vadila šećer (poslije jela) i bio mi je 8.5
odmah me primila panika...izbacila sam sve slatko, a ugljikohidrate svela na minimum i smršavila 5-6 kila.
u međuvremenu sam više puta kontrolirala šećer i natašte i poslije jela. uvijek mi je bio između 4 i 5...doktori zadovoljni
međutim, u zadnje vrijeme sam počela osjećati tipične simptome dijabetesa. počela sam često mokriti, ponekad i noću, a počela su mi briditi i trnuti stopala. i dlanovi su mi stalno suhi, ponekad bride i peku....
sad mi ništa nije jasno. da li se ipak radi o poremećenom šećeru ili možda nečem drugom ?
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:37   #1355
Koristi li netko lijekove JANUVIA (Sitagliptin) ili možda JANUMET?
Navodno je organizacija FDA objavila da su primijećene pojave akutnog
pankreatitisa kao nuspojava...
U svakom slučaju OPREZ i pojačana kontrola nužni!
__________________
Bolje biti bogat i zdrav, nego siromah i bolestan
Telesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:46   #1356
Doma imam aparat za mjerenje šećera u krvi (onaj sa trakicama, što izgleda kao stari Nokia mobitel), pa me zanima kako da pravilno izmjerim šećer? Znam da se treba ubosti u vrh prsta iglom da bi se pojavila krv i onda se kapljica krvi stavi na traku. Čuo sam da se prva kapljica krvi nikada ne treba stavljati na trahu, već da se treba obrisati, pa masažom oko zgloba natjerati drugu kapljicu da izađe. Je li postupak tačan? Da li su ovi aparati pouzdani, i kada trebam vršiti mjerenje (prije/poslije jela, ujutro, navečer)?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:53   #1357
Quote:
Telesve kaže: Pogledaj post
Koristi li netko lijekove JANUVIA (Sitagliptin) ili možda JANUMET?
Navodno je organizacija FDA objavila da su primijećene pojave akutnog
pankreatitisa kao nuspojava...
U svakom slučaju OPREZ i pojačana kontrola nužni!
Ja ga pijem tek 6 dana i za sada je sve u redu
__________________
Ako je taj život moj san,pustite me da spavam...
daccaex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:00   #1358
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
Doma imam aparat za mjerenje šećera u krvi (onaj sa trakicama, što izgleda kao stari Nokia mobitel), pa me zanima kako da pravilno izmjerim šećer? Znam da se treba ubosti u vrh prsta iglom da bi se pojavila krv i onda se kapljica krvi stavi na traku. Čuo sam da se prva kapljica krvi nikada ne treba stavljati na trahu, već da se treba obrisati, pa masažom oko zgloba natjerati drugu kapljicu da izađe. Je li postupak tačan? Da li su ovi aparati pouzdani, i kada trebam vršiti mjerenje (prije/poslije jela, ujutro, navečer)?
Prije mjerenja je poželjno oprati ruke i osušiti ih.Tada je dovoljno uzeti uzorak sa prve kapljice (ne treba se nepotrebno mučiti).
No valjalo bi provjeriti rok trajanja trakica i da li je aparatić pravilno kodiran.
Osim toga , povremeno se vrši testiranje (specijalna tekućina + trakica za kontrolno mjerenje) samog aparatića da se utvrdi pouzdanost istog.
Za početak je potrebno izmjeriti GUK natašte.
Poželjno je napraviti i dnevni profil:izmjeriti natašte,dva sata nakon doručka,prije ručka,dva sata nakon ručka te prije i dva sata nakon večere i onda jedan noćni uzorak.
__________________
Bolje biti bogat i zdrav, nego siromah i bolestan
Telesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:35   #1359
Pozdrav svima prije svega , imam dijabetes Tip2 vec vise od 15 godina ,pijem metformine 3x 1000mg i 1 tabletu glipermide . u zadnjih godinu dana mi se vrti secer oko 11 ,12 pa dodze i do 14 al rijetko , ne znam se strpiti uglavnom jedem sve , sada me upozoravaju ako nastavim ovako da cu morati preci na inzulin ,meni to nekako nije po volji onako ne bi volio a neznam zasto , pa reko da vas da upitam jeli taj inzulin neki bauk ili nesto sto bi se trebalo bojati tog inzulina , kakva su vam iskustva i je li ima ovako neko ko ja da je tip2 a da je preso sa tableta na inzulin?
Benno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:22   #1360
Molim pomoć ako se netko kuži. Dugo sam uzimala Syofor, s vremenom mi nije mogao dobro regulirati šećer. Kod poznate doktorice na Rebro uzimala sam prvo 3 g Virozu uz Syofor...nakon 3 g Viroza ne pomaže. Dala mi je potom neki novi lijek Xigduo koji mi je pomogao da skinem 5 kg ali sam završila na hitnoj, nakon mjesec dana, imala sam nakon hipoglikemije strašne probleme s vrtoglavicama koje su trajale 2 tjedna, te sa očima (koje nastradaju u hipoglikemicnim epizodama.
Prestala sam ga odmah piti. Dr me proslijedila iskusnoj starijoj kolegici koja mi je propisala inzulin noću, Insuman Solostar , te ponovo Victozu i Syofor. Victozu čak i sada teško podnosim , na drugoj kontroli pitala sam novu dr da li Victozu izaziva rak, jer u SAD se naveliko o tome piše i postoje tužbe zbog tog lijeka. Dr me uvjeravala da to nije istina, niti da su u pravu Švedski znanstvenici koji su utvrdili da Victoza nakon par godina prestaje djelovati i da čak podiže razinu glukoze. Umirena, bila sam sretna što mi je konačno šećer pao sa 12 na 6-7 natašte.Borim se s dijabetesom, živim po pravilima, ali čini se da se kroz vrijeme mora povećavati razina danog inzulina, sad na 16, no i dalje Victozu teško podnosim zbog mučnine i napuhnutosti.
Ali zadnji mjesec dana počeo me boljeti lijevi kuk, sad mi se bila počela širiti naniže niz nogu. Krivo s vanjske strane bedra kao da je toplo, upaljeno , grudasto. Nema izvana nekih osobitih znakova...no od bola teže hodam, ali i umirem od straha da se to ne pretvori u nešto teže. Bila bi strašna ironija da zbog lijekova na koje sumnjam ne daj Bože izgubim nogu, onda bi mi život bio čisti užas. Ima li netko iskustva ili saznanja može li to biti od inzulina, Victoze ili ne?
Ljupka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.