Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 11:02   #181
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
Sta mi predlazete nakon odgledanog sljedećeg: Prison Break, Dexter, Breaking Bad, True Detective, Homeland. Prezadovoljan sam svakom od pigledanih, pa da mi preporučite sta jos da gledam :-D
Edit: zaboravio sam napisati ds sam i Hannibal-a gledao
House of Cards definitivno, vidim da je netko vec rekao.

Inace, gledao sam sve od ovog sto si naveo i sve mi je bilo (jako) dobro (sredina Prison Breaka, kraj Dextera su iznimke), pa pretpostavljam da ce ti se svidjeti i The Wire, kao sto je spomenuto, s tim da bih dodao da toj seriji moras dati vremena jer nije kao druge serije - fokusirana je na realnost i nakon 5-6 epizoda te prica sama od sebe "proguta" i pocnes htjeti jos i jos, bar sam ja tako.

Preporucam mini-seriju Band of Brothers ako zelis ratnu tematiku, a nekako mi se cini da bi ti se jako svidio Luther, znam da sam ja bio odusevljen

(Dodatan kick kod gledanja Luthera je ako si prethodno gledao Wire, Stringer se iz gangsta Afroamerikanca pretvori u britanskog detektiva )
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:23   #182
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
@jackob
Koji je tvoj top 10?
Sta mislis o Orange is a new Black i Legends, imaju tek 4 ep?
1. DEXTER
2. THE SOPRANOS
3. BREAKING BAD
4. THE WIRE
5. MAD MEN
6. GAME OF THRONES
7. TREME
8. THE SHIELD
9. SONS OF ANARCHY
10. HOMELAND

Te dve nisam gledao.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:10   #183
Quote:
LeGriffio kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Trazim preporuku za dramsku seriju/mini-seriju, a imam i neki krug serija koje su mi u izboru pa eto, u biti dolazim ovdje cuti sto od toga je dobro, a sto nije (nadam se da je sve dobro )

Gledao (i odusevio se ili, u najmanju ruku, bio zadovoljan s):

Breaking Bad, Sherlock, Band of Brothers, The Wire (imam jos sezonu i pol do kraja toga. Pogledati odmah? ), True Detective, House of Cards, House M.D. (before it was cool), Dexter, Homeland, Luther, Suits, White Collar, Californication (stao sam negdje na 6. sezoni, postalo je sranje, vjerujem da je takvo i ostalo, ispravite me ako grijesim).

Mda, sve poznato, al eto, da se vidi kaj mi je sjelo.

E sad, svakako planiram pogledati Fargo, mislim da cu s tim poceti danas.

Osim toga, jos na popisu imam, otprilike ovim redoslijedom:

Boardwalk Empire, Mad Men, Downton Abbey, The Shield (ono iz 2002.), GoT (nisam fan fictiona pa ovo odgađam ), The Walking Dead, Sons of Anarchy, Orange is the New Black (o ovome sam cuo pregrst oprecnih misljenja), Person of Interest, Friday Night Lights, The Good Wife.

Pa eto, ako netko ima koju minutu za preporuciti/obrnuto-od-preporuciti neku od ovih serija... be my guest

Orange is the new black toplo preporucam, meni jedna od najboljih serija u posljednjih nekoliko godina, inteligentni likovi, humor i prije svega odlična radnja.
moka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:33   #184
Od mene preporuka za :
Mad Men
Orange is the New Black
Downton Abbey

Tim redosljedom Ostale nisam gledala

Upravo sam pogledala Orphan Black, u prvih par epizoda nisam bila uvučena, a onda sam se skroz navukla, zavoliš neke likove i zeliš znati šta će biti s njima i kako će se izvuć iz sranja. Onda neki lik nemožeš smislit i nakon par epizoda ga počmeš razumijevati i voljeti.
Ono nikakva sad neviđena gluma i kvaliteta, ali opet ne spada u treš veliki hahah.
Sadie Maywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:12   #185
Ima kakva dobra postapokaliptična/SF a da sam je propustio?

Vjerojatno se neću sjetit šta sam sve gledao ili počeo gledat i odustao jer mi ne valja, ali ajd da bar neš spomenem: Survivors, Jericho, Jeremiah, Stand, Walking Dead, Revolution, Under the Dome, Defiance, Falling Skies.......znači uglavnom je bitan bar djelomični postapokaliptični faktor, ne zanima me baš čisti SF tipa svemirskih...bitno je da Zemlja i/ili Zemljani najebu na neki način
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:13   #186
Gledaj utopiu i dead set. Obje bolje od ovih koje si nabrojao a koje sam gledao. Dead set je o zombijima, samo 6 epizoda, svima topla preporuka.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:09   #187
Utopia ona britanska? To mi je na listi, to ću svakako pogledat, mada mi sadržajem više zvuči kao pred-apokaliptična Tnx za Dead Set, nisam čuo dosad, izgleda zanimljivo.

Inače od ovih mojih nabrojanih ak voliš tu tematiku pogledaj Survivors, pogotovo britansku verziju (iz 1975., da se pronać na netu), meni je odlična. Jericho mi je isto bio drag ako nisi gledao, ali je naglo otkazan i završava s cliffhangerom
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:47   #188
Kad sam već stavio na drugoj temi

House of Cards
i Boardwalk Empire, moderna remek dijela

OK, ja malo mješam novo i staro, ali evo što gledam

Borgia - GLEDAJ OVO, Game of Thrones, ali bez magije u srednjevjekovnoj Italiji
Burn Notice JAKO ZABAVNA SERIJA, nije vrhunska, ali ne bude ti žao vremena
Southland OK, sve je viđeno u policijskima, ali ovo je duhovni nasljednik The Shielda (gledaj i njega ako nisi)
Hell on Wheels (užasno podcjenjena serija), meni bolji od Deadwooda, ako voliš kaubojske
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:08   #189
cilla

biografska drama o 'britanskom nacionalnom bogatstvu' u nastanku - cilli black
kroz tri epizode dano je ne samo još jedno viđenje još jedne priče o uspjehu, nego je i prenesen osjećaj 60ih lpoola, suživot radničke klase i hitova toga vremena, naravno uz nezaobilazne cavern- beatles-epstein
glumačke izvedbe se pamte, ali sheridan je prava zvijezda serije, osvaja i glumom i pjevanjem
za sada su prikazane dvije epizode i iznenađena sam koliko mi se serija sviđa, a vjerujem da bi se svidjela ljubiteljima ovoga vremena/glazbe i bilo bi šteta da prođe potpuno ispod radara

trailer
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:16   #190
E da, ljudi kao želite vrhunsku povijesnu seriju, gledajte Rome, ima samo dvije sezone, ali isplati se, vrhunska, vrhunska serija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:15   #191
dakle trebam preporuku za neku seriju:

pogledano:
prison break
castle
blacklist
white collar - u gledanju
homeland
sherlock
true detective
black widow (dobro, ovo je samo zena gledala )
hanibal - 1. sezona

nesto tog stila, neka akcija, triler, al bez elemenata SF-a (zena nije ljubitelj)
meni jedino padaju na pamet breaking bad (osobno nije mi nesto) i 24, sons of anarchy gledam sam, dakle pomagajte

isto tako pogledali smo:
band of brothers
rome
spartacus
musketeers
black sails

gledao borgiu, ne svida mi se
preporuka neke povijesne serije s elemntima akcije/avanture?
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:23   #192
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
akcija, triler
THE SHIELD
LUTHER
BANSHEE
JUSTIFIED
HELL ON WHEELS
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:02   #193
Povijesna serija s elementima akcije/avanture? Evo ja pogledah prvu sezonu vikinga i dobra je serija a preporucam jos i game of thrones. Ako hoces povijesnu s humorom onda plebs
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:24   #194
dobro GoT je prica za sebe, pogledao sam dio epizoda, nazivcirao se jer su mi knjige , naravno, bolje

viking sam poceo gledat pa mi nekako usporeno to bilo, nista, krenut cu jos jednom s tim, mozda postaje kasnije kroz sezonu zanimljivije
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 16:20   #195
boardwalk empire
peaky blinders
deadwood
hell on wheels
magic city
outlander ( pogotovo za zenu , ima i akcije i akcije )

mad dogs (nije pov.)

Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Ako hoces povijesnu s humorom onda plebs
ovo

sto se tice borgia obitelji, postoje 2 serije the borgias i borgia, ovoj prvoj stvarno ne fali akcije/avanture
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 28.09.2014. at 16:36.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:43   #196
Preporuka za pogledati , nešto malo drugačije, novo a opet iznenađujuće dobro ,
Ray Donovan
Tke knick
Outlander
Forever
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:47   #197
Probala sam gledati Ray Donovan, odustala sam nakon 15min.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:17   #198
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Probala sam gledati Ray Donovan, odustala sam nakon 15min.
Ray je malo, nezanimljiv na početku , ali evo završila je 2 sezona , i mogu reći da je dosta nepredvidljivi zaplet okolnosti, od same problematike u familiji do rješavanja "problema ".
Ray rješava problema na svojstven način.


Dosadile mi ove današnje moderne i već sve izlizane teme serijala ,pa sam prešla na malo drugačije ;


The knick je nova serija, ali ja sam oduševljena pričom; početak kirurgije, puno brutalnih scena operacija i kako se te mesarilo nekad.

Outlandre , Engleska 1743 -1945, malo mistike, romantike, povijesti...

Od starijih bi preporučila ;

-A young doctors notebook ,2 mini sezone , opet malo o kirurgiji ali u Rusiji i opet , negdje u prošlosti , prikazano na komičan i brutalan način, definitivno za pogledati

The Americans , 2 sezone, i moj favorit , hladni rat 80-tih, bračni par rusa , spavača u Americi...priča mi je , predobra

Ripper Street , 2 sezone , krimić na starinski način



Hunted , samo 1 sezona , još malo špijunaže

American Horror Story , 3 sezone , svaka za sebe, horor priče na zanimljiv nači

Selem , završila 1 sezona. vještice bez milosti

Tyrant , završila 1 sezona , politika na bliskom istoku u koju je upletena američka obitelj , napet triler

Klondike , mini serija o divljem zapadu

Hell on Wheels , ide 4 sezona divljeg zapada, nešto što me iznenadilo, fenomenalna gluma , pejzaž, vjerodostojno prikazano vrijeme izgradnje prve transkontinentalne željeznice
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:11   #199
Molim preporuku za serije.

Do sad sam gledala Scandal, House of cards, Breaking bad, True detective, Fargo, The Americans, Homeland, Suits...

Sve navedene su jako dobre serije. Trenutno mi se gleda nešto urbano, dakle u gradu. Nadalje, zanima me da je serija neki napeti triler uz, po mogućnosti dominantan ženski lik i uz malo i ljubavne tematike kakve je bilo u Scandalu .

Ak ima tako nešto bilo bi super, ako ne bubnite neki napeti triler koji će me zaljepit za fotelju.

Još imam jedno pitanje za one koji su gledali The good wife i Castel. Kako te dvije serije imaju puno epizoda >120, a ne znam jel imam strpljenja za to.. Jel mi se isplati gledati od negdje sredine ili bi bilo dobro kenuti od početka?
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:12   #200
Quote:
tweety bird kaže: Pogledaj post
Sve navedene su jako dobre serije. Trenutno mi se gleda nešto urbano, dakle u gradu. Nadalje, zanima me da je serija neki napeti triler uz, po mogućnosti dominantan ženski lik i uz malo i ljubavne tematike kakve je bilo u Scandalu .
Damages.

Prve tri sezone su fantazija, zadnje dvije nešto slabije - zato počni od početka.

Ima doslovno sve što tražiš
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.